PDA

Zobacz pełną wersję : projekt FENIKS pracownia DOBRE DOMY



Strony : [1] 2 3

DŻABBA
18-03-2003, 09:02
Chciałbym dowiedzieć się o realnych kosztach budowy domku system gospodarczym.

Grzegorz63
18-03-2003, 09:15
Temat na rozprawę doktorską. Nikt Ci nie udzieli jednoznacznej odpowiedzi. "Posiedź" tu z nami trochę to może sam sobie odpowiesz na swoje pytanie...

misiek991
18-03-2003, 10:01
Tych rozpraw może być więcej, bo to zależy od technologii, każda to doktorat.

dziadek86
12-11-2003, 12:02
Witam wszystkich
Czy ktoś z Was budował(je) dom FENIKS pracowni DOMUSchętnie wysłuchm wszelkich inf.

jus
16-11-2003, 18:14
tez mam taki projekt! budowa rusza dopiero na wiosne wiec tez potrzebuje informacji. ale fajnie ze ktos tez ma taki projekt.
Jus

dziadek86
20-11-2003, 11:42
Dzięki za odpowiedz ja budowę rozpocznę na jesień 2004.
Jeśli masz jakieś wstępne wyliczenia kosztów to jeśli można to będe wdzięczny . Ja buduję w Świdrze pod Warszawą

cwib
21-11-2003, 09:05
Na stronie Domusa nie ma projektu FENIKS, dajcie więcej informacji.

jus
22-11-2003, 16:14
Do Dziadek86: wyliczen niestety nie mam zadnych.zastanawiamy sie czy nie kupic kosztorysu....

do cwib;
faktycznie nie ma informacji na stronie, ale Domus zamieszcza swoje projkety w gazecie Własny Dom

mark0
22-11-2003, 20:28
http://www.wlasny-dom.pl/materialy/3_2003/feniks.swf
To link o informacjach nt feniksa. Też mam ten projekt (kosztorys też).
Zaczynamy na początku przyszłego roku

mark0
22-11-2003, 20:33
Wg kosztorysu koszt pod klucz (bez instalacji) 310.000.
Mam nadzieję, że uda się znacznie taniej.
W moim projekcie sporo zmian (znajomy architekt za friko) - info www w stopce lub http://www.feniks.arcan.com.pl/

24-11-2003, 12:41
Dzięki za odpowiedzi suma 310tys. według moich wyliczeń jest mocno przesadzona. Byłbym wdzięczny za informacje na temat wydatków jak już rozpoczniesz budowę bardzo mnie to interesuje a może rozpoczniemy razem to ja ci podam w celu porównania. Propomuję to na prywa.

dziadek86
24-11-2003, 12:44
Dzięki za odpowiedzi suma 310tys. według moich wyliczeń jest mocno przesadzona. Byłbym wdzięczny za informacje na temat wydatków jak już rozpoczniesz budowę bardzo mnie to interesuje a może rozpoczniemy razem to ja ci podam w celu porównania. Propomuję to na prywa.
Sory zapomniałem o niku , oczywiście na adres [email protected]

jus
24-11-2003, 14:57
no to teraz te 310 tys.mnie przerazilo..........

jus
24-11-2003, 15:07
poniewaz tez cierpie na brak informacji na temat Feniksa tez podaje swoj adres: [email protected] :).
pozdrawiam
fajny ten pokoj nad garazem super pomysl

mark0
24-11-2003, 20:17
Gdyby ten dom miał kosztować 310 tys to bym sie wogóle nie porywał. Myslę, że zmieszczę się w 200 tys. Jak będę miał chwilę to zrobię porównianie kosztorysu w rzeczywistoscią.
:) pzdrd - Marek

ps gdzie budujecie?

jus
24-11-2003, 21:06
no to teraz mnie podniosles na duchu:).dzieki.kompletny laik jestem, jak bedziesz mial jakies porownania bardzo prosze o podzielenie sie z nimi. powiedz czy warto kupic ten kosztorys ? teraz ciekawosc mnie zrzera czemu wycenili az na 310 tys.zobaczymy w rzeczywistosci.budowa na wisone,dolny slask.chojnow kolo legnicy

mark0
25-11-2003, 17:15
dziadek86 i jus
Wysłałem na priva moje wyliczenia nt dachu. Kosztorys przydaje mi się do swoich wyliczeń - mam juz policzone ile czego potrzeba, tylko tworzę arkusz i podstawiam swoje ceny. Mi sie przydaje. Kosztorys kupiłem na spółkę ze znajomym, który buduje się koło nas.
Marek

Jus
25-11-2003, 18:39
Do Marek:
dzieki wielkie

Aha, czy ktoś ma Feniksa ale odbicie lustrzane? Potrzebuję pomocy.

dziadek86
27-11-2003, 14:19
Gdyby ten dom miał kosztować 310 tys to bym sie wogóle nie porywał. Myslę, że zmieszczę się w 200 tys. Jak będę miał chwilę to zrobię porównianie kosztorysu w rzeczywistoscią.
:) pzdrd - Marek

ps gdzie budujecie?
Mark0
Jak będziesz miał porównanie kosztorysu to bardzo chętnie bym na niego zerknął jak można oczywiście , może podam adres [email protected] Jestem trochę przesadny w tych pytaniach ale wolę dmuchac na zimne .Dzięki z góry Marek

dziadek 86
27-01-2004, 13:35
Chalo chalo czy juz wszyscy budowniczowie FENIKSA "wymarli" jeśli nie to prozę o jakikolwiek kontakt bo jestem przerażony tą ciczą wokół FENKISA. Jeśli posiadał by ktoś jakies wylliczenia to byłbym wdzięczny (mam mało kasy i boję sie że wymięknę )z góry wielkie dzięki .Na wszelki wypadek przypomnę adres [email protected]
Jak ktoś kiedyś napisał FENKSOWICZE ŁĄCZMY SIĘ!

mark0
27-01-2004, 21:47
Nie wymarli tylko zamarzli, więc nie ma nowych wiesci. Jak tylko ruszę z budową to będą njusy :)

01-02-2004, 16:22
zgadza sie zamarzli.....oby do wiosny

jus
01-02-2004, 16:30
to bylam ja... .
a propo kosztorysu- moj kosztorys podaje sume 199 tys z groszami, bez instalacji i garazu, cena kosztorysowa bez instalacji z garazem 220 tys.

mark0
01-05-2004, 17:07
Moje ostatnie wyliczenia na Feniksa to 135.000 na same materiały, bez armatury. zaznaczam, że spora część materiałów kupiona po naprawdę okazyjnych cenach (wyprzedaże itp), inne po mocnych negocjacjach (kupujemy na dwa domki, razem ze znajomymi).
Myśle, że z tym czego jeszcze nie wiem (ci którzy się już wybudowali mówią żeby dodać 20%) i z robocizną zmieszczę się w 200.000. :roll:

arkowy
01-07-2004, 10:21
Witam,
pierwszy raz na forum jako zarejestrowany ...
Bardzo podoba mi się projekt Feniks, sam zamierzam budować do według tego projektu.
Nie będę rozpisywał się na temat zalet - przedstawione kosztorysy mnie przekonują plus zaplanowanie wnętrza i zadaszony taras.
Moje skromne przemyślenia adaptacyjne, można skopiować ... :lol:
1. Przejście pomiędzy garażem a klatką schodową - wymaga zróżnicowania poziomu podłogi w domu i garażu, istnieje wtedy możliwość zrobienia drzwi pod schodami + 3 schodki do poziomu podłogi w domu.
2. Doświetlenie klatki schodowej dodatkowym oknem - bez tego będzie tam dosyć ciemno.
Gdyby ktoś jeszcze chciał coś dorzucić, było by miło.
Pzdr.

arkowy
05-07-2004, 13:47
Witam,
zajrzałem na stronę www podaną przez Mark0, w związku z tym mam pytanie.
Ścianka fundamentowa jest monolitem żelbetonowym, została wykonana w pełnym szalunku. Co Cię skłoniło do takiego rozwiązania?
Koszty (chyba nie?), kształt fundamentów, warunki gruntowe czy może inne ...

Arkowy

mark0
10-07-2004, 09:36
do Arkowy
fundament tego typu jest w projekcie, mnie nie interesowal koszt szalunkow robot ziemnych itp - mam to wszystko w cenie stanu surowego. Bylo szybciej i taniej
Mark0

arkowy
23-07-2004, 11:47
Dzieki za odpowiedz Mark0
Rozumiem, dalej będę zaglądał na Twoje www z nadzieją na nowe fotki.
Pzdr.

mark0
24-07-2004, 15:31
Niestety nie mam cyfrówki, więc robię to z opóźnieniem. Mój dostęp do netu też jest mocno ograniczony :(

feniks3
28-07-2004, 11:17
Witam wszystkich dawno tu nie zaglądałem a forum powoli sie odradza więc i ja się bedę udzielał jestem na etapie kończenia parteru i wydaje mi sie że jestem '' oszczędny'' ale nie wiem czy dwieście tys. wystarczy do wprowadzenia się a może ktoś już ukończył budowe i napisze ile to go kosztowało .
Pozdrawiam.

feniks3
28-07-2004, 11:19
A propo to ja załozyłem to foru jako Dziadek86 a teraz jestem Feniks3

jus
02-08-2004, 12:42
my jestesmy na etapie dachu, za 2 tyg. beda okna

KIA
26-09-2004, 12:04
Witajcie!
My także dołączamy do "feniksowej" rodziny, a ponieważ jesteśmy na początku drogi do własnego Feniksa, więc oczywiście czekamy na informacje, wskazówki, Wasze doświadczenia budowlano-kosztowe :D
Pozdrawiamy!

bastek13
15-10-2004, 21:08
Witam wszystkich
Czy ktoś z Was budował(je) dom FENIKS pracowni DOMUSchętnie wysłuchm wszelkich inf.

witajcie,
ja Feniksa strugam od roku (zacząłem w 09/2003) i szczęśliwie zbliżam się ku końcowi - konćże instalacje w środku, ocieplam poddasze, i jeśli kasa pozwoli i (podłączą mi kanalizację jak obiecali) to przeprowadzam się w wakacje 2005. Jeśli ktoś wyrazi ochotę, to mogę wrzucić gdzieś fotki mojego Feniksa i orientacyjny kosztorys - do tej pory wydałem 140 tys pln, ale wiele prac robię sam z ojcem, teściem i bratem (instalacje wew. ocieplanie, wylewki itp.) - gdybym miał płacić za te prace, które sami wykonaliśmy, myślę że wyszłoby już ok 200kpln.
pozdrawiam budowniczych
seba

Anetka
06-11-2004, 11:21
Witam wszystkich
Czy ktoś z Was budował(je) dom FENIKS pracowni DOMUSchętnie wysłuchm wszelkich inf.

witajcie,
ja Feniksa strugam od roku (zacząłem w 09/2003) i szczęśliwie zbliżam się ku końcowi - konćże instalacje w środku, ocieplam poddasze, i jeśli kasa pozwoli i (podłączą mi kanalizację jak obiecali) to przeprowadzam się w wakacje 2005. Jeśli ktoś wyrazi ochotę, to mogę wrzucić gdzieś fotki mojego Feniksa i orientacyjny kosztorys - do tej pory wydałem 140 tys pln, ale wiele prac robię sam z ojcem, teściem i bratem (instalacje wew. ocieplanie, wylewki itp.) - gdybym miał płacić za te prace, które sami wykonaliśmy, myślę że wyszłoby już ok 200kpln.
pozdrawiam budowniczych
seba

Anetka
06-11-2004, 11:22
Witam!

W przyszłym roku chciałabym budować Feniksa. Jeśli możesz przyślij mi zdjęcia na adres [email protected]


Witam wszystkich
Czy ktoś z Was budował(je) dom FENIKS pracowni DOMUSchętnie wysłuchm wszelkich inf.

witajcie,
ja Feniksa strugam od roku (zacząłem w 09/2003) i szczęśliwie zbliżam się ku końcowi - konćże instalacje w środku, ocieplam poddasze, i jeśli kasa pozwoli i (podłączą mi kanalizację jak obiecali) to przeprowadzam się w wakacje 2005. Jeśli ktoś wyrazi ochotę, to mogę wrzucić gdzieś fotki mojego Feniksa i orientacyjny kosztorys - do tej pory wydałem 140 tys pln, ale wiele prac robię sam z ojcem, teściem i bratem (instalacje wew. ocieplanie, wylewki itp.) - gdybym miał płacić za te prace, które sami wykonaliśmy, myślę że wyszłoby już ok 200kpln.
pozdrawiam budowniczych
seba

bastek13
06-11-2004, 13:16
[quote="Anetka"]Witam!

W przyszłym roku chciałabym budować Feniksa. Jeśli możesz przyślij mi zdjęcia na adres [email protected]
[quote="bastek13"][quote="dziadek86"]

zdjęcia wysłane,
pzdr
seba

bog
09-12-2004, 13:07
Witaj !

Ja też mam już projekt feniksa. Zdjęcia bardzo by mi pomogły.

Dzięki
Bogdan

Gerion
13-12-2004, 13:31
Fajnie, że zawiązało się kółko Fenksowiczów ;-)
Zapytam tak, czy nie mieliście złych doświadczeń w konfrontacji projektu (wizji pani architekt) i wykonawców? NIe psioczyli, że ktoś coś gdzieś schrzanił w projekcie? Jak to realnie wygląda?

I drugie pytanie - jak z obsługą biurą Domus. NIe jest to firma sprzedaj i zapomnij? Ewewntualne konsultacje wchodzą w rachubę? Jakie mieliście doświadczenia?

Feniks jest bardzo zgrabnym projektem, nie musze nikogo w tym wątku o tym przekonywać. Mnie osobiście podoba się rozwiązanie klatki schodowej (ściana boczna) i propozycje Marka (przejście do garażu, pomieszczenie nad garażem). Likwidacja balkoniku nad wykuszem widzę że stała się standardem (nikt nie lubi jak mu na płytki balkonowe deszcz się leje). Macie jakieś rozwiązania co do przeprojektowania zadaszenia nad tarasem? Bo to standardowe jakoś mi się nie wydaje dobrym rozwiązaniem (mam działkę na osi pd.zach-pn.wsch.)

Do tej pory byłem przekonany do dwóch innych projektów:
- Eko 2 (http://www.mtmstyl.com.pl/projekt.asp?id=45)
- Echo 2 (http://www.mtmstyl.com.pl/projekt.asp?id=43)

Oba są funkcjonalnie i bryłowo podobne do Feniksa, w obu coś bym pozmieniał, ale co sądzicie porównawczo o tych 3 projektach (zMTM i Feniks).

Czy jakaś dobra dusza byłaby w stanie podzielić się ze mną zestwieniem materiałów? Domus nie chce publikować takich informacji, a tak sam mógłbym obliczyć sobie choć z grubsza koszty materiałów na budowę...

pozdrawiam

Gerion

Izka1
14-12-2004, 07:18
Witam!

W przyszłym roku chciałabym budować Feniksa. Jeśli możesz przyślij mi zdjęcia na adres [email protected]


Witam wszystkich
Czy ktoś z Was budował(je) dom FENIKS pracowni DOMUSchętnie wysłuchm wszelkich inf.

witajcie,
ja Feniksa strugam od roku (zacząłem w 09/2003) i szczęśliwie zbliżam się ku końcowi - konćże instalacje w środku, ocieplam poddasze, i jeśli kasa pozwoli i (podłączą mi kanalizację jak obiecali) to przeprowadzam się w wakacje 2005. Jeśli ktoś wyrazi ochotę, to mogę wrzucić gdzieś fotki mojego Feniksa i orientacyjny kosztorys - do tej pory wydałem 140 tys pln, ale wiele prac robię sam z ojcem, teściem i bratem (instalacje wew. ocieplanie, wylewki itp.) - gdybym miał płacić za te prace, które sami wykonaliśmy, myślę że wyszłoby już ok 200kpln.
pozdrawiam budowniczych
seba


Witam
Bardzo, bardzo proszę o zdjęcia FENIKSA wewnątrz i na zewnątrz. [email protected]. Baedzo pomoże mi to w podjęciu decyzji co do realizacji
pozdrawiam :)

fubu
15-12-2004, 11:49
Pozdrawiam wszystkich ktorzy wybrali ten projekt.
Ja jeszcze nie wiem czy będzie to Feniks czy Orion. Czy wy też braliście ten drugi pod uwagę bo przecież są podobne.
Jakie wady i zalety możecie znależć w porównaniu tych dwóch projeków.
Może przekonacie mnie do Feniksa?

Gerion
15-12-2004, 15:58
Czemu nie Orion? Odpowiedź będzie subiektywna ;-)
Patrząc na fasadę i ogólnie na widok zewnątrz, wolę Feniksa, ze względu na tańsze wykonanie dachu. Oba wykusze w Orionie będą kosztować nieco wiecej niż daszek nad wejściem Feniksa (ja z daszku nad tarasem bym zrezygnował, zmieniając rozwiązanie).
Poza tym po kiego licha mi potzrebne 3 balkony i 3 drogie drzwi balkonowe? Oczywiście że można to przerobić. Przy Feniksie też bym zrezygnował z balkoniku nad wykuszem, i przykrył go daszkiem.
To chyba jedyna uwaga co do bryły. Ja jestem minimalistą i wolę oszczędną formę. A i czysto finansowych względów, szukałem domu z dachem jak najprostszym, jak najtanszym w wykonaniu.

Co do rozłożenia pomieszczeń. Feniks mi odpowiada dlatego, że ma klatkę schodową przyklejoną do bocznej ściany. Można ją naturalnie doświetlić luksferami w ścanie. Osobiście uważam pomysł z oknem dachowym nad klatką schodową, za niefortunny. Trzeba się wspinać na drabinę, żeby takie okno umyć (mało praktyczne).

Orion ma za to fajnie rozwiązaną kuchnie z jadalnią (tak chcę zrobić w Feniksie, przesunąć wykusz i ściankę).

Mnie się nie podoba klatka schodowa na środku domu ;-)

Nie wiem jak z resztą. CO do Feniksa to wiem od "jus", że w projekcie schrzaniona jest konstrukcja dachu, którą trzeba wzmocnić, gdyż wedle słów fachowców trzyma się wszystko na jednej, długiej belce ;-) i coś nie tak jest z rzutem poddasza (znaczy się jeden z rzutów stropów jest źle zrobiny). To tyle z mojej skromnej wiedzy o Feniksie.

Dla mnie jest nieco bardziej praktyczny.


pozdrawiam
Gerion

darekm
16-12-2004, 08:25
Witam!

Ja również na wiosnę zaczynam budowę Feniksa. Mogę więc dorzucić kilka własnych uwag. To co mi się w tym projekcie podoba to prosta konstrukcja bez udziwnień i bardzo funkcjonalne wnętrze z zapleczem gospodarczym.
Jeśli chodzi o błędy w projekcie to architekt, który dokonuje adaptacji znalazł jakieś nieścisłości w fundamentach. Rozmowa z konstruktorem z Domusa niewiele dała: "Wie pan, to było dawno, już nie pamiętam. A w ogóle to Pan bierze pieniądze za adaptację, więc to Pana problem." W końcu jednak przesłał jakieś dane do obliczeń i mój architekt przeliczy to jeszcze raz.

Gerion
16-12-2004, 16:04
Darku, a mógłbyś bliżej napisać co to za nieścisłości w fundamentach?
Napisz jeszcze z czego budujesz? Ja chyba nie będę wydziwiał i zrobię dwuwarstwowe ściany (beton komórkowy + wełna mineralna). Co do bloczków to chyba Prefbet, a wełny jeszcze nie robiłem rozeznania. Dach chciałbym ceramikę, ale rodzina z południa polski (buduję się pod Poznaniem) uparcie mnie przekonuje do blachodachówki (dach prosty, bez strat materiału).

Czy zmieniałeś coś w rozkładzie pomieszczeń?

pozdrawiam
Gerion

darekm
17-12-2004, 07:42
Fundamenty nie pasują do założonych w projekcie wzorcowych warunków gruntowych. O co chodzi dokładnie to nie wiem, bo nie rozmawiałem jeszcze z architektem (sprawa wyszła w tym tygodniu). Gdy dowiem się szczegółów to je opiszę.

Najprawdopodobniej budować będę z silikatów + ocieplenie wełną mineralną. W układzie pomieszczeń nie wprowadzałem większych zmian - największe dotyczyły garażu:
- garaż dwustanowiskowy;
- dach na garażem dwuspadowy aby otrzymać strych;
- przejście z garażu do domu;
- likwidacja wnęki przy wejściu aby powiększyć wiatrołap i spiżarnię;
- minimalne powiększenie WC na parterze aby zmieścić tam też niewielką kabinę - zleży mi na w pełni funkcjonalnej łazience na parterze;

To chyba wszystko co wymyśliłem na etapie adaptacji projektu. Następne rzeczy wyjdą pewnie w trakcie budowy...:)

Pozdrawiam
Darek
ps. Buduję w Osielsku koło Bydgoszczy

Gerion
17-12-2004, 12:54
Fundamenty nie pasują do założonych w projekcie wzorcowych warunków gruntowych. O co chodzi dokładnie to nie wiem, bo nie rozmawiałem jeszcze z architektem (sprawa wyszła w tym tygodniu). Gdy dowiem się szczegółów to je opiszę.


Oki, jestem ciekaw co jest nie tak? Czy głębokość posadowienia, czy coś z ławami? Daj znać w każdym razie.



Najprawdopodobniej budować będę z silikatów + ocieplenie wełną mineralną. W układzie pomieszczeń nie wprowadzałem większych zmian - największe dotyczyły garażu:
- garaż dwustanowiskowy;
- dach na garażem dwuspadowy aby otrzymać strych;
- przejście z garażu do domu;
- likwidacja wnęki przy wejściu aby powiększyć wiatrołap i spiżarnię;
- minimalne powiększenie WC na parterze aby zmieścić tam też niewielką kabinę - zleży mi na w pełni funkcjonalnej łazience na parterze;


Też o tym myślę (znaczy garaż 2-stanowiskowy + dach dwuspadowy). Ale teść mnie uświadomił, że dwuspadowy dach i pomieszczenie nad garażem, eliminuje okna szczytowe dla łazienki i pokoju na poddaszu. A chciałbym uniknąć montowania okien dachowych, bo się nasłuchałem opinii, że są mało praktyczne (mycie) i występują problemy ze skraplaniem się pary na szybie, przy dużej różnicy temperatur (może plotę bzdury, ale znajomi mi tak odradzali połaciowe okna dachowe). Stąd też myślę, że kosztem dodaktowego pomieszczenia zrobię po prostu dach jednospadowy jak w oryginale.

Pomysł z likwidacją wnęki jest super. Kupuję!




ps. Buduję w Osielsku koło Bydgoszczy

Hmm to całkiem niedaleko ;-)

pozdrawiam

darekm
23-12-2004, 14:25
Jestem po rozmowie z architektem i na szczęście okazało się, że nie jest tak źle. Błąd dotyczył nie wyliczeń tylko opisu podanych danych liczbowych. Podane wielkości to naprężenia a nie obciążenia (albo odwrotnie), jednostka również się nie zgadza.
Przyjmując do obliczeń te wartości zgodnie z opisem wychodziły zupełnie inne fundamenty. Po uwzględnieniu faktycznego znaczenia tych wielkości okazało się, że ławy są policzone prawidłowo.
A więc na szczęście z dużej chmury mały deszcz ;-) No i dzisiaj złożyłem wszystkie papiery do starostwa i zaczynam odliczanie do uzyskania pozwolenia na budowę!!!!

Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt!!!
Darek

Gerion
27-12-2004, 13:56
Super!
Trzymam kciuki i również życzę Wesołych Świąt


gerion

bastek13
04-01-2005, 10:46
Fundamenty nie pasują do założonych w projekcie wzorcowych warunków gruntowych. O co chodzi dokładnie to nie wiem, bo nie rozmawiałem jeszcze z architektem (sprawa wyszła w tym tygodniu). Gdy dowiem się szczegółów to je opiszę.

Najprawdopodobniej budować będę z silikatów + ocieplenie wełną mineralną. W układzie pomieszczeń nie wprowadzałem większych zmian - największe dotyczyły garażu:
- garaż dwustanowiskowy;
- dach na garażem dwuspadowy aby otrzymać strych;
- przejście z garażu do domu;
- likwidacja wnęki przy wejściu aby powiększyć wiatrołap i spiżarnię;
- minimalne powiększenie WC na parterze aby zmieścić tam też niewielką kabinę - zleży mi na w pełni funkcjonalnej łazience na parterze;

To chyba wszystko co wymyśliłem na etapie adaptacji projektu. Następne rzeczy wyjdą pewnie w trakcie budowy...:)

Pozdrawiam
Darek
ps. Buduję w Osielsku koło Bydgoszczy

witam,
ze zmian jakie ja wprowadziłem w budynku :
- zrezygnowałem wogóle ze spiżarni aby otrzymac większą kuchnię
- rezygnacja ze spiżarki pozwoliła mi również powiększyć nieco wiatrołap, tak że bez problemu zmieści się duża szafa z przesuwanymi drzwiami i szafki na buty
- zrezygnowałem z wejścia do kuchni od strony hallu- dzięki temu również kuchnia zyskała na "ustawności" i przestrzeni do wykorzystania
- pod schodami zrobiłem zamknięty schowek, który zastąpi mi spiżarkę
- powiększyłem łazienkę na dole aby wszedł prysznic
- przerobiłęm taras - z tyłu domu mam zadaszony jak w projekcie, natomiast po 2 schodkach schodzi się na taras niższy od strony południa (czyli na ścianie gdzie jest wykusz) bez zadaszenia, który jest znacznie większy

pozdrawiam

bachac
04-01-2005, 12:01
A ja żałuję, że w moim domu nie ma takiej wnęki jak w feniksie. Wyobraźcie sobie wchodzenie do domu w deszczu z zakupami w ręku i z parasolem. W moim domu jest daszek na drzwiami ale i tak deszcz leje się na drzwi.

adaozga
13-01-2005, 09:24
Wiatm wszystkich, którzy budują lub maja zamiar budować FENIKSA.
ja również zdecydowałam się na ten projekt, gdyż odpowiada mi pod każdym względem.
jeżeli ktoś może przesłać mi jakieś zdjęcia z budowy Feniksa, wstępny kosztorys czy jakieś inne ciekawe informacje na ten temat to byłabym wdzięczna. podaję mój adres:[email protected][/i]

adaozga
13-01-2005, 09:25
Wiatm wszystkich, którzy budują lub maja zamiar budować FENIKSA.
ja również zdecydowałam się na ten projekt, gdyż odpowiada mi pod każdym względem.
jeżeli ktoś może przesłać mi jakieś zdjęcia z budowy Feniksa, wstępny kosztorys czy jakieś inne ciekawe informacje na ten temat to byłabym wdzięczna. podaję mój adres:[email protected][/i]

KIA
06-02-2005, 08:16
Witajcie ponownie! Pewnie będziemy częściej już tu zaglądać bo zaczynamy w tym roku budowę naszego lustrzanego Feniksa. Co do zmian w projekcie to zmieściły się one już w tych, o których pisaliście: likwidacja spiżarni w zamian za wnękę na szafę w wiatrołapie, powiększenie łazienki na parterze na prysznic, chcemy też zlikwidować okno dachowe w garderobie (koszty!).
Mam pytanka: z czego budujecie swoje Feniksy i na jakie ogrzewanie zdecydowaliście się?
Pozdrawiamy - I&A

bastek13
06-02-2005, 09:23
Witajcie ponownie! Pewnie będziemy częściej już tu zaglądać bo zaczynamy w tym roku budowę naszego lustrzanego Feniksa. Co do zmian w projekcie to zmieściły się one już w tych, o których pisaliście: likwidacja spiżarni w zamian za wnękę na szafę w wiatrołapie, powiększenie łazienki na parterze na prysznic, chcemy też zlikwidować okno dachowe w garderobie (koszty!).
Mam pytanka: z czego budujecie swoje Feniksy i na jakie ogrzewanie zdecydowaliście się?
Pozdrawiamy - I&A

mój jest z betonu komórkowego 24cm + 10 cm styropian, a ogrzewanie gazowe

KIA
06-02-2005, 10:10
Dzięki za szybką odpowiedz :)
Ogrzewanie gazowe fajna rzecz ale jak sie ma "gazociąg" do którego mozna sie podłączyć :), a my narazie mamy tylko szanse na swój zbiornik gazowy i wtedy ....... nie jest to chyba takie tanie.
Nastawiamy się na dwa piece , tzn stawiamy dwa kominy a czym będziemy ogrzewać to czas pokaże.

bastek13
07-02-2005, 08:37
Dzięki za szybką odpowiedz :)
Ogrzewanie gazowe fajna rzecz ale jak sie ma "gazociąg" do którego mozna sie podłączyć :), a my narazie mamy tylko szanse na swój zbiornik gazowy i wtedy ....... nie jest to chyba takie tanie.
Nastawiamy się na dwa piece , tzn stawiamy dwa kominy a czym będziemy ogrzewać to czas pokaże.

jeśli masz dużą działkę (chociaż już około 1000 m2 wystarcza) to pomyśl o pompie ciepła, co prawda inwestycja początkowo kosztowna (minimum. 20 tys.) ale jak dobrze policzysz to nie płacisz za piec, grzejniki, przyłącze gazowe/zbiorniki, a koszty ogrzewania duuużo niższe no i rozprowadzasz ciepło podłogówką, co jest bardzo komfortowe. Aha, no i możesz sobie też darować budowe komina :)

darekm
07-02-2005, 08:43
Mam pytanka: z czego budujecie swoje Feniksy i na jakie ogrzewanie zdecydowaliście się?
Ja będę chyba budował z Silki + ocieplenie wełną. Ogrzewanie będzie gazowe, bo będziemy mieli gaz ziemny.

A zmieniając nieco temat. Czy zwróciliście uwagę na pewien problem z odprowadzeniem wody z dachu? W projekcie woda jest odprowadzana z dachu głównego na daszki nad wejściem a potem łańcuchem do ziemi. Nie jestem zwolennikiem łańcuchów i wolałbym rynny, ale one by bardzo głupio wyglądały w tym miejscu. Gość, który będzie mi robił dach zaproponował, żeby podnieść nieco te daszki tak, aby woda z nich spływała do głównych rynien i zrobić rury spustowe w narożnikach budynku.
A może macie jakieś inne pomysły (albo zostajecie przy łańcuchach)?

bastek13
07-02-2005, 09:01
Mam pytanka: z czego budujecie swoje Feniksy i na jakie ogrzewanie zdecydowaliście się?
Ja będę chyba budował z Silki + ocieplenie wełną. Ogrzewanie będzie gazowe, bo będziemy mieli gaz ziemny.

A zmieniając nieco temat. Czy zwróciliście uwagę na pewien problem z odprowadzeniem wody z dachu? W projekcie woda jest odprowadzana z dachu głównego na daszki nad wejściem a potem łańcuchem do ziemi. Nie jestem zwolennikiem łańcuchów i wolałbym rynny, ale one by bardzo głupio wyglądały w tym miejscu. Gość, który będzie mi robił dach zaproponował, żeby podnieść nieco te daszki tak, aby woda z nich spływała do głównych rynien i zrobić rury spustowe w narożnikach budynku.
A może macie jakieś inne pomysły (albo zostajecie przy łańcuchach)?

po łańcuchach przy mocnych opadach woda z takiej powierzchni nie spłynie, będzie się lało strumieniem. ja zamontowałem rynny, i nawet w miare zgrabnie to wyszło (po kolumnach)

Ewa G
07-02-2005, 09:28
witam, w połowie zeszłego roku juz prawie kupowałam projekt feniksa, ale ostatecznie zdecydowalismy się na oriona z podwójnym garazem w odbiciu lustrzanym. dlatego z ciekawością przegladam to forum, mam jeszcze rysunki ze zmianami jakie chciałam wprowadzic
pozdrawiam

darekm
07-02-2005, 09:35
po łańcuchach przy mocnych opadach woda z takiej powierzchni nie spłynie, będzie się lało strumieniem. ja zamontowałem rynny, i nawet w miare zgrabnie to wyszło (po kolumnach)
Właśnie dlatego pisałem, że nie jestem zwolennikiem łańcuchów. Chcę zrobić rynny tylko jeszcze nie wiem w którym miejscu. Nie jestem za bardzo przekonany do umieszczania ich przy kolumnach, no i co potem zrobić z wodą (szczególnie na środku tarasu)?
Jeśli masz jakieś zdjęcia swojego domu i mógłbyś się nimi podzielić to na priva podam Ci mój adres.

bastek13
07-02-2005, 12:41
po łańcuchach przy mocnych opadach woda z takiej powierzchni nie spłynie, będzie się lało strumieniem. ja zamontowałem rynny, i nawet w miare zgrabnie to wyszło (po kolumnach)
Właśnie dlatego pisałem, że nie jestem zwolennikiem łańcuchów. Chcę zrobić rynny tylko jeszcze nie wiem w którym miejscu. Nie jestem za bardzo przekonany do umieszczania ich przy kolumnach, no i co potem zrobić z wodą (szczególnie na środku tarasu)?
Jeśli masz jakieś zdjęcia swojego domu i mógłbyś się nimi podzielić to na priva podam Ci mój adres.

no problem, podaj adres i w ciągu paru dni zrobię dokładniejsze zdjęcia i wyśle

KIA
07-02-2005, 15:20
To my też prosimy o zdjęcia.
Czy ktoś budował feniksa z ekipą budowlaną i ile to kosztowało (stan surowy) - robocizna?

bastek13
07-02-2005, 15:28
To my też prosimy o zdjęcia.
Czy ktoś budował feniksa z ekipą budowlaną i ile to kosztowało (stan surowy) - robocizna?

to ja poproszę o adres mailowy ;)
za stan surowy zapłaciłem 19000pln

KIA
07-02-2005, 17:50
Adres mailowy mamy umieszczony na dole :wink: ale podamy jeszcz tu: [email protected]
Masz na myśli stan surowy zamknięty czy otwarty?

bastek13
07-02-2005, 18:15
Adres mailowy mamy umieszczony na dole :wink: ale podamy jeszcz tu: [email protected]
Masz na myśli stan surowy zamknięty czy otwarty?

masz racje, nie zauwazylem ikonki. cena za stan otwarty, otwory na zime zabilismy a okna i drzwi wstawiane byly na wiosne przez inna ekipe.

KIA
09-02-2005, 17:04
Czy się orientujecie, czy jeśli kupuję mat. budowlane przez firmę budowlaną i ona wystawia nam rachunek za usługę (chociaż na kwotę za robociznę 1 zł+ koszty materiałów), to za materiały i robociznę płacimy tylko 7%VAT? Czy mimo to jest to 22%?
Pytam, bo przeczytałem http://mojefinanse.interia.pl/news?inf=512980

KIA
14-02-2005, 17:03
Czy cena za robociznę 16 000 zł (z rachunkiem+3 lata gwarancji) za stan surowy (od wykopów po ściany szczytowe, bez dachu) to dobra cena, czy powinniśmy szukać dalej?

bastek13
14-02-2005, 21:03
Czy cena za robociznę 16 000 zł (z rachunkiem+3 lata gwarancji) za stan surowy (od wykopów po ściany szczytowe, bez dachu) to dobra cena, czy powinniśmy szukać dalej?

no nie wiem, w sumie z dachem jest najwięcej roboty

KIA
15-02-2005, 06:19
Cena jeszcze do negocjacji :lol: a za dach chcą 35 zł za m2 Ale dalej szukamy konkurencyjnych cen :P
Lecz czy tanio zawsze oznacza dobrze !!!???

bastek13
15-02-2005, 09:47
Cena jeszcze do negocjacji :lol: a za dach chcą 35 zł za m2 Ale dalej szukamy konkurencyjnych cen :P
Lecz czy tanio zawsze oznacza dobrze !!!???

oczywiście, że najlepiej gdybyście mieli okazję zobaczyć ich wcześniejsze budowle. Mój dom był piątym domem w rodznie, który budowała ta sama ekpia, więc nie musiałem się obawiać. I wcale nie wziąłem najtańszych, bo jak zaczynałem budowę to przychodzili i proponowali budowę i za 15000 (chyba to byli ukraińcy) ale wolałem nie ryzykować

KIA
16-02-2005, 21:09
Cisza Taka ............. !!!
Chyba zima wszystkich wymroziła :)

darekm
16-02-2005, 21:28
Czy cena za robociznę 16 000 zł (z rachunkiem+3 lata gwarancji) za stan surowy (od wykopów po ściany szczytowe, bez dachu) to dobra cena, czy powinniśmy szukać dalej?
Myślę, że to niezła cena. Ja mam oferty od 30-50 tys. (od wykopów po dach z wszystkimi obróbkami - w tym za dach 10 tys.). Cena netto lub bez rachunku. Firma zapewnia wszelki sprzęt, narzędzia i materiały pomocnicze (szalunki)

jus
17-02-2005, 21:38
też zapłaciliśmy za stan surowy 19 tys.

hidaro
14-03-2005, 19:35
Witam wszystkich!! :D Jestem początkujący na forum. Zakupiłem projekt Feniksa. Jak wielu z was podoba mi się prostota i funkcjonalność tego domu. Planuję parę niewielkich zmain, tj.: likwidacja spiżarki, likwidacja balkonu i wykuszu a wstawienie zamiast tego ostatniego jednego dużego okna, rezygnacja z połaciówek, połączenie pomieszczenia gospodarczego z łazienką w jedno pomieszczenie, przesunięcie okna w salonie od strony tarasu od ściany dzielącej z pokojem o ok. 0,5m. Myślę, że narazie to tyle. Co sądzicie o tm? :D A jakie zmiany wprowadziliście u siebie w projektach? Jesli macie jakieś uwagi dotyczące projektu to naipszcie. :D
Jeśli ktoś ma fotki z realizacji Feniksa to proszę o przesłanie.
Dziękuję! Pozdrawiam! [email protected]

bastek13
14-03-2005, 20:18
Witam wszystkich!! :D Jestem początkujący na forum. Zakupiłem projekt Feniksa. Jak wielu z was podoba mi się prostota i funkcjonalność tego domu. Planuję parę niewielkich zmain, tj.: likwidacja spiżarki, likwidacja balkonu i wykuszu a wstawienie zamiast tego ostatniego jednego dużego okna, rezygnacja z połaciówek, połączenie pomieszczenia gospodarczego z łazienką w jedno pomieszczenie, przesunięcie okna w salonie od strony tarasu od ściany dzielącej z pokojem o ok. 0,5m. Myślę, że narazie to tyle. Co sądzicie o tm? :D A jakie zmiany wprowadziliście u siebie w projektach? Jesli macie jakieś uwagi dotyczące projektu to naipszcie. :D
Jeśli ktoś ma fotki z realizacji Feniksa to proszę o przesłanie.
Dziękuję! Pozdrawiam! [email protected]

ja bym się zastanowił nad połączeniem dolnej łazienki z pom. gosp. - musisz gdzieś postawić kotły, zasobniki na wodę, rozdzielacze do c.o. itd, no chyba że będziesz miał podłogówkę a kotły przeniesiesz do garażu.
Ja zrezygnowałem z okna w salonie za wyjściem na taras, przeszkadzało mi w ustawieniu tam dużego narożnika. Też zrezygnowałem z okien połaciowych, w łazience nie ma sensu (ciągle by się woda skraplała) a dwie sypialnie mam od północy, tak więc niewiele by doswietliły. Nie mam też spiżarki w kuchni, powiększyłem dolną łazienkę kosztem hallu żeby weszła kabina prysznicowa, pod schodami zrobię zamykany schowek żeby zastąił spiżarkę, w garażu postawiłem ściankę działową - powstało za nim pomieszczenie gospodarcze.
Zrobiłbym jeszcze - gdyby już nie było na to za óźno ;) jakieś okienko albo luksfery na klatce schodowej, bo będzie po prostu cały czas ciemno, podniósłbym o jeden pustak ścianki na poddaszu i wstawiłbym ciut większe okna, te z projektu chyba są za małe (ale za to będzie cieplej).

pzdr
sebastian

Małgosiaa
16-03-2005, 20:09
A mnie się podoba wnętrze Feniksa ( parter- przede wszystkim schody z boku, podasze super), a elewacja Oriona (bardzo ładne lukarny). Plus kilka zmian takich jak: podniesienie ściany kolankowej, powiększenie łazienki na dole, aby zmieścił się prysznic i kilka innych.
Chcę połączyć te dwa projekty w jedną całość i będzie super. Będę dzwonić w tej sprawie do Domusa czy wyrażą zgodę. Napiszcie co o tym sądzicie. Pozdrawiam.

Izka1
21-03-2005, 15:33
Zabieramy sie za budowę FENIKSA. Proszę o wszelkie możliwe zdjęcia z etapów budowy , wnętrza itp. Z góry dzięki [email protected]

KIA
25-03-2005, 11:39
Wszystkim budowniczym FENIKSÓW i nie tylko

Żeby śmiały się pisanki, uśmiechały się baranki, mokry dyngus zraszał skronie, dużo szczęścia sypał w dłonie, uśmiechów bez liku przy wielkanocnym stoliku.
życzy
Iwona i Artur

gosik111
07-04-2005, 17:51
Hej !
Własnie przymierzam się do budowy domu z projektu Feniks. Chciałabym wprowadzić kilka zmian, np; pokój nad garażem, prysznic na dole, większy wiatrołap. może ktoś wprowadził takie zmiany i mógłby cos doradzić?. No i może ktoś przybliży mi koszty. zależy mi też na fotkach, jednym slowem wszystkim co pozwoli mi dokonać wyboru.
Wielkie dzięki!
Pozdrawiam
Gosia
[email protected] :D

KaJot
19-04-2005, 12:35
A mnie się podoba wnętrze Feniksa ( parter- przede wszystkim schody z boku, podasze super), a elewacja Oriona (bardzo ładne lukarny). Plus kilka zmian takich jak: podniesienie ściany kolankowej, powiększenie łazienki na dole, aby zmieścił się prysznic i kilka innych.
Chcę połączyć te dwa projekty w jedną całość i będzie super. Będę dzwonić w tej sprawie do Domusa czy wyrażą zgodę. Napiszcie co o tym sądzicie. Pozdrawiam.

Witam Małogosiu,
Mam takie same wrażenia dotyczące tych dwóch projetków. Czy Domus wyraził zgodę na połączenie?

Konrad

KaJot
19-04-2005, 12:46
Dzięki za odpowiedz ja budowę rozpocznę na jesień 2004.
Jeśli masz jakieś wstępne wyliczenia kosztów to jeśli można to będe wdzięczny . Ja buduję w Świdrze pod Warszawą

Witam, jak idzie budowa ? Zastanawia się na Feniksem i chętenie obejżałbym efekty. Budować bedę w Falenicy.

Pozdrawiam,
Konrad

mała maja
19-04-2005, 23:08
Cześć,zaczęłam budować Feniksa ,bez garażu ,napiszcie jak się buduje Feniksa,może macie jakieś zdjęcia,grono się powiększa.Jakie są koszty,mam co prawda kosztorys na 165 tys,ale z kosztami jest różnie.

mała maja
19-04-2005, 23:09
Cześć,zaczęłam budować Feniksa ,bez garażu ,napiszcie jak się buduje Feniksa,może macie jakieś zdjęcia,grono się powiększa.Jakie są koszty,mam co prawda kosztorys na 165 tys,ale z kosztami jest różnie.

bog
02-05-2005, 14:01
Hej !
Własnie przymierzam się do budowy domu z projektu Feniks. Chciałabym wprowadzić kilka zmian, np; pokój nad garażem, prysznic na dole, większy wiatrołap. może ktoś wprowadził takie zmiany i mógłby cos doradzić?. No i może ktoś przybliży mi koszty. zależy mi też na fotkach, jednym slowem wszystkim co pozwoli mi dokonać wyboru.
Wielkie dzięki!
Pozdrawiam
Gosia
[email protected] :D

Jestem po adaptacji feniksa (czekam na pozwolenie na budowę)

Mam wprowadzone następujące zmiany:
- podniesienie wysokości pomieszczeń na parterze do 2,9. Ta duża przestrzeń (salon+hol+kuchnia) znacznie lepiej będzie się prezentować
- rezygnacja z niektórych okien połaciowych
- dach dwuspadowy nad garażem. Powstało 17m pomieszczenie z wejściem z półpiętra. Wymagało to przeprojektowania klatki schodowej
- zmieniona łazienka i pomieszczenie techniczne (tak aby był prysznic)
- przejście do garażu pod klatką schodową

Mapa do celów projektowych 350 zł
Za adaptację + projekt zagospodarowania + projekt szamba zapłaciłem architektowi 1700 zł
Budowa Ożarów Mazowiecki k/Warszawy

bastek13
03-05-2005, 09:10
Jestem po adaptacji feniksa (czekam na pozwolenie na budowę)

Mam wprowadzone następujące zmiany:
- podniesienie wysokości pomieszczeń na parterze do 2,9. Ta duża przestrzeń (salon+hol+kuchnia) znacznie lepiej będzie się prezentować
- rezygnacja z niektórych okien połaciowych
- dach dwuspadowy nad garażem. Powstało 17m pomieszczenie z wejściem z półpiętra. Wymagało to przeprojektowania klatki schodowej
- zmieniona łazienka i pomieszczenie techniczne (tak aby był prysznic)
- przejście do garażu pod klatką schodową

Mapa do celów projektowych 350 zł
Za adaptację + projekt zagospodarowania + projekt szamba zapłaciłem architektowi 1700 zł
-------------------------------------------------------------------------------------

pomyśł jeszcze nad podniesieniem ścianki kolankowej na poddaszu, ja tego nie zrobiłem i teraz żałuję, skosy są ciut za duże

bastek13
03-06-2005, 09:47
Jeśli ktoś jest ciekawy jak wygląda Feniks "w naturze" to wklejam fotki mojego :

http://bbastek13.w.interia.pl/budowa/1.jpg
http://bbastek13.w.interia.pl/budowa/2.jpg
http://bbastek13.w.interia.pl/budowa/3.jpg

Izka1
15-06-2005, 13:46
Witam,
w sierpniu (mam nadzieję) zaczynamy budowę Feniksa bez garażu. Wprowadziliśmy szereg zmian, które wydały nam się konieczne.
Jesteśmy na etapie rozmów z wykonawcami. Czy możecie podzielić się ile kosztował Was stan surowy otwarty (tzn dach bez okien) z podziałem na materiały i robociznę i mniej więcej z jakich materiałów budowany.
Bastek13 od Ciebie już mam info za co bardzo dziękuję :)

KIA
28-07-2005, 09:44
A więc jeszcze raz!
Budujemy domek w okolicach Głogowa (woj. dolnośląskie). Domek urósł nam z silki. Zmian w projekcie mamy niewiele:
- wejście do pomieszczenia gospodarczego z wiatrołapu,
- dolna łazienka wydłużona (żeby zmieścić na końcu prysznic, toaleta więc na scianie bocznej)
- zlikwidowaliśmy spiżarkę i mamy teraz wnękę w wiatrołapie,
- w garderobie zlikwidowalismy okno,
- troszke poszerzyliśmy garaż.
I to chyba wszystko.
Obejrzeć efekty można na stronce ze zdjęciami lub osobiście!
Przy okazji dziękujemy jus-om za możliwość obejrzenia ich feniksa (co nieco podpatrzylismy i wykorzystaliśmy! :D )

Izka1
28-07-2005, 13:53
KIA,
czytałam uważnie tylko nie do końca zrozumiałam ,że zrobili parapet na wys 80 cm ale juz jest 110 stąd pytanie czy nie przeszkadza w ustawieniu szafek w kuchni.
Ja wprowadziłam podobne zmiany w projekcie jak Ty, pozostawiłam jednak okno w garderobie, zrezygnowałam z wnęki przy wejsciu do domu (powiększył się tym samym wiatrołap), powiększyliśmy wykusz, oraz zrobiliśmy lukarnę z dwoma oknami balkonowymi (zrezygnowaliśmy z okien połaciowych w pokojach). Zrezygnowalismy jeszcze zadaszenia tarasu.
Jesli byłby możliwość odwiedzin Waszej budowy, to bardzo chętnie skorzystamy :)

Izka1
01-08-2005, 07:32
KIA,
jak tam postępy na budowie? Jaką dachówkę wybrałaś na dach ?

KIA
01-08-2005, 14:31
Dzisiaj przywieźli nareszcie więźbe :) od jutra wchodzą cieśle .... a od poniedziałku dekarz . Mamy dachówkę Braasa Celtycką czerwoną a komin klinkier z CRH kolor kalahari. A Ty co planujesz?

Izka1
02-08-2005, 09:36
Ja planuję (ale to się może zmienić) dachówkę Brass romańską w technologii Cisar kolor antracyt. zastanawiam się jeszcze nad kolorem klinkieru.


pzdr

jus
03-08-2005, 19:17
Do KIA:
cieszymy się, że mogliście coś podpatrzeć, my niestety nie mieliśmy takiej możliwości, ale jak będziemy budować drugi raz :), to na pewno będzie lepiej :D . Zazdroszczę poszerzonego garażu:)

Izka1
07-08-2005, 08:14
Mam pytanie do Feniksowiczów :)

- jaką macie grubość ocieplenia sciany fundamentowej?

- czy zostawiliście zbrojenie słupków ścianki kolankowej i wieńca poddasza tak jak w projekcie , czy zmniejszyliście ją?

-czy robiliście nadciąg nad wykuszem ?

to na razie tyle

pozdrawiam

Izka1
12-08-2005, 13:05
Kia,
piekny daszek się zapowiada :) , robicie pełne deskowanie?, zmienialiście coś w konstrukcji więźby?
pytam ponownie o te nieszczęsne słupki w ścianie kolankowej, dawaliscie tam taką iloścć uzbrojenia jak jest w projekcie? tam są pręty 16

KIA
12-08-2005, 13:49
Zbrojenie dawaliśmy do słupów taką samą ilość - prawie - nie wszedzie sie zmieściła bo mamy grubość ściany silka 18 - pręty fi 12
co do więźby na dachu zmiejszyliśmy przekroje o 2 centymetry bo nasz obszar zamieszkania nie wymaga takich grubych przekrojów
na daszkach zwiększyliśmy przekroje dostosowując je do dachu głównego i zwiększyliśmy kąt do ok 27 stopni. Nasze daszki są dodatkowo 10 cm wyżej niz w projekcie - żeby nachodziły ładnie na główny dach , który jest podniesiony o 20 cm ( wysokość ścianek poddasza zwiększono o 20 cm.)
W zwiążku z tym iż rzeźbione były krokwie robimy podbitke z boazerii w tych miejscach w których będzie ona widoczna z dołu. Reszte dachu nie deskujemy :)
pozdrowienia dla Wszystkich budujących :)

Izka1
12-08-2005, 14:14
A dawaliście gdzieś pręty 16 ?

KIA
12-08-2005, 21:52
Tak fi 16 wszędzie wg projektu oprócz filarów i kotew tam fi 12
wg naszego Kierownika ( uwazam że ma racje ) najważniejsze są podciągi P1 i P2 gdzie nie wolno oszcędzać i należy to wykonać bardzo starrannie
tam właśnie stosowaliśmuy Fi 16 oraz w belce B4 i w wieńcu W4

KIA
11-09-2005, 09:22
Witajcie po wakacjach.
Nasz domek ma już dach, a niebawem także dojdą okna i zaczniemy instalacje. I właśnie dlatego pytanko. Czy pozostawiliście kaloryfer w kuchni pod oknem i jak sie to ma do mebli kuchennych? A co z kaloryferem w salonie obok drzwi tarasowych? Myśleliśmy o jakiś mebelkach na ścianie obok.

Izka1
12-09-2005, 17:05
Hej

widziałam ,że Bastek ma grzejnik w kuchni, ale ja jakos nie widze tego rozwiązania (Bastek pochwal się jak to rozwiązałeś). Ja chyba zrobie podłogówkę w kuchni i łazienkach.

Kia,
ładny ten Wasz Feniks :), a dachówka taka jaką planowałaś, Brass ?

KIA
14-09-2005, 18:40
Tak, Braas celtycka.

bog
16-10-2005, 11:11
-------------------------------------------------------------------------------------

pomyśł jeszcze nad podniesieniem ścianki kolankowej na poddaszu, ja tego nie zrobiłem i teraz żałuję, skosy są ciut za duże
-------------------------------------------------------------------------------------

Po wizycie u Ciebie zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej. Wyszło całkiem nieźle.
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=44031&q=bog&k=2
W przyszłym tygodniu zaczynamy pokrywać dach.

Izka1
16-10-2005, 14:21
Hej bog :)

nie mogę się dostać do Twojego albumu, a chętnie pooglądałabym :)
My jesteśmy na etapie stanu zero, też mamy w projekcie podniesienie ściany kolankowej

pzdr :)

bog
17-10-2005, 09:44
Hej bog :)

nie mogę się dostać do Twojego albumu, a chętnie pooglądałabym :)

pzdr :)


Link poprawiony
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=44031&q=bog&k=2

KIA
23-10-2005, 18:05
My też dorzuciliśmy kilka nowych zdjęć
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=45188&q=ywonass&k=2

Izka1
24-10-2005, 22:20
Hej Kia :)
piekny ten Wasz Feniks i taki ...zaawansowany, zazdroszczę :lol: u nas po pewnych przejsciach z fundamentami mamy stan zero...no prawie. Pogoda na razie dopisuje, wiec lecimy dalej :)

pozdrawiam i niecierpliwie czekam na zdjęcia z wnętrza

bastek13
26-10-2005, 20:04
Hej Kia :)
piekny ten Wasz Feniks i taki ...zaawansowany, zazdroszczę :lol: u nas po pewnych przejsciach z fundamentami mamy stan zero...no prawie. Pogoda na razie dopisuje, wiec lecimy dalej :)

pozdrawiam i niecierpliwie czekam na zdjęcia z wnętrza

zgadza się, pogoda w sam raz na budowanie :)
A u mnie już końcówka - kończymy układanie podłóg, niedługo przyjedzie kuchnia.. szczegóły dla zainteresowanych w moim wątku o feniksie i w albumie
pozdrowienia

Izka1
26-10-2005, 20:41
Hej Bastek,
o Tobie to juz nie wspomnę , zaraz popatrzę i poczytam :)
pzdr

KIA
27-10-2005, 18:14
Cześć Bastek! Zdjęcia już oczywiście obejrzane! Domek suuper! Czekamy na zdjęcia kuchni.

KIA
24-11-2005, 07:47
Hej Feniksowicze!
Cisza tu taka, bo pewnie wszyscy ciężko przed zimą pracują! A moze ktoś już zakończył budowę i mieszka w nowym domku? Bastek, jak tam twoja kuchnia, bo chętnie byśmy oglądnęli...I oczywiscie jesteśmy ciekawi, co słychać u jus-ów!

bastek13
25-11-2005, 20:30
Hej Feniksowicze!
Cisza tu taka, bo pewnie wszyscy ciężko przed zimą pracują! A moze ktoś już zakończył budowę i mieszka w nowym domku? Bastek, jak tam twoja kuchnia, bo chętnie byśmy oglądnęli...I oczywiscie jesteśmy ciekawi, co słychać u jus-ów!

witajcie, z kuchnią się przedłuża, mają przyjechac na początku grudnia, ale prawdę mówiąc nie przeszkadza mi to, już się pogodziłem że w tym roku się nie wprowadzę :( - cały czas nie mam podłączonej kanalizacji, tak więc pewnie dopiero na wiosnę przeprowadzka. Póki co wykończeniówka - kończymy układanie podłóg, malowanie ścian, potem cyklinowanie i lakierowanie. Właśnie skończyliśmy instalcje c.o. i odpaliłem kociołek - w domku jest już ciepło. Niebawem dodam zdjęcia, jak będize zrobiona kuchnia i facet od barierek zrobi swoje.
pozdrowienia dla feniksowych budowniczych

Izka1
26-11-2005, 09:47
Witam wszystkich,
nasz Feniks powolutku wyrasta z ziemi.
Po przygodach z fundamentami ("odkryliśmy" pod humusem nie to czego się spodziewaliśmy :), fundamenty wymagały dostosowania do warunków gruntowych) jesteśmy na etapie zalewania stropu, jednym słowem czekamy na sprzyjającą pogodę. Dachówka i więźba czekają, jest szansa zadaszyć w tym roku , jestem dobrej myśli :)
KIA, masz jakiś wstępny pomysł na łazienkę na górze? u Jusów widziałam, ale oni nie maja komina, maja łatwiej :)

pozdrawiam Iza
PS nie mam wiele czasu na zaglądanie na forum, ale zawsze jak jestem zagladam , czy nie wrzuciliscie nowych fotek :)

jus
28-11-2005, 16:24
my juz mieszkamy:) od 31.10.jest fajnie, pompa ciepła działa i jest cieplutko.w kominku tez palimy.brakuje nam jeszcze mebli i pare rzeczy zostało do roboty np. w tym tygodniu robimy garderobe.Teren wokół domu to porażka, ale udało nam sie wszystko wyrównać, jak bedzie odwilż to chcemy zaorać działke i tak zostawić do wiosny.
pozdrowienia dla wszystkich

KIA
29-11-2005, 15:12
Tak właśnie myśleliśmy, że już po przeprowadzce! Fajnie! To w takim razie może podrzucicie jakieś zdjęcia? Było by fajnie!:)

areks111
29-11-2005, 22:33
Witam wszystkich serdecznie.
Jestem prawie zdecydowany na zakup projektu Feniks. W ostatecznej decyzji bardzo by mi pomogło gdybym mógł obejrzeć dom w naturze.
Jeśli ktoś buduje (lub skończył) gdzieś w północnej polsce i zgodziłby się na wizytę byłbym bardzo wdzięczny. Proszę o kontakt.
Arek

bastek13
22-12-2005, 21:01
doczekałem sie nareszcie mebli kuchennych (chociaż lodówka nie do końca zabudowana - wysyłając stolarzowi symbole sprzętu do zabudowy pomyliłem oznaczenie lodówki :evil: , po nowym roku ją poprawią), w kuchni pozostały jeszcze drobne poprawki z elektryką, obrobienie parapetu itp. Położyliśmy również parkiet w salonie, po świętach bedziemy go cyklinowac i lakierować, jak również podłogi na poddaszu. Zacząłem tez malowanie ścian, w dzwi wstawiłem szybyi zamontowałem klamki i temu podobne drobiazgi - efekty niektórucyh prac na nowych zdjęciach w albumie. Zamówiliśmy też zabudowę do przedsionka. Niestety, cały czas nie mam podłączonej kanalizacji, no i facet od balustrad spóźnia się już ponad miesiąc, przez co nie możemy obłożyć schodów wewnętrznych drewnem... Wesołych Świąt i Szczęśliwego nowego Roku dla wszystkich budujących

Izka1
03-01-2006, 17:13
Witam noworocznie :)

Jak Wasze Feniksy?
U mnie lada dzień "kładzie się dachówka",
KIA, pochwalisz się wnętrzem? Bastka zdjęcia widziałam, u Jusów byłam, jestem Ciekawa, jakie cudo powstaje u Ciebie:0)

pzdr :D

darekm
04-01-2006, 08:50
Również witam wszystkich w nowym roku!
Rzutem na taśmę udało nam się położyć dach tuż przed nadejściem zimy. Mamy więc stan surowy otwarty i obecnie nasz Feniks (i my też) zapadł w sen zimowy i czeka na nadejście lepszych (czyt. cieplejszych) czasów.

Pozdrawiam wszystkich Feniksowiczów! :)

KaJot
04-01-2006, 11:56
Witam wszystkich w nowym roku!

Jestem prawie po podjęciu decyzji o budowie Feniksa (projektu co prawda jeszcze nie kupiłem) i rozmowie z architektem.
Czy komuś z was udało się wraz z projektem dostać jego wersję elektroniczną od Domusa?


Pozdrawiam,
Konrad

KIA
04-01-2006, 16:08
Witajcie!
Jeśli chodzi o wnętrza to mamy wylaną podłogę, położone tynki i ocieplamy poddasze. To na razie tyle. Zdjęcia dorzucimy do albumu niebawem:) Izka, jeśli masz ochotę nas odwiedzić, to oczywiście zapraszamy! :D

Izka1
04-01-2006, 20:13
Kia,
wielkie dzięki za zaproszenie, ale niestety, nawał obowiązków i ta okropna pogoda nie sprzyjająca podróżom, ale niecierpliwie czekam na zdjęcia. Z zewnątrz prezentuje się świetnie.
U Ciebie też na stryszku przechodzą środkiem te belki podtrzymujące? (mam tu na myśli konstrukcję dachu). Trochę zawadzają, a może macie jakieś inne rozwiązania?
Już się nie mogę doczekać, jak zaczniecie się chwalić tak jak Jus i Bastek swoimi kuchniami, łazienkami .. :)
My po zrobieniu dachu zabieramy się za instalacje.

pozdrawiam :D
PS darekm, ale z Ciebie szczęściarz...nam się nie udało przed nadejściem zimy, ale mam nadzieję, że będzie ok

KaJot
09-01-2006, 12:12
Witam,
Mam pytanie co do adaptacji Feniksa:
->jaką zrobiliście wysokość parteru? (mi architekt mówi, że 2.59 jest za nisko)
->czy zmienialiście rodzaj stropu ?
->jaki wymiar łazienki na dole, aby zmieścił się prysznic (Bastek to pytanie do Ciebie, bo widziałem Twoje zdjęcia)


Pozdrawiam,
Konrad

Małgosiaa
09-01-2006, 16:51
Czy buduje ktoś Feniksa z pracowni Domus w okolicy Rzeszowa lub Tarnowa?
Jestem z Dębicy. Bardzo podoba mi się ten projekt. Widziałam budowę domu na zdjęciach, jednak przed zakupem projektu chciałabym zobaczyć Feniksa "na żywo". Proszę o kontakt. Pozdrawiam.
www.dobredomy.pl

darekm
10-01-2006, 08:42
U mnie wygląda to tak:
1. Wysokość parteru mam 2,84 (w stanie surowym) - na gotowo bedzie ok 2.65-2.70
2. Strop bez zmian - Teriva
3. Łązienkę na parterze po prostu wydłużyłem do 1,80m - zmieści się tam prysznic w wersji 'mikro' (70x70)

Pozdrawiam
Darek

Małgosiaa
12-01-2006, 12:35
Ponawiam prośbę. Pozdrawiam.

KaJot
13-01-2006, 09:34
Witam,
Jest wątek o Feniksie:
Wymiana Doświadczeń/Feniks


Pozdrawiam,
Konrad

bastek13
14-01-2006, 10:47
Witam,
Mam pytanie co do adaptacji Feniksa:
->jaką zrobiliście wysokość parteru? (mi architekt mówi, że 2.59 jest za nisko)
->czy zmienialiście rodzaj stropu ?
->jaki wymiar łazienki na dole, aby zmieścił się prysznic (Bastek to pytanie do Ciebie, bo widziałem Twoje zdjęcia)

Pozdrawiam,
Konrad

witam,
wysokość parteru u mnie (na "gotowo" - po położeniu płytek/parkietu i tynkowaniu sufitów) to 2,65m, strop teriva, a łazienka na dole została po prostu wydłużona, weszła kabina pięciokątna 80x80, ale wszystko tak na styk - jak się umówimy to sam zobaczysz, ale zależało mi na prysznicu, zawsze to dużo wygodniej niż sama wanna na górze. Wada takiego rozwiązania to kolidujące ze sobą przy wspólnym otwarciu drzwi od łazienki i kotłowni

ps. Konrad,sorry za nieudaną wizytę dzisiaj, ale niestety grypa silniejsza ode mnie, za 2-3 dni możemy się śmiało umówić w ciągu tygodnia wieczorem albo w sobotę/niedzielę

pozdrawiam
Sebastian

KaJot
16-01-2006, 08:45
Witam,
Ja przepraszam za najście. Sobota/Niedziela jak najbardziej, chętnie się jeszcze raz przejade.

W sumie sobota była dla mnie bardzo owocna. Widziałem 3 Feniksy - dwa z zewnątrz, jeden w środu.

Zdecydowaliśmy że budujemy Feniksa. Także oficjalnie mogę się przyłączyć do rodziny budujących FENIKSA.

PS. Odezwę się w czwartek i umówimy się jakoś na weekend.

Pozdrawiam,
Konrad

bastek13
16-01-2006, 16:47
Witam,
Ja przepraszam za najście. Sobota/Niedziela jak najbardziej, chętnie się jeszcze raz przejade.

W sumie sobota była dla mnie bardzo owocna. Widziałem 3 Feniksy - dwa z zewnątrz, jeden w środu.

Zdecydowaliśmy że budujemy Feniksa. Także oficjalnie mogę się przyłączyć do rodziny budujących FENIKSA.

PS. Odezwę się w czwartek i umówimy się jakoś na weekend.

Pozdrawiam,
Konrad

ok, czekam na wiadomość
pozdrawiam
Sebastian

Shrekowie
18-01-2006, 10:44
Właśnie jesteśmy na etapie podpisywania umowy przedwstępnej i zamawiania projektu. Mamy niesamocicie dużo dylematów :(
ale po przeczytaniu waszych postów i obejrzeniu zdjęć nabraliśmy nowych sił i motywacji. Niemniej nadal mamy tysiące pytań (sczegółnie dotyczących kopsztów). Juz teraz dziękuje za wskazówki z których napewno skorzystamy - typu poniesienia scianki kolankowej czy powiekszenia okien.


Pozdrawiam wszystkich z dobrym - feniksowym gustem :D

marzena283
19-01-2006, 07:42
Witam wszystkich Budowniczych!
Zdecydowałam się na projekt Feniks z pracowni Domus proszę o kontakt wszystkich którzy budowali bądź budują ten projekt w warmińsko mazurskim chętnie obejrzałabym realizację na zywo choćby tylko z zewnątrzmój nr gg3363453.Pozdrawaim ciepło.Chętnie obejrzę również zdjęcia realizacji [email protected]. :)

KaJot
19-01-2006, 16:14
Sebastian,
to kiedy możemy przyjechać ?

Konrad.

bastek13
20-01-2006, 09:56
Sebastian,
to kiedy możemy przyjechać ?

Konrad.

sobota jest ok,
pozdrawiam
Sebastian

leszek1972
25-01-2006, 09:19
Witam wszystkim buduje Feniksa w Kętrzynie. Moze ktos jest z tych okolic a teraz prosze o radę czym go opalacie , w projekcie oczywiście ogrzewanie gazowe ale u mnie to na razie niemożliwe, jak według waszych doświadczeń najlepiej usytuować dom względem stron świeta i jeszcze jedno czy wymiar okien dachowych moze byc mniejszy niz to jest zapisane w projekcie( jest tam 160x79). Z wielka ochota wymenie sie również doświadczeniami obecnie jestem na etapie adpatacji i czesciowo zakupuje materiały. Pozdrawiam wszystkim i zapraszam do dyskusji. Mój adres [email protected]

bog
26-01-2006, 10:11
Jeśli chodzi o usytuowanie wg stron świata (ja mam odbicie lustrzane) to moim zdaniem wjazd i front od północy. Wykusz na zachód. Salon na południe.
Okna dachowe mam 140x78. Podniosłem ściankę kolankową i wtedy 160 się nie mieszczą.


Pozdrawiam
Bogdan

KIA
26-01-2006, 19:25
U nas tak jak u Bogdana - "lustrzany" Feniks z wejściem od północy, tarasem od południa, wykusz od zachodu. Jeśli chodzi o okna dachowe to w garderobie mamy mniejsze (jedyne okno z tej strony), a z drugiej, w pokojach takie jak w projekcie i również podnieśliśmy nieco ściankę kolankową. Co do ogrzewania, to u nas też gazu na razie (mam nadzieję!) nie ma, więc rozglądamy się za kotłem na węgiel itp.

mark0
31-01-2006, 18:09
Fajnie tu zaglądnąć po długim czasie, ja zaczynałem budować na początku tego wątku (dokładnie 25.03.2004), od ponad roku mieszkamy w Feniksie, budowa trwała równo 9 miesięcy (taka normalna ciąża ;)) Trochę przeróbek mieliśmy w środku i inny dach mamy nad garażem.
Pozdrawiam, jak mogę w czymś pomóc - chętnie
Marek

KaJot
31-01-2006, 21:22
Witam wszystkich.
U mnie projekt kupiony. Zastanawiamy się nad zmianami.
Na pewno: pomieszczenie nad garażem, z wejściem z klatki
schodowej.
podniesienie parteru do 2.65 2.70
Do rozważenia:
podniesienie ścianki kolankowej; zmiany w oknach dachowych

Z jakiego materiału budowaliście ściany ?

Architekt zmiany wycenił na 1200 PLN netto. Za plan zagospodarowanie
chce 800 PLN netto. Chyba ceny akceptowalne ?!?

U nas będzie Feniks katalogowy, wejście od wschodu (tak naprawde to ENE - wschodni pólnocny wschód), taras od zachodu (WSW zachodni południowy zachód).

Pozdrawiam,
Konrad

mark0
01-02-2006, 09:27
My wprowadziliśmy podobne zmiany, nad garażem jest nasza sypialnia + mała łazienka, wchodzi się z ~3/4 schodów z półspocznika.
Na dole wysokość to 2,67(to dzęki zastosowaniu cienszego stropu - filigran), ściana kolankowa 90 cm, nie zamierzaliśmy jej podnosić (w projekcie jest chyba 80), ale tak po prostu wyszło w efekcie końcowym - jest OK.
Położenie domu u ciebie tak jak nasz - jest idealne, zimą jak świeci słońce, prawie nie uruchamia się piec gazowy. Dom jest cieplutki.
Budowaliśmy z gazobetonu SOLBET 24, na klej + 12 cm styropku.

Jak tylko będę miał czas to wrzuce jakies fotki
pozdrawiam wszystkich feniksowiczów - Marek

p.s. Feniks tak się spodobał sąsiadom, że mamy dwa feniksy obok siebie :)

darek.bo
05-02-2006, 18:11
witam wszystkich,planujemy budowe domu kupilismy projekt w biurze "DOMUS" pod "tytułem" FENIKS" z pojedyńczym garażem,wykonywac będziemy go sami bo jesteśmy "budowlańcami"jesteśmy na etapie adaptacji projektu mamy nadzieje zaczac w maju i w tym roku zakończyc stanem surowym zamknietym.Prosimy o kontakt tych którzy mają doswiadczenia z tym projektem,pozdrawiamy Ania i Darek

mario_pa
05-02-2006, 19:17
witam wszystkich,planujemy budowe domu kupilismy projekt w biurze "DOMUS" pod "tytułem" FENIKS" z pojedyńczym garażem,wykonywac będziemy go sami bo jesteśmy "budowlańcami"jesteśmy na etapie adaptacji projektu mamy nadzieje zaczac w maju i w tym roku zakończyc stanem surowym zamknietym.Prosimy o kontakt tych którzy mają doswiadczenia z tym projektem,pozdrawiamy Ania i Darek

Jeszcze wrzucę link:
http://www.dobredomy.pl/?id_project=28
Pozdrawiam

darek.bo
05-02-2006, 20:36
dziekuje za ten adres mario bo ja zapomniałem,mój skype user to handwerker67
:D

KaJot
13-02-2006, 21:47
Witam,
szybkie pytanie:
Jaką macie macie grubość wylaną na stropie nad parterem. W projekcie (wełna, wylewka, podłoga) jest 9 cm.
Jaką zrobiliście wysokość poddasza?

Pozdrawiam,
Konrad

mark0
14-02-2006, 08:34
Witam,
szybkie pytanie:
Jaką macie macie grubość wylaną na stropie nad parterem. W projekcie (wełna, wylewka, podłoga) jest 9 cm.
Jaką zrobiliście wysokość poddasza?

Wylewka, jak w projekcie (tylko styropian a nie wełna), wysokość poddasza to 2,55 (mogło być wyżej, ale niestety ścianki działowe były tak wymurowane :( i już nie zmieniałem)
pzdr Marek

KIA
25-02-2006, 05:13
Witajcie!
Mamy pytako. Jak wygląda u was sprawa schodów wewnętrznych? Czy są to schody zabiegowe czy z podestem? A może macie jakieś stosowne zdjęcia?

mark0
25-02-2006, 13:39
Schody: 9 prosto + 3 zabiegowe + półspocznik + 4 prosto
Nie mam jeszcze zrobionego porządku na stronce ale wrzucam jedyną fotkę, gdzie cokolwiek widać:

http://www.feniks.arcan.com.pl/zdjecia/schody%20surowe.jpg (http://www.feniks.arcan.com.pl/zdjecia/schody.jpg)

pzdr Marek

darek.bo
26-02-2006, 19:18
wita was darek i ania.mamy zamiar zaczac budowe domu według projektu "feniks" z pracowni "domus"prosimy o uwagi,moze ktos juz budował taki dom zamieszczam wspomniany projekt pozdrawiam darek
http://www.dobredomy.pl/?id_project=28&infopage=1&lustro=1

e.kala
26-02-2006, 19:30
Trochę wcześniej Sylwina_a pytała się o ten projekt. Tak więc jest ktoś kto jest nim zainteresowany. Nie jest źle.


Dom funkcjonalnie fajny. Myślę, że ta powierzchnia użytkowa jest dobrze wykorzystana.

Przyznam się, że trochę nie podoba mi się wizualnie ale to już kwestia gustu.

Podsumowując. Dom dla 4 osobowej rodziny w pełni wystarczający (nie wiem jak jest u was). Myślę również,że ten dom ma duży plus ponieważ nie będzie taki drogi w budowie.

KIA
27-02-2006, 04:57
Dzięki Marku za odpowiedź i zdjęcie! U nas na pewno będą schody drewniane, poza tym półspocznik u Ciebie jest konieczny, bo masz pokój nad garażem i z tego co widzę to tam jest własnie wejście.

mark0
27-02-2006, 07:14
Zgadza się, nad garażem mamy sypialnie z łazienką (super sprawa :) ), schody zabiegowe traktowałem jako zło konieczne, bo wejscie jest w ok 2/3 schodów i musiałem się zmieścić, o wiele wygodniejsze są schody ze spocznikiem, ale pewnie znajdziesz wątki tylko na ten temat :wink:
pzdr Marek

bastek13
28-02-2006, 13:57
Witajcie!
Mamy pytako. Jak wygląda u was sprawa schodów wewnętrznych? Czy są to schody zabiegowe czy z podestem? A może macie jakieś stosowne zdjęcia?

u mnie na zdjęciach widać 4 stopnie zabiegowe, reszta prosta

loppez
01-03-2006, 19:27
jestem zauroczona tym projektem, to jest to czego szukałam, oczywiście z niewielkimi zmianami ;-)
fajnie ogląda się Wasze cudeńka
pozdrawiam wszystkich Fenikso-manów (i mańki ;-)

loppez
01-03-2006, 19:40
polecm ten link
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=17775&postdays=0&postorder=asc&start=0
duuuuużo ciekawych pomysłów ludzi, którzy już budowali lub są w trakcie
pozdrawiam

loppez
01-03-2006, 19:44
jeżeli nadal interesuj Was budowa Feniksa, to polecam link
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=17775&postdays=0&postorder=asc&start=0
pozdrawiam

loppez
01-03-2006, 20:00
duuuużo ciekawych iadomości można znaleźć klikając na poniższy link
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=17775&postdays=0&postorder=asc&start=0
pozdrawiam :D

darek.bo
02-03-2006, 17:36
witajcie bardzo sie ciesze ze tylu ludzi buduje lub juz zbudowało "feniksa".my z zona kupilismy ten projekt juz w zeszłym roku i obecnie cały czas walczymy jeszcze z "papierami"projekt jest u architekta który juz drugi miesiac robi adaptacje.mamy nadzieje ze gdzies koło lata zaczniemy cos budowac i na zime beda stały mury przykryte dachem.jestesmy budowlancami wiec budowac bedziemy sami,bardzo podobały nam sie zdjecia z waszych budów dziekujemy,darek i ania

darek.bo
02-03-2006, 21:12
hej to jeszcze raz ania i darek :D czy ktos z was którzy juz w feniksowo mieszkacie lub budujecie robił drewniany strop nad parterem?
my taki mamy zamiar zrobic prosimy o wasze zdanie na ten temat, oprócz tego mamy pytanie na temat sciany frontowej otóz zrezygnowalismy z "wnęki" przy wejsciu na rzecz katów prostych w kuchni i duzo wiekszego "wiatrołapu" pozdrawiamy ania i darek

KIA
03-03-2006, 07:14
Hej! U nas wnęka jest, ale zrezygnowaliśmy ze spiżarni i stała sie ona cześcią wiatrołapu, mamy po prostu fajną wnękę na jakies podręczne wieszaki bądź szafę.

darek.bo
03-03-2006, 21:42
Pozdrawiam was, uporaliśmy się z technicznymi kłopotami i możemy pokazać wam pierwsze zdjęcie naszej działki, na której stanie nasz Feniks.

Ania i Darek

url=http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=48870&grupa=0&kat=2&nxt=0/]nasz feniks[/url]

darek.bo
03-03-2006, 21:43
nasz feniks (http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=48870&grupa=0&kat=2&nxt=0/)

loppez
04-03-2006, 17:57
dziś oglądałam Feniksa - cudeńko, jest po prostu przepiękny, jesteśmy zdecydowani na budowę tego domku, czekamy tylko na wz, i jeżeli dadzą nam, to dąłączamy do "rodziny Feniksa"
jeszcze raz bardzo dziękuję Ewie i Markowi za umożliwienie obejrzenia domu :D

KaJot
10-03-2006, 13:39
Witam,
Mam juz projekt po adaptacji. Zmiany, które w końcu wprowadziłem to:
->pomieszczenie nad garażem, ze schodami takimi jak u Marka
->rezygnacja ze schowka ale powiększenie kuchni - jak u Bastka
->Okna połąciowe: rezygnacja z pokoju z balkonem, w garderobie, z jednego połąciowego w pokoju obok; dodanie w łazience i w drugiej sypialni
->druga łazienka zamiast garderoby z wejściem od pokoju z balkonem.
->Podwyższenie parteru do 2.65 i ścianki kolankowej do 92 cm


W trakcie budowy bede chciał jeszcze zwiększyć WC na dole i wstawić tam prysznic.

Wszystkim którzy mieli swój współudział w podjęciu tych decyzji serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam,
Konrad

hidaro
10-03-2006, 14:13
Witamy serdecznie wszystkich sympatyków Feniksa!! :)
Gratulujemy wspanialych domkow!! Sa przesliczne!!
Proszę o pomoc w podjęciu decyzji.
My również zakupiliœmy wiosnš zeszłego roku ten projekt i zamierzaliœmy wybudować się. Niestety z powodu pewnych problemów rodzinnych odeszliœmy od tego zmiaru. W zamian postanowiliœmy zakupić w połowie tego roku mieszkanie w miarę naowe, w niskiej zabudowie, wybudowane w nowej technologii. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy po głebszym zapoznaniu sie z ofertami mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym, okazało się, że cena metra2 nowego mieszkania kształtuje się od 3000 do 3300!! :o Mieszkanie na rynku wtórnym ze wszystkimi dodatkowymi kosztami i lekkim odnowieniem to około 300 tyœ. W tej sytuacji zaczelismy sie zastanawiac czy za ta sume moze lepiej sie wzbudowac? Prosze o podpowiedz czy jest szansa ze z kapitalem 300 tys. wybudujemy sytemem po czesci gospodarczym naszego feniksa?
Pozdrawiamy goraco!
ps. podajemy nasz e-mial : [email protected]
Hidarki

KaJot
10-03-2006, 14:19
Niestety na tym etapie budowy nie mogę pomóc. Robiąc jednak budżet na budowę Feniksa - oparty na motodzie sufitowej- jeśli macie działkę to jest szansa.

Ja zakładam, że za ok.300 tys mi się uda.

Konrad

hidaro
10-03-2006, 14:41
Witamy
Dziekujemy za odpwiedz. Tak, mamy dziłakę.
Sš też na niej media: woda, energia elektryczna, gaz. Nie ma jednak kanalizy więc czeka nas szambo lub oczyszczalnia.
Najgorsze jest to, że jesteœmy laikami w temacie budowy domku, nikt z naszych rodzin, ani znjaomych nie podjejmował sie tego. Więc nie mamy sklai porównawczej.
Pozdrowienia
Hidarki

loppez
10-03-2006, 20:05
budujcie, my kupiliśmy mieszkanie 4 lata temu i teraz żałuję, że nie zaczeliśmy się wtedy budować, koszty utrzymania mieszkania są wg mnie dużo wyższe niż domku, sporo znajomych wybudowało się i są bardzo zadowoleni, my też już jesteśmy zdecydowani i zaczynamy kwitologię
powodzenia i pozdrowienia

hidaro
11-03-2006, 09:51
Dziekujemy za radę.
My właœnie też zastanawialiœmy się nad zakupem 4 pokojowego miaszkania, ale koszt kupna i uzytkowania nas przeraził.
Dlatego też stoimy na rozdrozu. Mysleliœmy nawet by wykończyć do stanu mieszkalnego dół Fenikasa a poddasze w miarę mozliwoœci i finansów.
Pozdrawiamy
Hidarki

loppez
22-03-2006, 21:40
i słusznie, można wykończyć później, to na pewno dużo lepsze niż popełnianie naszego błędu sprzed kilku lat
17 marca złożyliśmy wniosek o wz, teraz musimy uzbroić się w cierpliwość, pozostaje nam tylko czekać i liczyć na cud :-) a jak nie dadzą :-( (tfu tfu tfu) to liczę na plan zagospodarowania w najbliższych 2 latach - procedura właśnie się zaczyna, rada gminy przyjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego
pozdrawiam

KaJot
04-04-2006, 12:12
Witam,
Jaki robiliście fundamenty: monolotyczne czy z bloczków ?

Pozdrawiam
Konrad

bastek13
04-04-2006, 20:30
Witam,
Jaki robiliście fundamenty: monolotyczne czy z bloczków ?

Pozdrawiam
Konrad

u mnie po wylaniu ławy było kilka warstw bloczków

nykas
04-04-2006, 20:53
Witamy wszystkich Feniksowiczów!!!!!
Bardzo cieszymy sie, że nie tylko my zwróciliśmy uwagę na ten projekt. Jesteśmy już po lekturze waszych infomacji.
Jeszcze nie widzieliśmy domu "na żywo", ale juz atakowaliśmy pocztą meilową osoby z Dolnego Śląska . Niedługo odbieramy projekt z pracowni Domus. Bardzo miła i kompetentna obsługa. Szkoda,że nie robią adaptacji swoich projektów , ale można w biurze( we Wrocławiu) dokładnie sprawdzić realizację swoich pomysłów.Będziemy bardzo wdzięczni za faktyczny koszt domu w stanie surowym otwartym i zamknietym od Was wszystkich im wiecej informacji tym lepiej. Pozdrawiamy!

KaJot
08-05-2006, 21:35
Witam,
Coś aktywność Feniksowiczów marna na wiosnę, albo wszyscy na budowach, albo już się wprowadzili. Jakieś nowe zdjęcia?

PS. Mam już pozwolenia na wybudowanie Feniksa

Pozdrawiam,
Konrad

bog
09-05-2006, 08:15
Witaj Konrad

Praca wre.
Okna już są + monitoring który je chroni też.
Aktalnie elektrycy ciągną druty :D
Brama garażowa zamówiona.
Hydraulik umówiony.

Fotki też są.

KaJot
09-05-2006, 08:21
Z oknami już zupełnie inaczej. Widze, że już i brama garażowa na miejscu.
Jakiego typu betonu komórkowego używałeś do ścian zewnętrznych. W projekcie jest 400 na zewnętrzne i 600 na wewętrzne kontrukcyjne.

Pozdrawiam,
Konrad

bog
09-05-2006, 08:46
Używałem Faelbet odmiany 500, bo nie mają w ofercie 400.
Na wewnętrzne 600.

Brama garażowa jest prowizorycznie zbita z desek.

KaJot
09-05-2006, 08:49
ale na zdjęciu brama wygląda OK.

bastek13
09-05-2006, 12:51
Witam,
Coś aktywność Feniksowiczów marna na wiosnę, albo wszyscy na budowach, albo już się wprowadzili. Jakieś nowe zdjęcia?

PS. Mam już pozwolenia na wybudowanie Feniksa

Pozdrawiam,
Konrad

u mnie końcówka malowania ścian, czekam na faceta od balustrad (spóźnia się tylko .... pół roku) no i najważniejsze - za tydzień mają zacząć robic kanalizację, ale póki nie zobazcę to nie uwierzę (mieli zacząć we wrześniu ubiegłego roku)

KaJot
09-05-2006, 14:46
Dasz mi namiar na Twoją ekipę ? (pytanie do Bastka)
Przeglądając cały temat Feniksa, widze że sprawdzona.

Pozdrawiam,
Konrad

KIA
09-05-2006, 15:56
A u nas zaczęły "się robić" łazienki, najpierw górna. Zamówiliśmy meble kuchenne. No i trzeba też będzie odwiedzić "kominkarza". W międzyczasie ogrodziliśmy nieco działkę, uporządkowaliśmy teren wokół i będziemy sadzić roślinki! Jeśli starczy czasu na sesję foto, to zdjęcia oczywiscie wrzucimy do albumu!

nykas
09-05-2006, 20:28
A u nas zaczęły "się robić" łazienki, najpierw górna. Zamówiliśmy meble kuchenne. No i trzeba też będzie odwiedzić "kominkarza". W międzyczasie ogrodziliśmy nieco działkę, uporządkowaliśmy teren wokół i będziemy sadzić roślinki! Jeśli starczy czasu na sesję foto, to zdjęcia oczywiscie wrzucimy do albumu!
............................
....ale u Was zaszły duże zmiany !!!! Brawo , my walczymy z elektrykami hi hi Ci to potrafią . Pozdrawiamy Was serdecznie Ania i Sławek .
P.S. Nie wprowadzilismy wielu zmian tak jak Wy , ale nasza pani projektant wymysliła inną wersję łazienki dół, zobaczymy jak się to sprawdzi w praktyce,

KIA
10-05-2006, 07:02
Piszcie szybciutko coś wiecej o tej nowej wersji łazienki! Jestem baaardzo ciekawa!

bastek13
10-05-2006, 18:05
Dasz mi namiar na Twoją ekipę ? (pytanie do Bastka)
Przeglądając cały temat Feniksa, widze że sprawdzona.

Pozdrawiam,
Konrad

do jutra postaram się odnaleźć i wyślę Ci na priva,
pzdr
Sebastian

nykas
10-05-2006, 21:33
Piszcie szybciutko coś wiecej o tej nowej wersji łazienki! Jestem baaardzo ciekawa!
hej hej przesunięto nam ściankę i rura od pieca jest z boku w pom. gosp. łazienka ma coś 1,60 szerokości ,a wejście jest coś tak jak w wersji z katalogu , wykorzystalismy tez Wasz pomysł z tym okienkiem dla kominiarza - super! Nasza pani projektant upiera się, że ten stryszek to jest tylko na lekkie kartony itd... ale dała się namówić na klapę "dla kominiarza' hi hi hi ....
Jesteśmy nadal pod wrażeniem Waszego Feniksa, aż miło było popatrzeć

KaJot
10-05-2006, 22:01
Dasz mi namiar na Twoją ekipę ? (pytanie do Bastka)
Przeglądając cały temat Feniksa, widze że sprawdzona.

Pozdrawiam,
Konrad

do jutra postaram się odnaleźć i wyślę Ci na priva,
pzdr
Sebastian

Dzieki i czekam,

Pozdrawiam,
Konrad

PawEd
14-05-2006, 23:16
Chcielismy przywitac wszystkich Feniksowiczow :)
Poswiecilismy dzis caly dzien zeby przeczytac wszelkie rady i opinie, obejrzec zdjecia i porozmawiac o tym co my chcemy zrobic w naszym Feniksie. Dziekujemy wszystkim ktorzy tu sie wypowiadaja bo dzieki Wam tacy laicy budowlani jak my, moga uswiadomic sobie pewne podstawy potrzebne do budowy domu :oops:
Nasz Feniks z garazem (lustro) powstanie w okolicach Warszawy, miedzy Legionowem a Nieporetem. Na razie na dzialce stoi tylko baraczek. Kwitologie mamy juz za soba i za tydzien chcemy wbic pierwsza lopate. Przeszlismy szczesliwie przez wszystkie decyzje, pozwolenia, adaptacje i cale mnostwo innych papierkow. W drodze plynie sobie gaz a my juz tylko czekamy na wykonanie przylacza (musi stac domek), wywiercona jest studnia, ale wodociag to tylko kwestia czasu. Zrobilismy tez ogrodzenie z trzech stron (od frontu juz po wybudowaniu chcemy troszke ladniejszy plotek).
W zeszlym tygodniu dogadalismy kierownika budowy, w poniedzialek zrywamy humus, a w piatek mamy miec podlaczony prad.
Przyznamy ze wszystkie to co nas czeka budzi nasze przerazenie bo budowlanka to dla nas czarna magia. Mamy nadzieje ze dzieki Waszym podpowiedziom i szczesciu uda nam sie dokonczyc to co zaczelismy :)
Na razie to tyle, jak na poczatek i tak sie rozgadalismy :wink: W najblizszym czasie pozwolimy sobie napisac cos o dotychczasowych kosztach i przebiegu kwitologii, rozmowach z kierownikiem budowy i materialach ktore chcemy uzyc. Mamy tez mnostwo pytan i liczymy ze madrzejsi od nas poratuja nas cennymi radami.
Goraco pozdrawiamy
Edyta&Pawel

bastek13
15-05-2006, 14:18
Chcielismy przywitac wszystkich Feniksowiczow :)
Poswiecilismy dzis caly dzien zeby przeczytac wszelkie rady i opinie, obejrzec zdjecia i porozmawiac o tym co my chcemy zrobic w naszym Feniksie. Dziekujemy wszystkim ktorzy tu sie wypowiadaja bo dzieki Wam tacy laicy budowlani jak my, moga uswiadomic sobie pewne podstawy potrzebne do budowy domu :oops:
Nasz Feniks z garazem (lustro) powstanie w okolicach Warszawy, miedzy Legionowem a Nieporetem. Na razie na dzialce stoi tylko baraczek. Kwitologie mamy juz za soba i za tydzien chcemy wbic pierwsza lopate. Przeszlismy szczesliwie przez wszystkie decyzje, pozwolenia, adaptacje i cale mnostwo innych papierkow. W drodze plynie sobie gaz a my juz tylko czekamy na wykonanie przylacza (musi stac domek), wywiercona jest studnia, ale wodociag to tylko kwestia czasu. Zrobilismy tez ogrodzenie z trzech stron (od frontu juz po wybudowaniu chcemy troszke ladniejszy plotek).
W zeszlym tygodniu dogadalismy kierownika budowy, w poniedzialek zrywamy humus, a w piatek mamy miec podlaczony prad.
Przyznamy ze wszystkie to co nas czeka budzi nasze przerazenie bo budowlanka to dla nas czarna magia. Mamy nadzieje ze dzieki Waszym podpowiedziom i szczesciu uda nam sie dokonczyc to co zaczelismy :)
Na razie to tyle, jak na poczatek i tak sie rozgadalismy :wink: W najblizszym czasie pozwolimy sobie napisac cos o dotychczasowych kosztach i przebiegu kwitologii, rozmowach z kierownikiem budowy i materialach ktore chcemy uzyc. Mamy tez mnostwo pytan i liczymy ze madrzejsi od nas poratuja nas cennymi radami.
Goraco pozdrawiamy
Edyta&Pawel

powiem krótko - powodzenia :)

tomek_ant
25-07-2006, 23:08
>Obejrzeć efekty można na stronce ze zdjęciami lub osobiście!

Pozdrawiamy wszystkich feniksowców :D
przymierzamy się do tego projektu tylko nie wiem czy pozwolą nam z garażem czy bez
a co do oględzin to bardzo chętnie zobaczylibysmy osobiscie :)
no chyba że jest ktoś kto blizej nas wybudował feniksa niż wy bo do was to mamy parę km
pozdrawiamy
Tomek i Agnieszka
ps my jestesmy z okolic Oświęcimia

hidaro
27-07-2006, 11:30
Witajcie!!
Piekne te wasze domki!!! Kia zdjęcia rewelacja!! Przesliczna dziłaeczka !!! Chcielibyœmy by u nas juz ten etap był!
My utkwiliœmy w papierach!! Na poczštku pozwolenie miało byc na koniec sierpnia a teraz może na wrzesień!! Szkoda, bo mieliœmy nadzieję że do dachu wycišgniemy w tym roku :(
Wprowadziliœmy troche zmian w projekcie. Zlikwidowaliœmy spizarkę, powiększyliœmy wiatrołap, łazienka bedzie połšczona z pom. gospodarczym, przenieœliœmy wyjœcie na taras na œrodek œciany. Jest na przeciw wejœcia. Daszek nad tarasem jest równiez przeniesiony i powiększony (do końca tarasu). Nie robimy balkonkiu na pietrze. Chcemu też powiększyć okna ale nie wiemy jak to wyjdzie w praktyce i zlikwidowac wszystkie okan połaciowe (o ile nie bedzie za ciemno).
Przy garażu planujemy też wiatę, ale to w dalekiej przyszłoœci.
Pozdrawiamy serdecznie wszystkich Feniksowiczów.
Damy znac jak coœ sie ruszy.
Hidarki

KIA
27-07-2006, 18:25
A u nas nastało malowanie, "panelowanie" i "płytkowanie"! Poza tym trawka rośnie! I chwaściory niestety też! :-?

tomek_ant
28-07-2006, 06:59
KIA
no to macie już luzik a my dopiero zabieramy się za papierologie
z przyjemnością obejrzelibyśmy wasz domek (żeby upewnić się co do słuszności wyboru projektu) ale mamy do was dość daleko ;-)
hidaro skąd jesteście??

Pozdrawiamy
TOmek i Aga

bastek13
28-07-2006, 10:13
A u nas nastało malowanie, "panelowanie" i "płytkowanie"! Poza tym trawka rośnie! I chwaściory niestety też! :-?

KIA, zdjęcia trawy są aktualne ? Chyba całe dnie ją podlewasz ;) U mnie trawnik tak wysechł, że jak na balkonie robili balustradę to iskry z kątówki spowodowały zapalenie się trawy na dole :(

KIA
28-07-2006, 19:35
Oczywiście, że aktualne! 8) Data robienia zdjecia jest w albumie! Fakt, że podlewamy dużo, ale trawa dopiero co posiana, więc trzeba.

elpa
18-08-2006, 18:56
[Witam serdecznie

właśnie weszłam na stronę muratora i z ciekawością przejrzałam wszystkie zdjęcia i informacje jakie Państwo udzieliliście na temat budowy domu Feniks, Wasze domki są już piękne!!!

kupiłam ten projekt już 3 lata temu i nadal uważam że jest świetny i dzisiaj byłam u projektanta aby załatwiał wszelkie formalności niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę którą planuję rozpocząć w marcu przyszłego roku

jestem strasznie ciekawa czy zadowoleni jesteście państwo z tego domku,
iwiem że rezygnuję z wykusza i niestety będę musiała zastosować ogrzewanie nie gazowe jak jest w projekcie ale na paliwo stałe i prawdopodobnie piec będzie znajdował się w pomieszczeniu gospodarczym przy garażu
powiedzcie mi proszę czy ten dom jest duży czy nie????? czy rozmieszczenie jest funkcjonalne i czy nie zmieniając nic w projekcie bez łączenia łazienki na dole z pomieszczeniem gospodarczym możliwe jest wstawienie prysznica obok toalety i umywalki??

Może ktoś buduje ten dom w okolicach Szczecina, Koszalina, Poznania??? chcielibyśmy zobaczyć go "na żywo"



pozdrawiam serdecznie Ela

bastek13
19-08-2006, 08:20
rozmieszczenie jest funkcjonalne i czy nie zmieniając nic w projekcie bez łączenia łazienki na dole z pomieszczeniem gospodarczym możliwe jest wstawienie prysznica obok toalety i umywalki??


zobacz u mnie na zdjęciach - łazienka dolna nie jest połączona z pom.gosp. jedynie ściana z drzwiami do łazienki jest przesunięta ok.20-30 cm do przodu i wszystko weszło (tzn. nie wstawisz tam dużej kabiny, ale 80 z drzwiami łamanymi albo przesuwanymi spokojnie wchodzi). Co do funkcjonalności - każdy rozumie to inaczej, dla jednych funkcjonalna jest spiżarka w kuchni, dla innych (np. dla mnie) nie, i dlatego jej nie mam - tutaj musisz sama zdecydować co dla Ciebie jest ważne. Pozdrawiam i powodzenia w budowie :)

elpa
19-08-2006, 17:11
zobacz u mnie na zdjęciach - łazienka dolna nie jest połączona z pom.gosp. jedynie ściana z drzwiami do łazienki jest przesunięta ok.20-30 cm do przodu i wszystko weszło (tzn. nie wstawisz tam dużej kabiny, ale 80 z drzwiami łamanymi albo przesuwanymi spokojnie wchodzi). Co do funkcjonalności - każdy rozumie to inaczej, dla jednych funkcjonalna jest spiżarka w kuchni, dla innych (np. dla mnie) nie, i dlatego jej nie mam - tutaj musisz sama zdecydować co dla Ciebie jest ważne. Pozdrawiam i powodzenia w budowie :)[/quote]


Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, właśnie Twojej łazience i zresztą całemu domowi przyglądałam się szczególnie i zastanawiałam się czy trzeba było ją poszerzać, ale jak tylko przesunąć wzdłuż o 30 cm to bardzo mnie to cieszy
jeśli chodzi o spiżarkę to ja też z niej mam zamiar zrezygnować i powiększyć tym sposobem kuchnię lub wiatrołap, na razie nie mam wyobraźni jak duży jest ten wiatrołap i czy aby taki jaki jest w projekcie mi wystarczy:)
niektórzy mówią mi że to duży dom, powiedz mi proszę czy rzeczywiście jest duży??? tak wizualnie???
i jeszcze jedno mam pytanie ponieważ jestem na etapie zgłaszania i wprowadzania ewentualnych zmian mam zamiar przenieść komin z jednego pomieszczenia gospodarczego do tego pomieszczenia przy garażu gdyż nie będę korzystała z ogrzewania gazowego przynajmniej w najbliższych latach a będzie ogrzewanie na paliwo stałe, czy jest to dobrym pomysłem takie przeniesienie komina w to miejsce????
Ela

KIA
21-08-2006, 09:20
My zrezygnowaliśmy ze spiżarni na rzecz wnęki w wiatrołapie i moim zdaniem to dobry pomysł, tym bardziej że po drugiej stronie wiatrołapu mamy wejście do pomieszczenia gospodarczego. Dzięki temu moglismy wydłużyć dolną łazienkę (na samym końcu łazienki będzie prysznic). Kuchnia bez spiżarni jest też w sam raz (meble mamy na trzech ścianach, dziś lub jutro postaram sie do albumu wrzucić zdjęcia). Co do ogrzewania to też będziemy mieć piec na paliwo stałe i będzie on stał w pomieszczeniu gospodarczym, a pralkę przenieśliśmy do garderoby na górze. Nie jest to pewnie superrozwiazanie, ale lepsze to niż robić pranie w sąsiedztwie pieca.

elpa
27-08-2006, 14:55
Już podjęliśmy decyzje dotyczące zmian:) tzn. komin przeniesiemy z jednego pomieszczenia gosp. do drugiego i tam będzie piec na paliwo stałe, zlikwidujemy spiżarkę na korzyść kuchni i wyrównamy ścianę i zamkniemy jedno wejście do kuchni, a w łazience na dole przesuniemy drzwi i wstawimy kabinę, Bastek Twój pomysł przypadł mi do gustu i na zdjęciach wygląda to bardzo fajnie i będzie jeszcze jedna zmiana, której chyba nikt nie zrobił a mianowicie całkowicie zrezygnowaliśmy z wykusza i balkonu, będzie tam jedno duże okno na dole i chyba dwa na górze, ale jeszcze architekt nie podjął decyzji co do tego. Bardzo się cieszę że ruszyłam już z miejsca, na warunki zabudowy nie muszę czekać bo plan jest aktualny, więc chyba jeszcze w tym roku dostanę pozwolenie ale z budową ruszę od przyszłej wiosny.
KIA proszę o zdjęcia kuchni:):)
pozdrawiam

KIA
27-08-2006, 20:33
Zdjęcia są w albumie poniżej (w stopce) lub tu:
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=45188&k=10&q=ywonass&nxt=27

Sylwina_a
28-08-2006, 09:30
Witam
Czy ktoś buduje w wielkopolsce?

Pozdrawiam
Sylwia

darekmatusz
28-08-2006, 10:27
Ja buduję pod Warszawą...
Planuję budowę....

Chciałbym zapytać czy wg Was 35.000 za stan surowy z konstrukcją dachu (bez materiałów i bez istotnych zmian w projekcie) to duzo?

A może Ktoś z Was mógłby polecić wykonawcę do tego projektu. Jeżeli tak to proszę o namiary na priv.

Pozdrowienia
DM

bastek13
28-08-2006, 11:24
Ja buduję pod Warszawą...
Planuję budowę....

Chciałbym zapytać czy wg Was 35.000 za stan surowy z konstrukcją dachu (bez materiałów i bez istotnych zmian w projekcie) to duzo?

A może Ktoś z Was mógłby polecić wykonawcę do tego projektu. Jeżeli tak to proszę o namiary na priv.

Pozdrowienia
DM

sporo, wyslalem Ci na priv informacje, ale z drugiej storny teraz ciezko o porzadna ekipe - sporo wyjechalo za chlebkiem na zachod

KaJot
28-08-2006, 20:12
Ja buduję pod Warszawą...
Planuję budowę....

Chciałbym zapytać czy wg Was 35.000 za stan surowy z konstrukcją dachu (bez materiałów i bez istotnych zmian w projekcie) to duzo?

A może Ktoś z Was mógłby polecić wykonawcę do tego projektu. Jeżeli tak to proszę o namiary na priv.

Pozdrowienia
DM

sporo, wyslalem Ci na priv informacje, ale z drugiej storny teraz ciezko o porzadna ekipe - sporo wyjechalo za chlebkiem na zachod
Bastek, mi też kiedyś obiecałeś info o Twojej ekipie

Pozdrawiam,

Konrad

KaJot
28-08-2006, 20:18
Ja buduję pod Warszawą...
Planuję budowę....

Chciałbym zapytać czy wg Was 35.000 za stan surowy z konstrukcją dachu (bez materiałów i bez istotnych zmian w projekcie) to duzo?

A może Ktoś z Was mógłby polecić wykonawcę do tego projektu. Jeżeli tak to proszę o namiary na priv.

Pozdrowienia
DM

Witam,
ja mam kilka wycen od 22kPLN do 40 kPLN netto, ze zmianą - pomieszczenie nad garażem. Bede miał jeszcze 2 wyceny w najbliższych dniach. Na pewno nie wezmę tej ekipy za 22 kPLN bo robiła u znajomej, chłopaki calkiem porządne, ale nie zuważyli drzwi z korytarzu do garażu, i jeszcze pare innych kwiatków. Ekipy, które wycenialy ok 40 kPLN sprawdzonme i osoby które polecałym, budowały by z nimi jeszcze raz.

Pozdrawiam,
Konrad

bastek13
28-08-2006, 20:22
Ja buduję pod Warszawą...
Planuję budowę....

Chciałbym zapytać czy wg Was 35.000 za stan surowy z konstrukcją dachu (bez materiałów i bez istotnych zmian w projekcie) to duzo?

A może Ktoś z Was mógłby polecić wykonawcę do tego projektu. Jeżeli tak to proszę o namiary na priv.

Pozdrowienia
DM

sporo, wyslalem Ci na priv informacje, ale z drugiej storny teraz ciezko o porzadna ekipe - sporo wyjechalo za chlebkiem na zachod
Bastek, mi też kiedyś obiecałeś info o Twojej ekipie

Pozdrawiam,

Konrad

:lol: info na priv poszło takie, że ekipa na zachodzie :lol:
i nie mają zamiaru wracać :wink: :P

KaJot
28-08-2006, 20:41
Ja buduję pod Warszawą...
Planuję budowę....

Chciałbym zapytać czy wg Was 35.000 za stan surowy z konstrukcją dachu (bez materiałów i bez istotnych zmian w projekcie) to duzo?

A może Ktoś z Was mógłby polecić wykonawcę do tego projektu. Jeżeli tak to proszę o namiary na priv.

Pozdrowienia
DM

sporo, wyslalem Ci na priv informacje, ale z drugiej storny teraz ciezko o porzadna ekipe - sporo wyjechalo za chlebkiem na zachod
Bastek, mi też kiedyś obiecałeś info o Twojej ekipie

Pozdrawiam,

Konrad

:lol: info na priv poszło takie, że ekipa na zachodzie :lol:
i nie mają zamiaru wracać :wink: :P

No to trzeba się decydować póki jeszcze ktoś chce budować w kraju

grzyba
29-08-2006, 11:04
oszukuję osób, które budują FENIKSA z Domusa i które byłyby tak miłe i pokazały nam (mnie i żonie) swoje cudeńko. Najlepiej okolice Krosna ale niekoniecznie (całe podkarpackie niewykluczone). Jesteśmy przed decyzją o zakupie projektu. Szukamy projektu prostego, taniego, z gabinetem na dole, jasną łazienką na górze, garażem w bryle, dla 4 osobowej rodziny i to chyba właśnie Feniks będzie, chociaż jest to sprawa otwarta.
Ewentualny kontakt poza forum: [email protected]
Podobny post umieściłem w grupie podkarpackiej.

bastek13
29-08-2006, 14:02
oszukuję osób, które budują FENIKSA z Domusa.

jeśli będziesz oszukwiać, to nikt Was nie zaprosi :lol:

do mnie macie trochę daleko, ale jakby co zapraszam

grzyba
29-08-2006, 14:40
Postaram się nie oszukiwać więcej. Dziękuję za zaproszenie, kto wie, ale na razie to poszukam czegoś ciut bliżej. Pozdrawiam.

Sylwina_a
06-09-2006, 13:14
bastek
mam pytanie do Ciebie. Czy powiększałeś okna od frontu? I czy podwyższałej na poddaszu ścianę kolankową? Jeżeli tak, to o ile i jakie wymiary.
Czy mógłbyś przesłać fotkę salonu, bo nie mam jakoś wyobraźni jak to będzie wyglądało.

Pozdrawiam
Sylwia

bastek13
06-09-2006, 14:14
bastek
mam pytanie do Ciebie. Czy powiększałeś okna od frontu? I czy podwyższałej na poddaszu ścianę kolankową? Jeżeli tak, to o ile i jakie wymiary.
Czy mógłbyś przesłać fotkę salonu, bo nie mam jakoś wyobraźni jak to będzie wyglądało.

Pozdrawiam
Sylwia

nie powiększałem okien ani nie podnosiłem ścianki kolankowej, a zdjęcia mogę przesłać za kilka dni, jak skończę malowanie na dole
pzdr
Sebastian

KIA
06-10-2006, 05:34
Mimo, że prace wykończeniowe nie zostały jeszcze skończone (brakuje nam wykończonej dolnej łazienki) od tygodnia mieszkamy już w naszym pięknym Feniksie! :D

bastek13
06-10-2006, 07:43
Mimo, że prace wykończeniowe nie zostały jeszcze skończone (brakuje nam wykończonej dolnej łazienki) od tygodnia mieszkamy już w naszym pięknym Feniksie! :D

Gratulacje :D :D

My do naszego też chyba się w tym miesiącu przeniesiemy, w sobotę mają nam robic przyłącze kanalizacji.

Izka1
06-10-2006, 22:18
Witajcie
Dzisiaj skończyli nam schody, praktycznie brakuje tylko mebli , mam nadzieję,że my do swojego Feniksa wprowadzimy się do końca listopada :)
Kia, Bastek- moje gratulacje :)

darekmatusz
09-10-2006, 12:53
My do naszego też chyba się w tym miesiącu przeniesiemy, w sobotę mają nam robic przyłącze kanalizacji.

Gratulacje. Na pewno kanalizacja Was kosztowała sporo nerwów...

Ja chciałem się pochwalić, że zakupiłem już projekt Feniksa z garażem - właściwie dzięki Forum Muratora zainteresowałem się tym projektem.
Tak przy okazji to chciałbym podziękować za Wasze porady.

Zmiany już przemyślałem - najważniejsze to poszerzenie garażu i dodatkowe pomieszczenia nad garażem. Niedługo zajmie się nimi architekt.
Ekipę budowlaną już praktycznie znalazłem... Także wszystko jest na dobrej drodze...

Pozdrowienia
Darek M.

Sylwina_a
12-10-2006, 13:25
Basek KIA
Ale macie fajowo. Szybko się wprowadzajcie i piszcie jak się mieszka i co byście już zmienili :D w projekcie

U nas stagnacja. Czekamy za pozwoleniem.

Pozdrawiam
Sylwia

KIA
12-10-2006, 15:24
Mieszka się oczywiście "fajowo" :D w tak cudnym domku jakim jest Feniks :D Na razie nie mam żadnych zastrzeżeń i chęci zmian. Jest po prostu tak, jak miało być!

KaJot
17-10-2006, 09:18
Witam,
Mój kierownik budowy przyglądając się kontrukcji Feniksa ma wątpliwości co do podciągów P1 i P2. W/g niego nie spełniają norm żelbetowych. Czy mieliście takie problemy? O ile niższy macie sufit w miejscach gdzie są te podciągi. W/g projektu jest 6 cm,

bog
18-10-2006, 11:55
Witam,
Mój kierownik budowy przyglądając się kontrukcji Feniksa ma wątpliwości co do podciągów P1 i P2. W/g niego nie spełniają norm żelbetowych. Czy mieliście takie problemy? O ile niższy macie sufit w miejscach gdzie są te podciągi. W/g projektu jest 6 cm,

U mnie nie było żadnych z tym problemów.
Ogólnie wykonawca twierdził, że budynek jest "przewymiarowany".
Potężne słupy pod daszki. Potężne słupki i wieńce itp. Potężne krokwie 10x20.
Jest to zaplanowane też pod ciężką karpiówkę 75 kg/m2
A moja waży 45 kg.

Podciąg wystaje mniej więcej 6 cm. Zdjęcie wysłałem mailem.

Sylwina_a
24-10-2006, 14:05
Witam :)

Czy ktoś wie, z czego NAJTANIEJ można zbudować domek?
Chodzi mi o rodzaj ścian - pustaki, cegła, czy co?

Pozdrawiam
Sylwia

darekmatusz
25-10-2006, 15:20
Witam :)

Czy ktoś wie, z czego NAJTANIEJ można zbudować domek?
Chodzi mi o rodzaj ścian - pustaki, cegła, czy co?

Pozdrawiam
Sylwia

Witaj Sylwia.
Na pewno najtaniej będzie jeśli zbudujesz ścianę jednowarstwową. Tylko wtedy musisz mieć naprawdę porządną ekipę budowlaną.

Jeśli ściana dwuwarstwowa, to beton komórkowy+styropian.

A ja chciałbym Ciebie zapytać z innej beczki. O ile podniosłaś ściankę kolankową i czy powiększałaś okna szczytowe na poddaszu? (w projekcie jest 120X120)

Pozdrowienia
Darek M.

Sylwina_a
25-10-2006, 19:07
Darku
ścianę kolankową podwyższyliśmy o chyba 30 cm, to będzie miała 110 cm. Ale dokładnie nie pamiętam, bo tak dawno mieliśmy rozmowy na temat adaptacji, a pozwolenia jeszcze nie mamy i jak będziemy mieć, to wtedy spojrzę na projekt i dkładnie napiszę. Ale wydaje mi się, że 30 cm, a mąż twierdzi, że 20 cm.
No, ale przy tym trzeba było zmienić kąt nachylenia daszku nad tarasem i nad wejściem. No i trzeba było go podnieść. Ale tych wymiarów nie znam, bo miał to zrobić architekt tak, żeby projekt nie stracił swojego "smaku".
Okien na poddaszu nie powiększaliśmy, bo stwierdziłam, że takie moga być. Oglądałam zdjęcia z budowy Fenixa różnych osób z forum i doszłam do przekonania, że tylko zmienimy te na dole od frontu, czyli w kuchni i pom. gospodarczym. Będą one miały 150x120. Bo takie niskie i małe mi się nie podobają. :)
Miałam wielki zapał do tego wszystkiego, ale niedługo minie 60 dni od złożenia wniosku o pozwolenie i ten zapał mi mija. Zapał można mieć, gorzej z kontem bankowym, które zamiast się powiększać, to się pomniejsza, a postępów w budowie nie ma.
Będziemy budować systemem gospodarczym. Zobaczymy czy nam się uda. Najwyżej będziemy spłacać kredyty przez kilkadziesiąt lat.

Pozdrawiam
Sylwia

tamcia
15-11-2006, 12:15
czy ktoœ może mi napisać jaka bedzie różnica w cenie dachu-obłożonego blachodachowka, a dachowkš Braasa...?

bastek13
16-11-2006, 08:55
czy ktoœ może mi napisać jaka bedzie różnica w cenie dachu-obłożonego blachodachowka, a dachowkš Braasa...?

najlepiej daj do wyceny do firmy która robi dachy. A druga sprawa, że możesz zrobic dach z dachówki, a obróbki z kolorystycznie dobranej blachy - wyjdzie sporo taniej (obróbka ceramiczna jest bardzo droga). Widziałem tak zrobiony dach i bardzo fajnie wyglądał.

chivas
17-11-2006, 12:34
zobacz u mnie na zdjęciach - łazienka dolna nie jest połączona z pom.gosp. jedynie ściana z drzwiami do łazienki jest przesunięta ok.20-30 cm do przodu i wszystko weszło (tzn. nie wstawisz tam dużej kabiny, ale 80 z drzwiami łamanymi albo przesuwanymi spokojnie wchodzi). Co do
Witam
bardzo ładny domek. Mam zamiar budawac taki. Czy mozna prosc o fotki na poczte. Te na onecie nie moge powiekszyc. Dziekuje za pomoc
[email protected]

tamcia
17-11-2006, 22:09
dzieki bastek :lol: :lol:

bastek13
18-11-2006, 17:21
Witam
bardzo ładny domek. Mam zamiar budawac taki. Czy mozna prosc o fotki na poczte. Te na onecie nie moge powiekszyc. Dziekuje za pomoc
[email protected]

witam,
zapraszam ponownie do albumu na onecie - już powinno wszystko działać, dodatkowo dołożyłem trochę zdjęć,
pozdrawiam
bastek

KIA
19-11-2006, 10:42
Hej Bastek!
Co zrobiłeś, że album działa już dobrze (otwierają sie powiększenia zdjęć)? Moje albumy mają też z tym problem.

bastek13
19-11-2006, 11:57
Hej Bastek!
Co zrobiłeś, że album działa już dobrze (otwierają sie powiększenia zdjęć)? Moje albumy mają też z tym problem.
zrobiłem go jeszcze raz, 2 godziny wyjęte z życiorysu :evil:

KIA
19-11-2006, 14:08
uuuu! no to nieciekawie!!

chivas
19-11-2006, 16:32
[
witam,
zapraszam ponownie do albumu na onecie - już powinno wszystko działać, dodatkowo dołożyłem trochę zdjęć,
pozdrawiam
bastek[/quote]
witam
Bardzo ładny domek. Wszystko wykończone bardzo gustownie. Brawo.
Moze i nam uda sie wybudowac takie cudo.
Pozdrawiam
chivas

bastek13
19-11-2006, 16:50
witam,
zapraszam ponownie do albumu na onecie - już powinno wszystko działać, dodatkowo dołożyłem trochę zdjęć,
pozdrawiam
bastek
witam
Bardzo ładny domek. Wszystko wykończone bardzo gustownie. Brawo.
Moze i nam uda sie wybudowac takie cudo.
Pozdrawiam
chivas

pewnie,że się uda, tylko troche czasu i pracy to zabiera,
powodzenia
bastek

chivas
19-11-2006, 19:51
Witam. Mam pytanie. Jaka długosc i grubosc maja krokwie. Czy fundament jest murowany?
Pozdrawiam
chivas

Sylwina_a
20-11-2006, 09:58
Witam
Sebastian
obejrzałam wszystkie fotki Twojego Fenixa i gratuluję Ci pięknego domu. Masz fajne pomysły.

Pozdrawiam
Sylwia

bog
20-11-2006, 15:04
Witam. Mam pytanie. Jaka długosc i grubosc maja krokwie. Czy fundament jest murowany?
Pozdrawiam
chivas

Krokwie mają długość 7,94 m a grubość 0,1x0,2 m i są zaplanowane pod karpiówkę (75kg/m2)
Ja zrobiłem 0,07x0,2 i mam zwykłą dachówkę ceramiczną (45 kg/m2).

Ściana fundamentowa w projekcie jest betonowa (monolityczna). U mnie jest z bloczków.

Sylwina_a
21-11-2006, 14:16
Mamy pozwolenie na budowę. Fakt faktem, że z datą 22 września br., ale dopiero wczoraj je odebrał mąż od kierownika.

Podwyższyliśmy ścianę kolankową o 30 cm i teraz to wydaje mi się, że za dużo, ale sama nie wiem, jak to będzie w rzeczywistości. Także zamiast 80 cm, będzie 110. Przesunęliśmy lekko ścianę na komin, by poszerzyć dolną łazienkę. Powiększyliśmy okna od frontu na parterze do rozmiaru 150x150. Zlikwidowaliśmy 2 okna połaciowe. Wydaje mi się, że domek będzie mały. Bo niestety mamy projekt bez garażu (ze względu na wąską działeczkę) i to pomieszczenie gospodarcze wydaje mi się małe.
Nasuwa mi się coraz więcej wątpliwości co do tego projektu. Np. schody w projekcie są drewniane, ale żeby zrobić małą spiżarkę pod nimi, to potrzebne będą murowane.
Kuchnia wydaje mi się mała i nie mam pomysłu czy tam wogle się stolik zmieści.

No i ściany zewnętrzne. W projekcie jest pustak 24+ styropian 10 i tynk.
KIA, bastek, izka, KaJot, nykas, itd. z czego Wy macie ściany zenętrzne?

Pozdrawiam
Sylwia

KaJot
21-11-2006, 14:35
Mamy pozwolenie na budowę. Fakt faktem, że z datą 22 września br., ale dopiero wczoraj je odebrał mąż od kierownika.

Podwyższyliśmy ścianę kolankową o 30 cm i teraz to wydaje mi się, że za dużo, ale sama nie wiem, jak to będzie w rzeczywistości. Także zamiast 80 cm, będzie 110. Przesunęliśmy lekko ścianę na komin, by poszerzyć dolną łazienkę. Powiększyliśmy okna od frontu na parterze do rozmiaru 150x150. Zlikwidowaliśmy 2 okna połaciowe. Wydaje mi się, że domek będzie mały. Bo niestety mamy projekt bez garażu (ze względu na wąską działeczkę) i to pomieszczenie gospodarcze wydaje mi się małe.
Nasuwa mi się coraz więcej wątpliwości co do tego projektu. Np. schody w projekcie są drewniane, ale żeby zrobić małą spiżarkę pod nimi, to potrzebne będą murowane.
Kuchnia wydaje mi się mała i nie mam pomysłu czy tam wogle się stolik zmieści.

No i ściany zewnętrzne. W projekcie jest pustak 24+ styropian 10 i tynk.
KIA, bastek, izka, KaJot, nykas, itd. z czego Wy macie ściany zenętrzne?

Pozdrawiam
Sylwia

Bede budował z U220

KIA
21-11-2006, 15:42
Hej!
U nas ściany są z silki 18 + wełna 15. Ściana kolankowa podniesiona o 20 cm i jest dobrze, zarówno wizualnie z zewnątrz, jak i wewnątrz. Żeby osiągnąć harmonię z dachem podnieślismy daszki ganku i tarasu o 10 cm. Zwiększyliśmy też kąty nachylenia tych daszków. Co do pomieszczenia gospodarczego, to zależy co chcesz tam wstawić. Jeśli piec gazowy to zostanie ci jeszcze trochę miejsca. My mamy piec na ekogroszek z podajnikiem, więc raczej niewiele możemy tam jeszcze wstawić. Więcej miejsca na cele gospodarcze mamy w garażu, który poszerzyliśmy o 1 m. Schody mamy drewniane ażurowe. Żeby zrobić schowek wystarczą schody drewniane, ale pełne. Kuchnia nie jest dla nas za mała, ale moze dlatego, ze nie mamy tam stołu. Stół z krzesłami stoi w wykuszu, tuż przy kuchni i jest to dobre rozwiązanie (przynajmniej dla nas).

chivas
21-11-2006, 17:58
Witam
Macie ładny domek.Szkoda tylko ze nie mozna zobaczyc duzych zdjec na onecie:))
Mam nadziej ze rozpoczne budowe na wiosne.
Pozdrawiam z Krakowa
chivas

bastek13
21-11-2006, 21:45
Np. schody w projekcie są drewniane, ale żeby zrobić małą spiżarkę pod nimi, to potrzebne będą murowane.
Kuchnia wydaje mi się mała i nie mam pomysłu czy tam wogle się stolik zmieści.

No i ściany zewnętrzne. W projekcie jest pustak 24+ styropian 10 i tynk.
KIA, bastek, izka, KaJot, nykas, itd. z czego Wy macie ściany zenętrzne?

Pozdrawiam
Sylwia

schody mam wylewane z betonu, ale jak zauważyła KIA wystaczy zrobic drewniane pełne i schowek też wtedy wyjdzie. W kuchni, po likwidacji wejścia z korytarza, spiżarki i przesunięciu ściany weszło całkiem sporo mebli i mały stolik z 4 krzesłami (zobacz zdjęcia w albumie, chociaż tam nie widac jeszcze krzeseł, poza tym w moim wątku o feniksie - link w stopce - jest troche informacji ). Ściany mam z betonu komórkowego 24cm + styropian 10cm
pzdr
bastek

bastek13
21-11-2006, 21:46
Witam
Macie ładny domek.Szkoda tylko ze nie mozna zobaczyc duzych zdjec na onecie:))
Mam nadziej ze rozpoczne budowe na wiosne.
Pozdrawiam z Krakowa
chivas

chivas - super działeczka :)

Sylwina_a
22-11-2006, 08:40
chivas
piękna działka. Tylko pozazdrościć można. Ten las.......... marzenie! :D

Jeżeli chodzi o te ściany, to zastanawiamy się nad taką: pustak 24 + styropian 5 i pustak połówka. To jest tradycyjna budowa. W sumie to wyszło tak, że mamy pozwolenie, a nie zmieniliśmy rodzaju ścian w adaptacji. Chyba nikt nie będzie chodził i kontrolował z miarką przy odbiorze. :D

Pozdrawiam
Sylwia

darekm
22-11-2006, 09:47
Jeżeli chodzi o te ściany, to zastanawiamy się nad taką: pustak 24 + styropian 5 i pustak połówka. To jest tradycyjna budowa. W sumie to wyszło tak, że mamy pozwolenie, a nie zmieniliśmy rodzaju ścian w adaptacji. Chyba nikt nie będzie chodził i kontrolował z miarką przy odbiorze. :D
Zmiana technologii ściany z 2W na 3W nie jest taka banalna! Radzę co najmniej dobrze skonsultować to z kierownikiem a jeszcze lepiej z architektem, który robił adaptację. Taką zmianę trzeba uwzględnić już na etapie wylewania ław. Poza tym wydaje mi się, że 5 cm styropianu to trochę mało...

My mamy ściany z silikatów 24 + styropian 15. Schody wewnętrzne betonowe. Ścianka kolankowa podniesiona minimalnie bo o 10cm (tak wychodziło z wielkości pustaka - 2 x gazobeton = 50cm 3 x Silka = 60cm).

Pozdrawiam
Darek

Sylwina_a
23-11-2006, 09:10
Witam Darku

Kierownkiem budowy jest ta sama osoba, co dokonywała adaptacji projektu. Nie rozmawialiśmy z nim szczegółowo na takie tematy. W zasadzie to powiedział, że z czego wybudujemy z tego będzie stało. :)
Mąż bierze na swoje barki wykonanie. Tzn. nie będzie tego robił sam (bo w życiu jeszcze żadnego domu nie postawił), ale przy pomocy znajomego budowniczego. Ja myślę, że będzie to odwrotnie. :D

Nasi znajomi tanio postawili domek. Ściany wykonali ze zwykłego pustaka żużlowego i do tego styropian 10. Mieszkają w nim chyba z 4 lata i nie narzekają na nic, bo mają bardzo ciepło.

Faktycznie przez rozpoczęciem fundamentów, trzeba się konkretnie zdecydować na te ściany. Ale w zasadzie to myślę, że zrobimy 3W i nie będziemy decyzji zmieniać.
Pozdrawiam
Sylwia

darekm
23-11-2006, 09:55
Nasi znajomi tanio postawili domek. Ściany wykonali ze zwykłego pustaka żużlowego i do tego styropian 10. Mieszkają w nim chyba z 4 lata i nie narzekają na nic, bo mają bardzo ciepło.
Pustak + 10 cm styropianu to standard obowiązujący jeszcze kilka lat temu. Obecnie zwykle stosuje się 12. Zauważ, że to sporo więcej niż chcesz zastosować u siebie. Przy ścianie 3W takiej jak Twoja dałbym co najmniej 8-10 cm styropianu.

Tak naprawdę wszytko zależy od tego czym masz zamiar ogrzewać domek. Jeśli drewnem lub węglem to można sobie pozwolić na mniejszą izolację. Jeśli gazem lub prądem to niestety trzeba przyjąć wyższe standardy docieplenia bo inaczej pójdzie się z torbami płacąc rachunki za gaz czy prąd:(

Pozdrawiam
Darek

bog
30-11-2006, 11:45
Witam

Udało mi się popchnąc parę spraw do przodu:
-Elewacja
-Podłogi
-Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne.
-Ogrodzenie

Prawie można mieszkać.
Założyłem też nowy album bo onet przesadził z tymi zmianami.

darekmatusz
01-12-2006, 10:32
Bogdan,

Obejrzałem zdjęcia i jestem pod wrażeniem....
Naprawdę...
Rzeczywiście udało Ci się wykonać bardzo dużo w porównaniu do tego, co widziałem pod koniec czerwca.

A mógłbyś mi napisać na priv. ile wydałeś do tej pory pieniędzy od początku budowy. I jakbyś miał jeszcze inne zdjęcia, zwłaszcza salon z kominkiem, to chętnie bym obejrzał.

Pozdrowienia,
Darek M.

KIA
01-12-2006, 13:42
Hej Bog!
Bardzo do twarzy jest Twojemu Feniksowi w takim kolorku elewacji! Bardzo nam się spodobał. Napisz, co zrobiłeś łazience na parterze, ze jest taka duża. A może to tylko takie wrażenie?(choć nie sądzę!).
Oczywiście my także czekamy na inne zdjęcia. Ciekawie jest zobaczyć, jakie pomysły mieli inni budowniczy feniksa.

bog
01-12-2006, 14:01
Napisz, co zrobiłeś łazience na parterze, ze jest taka duża. A może to tylko takie wrażenie?(choć nie sądzę!).


Kotłownia poszła sobie nad garaż. Więc mam łazienkę 3x3 metry.

KIA
01-12-2006, 17:29
Świetny pomysł! Łazienka 3x3 to już coś.
My naszą dolną łazienkę jedynie wydłużyliśmy, dzięki temu zmieściliśmy na końcu pomieszczenia prysznic od ściany do ściany, a umywalkę i ubikację daliśmy na ścianę z kotłownią. Zdjęcia pojawią się niebawem.

bog
01-12-2006, 21:06
Uzupełniłem fotki.