PDA

Zobacz pełną wersję : brak rynny i zmyty tynk prosze o rady. PILNE.



ctr_tomi
27-04-2008, 19:15
Witam!
Mam pilna sprawe. Kupilem dom i zlecilem firmie polozenie tynku strukturalnego.
Po jednej stronie domu nie ma rynny na dachu.
Woda sciekala bezposrednio z dachu na odwodnienie - betonowa opaska.
Po 3 miesiacach od polozenia tynk na samym dole zaczal pekac i odchodzic.
Teraz praktycznie da sie go zerwac reka - mowie o tynku 40cm od odwodnienia reszta sie trzyma.
Firma, ktora kladla tynk nie poinformowala mnie o tym, ze nie ma rynny. Ja bylem tak zajety remontem, ze nawet nie zwrocilem uwagi tym bardziej, ze to sciana od tylu dzialki.
Prosze o porade, czy mam jakies prawo zadac naprawienia tynku od wykonawcy.
Czy tynk marki greinplast jest tak delikatny, ze woda odbijana od podloza potrafi go zmyc?
Pozdrawiam.

laziale
27-04-2008, 20:22
myślę że tynk powinien poprawic wykonawca ,rękojmnia to 3 lata od wykonania pracy a rynna to inna sprawa

Kris2222
27-04-2008, 20:36
nieprawda że rynna to inna sprawa, to właśnie za jej sprawą tynk odpada , wiec jak możesz żądać żeby wykonawca to naprawiał

To tak jakbyś dał auto do lakiernika bez zderzaka , on maluje i w jego interesie byłoby założyć zderzak bo może to zaszkodzić lakierowi .Jeśli go niema to widocznie tak mam być

COOL-J
20-11-2008, 21:46
Witam!
Mam pilna sprawe. Kupilem dom i zlecilem firmie polozenie tynku strukturalnego.
Po jednej stronie domu nie ma rynny na dachu.
Woda sciekala bezposrednio z dachu na odwodnienie - betonowa opaska.
Po 3 miesiacach od polozenia tynk na samym dole zaczal pekac i odchodzic.
Teraz praktycznie da sie go zerwac reka - mowie o tynku 40cm od odwodnienia reszta sie trzyma.
Firma, ktora kladla tynk nie poinformowala mnie o tym, ze nie ma rynny. Ja bylem tak zajety remontem, ze nawet nie zwrocilem uwagi tym bardziej, ze to sciana od tylu dzialki.
Prosze o porade, czy mam jakies prawo zadac naprawienia tynku od wykonawcy.
Czy tynk marki greinplast jest tak delikatny, ze woda odbijana od podloza potrafi go zmyc?
Pozdrawiam.

To nie tynk jest słaby tylko woda mocna....tak to już jest, skoro potrafi drążyć skały....a co do naprawy, wiem o podobnym przypadku, klient zgłosił się do producenta tynku - pomogli.

Pozdrawiam

20-11-2008, 22:16
...Firma, ktora kladla tynk nie poinformowala mnie o tym, ze nie ma rynny ...
miałes w umowie zanaczona opcje informowania Cie o brakach w Twoim domu ?


... czy mam jakies prawo zadac naprawienia tynku od wykonawcy ...
nie masz takiego prawa
mozesz wyłącznie prosic ...

Aedifico
20-11-2008, 23:01
myślę że tynk powinien poprawic wykonawca ,rękojmnia to 3 lata od wykonania pracy a rynna to inna sprawa

Jeszcze tynkarz za fundamenty mógłby odpowiadać :)