PDA

Zobacz pełną wersję : Brama garażowa Hormann - zrób to sam ?!



szron
29-04-2008, 07:20
Czy ktoś zakładał sam bramę garażową Hormann? Sprzedawca oczywiście straszy skomplikowanym montażem. Brama ok 240cm szeroka na 225 wysoka, segmentowa bez napędu. Na co należy zwrócić uwagę?

Robak
29-04-2008, 07:43
chyba nie warto samemu bawić się w montaż

skoro bierzesz dobrą markowo bramę i do tego nie tanią to nie warto dać jeszcze tych kilka dodatkowych stówek aby montażycie co to zrobili?

u mnie taka brama została wstawiona 2 tygodnie temu

robiło 2 ludzi; w sumie zajęło im to 4,5 godziny; nie wiem czy krótko czy długo
ale poza przerwą 15 minutową na kawkę przez cały czas majstrowali; piony poziomy;itp

poza tym czy później jak co coś się zatnie to czy nie zrzucą odpowiedzialności na niewłaściwy montaż?

w mojej ocenie nie warto

ale decyzja należy do ciebie

I.W.
29-04-2008, 08:56
Wszystko kwestia gwarancji - bo gwarancja to pewnego rodzaju bat aby mogli zarobić swoi na montażu. W montażu bramy nie ma nic szczególnego. Nie montowałem segmentowej tylko uchylną. Trzeba złapać poziom, pion chwycić kotwami, przykręcić prowadnice opianować i tyle.

Annja
29-04-2008, 12:25
Zastanów się również, czy ci się to poprostu opłaci.
My mamy bramę Normstahla. Za montaż wybuliliśmy wprawdzie prawie 500 zł ale biorąc pod uwagę fakt, że bramę kupiliśmy wówczas z 7 % Vatem i tak wyszło taniej niż brama bez montażu za to z Vatem 22%.

78konopiel
28-01-2014, 21:12
chyba nie warto samemu bawić się w montaż

skoro bierzesz dobrą markowo bramę i do tego nie tanią to nie warto dać jeszcze tych kilka dodatkowych stówek aby montażycie co to zrobili?

u mnie taka brama została wstawiona 2 tygodnie temu

robiło 2 ludzi; w sumie zajęło im to 4,5 godziny; nie wiem czy krótko czy długo
ale poza przerwą 15 minutową na kawkę przez cały czas majstrowali; piony poziomy;itp

poza tym czy później jak co coś się zatnie to czy nie zrzucą odpowiedzialności na niewłaściwy montaż?

w mojej ocenie nie warto

ale decyzja należy do ciebie

racja.
zwłaszcza, ze fachowo wykonany montaz jest jednym z warunkow gwarancji.

poza tym zabawa w samodzielny montaz albo w ogole powierzenie montazu komus, kto nie do konca posiada kwalifikacje, moze skonczyc sie niewesolo.
Pamietam zdjecia ktore zrobily na mnie wrazenie :) skutecznie są w stanie odwieść kazdego od pomyslu eksperymentowania z montazem.
material zdjeciowy pojawil sie na stronie internetowej firmy BigTor. Tu jest link omawiający ten material:
http://www.bramy-drzwi.pl/hormann-klient/bigtor/132-uwaga-brutalne-zdjecia-z-miejsc-montazu

Robakma racje. Hormann to porzadny producent, brama swoje kosztuje, placisz za jakosc - oszczędzanie na montazu to w tym momencie niepotrzebne ryzyko

koktajl
28-01-2014, 21:58
Powiedzialabym inaczej- czy hormann czy nie to ryzyko. Wystarczy ze zle nakręci sie sprężyne i problem gotowy. O spadających linkach itp nie wspomnę. Ponieważ teraz nie bedzie mozna juz odliczyć VAT za bramę to tym bardziej opałaca sie brać z usługa zabudowy na 8%. Tylko ze ten topic to juz z 5 lat stary jest wiec nie wiem czy pytajacemu jeszcze ta opinia:)

gentoonx
28-01-2014, 22:25
refleks gorszy od szchisty, ale czego się nie robi, aby sobie parę postów natrzaskać :bash: