PDA

Zobacz pełną wersję : okna Gebauer- kolor bardzo jasny!!!!



agnesik12
30-04-2008, 17:07
Witajcie,

Czy ma ktoś z Was okna w kolorze sosnowym albo bardzo jasnym???

My się zastanawiamy nad oknami drewniany firmy Gebauer z sosny kolor lakieru bezbarwny. Czyli okna będą bardzo jasne.

Nie wiemy jak będą się sprawdzać od zewnątrz???

http://www.gebauer.com.pl/

Proszę doradźcie!

agnesik12
01-05-2008, 07:42
Czy wszyscy macie ciemne albo pcv?????

nikt jasnych??????????

pomóżcie bo ja już nie wiem co mam robić!

Black&Zaba
01-05-2008, 19:56
Witaj,
kilka dni temu zamówiliśmy u nich okna, ale kolorek specjalna nasza fanaberia :-) "sosna bielona" tzn. malowana na biało, ale tak, że nadal pięknie widać słoje.
Zastanawialiśmy się nad zwykłymi jasnymi, ale w Oculuxie (przedstawiciel w wawie) powiedzieli nam, że kategorycznie samym bezbarwnym lakierem Gebauer nam nie zrobi (w każdym razie bez zachowania gwarancji) i że możemy wybrać ze wzornika, sosnę jasną (ale ona de facto jest lekko zażółcona) malowaną lekko koloryzującym lakierem - taka opcja nam nie pasuje.
Podobnie zresztą z innym drewnem (myśleliśmy też. ew. o dębinie), twierdzą, że wynika to z tego iż warstwa impregnująca farb, które używają, jest dostępna tylko w wersjach koloryzujących, nie ma bezbarwnych, a bez takiej warstwy okna nie sprzedadzą i chwała im za to, conajmniej dwóch innych przedstawicieli dobrych producentów, twierdziło, że się da - hmm ciekawe, czy tylko po dostawie byłyby one faktycznie w naturalnym kolorze, czy po fakcie by mnie o powyższej zależności poinformowali, twierdząc, że takie też przecież ładne (tak było z poprzednimi oknami w kolorze sosna S1, które kiedyś mieliśmy).

agnesik12
01-05-2008, 21:10
Black&Zaba bardzo dziękuję za odpowiedz.

Czy dobrze zrozumiałam że kolor "sosna bielona" to na specjalne zamówienie????

bo w kolorystyce na ich stronie nie ma a wydaje mi się to ciekawym rozwiązaniem...bo takie zażółcone to mi też nie odpowiadają!!!

czy przed zamówieniem widzieliście jak to będzie wyglądać????

Black&Zaba
03-05-2008, 19:19
Tak ten kolorek to specjalne zamówienie (niestety z dopłatą :-( )

Czekaliśmy miesiąc (podobno nie mieli akurat transporótw z fabryki, cóż marzec/kwiecień i święta) i dostaliśmy próbkę (kawałek listewki) tak pomalowaną, jest śliczna :-)

Kolor dostał nazwę "Opal white", próbka jest u nich do obejrzenia.

agnesik12
04-05-2008, 09:39
dzięki za odpowiedz. będziemy musieli się do nich wybrać.

a jaki kolor do tego macie drzwi i bramy garażowej????

Black&Zaba
04-05-2008, 14:54
drzwi zewnętrzne też u nich zamówiliśmy kolorek, a jakże ten sam

brama garażowa to będzie oddzielny temat i pewnie problem z dobraniem koloru, tym bardziej, że brama raczej kasetonowa pokryta tworzywem (przy naszych wymiarach ~4,8x2,5m drewniana byłaby "ciut" przyciężka), będziemy szukać podobnego odcienia bieli z palety RAL, a zamawiać u lokalnego "potentata" w dziedzinie handlu i montażu bram, ma do wyboru chyba wszystkich znaczących producentów, dobre ceny i ekipę montażową, cóż zobaczymy jak to wyjdzie w sierpniu :-)