PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki na gładko pod kafle? proszę o radę



Anaor
27-04-2008, 13:50
Właśnie kladą mi tynki wewnątrz i zapytali się mnie gdzie w łazience będą kafle na jaka wysokość bo tam nie będą gładzić żeby lepiej potem trzymały się kafelki nie jestem pewna czy tak faktycznie się robi czy może chcą sobie sprawe ułatwić i nie wygładzać ścian, z drugiej strony pytałam się znajomego płytkarza to jemu lepiej by się kładło na gładkich ścianach i mniej kleju idzie kto ma rację i kogo mam słuchac.

27-04-2008, 14:02
pod płytki wystarczy zatrzec na ostro (tynki zatarte na ostro sa tańsze)
dla płytkarza nie ma to specjalnego znaczenia czy na ostro czy na gładko - ma byc równo - to go powinno obchodzić ...

Kulin
27-04-2008, 14:23
pomyśl logicznie, po co robić tynki na gładko pod płytki, skoro i tak płytki przykryją ten tynk, na ostro może być, jak najbardziej, byle równo było, jak kolega wyżej napisal.

daggulka
27-04-2008, 14:23
popieram - nie gładzić

agnisia
27-04-2008, 14:56
a o ile przykładowo tańsze? (gipsowe, jeśli to ma znaczenie)

Aluland
27-04-2008, 16:58
pod płytki wystarczy zatrzec na ostro, mają być równe, pion, płaszczyzna

Anaor
27-04-2008, 17:23
No ale ja płace za tynki za metr i nie wazne czy na ostro czy na gładko to nie lepiej na gładko?

daggulka
27-04-2008, 17:34
nie lepiej na gladko.....słuchaj starszych i nie marudź :roll:
często spotykałam się z sytuacją, kiedy to kafelkarz specjalnie zarysowywał ściany pod klej bo były za gładkie ...mają być chropowate i już

Anaor
27-04-2008, 18:22
Tylko skąd mam wiedziec gdzie beda plytki powiem zrobic chropowate a potem wymysle sobie ze jednak gdzies plytek nie bedzie to wtedy da rade to wyszlifowac?

Anaor
27-04-2008, 18:25
Albo jak jest regips to tez drapią? Nasz płytkarz mowi ze jak jest gładko to tylko przejedzie klejem i juz. Czy tak można czy jednak trzeba zarysowywac. I co moze sie stać jak sie nie zarysuje tynku tylko polozy na gladki tynk czy jest ryzyko ze kafelki odpadna?

vadiol
27-04-2008, 18:36
Jezeli sciany sa tak gladkie jak GK , to kleju zuzyje sie tyle co zakladaja producenci , tj: warstwa 1-3mm . Na gladkim tynku , mozna polozyc rowno kazdy format plytek , wymyslne dekory . Drapanie , rysowanie gladkiego tynku w celu zwiekszenia przyczepnosci , nie ma sensu .

Aluland
27-04-2008, 19:26
Tylko skąd mam wiedziec gdzie beda plytki powiem zrobic chropowate a potem wymysle sobie ze jednak gdzies plytek nie bedzie to wtedy da rade to wyszlifowac?
pozostaw tak jak jest i koniec, :D

najsk
27-04-2008, 19:39
Nie wyobrażam sobie , żeby na etapie tynkowania ścian mieć dokładnie ustalone, gdzie i jak wysoko kafle. Miałam kładzioną angielską gładź szpachlową i nikt mnie o takie rzeczy nie pytał. Na ścianie obok kominka mam mieć kamień. Zgłosiłam to przed nałożeniem gładzi. Facet powiedział, że nie ma to znaczenia, ale skoro nie chcę nie będzie kładł. W pozostałych miejscach mam wszędzie gładź.

d***a*l
27-04-2008, 20:31
wygładź ściany jak nie wiesz gdzie będą kafle!ale wiadomo że chropowata powierzchnia jest lepsza do przyjmowania(przyczepności) innej struktury ! a twój glazurnik na pewno będzie wiedział co robić z gładką scianą i nie powinien brać extra kasy za gładkie ściany ! A pozaty masz teraz takie preparty gruntujące! ze głowę urywa!

vadiol
27-04-2008, 20:59
...ale wiadomo że chropowata powierzchnia jest lepsza do przyjmowania(przyczepności) innej struktury ! a twój glazurnik na pewno będzie wiedział co robić z gładką scianą i nie powinien brać extra kasy za gładkie ściany !

chropowata = lepsza ?
gladka sciana = kladzenia plytek drozej ?

Kolega zdaje sie z branzy . Radze zajrzec do kart technicznych klejow .

d***a*l
27-04-2008, 21:53
No Dobra Sopro No.1 możesz kłaść płytkę na płytkę ! nie napisałem wcale ze gładka ściana to drożej taki sarkazm!

mariobros35
27-04-2008, 23:06
A tak wogle to po co tynkować ścianę pod kaflami :lol: :lol: :lol: sam materiał z którego jest zbudowana ściana jest wystarczająco hropowaty tynkowanie to zbędny wydatek

r-32
28-04-2008, 20:22
Jezeli sciany sa tak gladkie jak GK , to kleju zuzyje sie tyle co zakladaja producenci , tj: warstwa 1-3mm . Na gladkim tynku , mozna polozyc rowno kazdy format plytek , wymyslne dekory . Drapanie , rysowanie gladkiego tynku w celu zwiekszenia przyczepnosci , nie ma sensu .

Popieram !!

Pozdrawiam

Anaor
29-04-2008, 09:08
Dziękuje za odpowiedzi robimy na gladko postanowione tym bardziej ze jeszcze nie wiem gdzie beda kafle a gdzie nie.

Anaor
26-07-2008, 15:28
Trochę czasu minęło zrobilismy tynki na gladko a teraz weszła ekipa od lazienki i mowia ze nie powinno sie robic tynku pod kafle na gładko. Płytki mogą sie odparzac

vadiol
26-07-2008, 17:56
Trochę czasu minęło zrobilismy tynki na gladko a teraz weszła ekipa od lazienki i mowia ze nie powinno sie robic tynku pod kafle na gładko. Płytki mogą sie odparzac

To im powiedz , zeby troche sie douczyli .
A co Twoi glazurnicy poradziliby na budownictwo szkieletowe . USA , Kanada , Skandynawia to kladzenie plytek na GK . Nic sie nie odparza i nie odpada . Niech poczytaja zalecenia producentow klejow do glazury i niech nie opowiadaja bajek .