PDA

Zobacz pełną wersję : napęd do bram



ania_cw
29-04-2008, 10:12
Witam , jestem tutaj pierwszy raz. Poszukuje informacji na temat napędów do bram wjazdowych. Chciałam kupić w Castoramie bo sa w przystepnej cenie...ale fachowiec, który robi mi bramę odradza i radzi jakiś rewelacyjny napęd za 2,5 tys.od firmy , której on jest posrednikiem, bo te tańsze niby zimą są za słabe, psują się i takie tam. Ja potrzebuję dwa napędy więc wydatek 5 tys jest dla mnie bardzo duzy. Chciałam zapytać , czy posiadacie może napędy z Castoramy i jak one się sprawdzają? Mam jakies podejrzenia, że kupując "przez fachowca" troche przepłacę.

fotograf
29-04-2008, 11:52
Witam , jestem tutaj pierwszy raz. Poszukuje informacji na temat napędów do bram wjazdowych. Chciałam kupić w Castoramie bo sa w przystepnej cenie...ale fachowiec, który robi mi bramę odradza i radzi jakiś rewelacyjny napęd za 2,5 tys.od firmy , której on jest posrednikiem, bo te tańsze niby zimą są za słabe, psują się i takie tam. Ja potrzebuję dwa napędy więc wydatek 5 tys jest dla mnie bardzo duzy. Chciałam zapytać , czy posiadacie może napędy z Castoramy i jak one się sprawdzają? Mam jakies podejrzenia, że kupując "przez fachowca" troche przepłacę.

ja kupiłem faaca na allegro w cenie tych castoramowych- jeszcze można sporo stargować z ceny

FITTER
29-04-2008, 18:26
nie kupuj w marketach takich rzeczy

1. ceny nie sa rewelacyjne a czasem i droższe od firmowych
2.nie ma serwisu ,części zamiennych i fachowca w casto

ja za 2500 z montażem biore za sprzet przesuwny do 600 kg z 2 pilotami lampa foto i 5 listew

to samo ze skrzydłówka 2500 z montażem do 2,5 metra skrzydła x2

przy dwóch sztukach napewno by ci monter z twojego regionu opuścił z ceny bierz montera z regionu i szukaj z polecenia żebys na cwaniaka nie trafił co montuje składaki z lewymi centralami itd(wtopisz kase)sprawdzaj co ma być w zestawie z dokładnością zegarmistrza ,nie daj sie oskubać.

montuje sprawdzone napedy beninca,came,marantec i czasami nice i faaca .
pamiętaj ten wzór :) brama 200 kg to napęd do 400 kg nie mniejszy ,zapas mocy to podstawa jak chcesz mnieć ubaw na lata.

Kulin
29-04-2008, 19:11
ja mam faaca 741, brama waży 260 kg, więc zapas duży, za napęd z oprzyrządowaniem zapłaciłem 1500 zł, montowałem sam, jestem zadowolony.

ania_cw
30-04-2008, 18:47
Dziękuję za cenne wskazówki. Przeglądałam oferty na allegro ceny rzeczywiście korzystne ale taki zakup nie będzie miał chyba gwarancji :((

Cypek
30-04-2008, 19:09
Taki "tańszy" zakup u fachowca to najczęściej drożej jest.
Albo jakaś lipa, albo nie ma gdzie realizować gwarancji.
Moja rada, kupuj u autoryzowanego przedstawiciela.
Chrzań te 100 zł taniej.
Acha, gwoli ścisłości mam \Came BX, notabene za słaby do mojej bramy

FITTER
30-04-2008, 19:38
no tak to jest jak sie kupuje samemu i za bardzo ufa w przekonania handlowca
to potem sprzet za słaby to normalne że handlowiec tak doradzi aby tylko sprzedać.

ania_cw
najlepiej jak byś zrobiła zdjecie bramy to bym mógł doradzic co powinnas kupic .Tez uważam że zakup powinien byc dokonany u powaznej firmy na aukcjach internetowych różnie bywa ,przed zakupem jest bosko gorzej jak cos nawali i człowiek póżniej sie buja i szuka winnych .
przed zakupem trzeba sie dobrze zastanowic żeby nie kupic za słabego napedu tak jak Cypek came to naprawde bardzo dobry sprzet tylko trzeba wiedziec który kupić do swojej bramy.

fotograf
30-04-2008, 20:58
Dziękuję za cenne wskazówki. Przeglądałam oferty na allegro ceny rzeczywiście korzystne ale taki zakup nie będzie miał chyba gwarancji :((

pewnie, że kupując w internecie nie masz gwarancji... gdzieś Ty chłopie sie uchował? przecież na allegro najczęściej napędy sprzedają firmy, które je montują a sprzedaż na allegro jest jakby dodadkową działalnością

ania_cw
30-04-2008, 21:46
:)) chłe chłe, bo ja nie jestem chlopem a kobietą :)))

Kulin
01-05-2008, 17:27
ja kupiłem przez allegro od firmy która montuje napędy i mam fakturę zakupu i dwa lata gwarancji.

FITTER
01-05-2008, 18:04
niby wszystko ok

tylko gwarancja zakupu a gwarancja montazu to dwie rózne rzeczy
dealerowi sprzetu nikt nie wmówi awarii z powodu złego montazu

ty kupiłeś od dealera i tobie moga powiedziec że awaria wynikła z powodu złego montazu bo montaz powinien wykonywać montazysta jak to jest ujęte w instrukcji napędu.
Jaka to gwarancja jak samemu musisz demontować naped i wysyłac na swój koszt do naprawy.FUN sie zaczyna jak przysyłają napęd że niby wszystko ok i nadal wszystko nie działa bo to moze foto albo lampa robi zwarcie.

GWARANCJA jest po to że w razie problemu przyjezdza monter i szuka rozwiązania i ciebie nic nie obchodzi poprostu madziałać-nie widze sprzedawcy z aukcji który przyjedzie to zrobic :wink:

Kulin
01-05-2008, 18:43
może i tak, ale ile napędów ulega awarii w okresie gwarancji, a montowałem sam i w razie problemów odsyłam do montażysty, i niech on się tym martwi, napęd jest zamontowany według instrukcji więc nie powinno byc z tym problemów, wiele rzeczy zrobiłem sam na budowie, więc napęd nie stanowił dla mnie żadnego problemu przy montażu. No ale faktycznie, wszystko może się okazać, że jednak cos jest źle, to tak jak z butami, kupisz buty Adidasa i po pół roku np. rozkleją się, zareklamujesz je, a oni ci powiedzą że to sa buty do uprawiania joggingu i po gwaranacji, kolega miał taki przypadek.

FITTER
01-05-2008, 18:59
jasne.

Marzin
08-07-2008, 21:42
Fitter, a jaką automatykę byś polecił do bramy dwuskrzydłowej, o łącznej szerokości obu skrzydeł 4,5 metra. Skrzydła samo drewno, tzn waga jednego nie większa jak 100kg. Wysokość bramy 1,25 metra, ze sztachet w odstępach, więc dużego oporu do wiatru nie stawia. Płot razem z bramą, to taka dobrze wykonana prowizorka :wink: Prowizorka, bo ma postać ok 5 lat, do czasu kiedy się odkujemy. Mimo wszystko przez te pięć lat chciałbym żeby bramę otwierać na cyknięcie. Montaż zrobię we własnym zakresie. Potrzebuję tylko jakiś gotowy zestawik. Znajdę cosik za 1000-1500 złociszy ??? :roll:

anetabo
08-07-2008, 21:52
Jak kupujecie z montażem u uczciwego fachowca to jest 7% VAT - warunkiem jest garaż w bryle budynku.
A może za bramę należy się zwrot z US?

poselrulez
08-07-2008, 23:01
a ja zrobilem tak http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic504473-150.html


koszt wykonania to 40 zloty 2 silowniki / do tego sterowanie 160 / jak za darmo :D jak cos to dam moje fotki :D

jacekp71
09-07-2008, 00:12
Fitter,

a jakis dobry naped do bramy dwuskrzydlowej, na slupkach murowanych (38cm) ??
brama raczej ciezka bedzie ....

Bigbeat
09-07-2008, 00:23
A ja mam taki: http://www.stanmal.pl/aktualnosci.php?akt_id=1 - konkretniej SM-180. Jest super - przede wszystkim bardzo solidnie wykonany mechanicznie (nie wytrzymałem i rozebrałem go na czynniki pierwsze - w porównaniu z faac-em kolegi stanmal to czołg ;) ). Działa bez zarzutów. Tak naprawdę to sama mechanika jest z Kanady, a sterownik z Chin (tak, jak w innych, bardziej markowych napędach), a oni najwyraźniej to tylko składają i firmują (trochę czasu spędziłem w necie, żeby to wyśledzić).
Montowałem sam - z doradztwem z ich strony nie miałem żadnego problemu.

Marzin
09-07-2008, 19:40
a ja zrobilem tak http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic504473-150.html


koszt wykonania to 40 zloty 2 silowniki / do tego sterowanie 160 / jak za darmo :D jak cos to dam moje fotki :D

Taniutko, ale jak z estetyką? Jeżeli tak jak na elektrodzie u kolegi darek222 to ja sobie odpuszczam :wink: Zapodzasz foty?

@Bigbeat

Stanmal ma tylko do bram przesuwnych :(

Kolegi FITTERA cosik nie widać....

edde
09-07-2008, 20:04
a ja zrobilem tak http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic504473-150.html


koszt wykonania to 40 zloty 2 silowniki / do tego sterowanie 160 / jak za darmo :D jak cos to dam moje fotki :D

Taniutko, ale jak z estetyką? Jeżeli tak jak na elektrodzie u kolegi darek222 to ja sobie odpuszczam :wink: Zapodzasz foty?

@Bigbeat

Stanmal ma tylko do bram przesuwnych :(

Kolegi FITTERA cosik nie widać....

chyba nie tylko, na stronie mają w ofercie także do uchylnych/skrzydłowych

Marzin
09-07-2008, 20:54
chyba nie tylko, na stronie mają w ofercie także do uchylnych/skrzydłowych

No tak.... :oops:

Nie doczytałem. Ale mimo wszystko nie mogę znaleźć informacji technicznych o napędach do bram skrzydłowych.

Bigbeat
09-07-2008, 21:34
To jest słaby punkt Stanmala - ze strony wynika, jakby oni się tych napędów wstydzili ;)
Ale wystarczy zadzwonić (uwaga: na maile też odpowiadają z delayem 1 tygodnia :evil: ), i chętnie podeślą na maila pdf-y.
Nie chcę ich reklamować (bo nic z tego nie mam ;) ), ale - tak jak pisałem - zrobiony solidniej od markowych napędów, a tańszy od hipermarketowych.
Niby paradoks - ale cuda jednak czasem się zdarzają ;)
Nie wiem, jak oni wychodzą na swoje, ale w zasadzie to guzik mnie to obchodzi.

Marzin
10-07-2008, 20:28
To jest słaby punkt Stanmala - ze strony wynika, jakby oni się tych napędów wstydzili ;)
Ale wystarczy zadzwonić (uwaga: na maile też odpowiadają z delayem 1 tygodnia :evil: ), i chętnie podeślą na maila pdf-y.
Nie chcę ich reklamować (bo nic z tego nie mam ;) ), ale - tak jak pisałem - zrobiony solidniej od markowych napędów, a tańszy od hipermarketowych.
Niby paradoks - ale cuda jednak czasem się zdarzają ;)
Nie wiem, jak oni wychodzą na swoje, ale w zasadzie to guzik mnie to obchodzi.

A uchowal sie u Ciebie pdf dotyczący bram 2-skrzydlowych? Jezeli tak, to bardzo bym prosil

Na cholere mam czekac tydzien .... :wink:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

A to co to to jest?

http://www.allegro.pl/item397039005_napedy_automatyka_bram_zestaw_techno 300_tanio_.html


Specyfikacja (http://www.euromatic.pl/grafika/STILO.pdf)

Bigbeat
10-07-2008, 20:35
Niestety - ponieważ mam bramę przesuwną, nigdy nie prosiłem ich o pdf-a ze specyfikacją siłowników do bram 2-skrzydłowych. Czyli nie mam.
Zadzwoń - podeślą od razu.
Mówiąc o długiej zwłoce miałem na myśli to, że oni rzadko czytają maile. Jak obecają, to wysyłają od razu.

Marzin
10-07-2008, 20:44
Niestety - ponieważ mam bramę przesuwną, nigdy nie prosiłem ich o pdf-a ze specyfikacją siłowników do bram 2-skrzydłowych. Czyli nie mam.
Zadzwoń - podeślą od razu.
Mówiąc o długiej zwłoce miałem na myśli to, że oni rzadko czytają maile. Jak obecają, to wysyłają od razu.

OK

poselrulez
10-07-2008, 22:25
a ja zrobilem tak http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic504473-150.html


koszt wykonania to 40 zloty 2 silowniki / do tego sterowanie 160 / jak za darmo :D jak cos to dam moje fotki :D

Taniutko, ale jak z estetyką? Jeżeli tak jak na elektrodzie u kolegi darek222 to ja sobie odpuszczam :wink: Zapodzasz foty?

@Bigbeat

Stanmal ma tylko do bram przesuwnych :(

Kolegi FITTERA cosik nie widać....


wszytsko wysoce estetyczne wykonaywane na profesjonalnym sprzecie torarki i wycinarki plazmowe :D mialem dostep w pracy silowniki beda w obudowach a sterowanie w skrzynce elektrycznej / nic dodac nic ujac :D a cena nieporuwnywalna na za pozostale 2 tys to na wycieczke pojade :P

Bigbeat
10-07-2008, 22:39
Sorry, poserulez, ale albo niewyraźnie jakoś piszesz, albo nie wiem - bo zrozumiałem Cię dopiero po dwukrotnym przeczytaniu Twojego postu.
Wiem, że nie na temat, ale weź stosuj jakieś przecinki, kropki chociaż, duże litery czasem - łatwiej nam będzie zrozumieć, o co biega.

Marzin
11-07-2008, 16:03
Dostalem dzis na miala dwie oferty.

Euromatic techno 400 - 1212 brutto, a druga oferta od nich (http://www.automatykadobram.pl/index.php?vmcchk=1) 1600 brutto. Ci drudzy mają w cenie wyłączniki krańcowe, bo podobno przy moich drewnianych słupkach musi tak być, bo inaczej mi słupki z biegiem czasu wyłamie...

maslak
12-07-2008, 14:59
Bigbeat - masz napęd SM-180 czy może SM-180 LX z bardziej rozbudowaną elektroniką? Wiesz może jaka jest różnica w funkcjonalności tych napędów?

Bigbeat
12-07-2008, 16:48
Mam zwykły SM-180 - elektronikę i tak wziąłem jak najtańszą (bez radia), bo i tak ją przerabiałem (ugadałem się ze Stanmalem, że tracę gwarancję tylko na elektronikę, a nie na część mechaniczną napędu). Musiałem ją przerobić, bo potrzebowałem ją podpiąć do mojej "automatyki domowej", dodać blokadę furtki i parę jeszcze bajerków.
Niestety - nie pamiętam już, czym różniła się wersja z "LX" na końcu - ale to jest w dokumentacji, któą możesz od nich dostać.

Marzin
14-07-2008, 20:51
@bigbeat

Miałeś rację, Stanmal nie odpisuje .... :lol:

Doradzi mi ktoś z branży, czy poniższe napędy są cosik warte?

Jedni zaproponowali to:

http://www.automatykadobram.pl/index.php?page=shop.opis&product_id=249&vmcchk=1
cena 1600 brutto


Drudzy to:

http://www.euromatic.pl/grafika/STILO.pdf
cena 1212 brutto

Bigbeat
15-07-2008, 05:01
@bigbeat

Miałeś rację, Stanmal nie odpisuje .... :lol:


Tak jak pisałem - trzeba do nich dzwonić.
Nie jest to może komunikacja XXI wieku, ale napędy są dobre ;)

matmario
05-08-2008, 11:48
Mówicie żeby kupowac brame z mozliwoscia wiekszych obciazen ale o ile wiekszych. Mam np brame wazy 350 kg to kupic silownik na 500 kg i berdzie ok czy na 900?

zbigmor
05-08-2008, 13:36
Mówicie żeby kupowac brame z mozliwoscia wiekszych obciazen ale o ile wiekszych. Mam np brame wazy 350 kg to kupic silownik na 500 kg i berdzie ok czy na 900?

Zależy to głównie od jakości wykonania bramy i montażu. Jak brama otwiera się lekko i równomiernie to 500kg wystarczy.
Istotna jest też częstotliwość używania, ale dla domu nie ma to znaczenia.