PDA

Zobacz pełną wersję : wykwity



pepe28
29-04-2008, 17:51
Cześć
Mam pytanie do znawców okleili mi komin płytkami i po jakimś czasie pojawiły
sie wykwity na fugach ma ktoś jakąś poradę żeby to zlikwidować strasznie szpeci komin do daje że już czyściłem jakimś środkiem z castoramy do klinkieru ale nie bardzo pomogło z góry dzięki za podpowiedzi

Trociu
29-04-2008, 18:05
Może fotkę umieścić...
Może podać kolor wykwitów...
Może podać więcej informacji o tych wykwitach aniżeli że się pojawiły...

pepe28
29-04-2008, 18:29
Jak masz tak doradzać to może kup sobie kolorowankę i sobie powycinaj jak ci sie nudzi

Trociu
29-04-2008, 18:34
Jak masz tak doradzać to może kup sobie kolorowankę i sobie powycinaj jak ci sie nudzi
Im więcej informacji przekażesz innym, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś Ci pomoże.
Ten wykwit może być spowodowany składnikami zaprawy, złym wykonaniem komina lub jakimś innym świnstwem.
Dlatego dodatkowe informacje, które wymieniłem mogą pomóc innym w udzieleniu porady, której poszukujesz. Bo póki co wiemy że masz coś na kominie, czyściłeś to czymś i nie wiesz co to.

Kulin
29-04-2008, 19:12
Według mnie wykwitów się chyba nie da uniknąć, ja robiłem wszystko według zaleceń producenta cegieł klinkierowych, a i tak pokazały sie wykwity. :(

krys1
29-04-2008, 19:18
Według mnie wykwitów się chyba nie da uniknąć, ja robiłem wszystko według zaleceń producenta cegieł klinkierowych, a i tak pokazały sie wykwity. :(

Można spróbować po umyciu cegieł zaimpregnować fugi olejem do klinkieru.

PeZet
29-04-2008, 19:32
U mnie nie ma wykwitów. Cegły klinkierowe murowane były na zaprawę cementowo-piaskowo-cemplastową z domieszką barwnika w kolorze sadzy (czerni) angielskiej. Ponad rok komin stoi - czysty. Może u Ciebie wapno z zaprawy wychodzi?

Kulin
30-04-2008, 16:53
nie ma tych wykwitów dużo, gdzie-niegdzie są, nie przeszkadzają mi za bardzo, może akurat w tych miejscach zaprawa była źle wymieszana, może miała za dużo wapna, lub coś innego zaszkodziło. Na szczęście ogrodzenie i kominy sa czerwone, a te wykwity nie przeszkadzają w ogólnym uroku.