PDA

Zobacz pełną wersję : szare plamy na drewnie sosnowym



przyby
25-04-2008, 23:11
mam taki problem,pomalowalem drewno dwa razy drewnochronem i zostawilem na dluzszy czas ,teraz wyszly na nim szare plamy,czy jet to grzyb?chce je teraz pomalowac lakierem ,ale czy ktos z Was moze wie czy da sie usunac to paskuctwo?czy sa jakies preparaty ktore to moga wywabic?

26-04-2008, 07:52
... czy da sie usunac to paskuctwo?czy sa jakies preparaty ktore to moga wywabic?

nie da sie tego usunąć

1950
26-04-2008, 09:37
sinizna,
nie wpływa na wartość mechaniczną drewna,
nie do usunięcia,
jeżeli pomalujesz ciemniejszym kolorem, orzech, mahoń, palisander,
niewidoczna

przyby
26-04-2008, 09:53
dzieki za info ,szkoda ze to musi zostac ale za Waszym radami postaram sie to pomalowac jakims lakierem barwiacym,mi to zbyt strasznie nie przeszkadza ale moja zona jest chora na tym punkcie i musze wysluchiwac przez caly czas na ten temat

janusz_21
26-04-2008, 10:35
Witam! Nie znam się, ale jak chciałem wybielić ciemne zabarwienie mebla udało mi się to zrobić stosując zwykłą wodę utlenioną, jednak lepszy efekt uzyskałem po zastosowaniu nadtlenku wodoru czyli stężonej do 70% wody utlenionej (uwaga- niebezpieczne - rękawice, fartuch, okulary wskazane)cena umiarkowana. W przypadku mebla uzyskałem porządany efekt. Jak z sinizną nie wiem. Czytałem jedynie o "ANTYSIN"-ie-środek przeciw siniźnie drewna i o roztworze kwasu szczwiowego-wybielanie drewna(sklep dla artystów) ale nie znam efektów działania żadnego z nich. Jak bardzo Ci zależy spróbuj.

26-04-2008, 10:37
... ale moja zona jest chora na tym punkcie i musze wysluchiwac przez caly czas na ten temat

olej to
kobiety tak mają :)

przyby
26-04-2008, 11:50
to ze tak maja to wiem ,ale trzeba z nimi zyc przez tyle lat i jak mam sluchac o sufitach to musze sie nad tym porzadnie zastanowic :D :D
dzieki janusz_21 za te porady powyzej ,napewno wyprubuje