PDA

Zobacz pełną wersję : co tansze winerberger czy max



yoyo
25-04-2008, 20:21
witam.mam pytanie nastepujace:na moj dom potrzeba 2500 szt.maxa cc29,ile potrzeba szt.winerbergera.i ktore rozwiazanie jest tansze w ogolnym rozrachunku tzn.z maxa:to trzeba wiecej zaprawy i moze murarz tez moze wiecej wezmie za metr.chodzi mi jaka moze wystapic ruznica finansowa miedzy nimi w ogulnych rozrachunkach.pzd.

mariankossy
25-04-2008, 21:00
Jadż do churtowni i tam najlepiej zapytaj,
porotherm 35 czy 25 lczy się inaczej :)

yoyo
26-04-2008, 12:04
no ja wiem ze max jest tanszy jako cena jednostkowa ale mi chodzilo jaka moze zaistniec ruznica miedzy tymi dwoma pustakami po wybudowaniu domu tzn.ilosc zaprawy muraz na metr tez inaczej pewnie policzy max jest mniejszy.

cyzu
26-04-2008, 13:59
witam.mam pytanie nastepujace:na moj dom potrzeba 2500 szt.maxa cc29,ile potrzeba szt.winerbergera.i ktore rozwiazanie jest tansze w ogolnym rozrachunku tzn.z maxa:to trzeba wiecej zaprawy i moze murarz tez moze wiecej wezmie za metr.chodzi mi jaka moze wystapic ruznica finansowa miedzy nimi w ogulnych rozrachunkach.pzd.


Najpierw to napisz o który produkt winerberga ci chodzi porotherm,poroton, max a może U-220. Ja mam maxa z winerberga miałem w podobnej cenie co maxa z Polski tyle że niemieckie nie są takie kruche. Ilości jakie ci są potrzebne na m2 znajdziesz na stronie producenta wejdź w cennik 2008 http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/WBArticle/ArticleStandard05&cid=1156193396454&sl=wb_pl_home_pl&lpi=1077526663248
nie opieraj sie na tym cenniku bo jak będziesz zamawiał to możesz mieć o kilkanaście procent taniej zależy od hurtowni.

Co do ceny jaki bierze murarz za wymurowanie to najlepiej udaj się z tym pytaniem do samego murarza jeden będzie uważał że to udogodnienie robić na porothermie drugi powie jak kupisz porotherma że dla niego to żadna różnica choć w zasadzie na porothermie lepiej się muruje. Tak na maxie trzeba więcej zaprawy ale nie w takiej ilości która by stanowiła sporą różnice cenową chyba że będziesz stosował gotowe zaprawy.

Krzysiek@Z
26-04-2008, 18:59
witam.mam pytanie nastepujace:na moj dom potrzeba 2500 szt.maxa cc29,ile potrzeba szt.winerbergera.i ktore rozwiazanie jest tansze w ogolnym rozrachunku tzn.z maxa:to trzeba wiecej zaprawy i moze murarz tez moze wiecej wezmie za metr.chodzi mi jaka moze wystapic ruznica finansowa miedzy nimi w ogulnych rozrachunkach.pzd.

Stawiając "Max-a" na grubość 29 cm, na metr kwadratowy wchodzi 22 szt, a porotherma 16 szt (jeśli się mylę to mnie poprawcie). Policz x cenę i wyjdzie Ci suma. Tyle tylko że przy Porothermie zyskasz sporo na zaprawie. :)

yoyo
26-04-2008, 19:07
krzysiek a powiedz murarze biora mniej za porotherma niz za maxa.

Krzysiek@Z
21-05-2008, 19:25
krzysiek a powiedz murarze biora mniej za porotherma niz za maxa.

tego nie wiem, wydaje mi się, że przynajmniej teoretycznie, za porotherma powinni wziąć mniej, ze względu na łatwiejsze murowanie. Wszystko zależy od tego jak się z murarzem dogadasz. Zaproponuj mu taki i taki materiał i zobaczysz jaką dostaniesz ofertę.

fortek77
21-05-2008, 21:49
Myślę i sprawdziłem na swojej budowie że wineberger jest tańszy - w Łodzi na ul zbąszyńskiej jest firma Anva - tam kupowałem m kw ściany wychodził około 70 - 77 zł i murarze też szybciej z tego stawiają