PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplam poddasze



certa
27-04-2008, 19:17
jako nawy na tym forum WITAM Wszystkich:lol:

mam parę pytań do znawców tematu dot ocieplenia poddasza ponieważ temat wielokrotnie wałkowany, ale moj przypadek jest chyba odosobniony:
jestem na etapie zrywania podbitki i wełny (zielona w kawałkach i strasznie się z niej sypie coś co strasznie swędzi) oraz foli bąbelkowje z poddasza (takiej jakiej używa się do kopert do przesyłania np DVD)
ponieważ będę od nowa ocieplał to czy warto wykorzystać starą wełnę?
oczywiście folie zastąpię nowa paro izolacyjną tylko czy układając ją między krokwiami w jakiś sposób przykleić ja w rogach przy krokwiach? jak zorientuję sie jak się załącza foto po pokarze.


liczę na jakaś odpowiedź
pozdrawiam

laziale
27-04-2008, 19:54
Po pierwsze nie należy kłaść starej wełny a po drugie folię kładzie się dopiero po zainstalowaniu stelaży ,czy też profili . Jak pomyślisz o zdjęciach to ci odpowiem

laziale
27-04-2008, 20:08
po pierwsze nie używaj starej wełny ,a po drugie folię kładzie się po montażu profili cd

Trociu
28-04-2008, 10:47
Jak długo ta stara wełna tam była?
Ciekawy pomysł, aby folię paroizolacyjną zastąpić folią bombelkową ;)

certa
28-04-2008, 11:47
Jak długo ta stara wełna tam była?
około 14 lat
Ciekawy pomysł, aby folię paroizolacyjną zastąpić folią bombelkową ;)
widocznie w tamtych czasach nie było innej możliwości albo oszczędności zaważyły na sprawie...

certa
29-04-2008, 18:13
Po pierwsze nie należy kłaść starej wełny a po drugie folię kładzie się dopiero po zainstalowaniu stelaży ,czy też profili . Jak pomyślisz o zdjęciach to ci odpowiem
chciałem sie jeszcze upewnić czy jak między deskami a blachą jest papa to folie kładziemy dopiero na szkielet a przed k-g?
a moze ktoś podpowie jak dołaczyc foto

certa
29-04-2008, 19:42
Po pierwsze nie należy kłaść starej wełny a po drugie folię kładzie się dopiero po zainstalowaniu stelaży ,czy też profili . Jak pomyślisz o zdjęciach to ci odpowiem
podaje link do foto: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6393a67b136f2951.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b213bc1c049dbb00.html

Trociu
30-04-2008, 08:42
Po pierwsze nie należy kłaść starej wełny a po drugie folię kładzie się dopiero po zainstalowaniu stelaży ,czy też profili . Jak pomyślisz o zdjęciach to ci odpowiem
chciałem sie jeszcze upewnić czy jak między deskami a blachą jest papa to folie kładziemy dopiero na szkielet a przed k-g?
Masz pełne deskowanie. Tak więc między folią a deskami musi zostać przestrzeń wentylacyjna około 3cm. Potem kładziesz wełnę. Obudowujesz ją profilami i na profile naklejasz folię paroizolacyjną.
Więcej opisów znajdziesz również na forum. Co chwilę pojawiają się tematy związane z zabudową.

certa
01-05-2008, 18:40
Po pierwsze nie należy kłaść starej wełny a po drugie folię kładzie się dopiero po zainstalowaniu stelaży ,czy też profili . Jak pomyślisz o zdjęciach to ci odpowiem
dlaczego nie należy kłasć starej wełny?

bladyy78
01-05-2008, 19:43
Spokojnie możesz starą wełnę jeżeli jest w dobrym stanie ponownie wykorzystać. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego żeby jej nie użyć ponownie. Jedyne przeciwwskazania mogą być takie że niewiadomo jakie parametry ma ta stara wełna i czasem jak nie wiadomo co się ma w dachu, a się go remontuje warto zainwestować w wełnę o dobrych parametrach żeby mięć niższe rachunki za ogrzewanie i w lecie mięć też mniejszy problem z temp. na poddaszu.

piterazim
02-05-2008, 08:43
Czy na tych deskach jest kora?

certa
02-05-2008, 09:45
Czy na tych deskach jest kora?
deski sa bez kory

certa
02-05-2008, 14:18
[quote=laziale]Po pierwsze nie należy kłaść starej wełny a po drugie folię kładzie się dopiero po zainstalowaniu stelaży ,czy też profili . Jak pomyślisz o zdjęciach to ci odpowiem
chciałem sie jeszcze upewnić czy jak między deskami a blachą jest papa to folie kładziemy dopiero na szkielet a przed k-g?

Masz pełne deskowanie. Tak więc między folią a deskami musi zostać przestrzeń wentylacyjna około 3cm.

Jeżeli zostawię przestrzeń wentylacyjną (przeciągne sznurek w poprzek) to jak mam folie przykleić do krokwi żeby nie odpadłą? moge ją poprostu na zszywki przymocować dp krokwi?

Trociu
05-05-2008, 09:20
Jeżeli zostawię przestrzeń wentylacyjną (przeciągne sznurek w poprzek) to jak mam folie przykleić do krokwi żeby nie odpadłą? moge ją poprostu na zszywki przymocować dp krokwi?
Jeżeli chcesz mocować folię do krokwi, to chcesz zrobic jedną warstwę ocieplenia (wełna tylko między krokwie). Ale jeżeli chcesz mocować folię paroizolacyjną bezpośrednio do krokwi, to wnioskuję, że nie chcesz robić stelaża pod płyty. Tylko wtedy jak chcesz odpowiednio zamocować płyty?

Jeżeli chcesz mocować folię bezpośrednio do krokwi, możesz rto zrobić zszywkami, tylko najlepiej potem każdą z nich zakleić odpowiednią taśmą jednostronną.

certa
05-05-2008, 10:33
Jeżeli zostawię przestrzeń wentylacyjną (przeciągne sznurek w poprzek) to jak mam folie przykleić do krokwi żeby nie odpadłą? moge ją poprostu na zszywki przymocować dp krokwi?
Jeżeli chcesz mocować folię do krokwi, to chcesz zrobic jedną warstwę ocieplenia (wełna tylko między krokwie). Ale jeżeli chcesz mocować folię paroizolacyjną bezpośrednio do krokwi, to wnioskuję, że nie chcesz robić stelaża pod płyty. Tylko wtedy jak chcesz odpowiednio zamocować płyty?

Jeżeli chcesz mocować folię bezpośrednio do krokwi, możesz rto zrobić zszywkami, tylko najlepiej potem każdą z nich zakleić odpowiednią taśmą jednostronną.

Chce zrobić szczeline wentylacyjną i na to dac folie a póxniej wełna stelarz wełna i na to flia paroizilacyjna.

Czy moge folie owijać o krokiew>? czy też wycinac na wymiar i wkładac pasami pomiędzy krokwie tak jak będe wełne układał?

Trociu
05-05-2008, 11:42
Chce zrobić szczeline wentylacyjną i na to dac folie a póxniej wełna stelarz wełna i na to flia paroizilacyjna.

Czy moge folie owijać o krokiew>? czy też wycinac na wymiar i wkładac pasami pomiędzy krokwie tak jak będe wełne układał?
Dobra - to określ jeszcze typ tej folii, którą chcesz dać między wełnę a deskowanie.

certa
05-05-2008, 12:32
Chce zrobić szczeline wentylacyjną i na to dac folie a póxniej wełna stelarz wełna i na to flia paroizilacyjna.

Czy moge folie owijać o krokiew>? czy też wycinac na wymiar i wkładac pasami pomiędzy krokwie tak jak będe wełne układał?
Dobra - to określ jeszcze typ tej folii, którą chcesz dać między wełnę a deskowanie.

Folie paroprzepuszczalną + wełna + stelarz + wełna + polia paroizolacyjna.
Chyba tak ma być bo mam pełne deskowanie wraz z papą....

Trociu
05-05-2008, 14:47
Folie paroprzepuszczalną + wełna + stelarz + wełna + polia paroizolacyjna.
Chyba tak ma być bo mam pełne deskowanie wraz z papą....
Z tego co się orientuję w przypadku pełnego deskowania z papą nie jest konieczne kładzenie od wewnątrz folii wysokoparoprzepuszczalnej. Wełnę od strony zewnętrznej od wody i wilgoci chroni właśnie pełne deskowanie z papą.

Zamiast Twojego pomysłu ze sznurkowaniem możesz wykorzystać inny - nabić łaty lub paski styropianu do deskowania równolegle do krokwii. Rozwiazanie to wraz ze zdjeciami było pokazywane na forum jakiś czas temu.

certa
05-05-2008, 20:57
Folie paroprzepuszczalną + wełna + stelarz + wełna + polia paroizolacyjna.
Chyba tak ma być bo mam pełne deskowanie wraz z papą....
Z tego co się orientuję w przypadku pełnego deskowania z papą nie jest konieczne kładzenie od wewnątrz folii wysokoparoprzepuszczalnej. Wełnę od strony zewnętrznej od wody i wilgoci chroni właśnie pełne deskowanie z papą.

Zamiast Twojego pomysłu ze sznurkowaniem możesz wykorzystać inny - nabić łaty lub paski styropianu do deskowania równolegle do krokwii. Rozwiazanie to wraz ze zdjeciami było pokazywane na forum jakiś czas temu.

Wielkie Dzięki z informacje,
narazie jestem na etapie rozciągania sznurka
zapewne będzie jeszcze pare pytań w trakcie prac ...

certa
15-05-2008, 21:01
podpowiedzcie mi proszę co zrobić i czy powinno sie zrobić i jak jeżeli mam pełne deskowanie robię 2cm wentylacji i rozumiem że gdzieś powinna się ta cała para która się będzie tam zbierać ulatniać, a przy połączeniu dachu ze ścianką kolankową a murałą nie mam żadnego wlotu powietrza. co w takiej sytuacji zrobić? wiem że można w podbitce dać siateczkę ale po co siateczka jak nie mam żadnego dolotu powietrza. czy wystarczy samo to że para będzie się ulatniać poprzez deski potem pape i blache?

Trociu
30-05-2008, 10:31
Podłącze się jeszcze pod temat.
Czy przy ściankach działowych profile CW montuje się jakoś do CW? Nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat. Czy wystaczy włożyć jedno w drugie? Myślałem o skręceniu na dole obu profili pchełkami, żeby nic się nie poprzesuwało lub nawet nie upadło. Przecież CW daje się krótsze o jakiś 1cm od wysokości kondygnacji.

Co o tym sądzicie?

zbigmor
30-05-2008, 11:48
podpowiedzcie mi proszę co zrobić i czy powinno sie zrobić i jak jeżeli mam pełne deskowanie robię 2cm wentylacji i rozumiem że gdzieś powinna się ta cała para która się będzie tam zbierać ulatniać, a przy połączeniu dachu ze ścianką kolankową a murałą nie mam żadnego wlotu powietrza. co w takiej sytuacji zrobić? wiem że można w podbitce dać siateczkę ale po co siateczka jak nie mam żadnego dolotu powietrza. czy wystarczy samo to że para będzie się ulatniać poprzez deski potem pape i blache?

Papa i blacha paroprzepuszczalna?