PDA

Zobacz pełną wersję : projekt PRAGA LMB24 pracownia LIPIŃSCY



maciejon
01-10-2003, 08:01
Czy ktoś analizował, kupił, buduje a może mieszka?

Ja kupiłem ten projekt i jestem na etapie "wgryzania się" w szczegóły.
Chętnie poznam opinie innych i podzielę się własnymi.

Maciek

maag
06-10-2003, 21:59
polecam temat:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14832&sid=63479b810a2758448f93a25a13e8b291
:wink:
pozdrawiam

maciejon
08-10-2003, 13:46
maag:
Dziękuje za radę. Bedę pamiętał :)
A teraz link: http://www.lipinscy.pl/
no i wybrać LMB 24

Maciek

maag
08-10-2003, 21:12
uważam, że projekt jest całkiem ok,
- na minus:

1. zbyt mało miejsca na garderoby
2. z kompletu wypoczynkowego oglądanie TV raczej mało wygodne

a może:
http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=77

maciejon
09-10-2003, 07:07
Mało miejsca na garderoby: to dyskusyjne. W domu na stałe będa mieszkały tylko dwie osoby. Poza tym jest wielkie poddasze, któro będzie pełniło funkcje przechowalni (jeżeli będzie taka potrzeba).

Uwaga o nienajwygodniejszym (proponowanym w projekcie) ustawieniu mebli do oglądania telewizji jest słuszna. Na tym musze pomyśleć.

Zastanawiam się nad ustawiwniem kolumn głośnikowych. Tutaj też mam niedosyt.

Co prawda te kwestie nie są najistotniejszymi, ale dobrze byłoby i to mieć "dograne".

Dziekuję za maila i pozdrawiam, Maciek

Ewunia
10-10-2003, 02:10
Dwie osoby i tyyyle miejsca :o Wręcz zazdroszczę :D


zbyt mało miejsca na garderobyMozna najmniejszy pokój przeznaczyć na wieeelką garderobę i po sprawie :lol:


z kompletu wypoczynkowego oglądanie TV raczej mało wygodnJa bym przearanżowała kompleks kuchnia/jadalnia/salon, bo cuś tych stołów za dużo na 2 osoby. A tak na marginesie: komu do głowy przychodzi umieszczanie wc w kotłowni? Chyba, żeby tyłek w zimne wieczory na sedesie nie zamazł :wink:


a może Murator D24 - Z wykuszami - typ II (http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=77) Ten garaż na 2 samochody - miód malina :)

maciejon
10-10-2003, 06:55
Ewunia:
"A tak na marginesie: komu do głowy przychodzi umieszczanie wc w kotłowni? Chyba, żeby tyłek w zimne wieczory na sedesie nie zamazł"

Oczywiście wc w kotłowni nie będzie. Zrobię tam natomiast spiżarnię :)
Maciek

PS. Jak się tak ładnie wstawia cytaty w okienku?

Ewunia
10-10-2003, 14:05
Jak się tak ładnie wstawia cytaty w okienku?
W prawym górnym rogu okienka postu, który chcesz zacytować, jest ikonka "odpowiedz z cytatem". Wejdź tam i poćwicz. Żeby zobaczyć, czy wszystko wyszło prawidłowo, przed wysłaniem naciśnij przycisk "podgląd".

A tu (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=155857&highlight=#155857) jest instrukcja obsługi stworzona przez forumowego eksperta od tych spraw.

Trening czyni mistrza :D

A.D.Berg
13-08-2007, 00:07
Witam Wszystkich forumowiczów.
Jestem właśnie na etapie wybierania projektu (nigdy nie sądziłem, że będzie to aż tak ciężka sprawa). Na chwilę obecną numerem jeden dla mnie jest projekt - LMB 24 z pracowni M.&L.Lipińscy:

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=53955&page=1

Czy może ktoś z Was buduje lub budował ten dom. Będę wdzięczny również za Wasze wszelkie opinie dotyczącetego projektu.


P.S.Dzięki słowom krytyki, których udzielacie na forum spojrzałem na projekty, które wcześniej uznawałem za najwłaściwsze pod zupełnie innym kątem i można powiedzieć, że "przejrzałem" na oczy ;)

A.D.Berg
13-08-2007, 10:50
Witam.

Byłbym niezmiernie wdzięczny za Wasze opinie dotyczące tego projektu:
LMB 24 z pracowni M.&L.Lipińscy

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=53955&page=1

A.D.Berg
14-08-2007, 12:13
Czy kopletnie nikt nie jest zainteresowany tym projektem?

safikey
14-08-2007, 13:30
Ja planuję budować taki domek ale ruszam na wiosnę. Jest jeden przesliczny taki domek wysyłam Ci stronę z opisem a na forum jest równiez temat O TYM DOMKU I DOSWIADCZENIACH Z NIM ZWIąZANYCH, tu czesto goszczę i rozmawiam:

http://maciejon.republika.pl/

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=38341&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=096e433a8607a130501fab0a04691f47

Bądźmy w kontakcie
Pozdrawiam Safikey

A.D.Berg
14-08-2007, 14:19
Wielkie dzięki za linki.
Utwierdza mnie to w przekonaniu, że domek faktycznie jest fajny i nie jestem jedyny, któremu się podoba.
Ja teraz dopiero otrzymałem warunki zabudowy i załatwiam wydzielenie działki - obawiam się, że prace budowlane zacznę najwcześniej w przyszłe wakacje.
Pozdrawiam.

zielonooka
14-08-2007, 20:05
Domek jest wg. mnie "srednio fajny"
Szukajac w projektach typowych - mozna zlalesc duzo lepsza
Dla mnie podstawowa wada tego ptojektu jest :
a. brak polaczenia garazu z domem (co jeszcze da sie obejsc)
b. usytuowanie pom. gospodarczego za garazem (totalna pomyka - takie cos ma sens w przypadku dodatkowego pom gosp. typu skladzik na kosiarki, sanki itp) ale jako jedyne pom gosp za garazem (przypominam o braku bezp. polaczenia) jest porazka :)
ok mala lazienka o szalonej pow 4 m2 przeznaczona tez jest na c.o - wiec moze to sie jakos wybroni...? (a gdzie jakis skladzik na klamoty codziennego uzytku?, gdzie jakies miejsce na nap pralnie - bo chyba nie za tym nieszczesnym garazem?)

Juz widze Inwestora jak sie zima (po uprzednim przebiegnieciu kurcgalopkiem poza budynkiem po kaluzach i blocku ) w papuciach i pizamie przeciska miedzy sciana garazu a ubloconym bokiem samochodu (ojjj malo miejsca :)) zeby zajrzec co sie dzieje z np. piecem albo zeby przyniesc drewno do kominka :)
rozumiem tez ze długi a waski jak kiszka korytarz - nie stanowi problemu?:)
paskudnie waskie wejscie do salonu (patrzac od strony wiatrolapu i korytarza) - tez?
dosyc duzo miejsca na poddaszu - i ew. jego zmarnowanie jako nie uzytkowe - tez? :-?
kretynsko rozwiazane male pokoje - zwlascza ten o nr 1.9

Oczywiscie projekt ma i swoje plusy -łnie tak zle rozwiazany salon, nieglupi pomysl z łazienkami - 1 przynalezna do sypialni, jedna dla np. dzieci i jedna dla gosci (ale koszty ! sie klaniaja :), ladny i klasyczny wyglad z zewnatrz

Niestety wg. mnie plusy nie rownowaza minusów.

A.D.Berg
14-08-2007, 21:04
Dzięki za odpowiedź - każda się liczy i każda skłania do innych przemyśleń ponieważ pozwala spojrzeć z innej strony. Suchej nitki nie zostawiłaś na projekcie, który wydawał mi się najodpowiedniejszy :(
Mam nadzieję, że jeszcze inne osoby wypowiedzą swoje zdanie o tym projekcie...

Zielonooka:
1.A gdyby pomieszczenia 1.6 i 1.7 połączyć w całość z wejściem od korytarza, pomieszczenie za garażem wykorzystać faktycznie jako składzić na kosiarki itp a pomieszczenie 1.2 to tylko c.o. i magazynek na szczotki, szufelki itp.
2.Prosiłbym Ciebie o podanie kilku linków do projektów typowych, o których piszesz.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

A.D.Berg
23-08-2007, 11:07
Czyżby nikt więcej nie miał żadnych uwag do tego projektu ???

tryllu
23-08-2007, 12:48
Krytycznie? Proszę bardzo:
- maleńki garaż, nie ma podanych wymiarów ale jest maleńki. 17m2 to jest może na cinquecento. będzie ciasno podczas wysiadania
-pg za garażem jest okej, ale ja bym dał dłuższy garaż kosztem pg. gdzie rowery? w garażu czy w pg? bo narzędzia, kosiarka, wąż do podlewania oczywiście w pg.
-to że nie ma połączenia garażu z domem imo całkiem dobre rozwiązanie - nie traci się miejsca na komunikację. a komunikacja z garażem via pg jak to zazwyczaj się robi jest do luftu
-pralka jak rozumiem w pg w domu? jesli tak to gdzie zostawiasz brudy? w łazience? jesli tak to nosząc je do pralki musisz pokonać 4 pary drzwi i przejść przez pół domu i w dodatku wejść do wiatrołapu.
-potrzebne jest wam aż tyle kibli? 3? przecież ten dom ma tylko 3 sypialnie.
- czy chcecie mieć łazienkę z wanną dostępna sypialni? rozumiem, że z Waszej sypialni
- ja bym wypierdzielił ścianę nośną pomiędzy kuchnią, korytarzem a salonem (przestrzeń). strop podparł na słupach (2-3 max) zostawiając przestrzeń dzienną całkowicie otwartą (ewentualnie mikro ścianka działowa). tym samym wywalamy dwie pary drzwi do salonu i drzwi do kuchni
-kominek ok,
-telewizor? hmm.. przy samym oknie z wykuszy, kiepsko się może oglądać tv w ciągu dnia
- tym samym jak się wywali tę beznadziejną ścianę od salonu to komunikacją będzie lepsza, bo nie będzie tej cienkiej kiszki i oddzielisz już wyraźnie część nocną od dziennej
-chcesz mieć spiżarkę? podziel pg na dwie części i wywal z niego kibel z umywalką. nie wiem jak chcesz ogrzewać a jest to dosyć istotne. jak gazem ziemnym to możesz sobie dwufunkcyjny piec kondensacyjny wrzucić gdziekolwiek i zyskujesz przestrzeń w pg. tym samym w pg możesz mieć składzik na mopy, wiaderko itp, a część z niego przeznaczyć na spiżarnię (oszczędność kosztów wykonania kuchni = mniej mebli i lepsze wykorzystanie przestrzeni - zrób dużą szafę zawaloną półkami z trzech stron, szafę do której się wchodzi)
-pralkę bym walnął w dostępnym ogólnie prysznicu, likwidując prysznic w 1.6 i robiąc np. wnękę na pralkę (nad tym możesz dać sznurki)
-pokój 1.9 nie jest taki zły ale na pewno mało ustawny (gdzie szafa?)
-może zmniejszyć 1.9 odcinając wzdłuż ścianki działowej idącej od 1.10 i wykroić z 1.8 i 1.9 garderobę?
-duzy podcień/ganek od ogrodu, rozumiem że równoważy bryłę ale może dać nieco płytszy?
-jak masz strony świata?
- fajnie byłoby przewalić garaż na drugą stronę ale wtedy dom straci symetrię, ciekawe swoja drogą jakby to wygladało? zrób wizualizację.
-jak kocioł dasz np. na ścianie w kuchni to niepotrzebny komin w pg, możesz w przypadku kondensacyjnego walnąć dziurę na zewnątrz przez ścianę
-a może wywalić łazienkę zza salonu i dać ją w miejsce 1.9? albo 1.10?

A.D.Berg
23-08-2007, 12:53
Bardzo dziękuję za obszerną wypowiedź !!!

Muszę przyznać, że wyrzucenie ściany nośnej i postawienie kolumn może zwiększyć i rozjaśnić strefę dzienną.
Ogrzewanie gazowe.
Myślałem, żeby wyrzucić ściankę działową w łazience i zrobić jedną dużą z wejściem od komunikacji.
Chodzi mi także po głowie, żeby zrezygnować z wykuszu a w to miejsce wtawić szerokie drzwi i na zewnątrz taras co tym samym zmniejszy przy okazji koszt dachu...


Wszelkie uwagi rzucają zawsze nowe światło...

tryllu
23-08-2007, 13:43
no to jeśli gazowe i nie będzie żadnych kominków z płaszczem, kolektorów słonecznych itp to może piec gazowy załadować gdzieś w tej większej łazience?
piece dwufunkcyjne, kondensacyjne są naprawdę niewielkie i nawet elegancko wyglądają. można by wtedy zrobić jeden większy komin dla kominka i pieca (alternatywa dla przebijania komina przez ścianę dla pieca).

można zlikwidować wykusz fakt, ale bym zostawił ganek bo do tego domu on pasuje i pasuje do ganka z frontu. tylko wtedy taki duże zadaszenie niepotrzebne.

ja to wykusze lubię fakt, ale jako miejsce na jadalnię 8)

safikey
27-08-2007, 11:48
Witajcie,
A ja jednak zastanawiam sie nad budową tego właśnie domku. Choć teraz gdy ktos nakreslił minusy i po ostrych rozmowach z mężem chyba wprowadze kilka zmian.
Garaż razem z drugim garażem i pomieszczeniem na rowery i narzędzia będzie postawiony za domem z boku., Mam dużą działkę 35ar i miejsca nie brakuje (35x100).
Całą tą stronę z garazem podzielę na pół.
A z garażu zrobię sobie spiżarkę i tam bedzie pralka, odkurzacz centralny itp. a z drugiej strony gdzie jest pg zrobie jadalnię z drzwiami przesuwnymi i zyskam więcej miejsca w salonie

Co wy na to?
A w pomieszczeniu obok kuchnii zyskam miejsce bo zabiore pralkę.

Pozdro safikey

acca5
27-08-2007, 15:52
poszukaj nowego projektu który by spelniał twoje wszystkie obecne plany jesli chodzi o zmiany, kupisz lepszy projekt w cenie dwa razy mniejszej niz adaptacja tego projektu "be" pod twoje potrzeby.

zbyszekmak
08-09-2007, 18:48
Witam wszystkich oto moje wypociny.

zbyszekmak
08-09-2007, 19:23
Są zdjęcia

zbyszekmak
08-09-2007, 19:23
Są zdjęcia http://foto.onet.pl/9oce6,c5w6o8vcc04x,u.html

fiacior
10-09-2007, 16:31
Witaj Zbyszek!
Zapowiada się ładny dom. I okolica też jest piękna. Pozdrawiam :)

edyryt
12-09-2007, 06:43
No proszę, ładnie się zaczyna a i pomocnik rośnie.

safikey
17-09-2007, 11:56
Witaj,
Budujesz ten domek, który ja zacznę budować na wiosnę. Zainspirował mnie domek autora z forum: maciejon.
Pozwolisz, że będę podglądać, ależ się cieszę, że ktoś jeszcze jest tym projektem zachwycony :D :D :D
Ale domek Twój już nabiera kształtów, czekam na dalsze newsy.
A mam pytanie: ja planuję małą poprawkę, otóż z garażu i pomieszczenia po lewej stronie chcę zrobić dwa równe pomieszczenia i od kuchni zrobić spiżarkę i magazynek na podręczne sprzęty domowe a pomieszczenie gospodarcze chcę zamienić na jadalnię aby w salonie było więcej miejsca.
Co o tym myślisz Ty który już widzisz na żywca jak wyglądają te pomieszczenia, bardzo proszę o odpowiedź
A garaż wraz z drugim garażem i pomieszczeniem gospodarczym będzie obok domu jako oddzielny budynek.

Czekam na odp

Pozdro Safikey :D

zbyszekmak
18-09-2007, 19:25
Zyskasz sporo powierzchni ,chyba masz sporą działkę ,dom prezentuje się okazale na działce,jeśli dasz radę to postaw go jak najdalej od ulicy wtedy efekt będzie jeszcze lepszy, ja mam tylko 6 metrów od granicy(ulicy)ale wygląda super a od ogrodu jest jeszcze lepiej ,gorąco pozdrawiam i życzę postępu w budowie.

safikey
19-09-2007, 09:14
Witaj Zbyszku,
Mam działkę o wymiarach: 35x100 więc i tak planowałam dom postawić troche dalej od szosy. W przyszłym tygodniu ma odebrac mapki projektowe od geodety i przez zimę chcę pozałatwiać wszystkie media a od wiosny zacznę mysleć o pozwoleniach itd. Pierwszy raz buduje domek i dlatego nie wiem jak długo zejdzie sie z tymi formalnościami. A jak było w twoim przypadku? :D

Ja aż tak bardzo sie nie spieszę chciałabym robić wszystko dokładnie, bez mijaków, solidnie. Prawie 3 lata temu kupilismy z mężem mieszkanie w bloku- 2 pokoje 53 metry, dwie łazienki + garderoba,duża kuchnia ; dlatego teraz przy stanie posiadania jednego dziecka (Marcelek lat 2) ciasnota nam nie doskwiera i mamy gdzie mieszkać. Do tego mieszkania chcielismy sie wprowadzić szybko więc remonty były na szybko i trochę nie przemyślane. A teraz drażnią nas zauważalne wszędzie niedoróbki. Tym razem bedzie inaczej....

Wczoraj wymyślilismy z mężem że na końcu działki jakieś 15-20 metrów na całej szerokości zasadzimy sobie aronie (ok 200 drzewek) na sprzedaż. Nakładów finansowych trzeba mało, pracy przy niej niewiele i ceny coraz lepsze. Więc w wakacje kilka dni poswiecimy na oberwanie krzaków aronii a zarobimy kasę na wakacje lub np na ogrzewanie zimowe. Myslisz, że to dobry pomysł?

Pozdrawiamy...
Daj kilka fotek z wnętrz.... Widziałeś domek Maciejon jest też na forum, wykończony, piekny podoba mi się w 102%

Safikey

gwiazdeczka66
22-10-2007, 20:20
Witam.

Byłbym niezmiernie wdzięczny za Wasze opinie dotyczące tego projektu:
LMB 24 z pracowni M.&L.Lipińscy

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=53955&page=1

ładny dom,prosta bryła, dach droższy niż dwuspadek, dodatkowo okna połaciowe, dół dobrze rozplanowany, podobają mi się dwa wejścia do kuchni i schowek za garażem, brakuje spiżarki i przejścia z garażu do domu, ale nie każdy to lubi poza tym fajny staropolski dworek. :P


Do pozostałych forumowiczów prośba, bo ja zwariowałam na widok projektu Kuropatwa, po 6 latach poszukiwań to miłość od pierwszego wejrzenia, po niewielkiej zmianie: kuchnia w pokoju nr7, a na miejsce kuchni jadalnia, obrót kominka o 180 st. w kierunku na salon i jadalnie,mój mały biały domek z niebieskim dachem stanie się ideałem :oops: czy ktoś ma inne zdanie lub odkrył jakieś braki to proszę o oświecenie :o bo przecież miłość jest ślepa :lol:

http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=163&unset=2

zbyszekmak
09-12-2007, 19:31
dom[/img]

safikey
10-12-2007, 12:09
Niestety ale nic się nie załączyło. A szkoda. Czekam na zdjęcia :(

atutekkepa
05-01-2008, 18:09
Witam wszystkich serdecznie.
Na wstępie chcę się przywitać jako nowy.

Czy ktoś z was mółby mi oszacować koszta stanu surowego zamkniętego tego domu,oczywiście w przybliżeniu i ile mniej więcej trzeba by było włożyć jeszcze w stan pod klucz.Interesują mnie dane na rok obecny.
http://www.gotowe.pl/project.xml?id=53955&backcmd=Ready&offset=1

Przymierzam się do tego projektu naprawde poważnie.

Za jakiekolwiek informacje będę bardzo wdzięczny

serdecznie pozdrawiam

maciejon
05-01-2008, 21:24
Witam!
Miło spotkać kogoś, kto zdecydował się na LMB-24. My wybudowaliśmy dom wg. tego projektu.
Odnośnie kosztów nie mogę ich Ci podać, bo sa one niaktualne - stan surowy robiliśmy w 2005 roku. Zerknij na naszą stronę (jeżeli jeszcze tam nie byłes). Może Ci to w czymś pomoże

Może będziesz zainteresowany naszymi uwagami i doświadczeniami :)

atutekkepa
06-01-2008, 22:35
Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jestesmy z żoną pod ogromnym wrażeniem waszej strony.

Kolorystyka wnętrz praktycznie taka jaką my chcielibysmy zrobić,a ogród to porostu mistrzostwo swiata.Ja działałem w branży ogrodniczej przez trzy lata także mam hopla na punkcie zieleninki

Myslę że napewno będę miał wiele pytań do was jak już zacznę budowę.

Mam jedno pytanie narazie.
czy robiliście poddasze,bo ja chcę zrobić tam dwa pokoiki iłazieneczkę.

Serdecznie pozdrawiam

maciejon
07-01-2008, 12:23
Mamy poddasze nieużytkowe a strych jest duży a nawet bardzo duży.

To co napisze dalej może zniechęcić Cię do adaptacji poddasza ale leipiej mieć świadomośc konsekwencji wczesniej niz później:

W opisie projektu w katalogu zasygnalizowana jest możliwosc adaptacji poddasza. W projekcie jest tyle samo. No moze jeszcze zaznaczone sa schody na poddasze. I tyle.
Schody miałyby się zaczynać w salonie w części jadalnianej - przy oknie, obok ściany z pomieszczeniem gospodarczym i garazem. Kończą sie nad ścianą między kuchnią a jadalnia. W konsekwesncji, moim zdaniem, cześć jadalniana bardzo sie degeneruje, by nie powiedzieć przestaje istnieć.

Jeżeli godzisz sie na takie konsekwencje - nie ma sprawy.
Samo poddasze musiałoby oczywiście zostać zaprojektowane i funkcjonalnie i pod katem docieplenia. Nastrychu, na środkowej ścianie nośnej biegnącej wzdłuż budynku stoja 4 słupy, których nie można ruszyć - na nich leży konstrukcja.

Innej lokalizacji wejścia na użytkowe poddasze przyznam nie widzę.

atutekkepa
07-01-2008, 16:26
A czy masz może zdjęcie poddasza?

atutekkepa
07-01-2008, 16:43
Przepraszam ,ale zdjęcie jest na twojeje stronie także już widzę o co chodzi.

Jeżeli chodzi o twoje spostrzeżenia apropos strychu to dzięki bardzo.
LMB 24 bardzo się nam podoba ,tylko że ja mam trójkę dzieciaków no imuszę przynajmniej te dwa pokoiki zrobić na górze.Jeżeli chodzi o te schody to kwestja gustu.ja w salonie chciałbym postawić tylko jeden stolik z sofą,a drugi w kuchni. Postaram sobie zrobić wizualizację salonu ze schodami na górę no iwtedy będe z żoną decydował co dalej.
Jeżeli chodzi o wykończenie strychu to mam wiruoza w tej dziedzinie jest to ojciec mojego szwagra.Ja mówię na niego Picasso płyty gipsowo kartonowej.Takie cuda wianki robi z GK,że to mucha nie siada.

Pozdrawiam

maciejon
07-01-2008, 16:48
http://www.maciejon.republika.pl/images/Strych1.jpg
To widok części strychu nad garażem. Widac wejście na strych (schody drabinowe z garażu). Stoclec (w kszałcie litery pi) obok pracownika stoi na scianie oddzielajacej garaż. Jasna plama to światło z okna połaciowego). Obok plamy pierwszy z 4 słupów

http://www.maciejon.republika.pl/images/Strych2.jpg
To widok w grugi koniec strychu - nad sypialniami. Widać dwa słupy. Po lewej komin od kominka.

http://www.maciejon.republika.pl/images/Strych3.jpg
To ten sam konin co poprzedno ai widok w tym samym kierunku jak na pierwszym zdjeciu

maciejon
07-01-2008, 16:50
Rozmineły się nam posty ale sądzę, że przesłane zdjecia pomoga :)

Schody kończyłyby się między "pi" a słupem (pierwsze zdjecie) :)

atutekkepa
07-01-2008, 18:01
No rewelacyjne zdjęcia,naprawdę dużo mi rozjaśniły,naprawdę wielkie dzięki.

Mam nadzieję że nie zamęczę ciebie różnymi pytaniami w najbliższej przyszłości.

Acha i jeszcze jedna sprawa apropos twojej trawy.
Widziałem,że miałeś problemy różnego rodzju( kępy,chwasty itd).
Może otym wiesz ale na wszelki wypadek ci podpowiem z racji tego że działałem w branży ogrodniczej przez 3 lata.

Trawkę masz młodą w związku ztym ważne jest żeby zimą raczej w ogule nie chodzić po niej ,a tym bardziej wtedy kiedy jest na niej śnieg.Zdźbła TRAW ŁAMIĄ SIĘ WTEDY I OBUMIERAJĄ. Na wiosnę jak ci trochę trawnika wyleci to nie panikuj trzeba użyć wtedy regeneratora,myślę że najlepszy jest z fimy Vilmoren.Są to poprostu najlepsze gatunki traw którą rosną wszędzie i na wszystkim .Jak masz miejsca w których użytkujesz intensywnie trawnik używaj mieszanek sportowych.Mają one dużą domieszkę tzw tarcicy która jest odporna na filcowanie się trawnika.

A i ostatnia sprawa.Z RUNDAPEM to bardzo uważaj,rozpylaj go wtedy kiedy niema wiatru.Przy twoich młodych drzewkach mmógłby bardzio zaszkodzić.
Jak chcesz utrzymać przy drzewach ,krzewach i iglakach czystość,bo często jest tak że przez korę też przejdą jakieś paskudztwa to bardzo dobry jest preparat Casoron,który nie szkodzi drzewom i krzewom.

Narazie wten sposób mogę się tobie odwidzięczyć i serdecznie jescze raz podziękować

maciejon
07-01-2008, 21:57
Mam nadzieję że nie zamęczę ciebie różnymi pytaniami w najbliższej przyszłości.Bardzo prosze :)
Nie wiem czy juz kupiliście projekt. Podejrzewam, że jeszcze nie.
Po zagłębiniu sie w niego będzie pewnie sporo pytań :)

I dziękuję za rady ogrodnicze. Przyznam, że największym problemem są krety. Żadna ze stosowanych technik nie zdała egzaminu. Ale to nie ten dział forum :)

atutekkepa
08-01-2008, 12:32
najlepszą metodą na kreta (wiem to od swoich klientów) jest siatka którą układasz 15 cm pod powierzchnią ziemi.No ale przy twoim trawniku byłaby to kompletna ruinacja.Siatka jest z bardzo cieniegu drucika powlekana pcv.

Mam pytanie apropos projektu.
Czy kupiłeś go bezpośrednio od Lipińskich,czy np. z muratora lub extradomu?

maciejon
08-01-2008, 14:12
Projekt kupowałem bezpośrednio u Lipińskich. Najpierw nie bardzo chcieli, odsyłajac mnie do dealerów. W rozmowie z p. Lipińskim (telefonicznej) przekonałem Go i dostałem jeszcze rabat :)

atutekkepa
10-01-2008, 10:07
Może w przybliżeniu byś się orientował ile kosztowałaby robocizna stanu surowego zamkniętego tego domu?

maciejon
10-01-2008, 11:52
Niestety nie wiem.
Zagladałem na nasze wydatki ale sa w takim układzie, ze nie jestem w stanie powiedzieć ile było samej robocizny. Poza tym już minęły 3 lata.

safikey
09-04-2008, 12:39
Do A.D. BERG nadal planujesz budować ten domek?

napisz, my równiez planujemy więc może podzielimy się uwagami?
pozdro
Safikey

anna2405
10-05-2008, 19:11
Ja zaczynam budowe LMB24a
Zrobilam jednak wiele przerobek...
-poszerzylam dom o 2 m, co dalo mi szerszy garaz i pomieszczenie gospodarcze, to umozliwilo polaczenie garazu z domem, a do pom.gosp przenioslam kotlownie
-poprzednia kotlownia zostala polaczona ze sciana do pokoju dziennego, tworzac spizarnie
-ubikacje dla gosci oddzielilam od bylej kotlowni, zostawiajac wejscie od strony wiatrolaru
-poszerzylam wejscie do pokoju dziennego (z korytarza 1,6m. z kuchni 1,8m)
-wyrzucilam lazienke od sypialni, powiekszajac to pomieszczeni (230x 340) zamieniajac na gabinet
Niestety nie mam lazienki z oknem-jednak nie byl to dla mnie priorytet :)
sadze,ze teraz ten domek zyskal na funkcjonalnosci!

anna2405
10-05-2008, 19:14
Zapomnialam o tarasie.
-wydluzylam go o 100cm-oczywiscie z zadaszeniem
-powiekszylam maksymalnie okna w wykuszu,zeby mi porzadnie doswietlaly salon

A.D.Berg
31-03-2009, 12:31
Do A.D. BERG nadal planujesz budować ten domek?

napisz, my równiez planujemy więc może podzielimy się uwagami?
pozdro
Safikey
Jednak zmieniliśmy projekt na inny.

safikey
04-09-2011, 14:09
ja również ostatecznie zmieniłam projekt na LMB-17 i już jest powoli wykańczany :-)

ten projekt bardziej mi odpowiada, lecz tu równiez zlikwidowałam garaże