PDA

Zobacz pełną wersję : cyrkulacja wody jako ogrzewanie w łazience :-)



nom
26-04-2008, 21:22
Tak sobie pomyślałem, że po sezonie grzewczym jest trochę zimno w łazience i można by wykorzystać cyrkulację ciepłej wody do zasilania grzejnika i cieszyć się ciepłem w łazience również poza sezonem. Ale czy to ma sens? Nie lepiej użyć elektrycznego grzejnika? :-)

I.W.
26-04-2008, 21:27
A pomyślałeś o tym że w instalacji CO krąży ta sama woda cały czas a przez grzejnik będziesz przepuszczał cały czas świeżą co raczej mu dobrze nie wróży. Co stoi na przeszkodzie żeby zrobic normalnie? Na upartego zrobisz to na dwóch trójnikach + rura. Nawet chińska będzie lepsza niż cyrkulacja w grzejniku.

nom
27-04-2008, 21:54
No ale poza sezonem grzewczym woda w grzejnikach nie płynie to jak Ci się grzejnik w łazience nagrzeje? :-)
Można elektrycznie podgrzewać, ale cyrkulacja i tak sobie wodę tłoczy. :-)

theodolit
28-04-2008, 06:39
słyszałem o takim rozwiązaniu - tzn podłogówka zrobiona na CWU.

Co do rozwiązania - hmm nie do konca mi sie podoba.. ale rzecz gustu

rowniez nie wiem jak to eksploatacyjnie wychodzi - tzn wlasnie kamien kotłowy - pewnie nei zaszkodziło by uzywac w calym domu wody zmiekczonej ;) wtedy ten stres odpada ...

Kulin
28-04-2008, 19:10
można by położyć rurki od cyrkulacji jak ogrzewanie podłogowe, woda by krazyła między kranem i bojlerem długą drogą, a przy tym by ogrzewała łazienkę.

I.W.
29-04-2008, 05:15
No ale poza sezonem grzewczym woda w grzejnikach nie płynie to jak Ci się grzejnik w łazience nagrzeje? :-)
Można elektrycznie podgrzewać, ale cyrkulacja i tak sobie wodę tłoczy. :-)
No ale cos tę wodę grzeje czyli jakiś kocioł pracuje co stoi na przeszkodzie żeby też zasilał jeden grzejnik jeżeli jest taka potrzeba

Kulin
29-04-2008, 19:18
może ten grzejnik w łazience zrób tak, aby miał odzielną instalację i w lecie tylko tem kawałek instalacji by pracował.

wbrat
29-04-2008, 21:51
Nie kumam - i co, potem odkręcam wodę w kranie i leci mi taka, co przed chwilą krążyła w grzejniku? Fuj...

Wakmen
30-04-2008, 03:37
A czy nie można włączyć obiegu od ogrzewania i wyłączyć wszystkie odbiorniki ciepła za wyjątkiem tego grzejnika w łazience? Ja tak mam. Chcę w łazience przy nie pogodzie wysuszyć pranie - odkrecam grzejnik i jest ciepło.
Chyba prosciej się nie da.

wbrat
30-04-2008, 07:06
Da się. Wystarczy grzałka elektryczna w grzejniku w łazience.

Wakmen
30-04-2008, 07:54
Da się. Wystarczy grzałka elektryczna w grzejniku w łazience.
Ale czy porównywalnie cenowo? Chyba nie.

wbrat
30-04-2008, 10:03
O jakich cenach mówisz? Bo jeśli chodzi o różnicę 5 zł miesięcznie za rachunki to moim zdaniem jest to różnica do pominięcia.

Kulin
30-04-2008, 16:46
Odkręcanie tylko grzejnika w łazience będzie skutkowało tym iż woda będzie krążyła w całej instalacji i pomijała grzejniki, chyba że masz doprowadzenie do kazdego grzejnika z kolektora, chyba tak się to nazywa, jeśli tradycyjnie to będzie jak piszę.
Pisząc o oddzielnej instalacji myslałem aby do tego grzejnika doprowadzić oddzielne zasilanie z pieca, tak aby woda krążyła między piecem a tym grzejnikem z pominięciem pozostałej instalacji, chyba że masz te kolektory rozdzielające (nie wiem czy to się nazywa kolektory, ale chodzi mi o to że z tego idzie do każdego grzejnika oddzielne zasilanie i powrót też jest każdy osobno i schodza się w drugim kolektorze). Sorki jak cos pomieszałem.