PDA

Zobacz pełną wersję : Płyt g-k potem wylewki, można tak ? Ile schną tynki ?



Adamu12
29-04-2008, 12:01
Witam

W łazience będę miał zielone płyty g-k kładzione na klej + jedna scianka działowa. Czy mogę najpierw położyć płyty a na końcu zrobić wylewki?

I jeszcze jedno żeby nie tworzyć dwóch wątków
ile schnie tynk gipsowy a ile cementowy, bo chyba tynkarz za bardzo mi się speszy.

Dziękuję i pozdrawiam

pawelurb
29-04-2008, 12:34
płyty powinno sie montowac po wszystkich pracach mokrych, a tynki ile schną...zalezy od tego na jakim są wykonane podłozu , oraz jaka jest ich grubość , jaka wilgotność w pomieszczeniu, jaka temperatura, w kilku miejscach u mnie gipsowe schły ze 3 miesiące, tam gdzie była grubsza warstwa...

Trociu
29-04-2008, 12:57
ile schnie tynk gipsowy a ile cementowy, bo chyba tynkarz za bardzo mi się speszy.
A co rozumiesz przez to, że tynkarz się spieszy? Czas kładzenia tynków jest inny od czasu koniecznego na ich wyschnięcie. W procesie schnięcia tynków tynkarz już nie bierze udziału

Adamu12
29-04-2008, 13:30
Położył tynk gipsowy po 4 dniach go pomalował farbą emulsyjnąz gruntem w jednym pomieszczeniu i podwiesił sufit z gk.

Teraz chce w łazience kłaść zielone płyty kg a na końcu wszędzie wylać wylewki. Można tak?[/quote]

smiejus
29-04-2008, 13:33
u nas tynki przesychały 2 tygodnie ( w tym czasie zgrubsza zbielały, co nie znaczy że wyschły)

co do płyt GK. można je położyć przed wylewkami z miksokreta, ja oddzieliłabym je dodatkowo folia od wylewek. Tyle że raczej zielone a nie te zwykłe płyty.
Ale absolutnie nie kładź ich zanim nie wyschną tynki.

adiz1
29-04-2008, 14:39
Też miałem odwróconą kolejność - najpierw ściany działowe profili stalowych i płyt k-g, potem wylewki/posadzki betonowe z miksokreta.
Nic złego sie nie stało (ale była oczywiście folia wyłożona z zakładem na ściany). Trzeba tylko wietrzyć pomieszczenia na maksa. Mnie pomogła wentylacja mech. z reku (parę litrów wody sie wykropliło) - to nocą bo przez całe pogodne dni okna były otwarte. Na początku w pomieszczeniach wilgotność dochodziła do 70-80 procent, teraz po miesiącu jest ok 55.

Rom-Kon
01-05-2008, 01:22
...płyty nawet szare wytrzymają dużo! ale ze spoinowaniem to się wstrzymać do przeschnięcia! Jest możliwość że spoiny popękają....

carringtontomas
01-05-2008, 11:52
Ja wszystkie scianki działowe mam z płyt g-k. Zanim zrobiłem tynki i wylewki postawiłem ścianki - nic sie nie stało, płyty nie ciągnęły wilgoci.
Zdjęcia w moim dzienniku.

daggulka
01-05-2008, 12:05
robiliśmy najpierw płyty na sufitach i skosach poddasza , a potem dopiero wylewki ..choć wiem, że powinno być odwrotnie...ale co zrobić...czasem tak trzeba :wink:
nic się z płytami nie dzieje...już są pomalowane ...wszystko jest ok :D