PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY JAKIE WYBRAĆ OGRZEWANIE



chrisspy
27-04-2008, 15:42
Witam wszystkich!!
Jestem tu nowy i proszę o radę budujemy dom ok. 200m2 p.u. niestety nie mamy dostępu do gazu. Na pompę ciepła raczej nas nie bedzie stać. Napewno będzie kominek i tu pojawia się pierwszy problem. Nie wiem jaki czy DGP czy płaszcz wodny. Proszę o pomoc w wyborze. Dodam ze na dole czesciowo chcemy ogrzewanie podłogowe. Czy kominek z plaszczem wodnym jest w stanie sam ogrzac taki dom czy moze jeszcze cos do tego a moze DPG + kotłem na eko groszek? Czy ktoś z was ma kominek z DGP i nie trzeba malowac scian po sezonie grzewczym A może jeszcze inna opcja? Jakie rozwiazanie bedzie tansze w ekspolatacji a jakie bedzie tansze w inwestycji

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :D

janusz_21
27-04-2008, 16:31
Witam Nowego! tematów na forum o ogrzewaniu jest sporo, jest opcja szukaj. Dzięki niej możesz nie czekając na aż ktos odpowie poszukać sam to czym jesteś zainteresowany. Nie będę się wymądrzał, powiem co ja mam. 140m2 +50m2 garażu z kotłownią. Z wiadomych względów zrezygowałem również z pompy ciepła. Kominek będzie mi służył do okazjonalnego grzania. Palę w nim już teraz i wiem jak to jest mieć kotłownię w centrum salonu-syfi się, a tym bardziej paląc w nim na okrągło. Dlatego z założenia nie miało to być podstawowe ogrzewanie. Będę ogrzewał kotłem na drewno/węgiel, który w Twoim przypadku tez się sprawdzi z ogrzewaniem podłogowym, po zastosowaniu odp automatyki. Do gazu też nie mam dostępu i nie żałuję tym bardziej po ostatnich podwyżkach. Niestety wszystko kosztuje również eksploatacja. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję SZUKAJ i CZYTAJ opinie ludzi, którzy mają te wybory za sobą. O Kominkach jest też b.dużo, w tym o tych z płaszczem wodnym. Eko groszek juz też nie jest tani, wybrać musisz sam. Jest na forum kilku ludzi, którzy dobrze znają to co Ciebie interesuje.Pozdrawiam!

Włodek W.
27-04-2008, 19:36
mpoplaw
Po co aż 20 cm styro . Przy obecnych zimach 12do15 to max.,
u siebie zrobiłem 12cm .i jest OK. 8)
W/g mnie przerost formy nad treścią 8)
Pozdr. :D