PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M49 ZŁOTY BRZEG



elanta
26-04-2008, 10:00
Witam,
Na stronach Muratora pojawiły się nowe projekty domów piętrowych. Może macie jakieś opinie/uwagi na ich temat? Mi najbardziej wpadł w oko M49 Złoty Brzeg http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=580
Podoba się on jeszcze komuś?

muka22
27-04-2008, 14:31
witam.przyznam że projekt jest ciekawy -jedyna (dla mnie )wada to troszke za mała kuchnia(chciałabym mieć w kuchni chociaż malutki stoliczek).Poza tym jest w nim prawie wszystko czego szukam;spory salon,kuchnia od strony północnej,pokój na dole z funkcjonalną łazienką,szerszy hol,schody z korytarza-na górze: 3 pokoje i spora łazienka.pozdrawiam -Czy się myle czy poszukujemy czegoś podobnego? Pozdrawiam

elanta
28-04-2008, 21:22
Czy kuchnia wyjdzie od strony północnej, to zależy od działki (u mnie północny-zachód) ;)
Kuchnia mała, ale ma sporą spiżarkę, więc mozna zredukować ilość szafek w kuchni i znaleść miejsce na stolik.
Ciagle szukam projektu domu piętrowego, ale z tym nie jest najłatwiej...

tomek_buduje_domek
29-04-2008, 10:03
Chyba najładniejszy projekt domu piętrowego z kolekcji muratora. Dysponuje pełnowymiarową drugą kondygnacją ale dzięki kombinacji daszków nad częścia parterową nie będzie się specjalnie odcinał w krajobrazie zdominowanym przez domy z poddaszem. Jeśli chodzi o wnętrze to IMO nic dodać nic ująć: przestronny hol, ustawny salon z częścią jadalną, zadaszony taras, kuchnia ze spiżarnią, powiększony garaż.

Możliwy mankament to fakt, że ściany zewnętrzne drugiej kondygnacji w kilku miejscach nie stoją na ścianach nośnych parteru ale na stropie np. nad jadalnią i kuchnią, nad garażem. Na pewno komplikuje to konstrukcję, a może też oznaczać, że w suficie widać będzie podciągi. Inna sprawa to, że ilość materiałów potrzebnych do budowy jest nieco większa od porównywalnych powierzchniowo domów z poddaszem, ale prawdziwy fan pełnowymiarowych pomieszczeń na piętrze musi się z tym pogodzić.

Pozdrawiam,
Tomek

elanta
29-04-2008, 16:11
Co do kosztów budowy to pewnie piętrowy dom będzie trochę droższy od tego z użytkowym poddaszem, ale myślę że nie tak wiele, zwłaszcza porównując z domami z dachem wielospadowym i z oknami połaciowymi. Dużym plusem jest takze strych, który stanowi cenną powierzchnię gospodarczą.

Leszek i Ewa
29-04-2008, 18:29
Witam wszystkich. Na wiosnę mialam mieć juz wybrany projekt a tu ... nic:(
Zgadzam sie z Wami że jest to jeden z ładniejszych projektów domów piętrowych. Właśnie jestem w fazie namysłu. Niestety przerasta mnie to. Za duży jest wybór. A projekt indywidualny ....? za drogi .
Czy jest ktoś kto już kupił ten projekt?
Co do kuchni to nie jest taka mała... choć ja w początkowym zamyśle chciałam kuchnie ok 14m2 .
A mały stolik to w każdej można zrobić :D

Leszek i Ewa
29-04-2008, 18:54
Jeszcze raz ja..
Mam jedną obawę .. a mianowicie to co się dzieje ze śniegiem jeśli spadnie na dach. Czy nachylenie jest wystarczające? Co o tym myslicie?

elanta
12-05-2008, 16:57
Może jeszcze znajdą się chętni do podzielenia się opinią nt. projektu?

Leszek i Ewa
12-05-2008, 18:52
Cześć, jesteśmy po rozmowie na temat tego domu z fachowcem no i niestety... a może i stety
1 kąt nachylenia dachu , jak na nasze warunki zabudowy jest zbyt mały. Potrzeba 28 - 45 stopni a dom ma 20. Po zmianie dachu już nie byłby w takiej bryle.
2 Jest podobno dość skomplikowany w budowie (piętro ma kształt kwadratu i zupełnie nie pokrywa się z parterem) .

A więc wracamy do naszej Nastki z Archipelagu. Jednak pierwszy pomysł jest najlepszy .

Paolo123
02-11-2008, 15:11
będe wdzięczny za informację kto buduje ten dom. prośba o zdjęcia, porady

Paolo123
02-11-2008, 15:13
link do projektu


http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=580&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=ptr&nazwa=&symbol=&x=44&y=7&nr=5

Paolo123
15-11-2008, 14:56
hmm, zastanawiam sie czy warto realizować tę inwestycję, brak opinii, mozliwości podejrzenie ewantualnych realizacji powoduje małe rozczarowanie.

sylwiap-w29
15-11-2008, 15:51
hmm, zastanawiam sie czy warto realizować tę inwestycję, brak opinii, mozliwości podejrzenie ewantualnych realizacji powoduje małe rozczarowanie.

Poszukaj tutaj był już podobny temat:
http://forum.muratordom.pl/post2483128.htm?highlight=projekt%20złoty%20brzeg #2483128

Pozdrawiam :)

sylwiap-w29
15-11-2008, 15:56
Mnie się projekt bardzo podoba ale nie ma w tym nic dziwnego że tak jest bo będę budowała inny dom wg.projektu tej samej autorki :)
Nie rezygnuj z niego bo jest fajny i tani w realizacji.

Jeszcze raz pozdro. :wink:

Paolo123
16-11-2008, 11:00
serdeczne dzięki