PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż ogrodzenia - siatka zgrzewana.



Gwoździk
29-04-2008, 18:05
Zamierzam grodzić siedlisko siatką zgrzewaną (taką z Castoramy - 25mb oczko 75mm x 100mm).
Proszę o pomoc w następujących kwestiach:

1. Czy łączenie takiej zgrzewanej siatki ze słupkiem (jak mówią w sklepie) to kwestia kilku drucików i na pewno nie będzie "osiadała"?

2. Czy można łączyć taką siatkę pomiędzy słupkami, czy też trzeba to robić tylko "przy słupku" i pozostają odcięte niewykorzystane końcówki siatki?

3. W kilku miejscach moje słupki ogrodzeniowe rozstawione są co 5 m. Czy trzeba wtedy wzmacniać siatkę poziomym drutem ?

Thanks from the mountains.

Trociu
29-04-2008, 18:09
Zamierzam grodzić siedlisko siatką zgrzewaną (taką z Castoramy - 25mb oczko 75mm x 100mm).
Proszę o pomoc w następujących kwestiach:
To tak jak ja. Wysokości będzie 1,5m.


1. Czy łączenie takiej zgrzewanej siatki ze słupkiem (jak mówią w sklepie) to kwestia kilku drucików i na pewno nie będzie "osiadała"?
Jeżeli będzie wisieć tylko na drucikach, to podejrzewam, że będzie osiadać / zsuwać się. U mnie słupek ma taki plastikowy kapelusik na górze z haczykiem, na którym wisieć sobie będzie siatka


2. Czy można łączyć taką siatkę pomiędzy słupkami, czy też trzeba to robić tylko "przy słupku" i pozostają odcięte niewykorzystane końcówki siatki?
Myślę, że można pomiędzy słupkami. Będzie to nawet chyba wygodniejsze aniżeli łączenie na słupku.


3. W kilku miejscach moje słupki ogrodzeniowe rozstawione są co 5 m. Czy trzeba wtedy wzmacniać siatkę poziomym drutem ? 5m to trochę dużo. Dla pewności wzmocniłbym to drutem. U mnie rozstaw jest około 3m i tutaj już nie planuję drutu.

Gwoździk
29-04-2008, 18:46
Dzieki Trociu!

Zapomniałem dodać, że u mnie ( tzn. nie na mnie tylko na słupkach :) )są dospawane nakrętki, więc można tam podwiesić siatkę aby nie spadała.

Zastanawiam się jakie ukryte wady ma siatka zgrzewana (poza grubością drutu) - myślę, że wiarygodną odpowiedź można uzyskać po 2-3 latach "użytkowania" takiej siatki.
A może nam jakiś forumowicz podpowie?

Trociu
29-04-2008, 19:16
Zapomniałem dodać, że u mnie ( tzn. nie na mnie tylko na słupkach :) )są dospawane nakrętki, więc można tam podwiesić siatkę aby nie spadała.
No to już lepiej. Myślę, że należy wieszać i się nie przejmować. Jak za 5 lat się rozpadnie, to się powiesi nową

labas1
29-04-2008, 19:39
Dzieki Trociu!

Zapomniałem dodać, że u mnie ( tzn. nie na mnie tylko na słupkach :) )są dospawane nakrętki,

Przez które ciągnie się druta :lol: