PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka szczelność kanalizacji????



Mergiel
27-04-2008, 06:36
Witam
Zrobiłem próbę po założeniu kanalizacji pod parterem w domku: tj zatkałem odpływ tuż po wyjściu z fundamentów i nalałem do niej wody. Po 2 godzinach ubyło 10cm , po nocy straciłem lustro wody z pola widzenia. Piwnicy nie mam, rury są zakopane pod chudziakiem. Obawiam się, że w czasie ubijania gruntu rozeszły się rury :evil: .

beton44
27-04-2008, 07:04
ja nie mam kur...

Sasha
27-04-2008, 07:52
a ja betonu...

1950
27-04-2008, 09:12
kuć, kanalizacja musi być szczelna

agent-poznan
27-04-2008, 09:17
Witam
Zrobiłem próbę po założeniu kanalizacji pod parterem w domku: tj zatkałem odpływ tuż po wyjściu z fundamentów i nalałem do niej wody. Po 2 godzinach ubyło 10cm , po nocy straciłem lustro wody z pola widzenia. Piwnicy nie mam, rury są zakopane pod chudziakiem. Obawiam się, że w czasie ubijania gruntu rozeszły się rury :evil: .

Witam.... MYsle ze jest to maloprawdopodobne aby rury sie rozeszly podczas ubijania piasku. Rury 160mm ciezko zalozyc - nie mowiac o ich rozlaczeniu. Jesli nie masz glownych rur 160mm tylko 110 to byc moze ktoras rura pekla - w zaleznosci jakei to jest pekniecie to trzeba by to wymienic lub dac sobie spokoj - po miesiacu dwoch powinno sie zamolic (nie bede mowil czym.. :) )

Poradz sie fachowcow jeszcze - poniewaz jest to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam
Tommy

fotograf
27-04-2008, 09:58
Witam
Zrobiłem próbę po założeniu kanalizacji pod parterem w domku: tj zatkałem odpływ tuż po wyjściu z fundamentów i nalałem do niej wody. Po 2 godzinach ubyło 10cm , po nocy straciłem lustro wody z pola widzenia. Piwnicy nie mam, rury są zakopane pod chudziakiem. Obawiam się, że w czasie ubijania gruntu rozeszły się rury :evil: .


ja bym zrobiłinny test (rura mogła zostać uszkodzona od góry) - spuść wode z instalacji i wlej w kilku punktach ze 100 litrów wody i ją złap przy ujćiu - bedziesz wiedział, czy woda ucieka górą rury czy niestety trzeba kuć

maverick00
17-02-2019, 09:58
Witam. Co zrobić w przypadku gdy nie przeprowadziło się testu szczelności. Chudziak już zalany, mury stoją. Jak szczelność nie wyjdzie to pozostaje kucie?

Bertha
17-02-2019, 10:36
Uncle Google ->Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych ->enter

forgetit
17-02-2019, 13:46
Uncle Google ->Natryskowa renowacja rur kanalizacyjnych ->enter

I w jaki sposób poprawi to szczelność rur?
To jest tylko okładzina

gnago
17-02-2019, 13:55
Witam
Zrobiłem próbę po założeniu kanalizacji pod parterem w domku: tj zatkałem odpływ tuż po wyjściu z fundamentów i nalałem do niej wody. Po 2 godzinach ubyło 10cm , po nocy straciłem lustro wody z pola widzenia. Piwnicy nie mam, rury są zakopane pod chudziakiem. Obawiam się, że w czasie ubijania gruntu rozeszły się rury :evil: .

Pewność jest lepsza od widzimisię /domysłów koszt kitajskiej kamerki inspekcyjnej do komórki to kwota zawrotnie niska ok. kilkudziesięciu zł do tego mocna żyłka na wieloryba , samochodzik na baterie i latareczka Led, aby kamerka widziała więcej niż w swoich żałosnych kilku centymetrów. I będziesz miał pewność co i jak.
A to co spuszczamy po pewnym czasie tworzy warstwę , szczelną ......fakt kilka lat trzeba czekać

maverick00
17-02-2019, 16:46
Dziękuję za poradę. Kupię kamerkę i spróbuje dojrzeć ewentualne nieszczelności. Jutro spróbuje całość zalać wodą i zobaczyć jak poziom się obniża.

grzesio1712
17-02-2019, 18:30
A czym zatkałeś końcówkę kanalizacji? Bo jak wiadomo jest to bosy koniec. Nasuwka i korek?

maverick00
17-02-2019, 20:43
Wstawię kolano i długą rurę. Wydaję mi się, że czeka mnie kłucie w chudziaku.