PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłgowe



marianek0
28-04-2008, 20:21
NIe bawem spec wykonmuje u mnie ogrzewanie podłogowe w łazience. Wspominał mi o tym aby jak będe robił wylewki kupił jakiś plastyfikator do zaprawy cementowe(betoniku). Plastyfikator wydaje mi się ze to malo sprecyzowana odpowiedź.(plastyfkatory sluza do utleniania prawda?).

A więc doradzcie mi co mam dodać do takiej zaprawy , plastyfikator??, jesl itk to jaki??, a może jakąś emulsje??.

No i powiedzcie mi ile u Was kosztuje takie ogrzewanie od m2 z materiałem.
POZDRAWIAM!!

laziale
28-04-2008, 20:27
Nic nie dodawaj pilnuj tylko tego aby wylewka była pielęgnowana tzn podlewana czy tez zraszana przez co najmniej 3 tyg. Przecież podłogówkę kładzie się na podłożu twardego styropianu!!!!

1950
28-04-2008, 21:17
a kto Ci takie rzeczy powiedział,
zasada jest taka,
jak nie jestem czegoś pewny w 100% to nie wprowadzam kogoś w błąd :evil:

plastyfikator jak sama nazwa wskazuje, służy do uplastycznienia betonu, który ma szanse szczelnie otulić rury,
kupisz w hurtowni instalacyjnej lub budowlanej

marianek0
28-04-2008, 21:28
A jak sie dozuje taki plastyfikator??.
Czy mozna przedobrzyć??

wolo63
28-04-2008, 21:33
Tak to jest poprawna odpowiedź.Plastyfikator dodajesz aby uplastycznić wylewkę .Cena średnia m2 podłogówki zależy od stopnia wyposażenia dlatego jest trudno określić ile.

dawwwid
28-04-2008, 21:37
Każdy markowy producent ogrzewania podłogowego ma plastyfikator lub jak kto woli "dodatek do jastrychu" w swojej ofercie. Dokładna instrukcja obsługi zawart jaest w opisie systemu producenta a także na etykiecie plastyfikatora. plastyfikator sprzedawany jest najczesciej w plastykowych karnistrach - pojemnikach i jest w postaci płynnej. REHAU, WAVIN, PURMO, KAN-THERM, KISAN każdy z tych producentów ma go w ofercie