PDA

Zobacz pełną wersję : Inst. elektryczna-pomiar powykonawczy



sailor_ro
29-04-2008, 11:24
Hey

Takie krótkie pytanie,czy jesli elektryk który robi mi instalke,nie robi pomiarów,to na co zwrocic uwage,by nie miec pozniej kłopotów z pomiarami i odbiorem??Oczywiscie uziemienie bedzie zrobiony,bo przywiozl bednarke,kabel na zewnatrz domu 5x16 no i co jeszcze ...
pozdrawiam

krzysiek309
29-04-2008, 11:30
No właśnie sam jestem ciekawy, podłączam się do pytania :lol:

ZW
29-04-2008, 12:01
Nie robi pomiarów ?

czy nie podpisuje odbioru na którym zdaje się jest coś o pomiarach ?

beton44
29-04-2008, 12:57
Hey

Takie krótkie pytanie,czy jesli elektryk który robi mi instalke,nie robi pomiarów,to na co zwrocic uwage,by nie miec pozniej kłopotów z pomiarami i odbiorem??Oczywiscie uziemienie bedzie zrobiony,bo przywiozl bednarke,kabel na zewnatrz domu 5x16 no i co jeszcze ...
pozdrawiam

zapłać mu po pomiarachi i odbiorze :-?

wtedy nie będziesz miał problemów z pomiarami i odbiorem
chyba że to jakiś skończony patafian

Trociu
29-04-2008, 12:59
Hey

Takie krótkie pytanie,czy jesli elektryk który robi mi instalke,nie robi pomiarów,to na co zwrocic uwage,by nie miec pozniej kłopotów z pomiarami i odbiorem??Oczywiscie uziemienie bedzie zrobiony,bo przywiozl bednarke,kabel na zewnatrz domu 5x16 no i co jeszcze ...
pozdrawiam
Może zwróc mu uwagę, że dostanie zapłatę jeżeli pomiary wykonane przez uprawnioną osobę zakończą się powodzeniem.

ZW
29-04-2008, 13:38
Za pomiar przez osobę z uprawnieniem też trzeba zapłacić. Dużo, wcale nie 10% kosztów instalacji jakby się wydawało ;)

Teraz będzie dyskusja: "ale pan nic nie mówił o uprawnieniach i odbiorze a ja jestem tylko wykonawcą".

Może choć był tańszy o koszt pomiarów ? .

Trociu
29-04-2008, 13:57
Dokładnie tak jak pisze ZW.

Swoją wstawkę odnośnie zapłaty dla instalatora dodałem, aby podkreślić "wagę" pomiarów.
Niejednokrotnie zewnętrzne wykonanie pomiarów może kosztować tyle samo co robocizna położenia owej instalacji.

Dlatego w większości wypadków taniej i wygodniej jest wziąć kombo.

Z wypowiedzi sailor_ro jednak wywnioskować można, że wiedział, iż elektryk nie będzie wykonywał pomiarów. Teraz tylko nie wie jak go sprawdzić.

sys
29-04-2008, 20:42
a skąd macie tego elektryka?..z łapanki? czy z polecenia?

...jeżeli z łapanki to gratuluje jeżeli z polecenia to raczej nie trzeba się bać... przyjdzie następny z uprawnieniami pomiarowymi + D, wyciągnie miernik (lub też nie :wink: ) ,jak coś będzie nie tak to machnie popraweczkę, napisze protokół, skasuje (jak weźmie pow. 5zł od gniazda to zdzierus)...

...co do tych uprawnień to powiem Wam że nie ma co patrzeć krzywo na elektryków z uprawnieniami E (wykonastwo), wiele budów zrobiłem mając tylko takie uprawnienia i było dobrze, "kwit" podbijał mi jeden inżynier za 100-150zł...nie przyjeżdżając nawet robote obejrzeć :roll: miał zaufanie ale przecież moglem się gdzieś pomylić :-? ... jednak do teraz wszycy są zadowoleni :wink:
...teraz już mam uprawnienia pomiarowe + wymagany od niedawna "Dozór" więc zrobiłem się taki mądry,droższy... hehe

sailor_ro
30-04-2008, 09:27
Elektryk wziety z forum.
To ze pomiarow nie robi,to wiedzialem,jak podpisywalismy umowe,zapytalem sie go o to i powiedzial,ze ewentualnie zna kogos kto wykonuje takie pomiary(ale robi je naprawde,a nie tylko podbija).Mysle ze ich znajomosc jest raczej luzna.
Co do ceny 5 zl od gniazdka,własnie to ja slyszalem cos o cenach 10 zl za punkt ...


pozdrawiam

Trociu
30-04-2008, 11:49
Co do ceny 5 zl od gniazdka,własnie to ja slyszalem cos o cenach 10 zl za punkt ...... a słyszałeś o różnej interpretacji słowa punkt przez elektryków ;)

sailor_ro
30-04-2008, 14:05
Słyszałem,słyszałem.pozdrawiam

sailor_ro
30-04-2008, 14:07
Słyszałem,słyszałem.pozdrawiam

Krisker
01-05-2008, 07:35
Ja elektrykę robiłem sam, a za pomiary (prawdziwe :lol: ) i dokumentację zapłaciłem 350zł.

sailor_ro
01-05-2008, 08:02
No i to mi sie podoba.
Po weekendzie sie rozejrze za kims.

Pozdrawiam