PDA

Zobacz pełną wersję : Kolor elewacji



strzała5
30-04-2008, 23:50
Witam.
czy ktoś z Was widział elewację w kolorze błękitu - farba akrylowa firmy Ceresit kolor laguna-chyba tak sie nazywa :-? (nr 2). Mam grafitowy kolor dachu. Interesuje mnie jaśniutki błękit, a boję sie że ten kolor będzie zbyt intensywny.
A może macie jakieś inne propozycje.
Pozdrawiam

Annja
01-05-2008, 07:35
Zajrzyj tutaj:
http://forum.muratordom.pl/elewacje-zdjecia,t63326.htm
Napewno znajdziesz tu coś dla siebie

lus
01-05-2008, 11:18
Witam.
czy ktoś z Was widział elewację w kolorze błękitu - farba akrylowa firmy Ceresit kolor laguna-chyba tak sie nazywa :-? (nr 2). Mam grafitowy kolor dachu. Interesuje mnie jaśniutki błękit, a boję sie że ten kolor będzie zbyt intensywny.
A może macie jakieś inne propozycje.
Pozdrawiam

Dach ma zimny kolor. Do tego elewacja też zimna. Obawiam się że całość będzie za zimna. Do grafitu b.ładnie komponują się jasne kolory piaskowe.

jacekp71
01-05-2008, 13:03
o gustach sie nie dyskutuje ;-)
ale tez mi sie wydaje, ze grafit i blekit to kicha bedzie ....
polecam beże, ecru ewent. odcienie żółtego,

kachna28
01-05-2008, 13:08
Błękitne ściany :o ? Błagam -nie róbcie tego swoim sąsiadom!!!

carringtontomas
01-05-2008, 13:10
o gustach sie nie dyskutuje ;-)
ale tez mi sie wydaje, ze grafit i blekit to kicha bedzie ....
polecam beże, ecru ewent. odcienie żółtego,

To własnie dzięki czarnym/grafitowym dachom w Polsce coraz więcej domów ma odcień żółtego :-]

Ja również mam czarną dachówkę i nie będe oryginalny - wybieram ecru :-]

strzała5
01-05-2008, 13:14
sąsiedzi pomalowali swój dom na 3 kolory: żółty, zielony i pomarańczowy, a dach mają ceglasty.
:lol: :lol:
a ja chce mieć biały ale z domieszką/złamany błękitem, tylko z tych próbników 2 na 2 to ciężko odgadnąć jaki kolor wyjdzie na ścianie. :)

carringtontomas
01-05-2008, 13:17
sąsiedzi pomalowali swój dom na 3 kolory: żółty, zielony i pomarańczowy, a dach mają ceglasty.
:lol: :lol:
a ja chce mieć biały ale z domieszką/złamany błękitem, tylko z tych próbników 2 na 2 to ciężko odgadnąć jaki kolor wyjdzie na ścianie. :)

To macie tam bardzo kolorowo - jednym słowem malowniczo :D :lol:

kachna28
01-05-2008, 13:18
Generalnie zasada jest -że na ścianie zawsze wyjdzie ciemniejszy kolor niż w próbniku -na Twoim miejscu wybrałabym więc pewnie biały z "błękitnym nalotem" :D Mój znajomy wymarzył cobie dom w śródziemnomorskim -ciepłym klimacie -z próbnika wybrał kolor lekko "teracotowy" -efekt? Kolor żarówiastopomarańczowoczerwonamy -jedyny plus (minus?) -nie da się obok przejśc obojętnie -bo "daje po oczach" :lol:

carringtontomas
01-05-2008, 13:20
Generalnie zasada jest -że na ścianie zawsze wyjdzie ciemniejszy kolor niż w próbniku -na Twoim miejscu wybrałabym więc pewnie biały z "błękitnym nalotem" :D Mój znajomy wymarzył cobie dom w śródziemnomorskim -ciepłym klimacie -z próbnika wybrał kolor lekko "teracotowy" -efekt? Kolor żarówiastopomarańczowoczerwonamy -jedyny plus (minus?) -nie da się obok przejśc obojętnie -bo "daje po oczach" :lol:

ściemnieje z biegiem czasu. Moi sąsiedzi również pomalowali swojego bliźniaka na oczojebny-pomara ńczowy kolor z żółtymi wstawkami. Nie można było na to patrzeć - teraz troszkę ściamniał i nie wygląda już tak źle - a moż eto ja się przyzwyczaiłem?? :) :wink:

kachna28
01-05-2008, 13:24
na oczojebny-pomara ńczowy kolor
Ale ty brzydko piszesz :oops: ale określenie doskonale oddaje efekt :D

carringtontomas
01-05-2008, 13:26
na oczojebny-pomara ńczowy kolor
Ale ty brzydko piszesz :oops: ale określenie doskonale oddaje efekt :D

to określenie na stałe weszło już do języka polskiego przy określaniu kolorów, szczególnie elewacyjnych.

strzała5
01-05-2008, 13:28
Myśle że się raczej już przyzwyczaiłeś.hahaha

Nikoru
01-05-2008, 14:02
Nie wiem dlaczego wszyscy przekonują Cię do piaskowego, żółtego, czy też ecru. Widziałam kilka domów z grafitowym dachem i niebieskimi ścianami i bardzo mi się podobają.
Nie potrafię określić ich koloru, ale były po prostu niebieskie (raczej w chłodnym odcieniu). Nie wiem, czy akurat w kolorze laguny, ale wcale nie takie jasne...

carringtontomas
01-05-2008, 17:28
Myśle że się raczej już przyzwyczaiłeś.hahaha

raczej na pewno :wink:

lus
04-05-2008, 15:50
Nie wiem dlaczego wszyscy przekonują Cię do piaskowego, żółtego, czy też ecru. Widziałam kilka domów z grafitowym dachem i niebieskimi ścianami i bardzo mi się podobają.
Nie potrafię określić ich koloru, ale były po prostu niebieskie (raczej w chłodnym odcieniu). Nie wiem, czy akurat w kolorze laguny, ale wcale nie takie jasne...

Jak ktos lubi kolory chlodne to no problem.
Do grafitowego to pasuje albo jakis delikatny odcien żółto-piaskowego, albo
bardzo jasno niebieski,albo zdecydowany intensywnie piaskowy-gliniasty,albo jakiś delikatny odcień oliwkowozielonego. Chodzi o to,ze do grafitowego dachu pasuje w sumie sporo kolorów, ale najwazniejsze jest aby te koloru sie nie gryzły.

cieszynianka
04-05-2008, 16:51
Pięknie do grafitowego dachu pasują rózne odcienie oliwki i groszku (to kolory, a nie coś do zjedzenia). Widziałam kilka domów z takim zestawem barw i aż mi się żal zrobiło, bo mój dach jest czerwony i muszę szukać coś od beżu, albo żółtego :cry:

mynia_pynia
04-05-2008, 17:21
Też będę miała grafitowy dach - kolor elewacji biały + szary

tomasz_st_wlkp
04-05-2008, 18:40
Tylko nie niebieski albo inne wściekłe kolory. W tym przypadku oliwka, kawa z mlekiem itp. Na mojej ulicy ktoś ma konfigurację taką jak proponujesz, dobrze, że mieszka dość daleko. Nie pasuje to do niczego.

lus
05-05-2008, 16:25
Też będę miała grafitowy dach - kolor elewacji biały + szary

Bardzo bezpieczny zestaw kolorów.