PDA

Zobacz pełną wersję : Prosz? o pomoc -uk?adanie parkietu



Parkiet
14-09-2003, 15:57
Bardzo proszę o pomoc.
Zamierzam ułożyć parkiet jesionowy w salonie -23m. Planuje poprosić o wykonanie tego mojego tatę, który zna się trochę na stolarce. Układał podłogi drewniane (na balach), boazerię itp. niestety jednak nigdy jeszcze nie układał parkietu.
Czy to dobry pomysł??
Po przeczytaniu postów o parkiecie obawiam się troszeczkę o rezultat, ale niestety koszt wynajęcia parkieciarza jest dla mnie zbyt wysoki.

O czym powinniśmy pamiętać układając pariet?

Dziękuję z góry za wszystrkie rady[/b]

skorpionka
14-09-2003, 17:56
Wejdz na strone Castoramy:www.castorama.com.pl.
Znajdz w wyszukiwarce: artykuly drewniane-wybierz parkiet.Jest tam opisany sposob ukladania ,rysunki,potrzebne narzedzia itp.

skorpionka
14-09-2003, 17:58
Adres intern.oczywiscie bez kropki na koncu,za pl.

andrzej K.
15-09-2003, 11:18
Ja w brode sobie pluję, że zapłaciłem człowiekowi za tak prostą robotę a sam wziąłem się za układanie płytek, co trwa i trwa. Starszy jegomość w 3 dni ułożył mi 50 mkw dębu w cegiełkę. Ja "pion, poziom i te sprawy" a facet leciał jak leci. Za cyklinowanie jednak musisz zapłacić, lakierować można samemu.
Poradniki właściwie wyczerpują temat. Pamiętaj o zostawieniu szczelin przy ścianie (min 1 cm, na czas układania włóż kliny, wyjmij je na drugi dzień po przyklejeniu klepek!) oraz o dylatacji np. z korka lub szczelinę przykrytą później listwą między parkietem a płytkami.
Dobrze przygotowana i zagruntowana posadzka zwiększa twoje szanse. Jeśli będzie jodełka, mozaika lub inny wzór, to trzeba najpierw rozplanować. Kolejne klepki dokładasz na siłę, sporadycznie dobijając młotkiem. Czas zrobi swoje i ew. szpary znikną kiedy drewno się rozszerzy. Nierówną płaszczyzną też się nie przejmuj - wygładzi cykliniarka. Niektóre klepki mają głębsze ubytki, to je odrzucaj lub dawaj w mniej widocznych miejscach i pilnuj, żeby przy cyklinowaniu nie zrobili ci dołu w tym miejscu w źle pojętym dążeniu do gładkości. Po położeniu parkietu grzać w piecu, zwłaszcza teraz, jesienią.
Powodzenia!

kacperr
30-03-2011, 13:04
Bardzo proszę o pomoc.
Zamierzam ułożyć parkiet jesionowy w salonie -23m. Planuje poprosić o wykonanie tego mojego tatę, który zna się trochę na stolarce. Układał podłogi drewniane (na balach), boazerię itp. niestety jednak nigdy jeszcze nie układał parkietu.
Czy to dobry pomysł??
Po przeczytaniu postów o parkiecie obawiam się troszeczkę o rezultat, ale niestety koszt wynajęcia parkieciarza jest dla mnie zbyt wysoki.

O czym powinniśmy pamiętać układając pariet?

Dziękuję z góry za wszystrkie rady[/b]

Witaj
Twój tata da radę w ułożeniu takiego parkietu, wystarczy wejść w Google, np. konfigurator podłóg i poczytać nurtujące tematy, tym bardziej, że tata miał już styczność z układaniem podłóg. Miłego układania.

beton44
30-03-2011, 14:51
Ale tata już umarł....