PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi zewnętrzne ... jak docieplić próg?



rael_ww
29-04-2008, 13:24
Na dniach leją posadzki, a drzwi czekają w stolarni.
Zależy mi na tym, aby wylewka w okolicach progu drzwi nie była mostkiem termicznym.

Jak ocieplaliście swój próg?
Czy wylewką wchodziliście pod ten próg, czy podmurowaliście ten próg cieplejszym materiałem typu suporex?

smiejus
29-04-2008, 13:41
pod progiem mam suporex (ale u nas cały dom z suporexu). przed progiem wsadzony 2 cm styropian (dylatacja od wylewki tarasu). Na to przyjdzie kiedyś kafel

rael_ww
29-04-2008, 13:44
pod progiem mam suporex (ale u nas cały dom z suporexu). przed progiem wsadzony 2 cm styropian (dylatacja od wylewki tarasu). Na to przyjdzie kiedyś kafel

Piszesz o drzwiach wejściowych, czy tarasowych?
Jeżeli o tarasowych, to czy tak samo zrobiłeś przy wejściowych?

MARTiiii
29-04-2008, 23:30
A czego nie ;)

Zamiast belitu mozna uzyc cegly, czy co tam wpadnie w lapy. Ja za suporeksem dalbym jeszcze folie hydroizolacyjna i dopiero styropian albo za styropianem... sam nie wiem.

U mnie taras i ganek beda ziemne - plyty tarasowe.

rael_ww
30-04-2008, 06:54
Wczoraj przymierzałem się do podmurowania suporexem. I nie wiem, czy mi to wyjdzie. Pod drzwiami wejściowymi będę miał, a pod drzwiami balkonowymi już mam szczelinę na 18cm. Bloczek o tej wysokości i szerokości ramy (5-6cm) nie będzie stabilny. Tym bardziej, że muszę go postawić na folii. Już sam nie wiem, jak ten detal rozegrać…

frykow
30-04-2008, 18:02
Wczoraj przymierzałem się do podmurowania suporexem. I nie wiem, czy mi to wyjdzie. Pod drzwiami wejściowymi będę miał, a pod drzwiami balkonowymi już mam szczelinę na 18cm. Bloczek o tej wysokości i szerokości ramy (5-6cm) nie będzie stabilny. Tym bardziej, że muszę go postawić na folii. Już sam nie wiem, jak ten detal rozegrać…
Może mógłbyś go zakotwić kątownikiem do chudziaka?

Matilde1
01-07-2011, 09:17
A jak lejecie wylewkę? Na równo przed wejściem i w środku domu?
U mnie i w środku i na zewnątrz będą płytki. Czy próg taki od drzwi wystarczy na wylewce, czy pod drzwiami musi być wyższy kawałek podmurowany/wylany?

Matilde1
01-07-2011, 11:25
Nikt nie ma drzwi zamontowanych? :-(

compi
03-07-2011, 19:39
U mnie wymyśliłem to tak. Styro pod podłogówką w wiatrołapie na odcinku stykającym się z progiem drzwi zastąpiłem styrodurem i podciągnąłem w górę na wysokość właściwą posadzki. Próg osadzony jest więc na styrodurze, który jest wyprowadzony kilka centymetrów na zewnątrz. Mostka termicznego nijak nie mogę dojrzeć. Jedyny mankament to nieidealnie stabilny stalowy próg. Jednak zauważyłem, że raczej przekracza się go niż się na niego staje.