PDA

Zobacz pełną wersję : izolacjia pionowa- czy mam problem ?



adam_cz-wa
30-04-2008, 20:40
Proszę życzliwych i kumatych forumowiczów o pomoc w podjęciu decyzji która nurtuje mnie od kliku dni.
Aby łatwiej było mnie zrozumieć postanowiłem zamieścić fotkę.
http://images23.fotosik.pl/204/d87ea8985b785ae6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d87ea8985b785ae6)
tak jak widać na ww fotce między ścianą piwnicy i ścianą domu jest różnica 8 cm czy tak powinno być ?
Moje pytanie bierze się stąd iż na ścianie planuję dać styropian 15 cm natomiast nie wiem ile powinienem dać na piwnice. Wg propozycji innego kierownika niż mój powinno być to min 8 cm. Jeśli się zdecyduję na ten wariant to się okaże że ściana piwnicy będzie grubsza o 1 cm od ściany domu.
natomiast mój kier bud. proponuje 4 lub 5 cm co wydaje mi się za mało.
Czy styropian powinien być tylko metr w dół od poziomu gruntu czy też głębiej od samego fundamentu?

p.s.
grunt jest suchy

z góry dzięki za odpowiedzi

sailor_ro
30-04-2008, 21:32
Moim skromnym zdaniem 5cm załatwia sprawę.Natomiast styropian warto pociagnac bezpośrednio od ławy fundamentowej,a nie tylko na metr w ziemie.

pozdrawiam

adam_cz-wa
01-05-2008, 10:16
Narazie podjąłem decyzje że ocieplam od fundamentu a nie tylko metr poniżej poziomu gruntu.
Rozważam jeszcze taki wariant:
od fundamentu daje styropian grubości 8 cm lub 2x4cm i dopiero przy gruncie przechodzę na 4 cm. czy to ma sens wg Was ?

sailor_ro
01-05-2008, 11:42
Chyba bardziej logiczne byłoby odwrotnie(tylko że w twoim przypadku to sie nie sprawdzi).
Zorientuj sie jakie grubosci ma styrodur,bo cos mi swita ze chyba jest gr. 6 cm.
zawsze to lepiej niz 5 cm,troszke gorzej niz 8.Ale przeciez jesli dobrze zaizolujesz podłogę,to 2 czy 3 cm na fundamencie duzej roznicy nie zrobia.

pozdrawiam

andrzejek
01-05-2008, 15:33
Jesli na elewację pojdzie 15 cm, to na piwnicę zostaje ok. 7 cm .Nie jest to wcale tak malo.Ja polecam styrodur zamiast zwyklego styropianu (cieplejszy i nienasiakliwy) i ocieplac do fundamentu.

sailor_ro
01-05-2008, 20:16
Popieram,tyle tylko,że styrodur sporo drozszy niż styropian.Ewentualnie możesz rozejrzeć się za Hydromaxem(mysle ze nie przekrecilem nazwy,wlasciwosci te same,ale sporo tanszy).
pozdrawiam

edde
02-05-2008, 22:50
ja mam tak: ściana fundamentowa (piwnicy) ocieplona styro fs20 10cm na całej wysokości, od ławy po strop, ściana parteru będzie maiłą 15 cm styro co da mi kampinos 5-cio centymetrowy, oczywiście ściana fundamentowa zlicowana ze ścianą parteru