PDA

Zobacz pełną wersję : zapytanie o wilgoć w ścianach warstwowych



ireg
02-09-2001, 22:20
Mam pytanie, czy w ścianie trójwarstwowej (gazobeton 24cm, styropian 8cm, cegła klinkierowa 12cm) może pojawić się wilgoć wewnątrz ściany spowodowana małą przepuszczalnością pary wodnej przez klinkier.

04-09-2001, 05:54
Wilgoć może się pojawić ze względu na małą przepuszczalność pary wodnej przez styropian. Myśle, że styropian jest złym materiałem do dociepleń budynków. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wełny mineralnej która bardzo dobrze przepuszcza parę wodną.

05-09-2001, 11:17
Wystarczy zapewnić wentylacje tej szczeliny, zgodnie z PT.

Frankai
19-09-2002, 17:50
Faktycznie klinkier jest "na tyle nieprzepuszczalny", że należy zrobić szczelinę. Ja osobiście pod klinkier dawałbym wełnę hydrofobizowaną + 2cm szczeliny. To wnioski z wnikliwego wgryzania się w temat i odpytywania i producenta klinkieru i wełny.

Abakus
20-09-2002, 10:34
Witam
Na pytanie czy w przykładowe ścianie występuje kondensacja pary wodne to twierdzę że do –5 stopni nie. Na potwierdzenie mogę przelać arkusz z wykresem. Ale problem może wystąpić latem gdy ściana się nagrzeje a nagromadzone w klinkierze ciepło napotka przeszkodę na warstwie izolacyjnej. Dlatego po warstwie izolacyjnej powinno projektować cię wentylowaną pustkę powietrzna.
Pozdrawiam Jacek

22-09-2002, 17:23
On 2001-09-04 06:54, Anonymous wrote:
Wilgoć może się pojawić ze względu na małą przepuszczalność pary wodnej przez styropian. Myśle, że styropian jest złym materiałem do dociepleń budynków. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wełny mineralnej która bardzo dobrze przepuszcza parę wodną.