PDA

Zobacz pełną wersję : kominek invicta 700 panorama



oliwier123
01-05-2008, 05:59
Witam wszystkich posiadaczy tego kominka lub tych co chcą go zakupić zastanawiam się nad zakupem tego wkladu cena jego to 2800zł czytałem trochę na temat tych wkładów i opinie są rozne dlatego moje wątpliwoścido jego zakupu.Mam pytanie czy ktos użytkuje ten wkład jacis juz czas i może mi cos powiedzieć na jego temat czy też niezawracać sobie tyłka i szukać coś innego -tak więc piszcie może coś się fajnego z tego tematu rozkręci .Pozdrawiam

oliwier123
01-05-2008, 17:33
i co nikt z was nieposiada tego modelu żeby coś o nim napisać ,poprostu niewiem czy sobie zawracać nim tyklek czy też szukać coś droższego choć niezawsze to idzie w parze że droższe to lepsze.Pozdrawiam

speek
01-05-2008, 18:46
Ja mam taki kominek.Jako,ze panorama i szyba owalna pasowal mnie do wnetrza.Palilo sie w nim aby osuszyc sciany.Efekt mierny ,poniewaz nie ma podlaczenia powietrza z zewnatrz bezposrednio do wkladu.Rozpala sie dlugo a efekt ciepla znikomy.Jestem w trakcie reklamacji.

oliwier123
01-05-2008, 19:30
no fajnie że już ktoś coś napisał na jego temat ciekaw jestem jak się będzie zachowywał gdyby było doprowadzenie powietrza ja takowe posiadam może być rózniaca a jeśli nim paliłeś jakiś czas to napisz proszę jak jest z wybieraniem popiołu co ile dni trzeba go wybierać no i pisz wszystkie jego wady jak i zalety .Z góry dziękuję Ci za podpowiedzi może komuś się jeszcze przydadzą.Pozdrawiam i czekam na forumowiczów tegoż oto kominka do wymiany doświadczen.

speek
01-05-2008, 19:41
Ja tez mam rure doprowadzajaca powietrze z zewnatrz ale jest luzem pod wkladem.Sam wklad nie posiada podlaczenia i czerpie powietrze z wnetrza.Popielnik oprozniany kazdego dnia.Kasetka nie przepelniona ale ,ze przez nia pobiera powietrze nalezy oproznic kazdego dni

oliwier123
01-05-2008, 19:49
czyli co byś mi doradził dożucić 2tyś i szukać coś innego? myślałem że będę miał już z głowy wkład a tu widzę że jeszcze ponabijam sobie głowę rozmyślam też nad takim kominkiem fonte Classvion 760c/046 lecz cena 5300zł tylko płakać lecz nieraz warto się zastanowić nad droższym produktem ale nieraz sobie myślę że nieraz tansze niejest takie całkiem do du.......y

speek
01-05-2008, 19:57
Wcale nie musi byc drozszy.Invicta ma kominki w cenie do 3 tys,z podlaczeniem doplywu.Wejdz na strone www.invicta.pl i w tej cenie znajdziesz cos dla siebie.Dlaczego invicta bo ma zeliwne wklady.Na priwa moge podac telefon do kompetentnej osoby,ktora pomoze w dokonaniu wyboru i potwierdzi moje obawy.
Znajomi tez maja taki wklad ale salon ponad 50 m i sa zadowoleni i pala sporadycznie.Ja musze palic non stop i ten wklad nie spelnia moich oczekiwan

oliwier123
01-05-2008, 20:19
no dobra ale mi niepasuje kominek prostokątny muszę mieć panoramiczny takie mam usytuowanie kominka przy wejsciu do salonu i najlepiej wyglądać będzie pólokrągły, a invicta z panoramicznych i tego rozmiaru ma tylko ten model zaś 800 niebiorę pod uwagę ze względu na cią kominowy który u mnie jest minimalny 12 paskali ,jeśli możesz przesłać mi na priv nr tego telefonu do speca od kominków byłbym wdzięczny.Z góry dzięki za twój czas .

speek
01-05-2008, 20:37
Wiadomosc poszla na priwa

oliwier123
01-05-2008, 20:38
czyli z tego co zrozumiałem do sporadycznego palenia ten kominek się nadaje tak jak palą znajomi zaś do palenia cały czas tak jak palisz ty to niezabardzo?
A i jeszcze jedno jak będziesz ten wkład reklamował że niedogżewa ci powierzchni domu czy też chodzi o cos jeszcze

P.S. Dzięki za nr telefonu

speek
01-05-2008, 20:46
Reklamuje bo po pleniu non stop wcale nie jest cieplo.Moze moj ma ukryta wade.Tego nie wiem.kominiarz potwierdzil moje obawy.Niby w nim sie hajcuje i to wysuszonym drewnem a efekt w sumie mierny.Mysle,ze jezeli pnorama Tobie odpowiada to kup od facia do ktorego masz telefon.Na mnie zrobil pozytywne wrazenie i ta wiedza.....

oliwier123
03-05-2008, 09:02
Zapraszam do wymiany doświadczeń użytkowników invicty 700Panorama .Piszcie jak spisują się wasze wkłady.

oliwier123
03-05-2008, 17:01
i co powracam do wątku ivicta nikt niekopci u siebie takim kominkiem .Piszcie jak tam u was sie sprawuje ten wkładzik.

janusz_21
03-05-2008, 19:58
Witam! Mam 700, kupiona po konsultacjach na forum. Chałupa ma ok 140m2, dach ocieplony 25cm wełny,wkład jeszcze nie zabudowany. Gdybym palił suchym drewnem na full to musiałbym z chałupy uciekać tak byłoby gorąco. Palę niezbyt suchym + to co pozostało po budowie tak pół gwizdka i nie jest źle. Nie mogę nic złego o nim powiedzieć i nie sądzę by był gorszy od wkładów innych firm, oczywiście z tej półki cenowej. Kominek nie będzie podstawowym ogrzewaniem poniewaz nie chcę mieć kotłowni w centrum domu stąd też taki wybór. Doprowadzenie powietrza mam, ciąg kominowy jest ok, komin z wkładem ceramicznym 20x20, wprowadzenie rury spalinowej pod kątem 45 stopni. Żona ma kłopoty z rozpalaniem, ja nie mam!

oliwier123
04-05-2008, 07:29
no dzięki za odpowiedz widzę że zdania są podzielone ja chyba też ten invicty wkład zakupię przecież niebędę palił codziennie tylko max 2 dni wtygodniu wiec niema co sie pchać w droższe wkłady a jeszcze mam pytanie do janusz_21 cze robisz u siebie rozprowadzenie dgp ? i czy zobaczyłes jego jakieś wady? Pozdrawiam

janusz_21
04-05-2008, 15:03
Witam! w tej chwili jako, że mam w ganku schody ciepłe powietrze z dołu śmiga do góry bez jakichkolwiek otworów w stropie. Zastanawiam się jak to zrobić. Dużo czytałem na forum szczególnie posty "Jeż-a"( coś ostatnio go nie widać). Namieszał mi trochę, bo ma rację z swoją koncepcją DCP( nie mylić z DGP). Tylko koszt takiej inwestycji nie jest mały. Jak chcesz więcej o tym poczytać to szukaj na forum jego kominkowych postów. Myślę jednak z uwagi na te koszty i to, że kominek będzie dodatkowym źródłem ciepła, ograniczyć się do zwykłego rozprowadzenia przez strop. zostawiam to sobie na potem. Cytuję Jeża: WAdy DGP- za wysoka temp rozprowadzonego powietrza (70 i więcej stopni)co nie jest korzystne dla zdrowotności, przypiekanie kurzu wewnątrz obudowy i na wkładzie, co jest niekorzystne dla wszystkich a dla alergików najbardziej. Konieczny właz w obudowie wkładu do okresowego odkurzania obudowy i wkładu. Zalety DCP- powietrze o temp 40-50 stopni, ale konieczna jest dobrej jakości, cicha dmuchawa-turbina(droga) o odpowiedniej wydajności,filtry( nie tanie) jeżeli turbina będzie w chałupie może będzie ją słychać. Najlepiej zamontować ją w piwnicy lub garażu ze względu na szum. Ja nie mam już takiej możliwości. POniżej jeden z tematów, o których pisałem. http://forum.muratordom.pl/nie-dalem-regulatora-ciagu-zapomnialem,t113849.htm

oliwier123
05-05-2008, 06:49
no dzieki janusz_21 poczytałem troszkę tych postów i mam coraz większy mętlik w głowie .Po prostu czym więcej czytam tym chyba więcej wiem a tak poprostu to mniej wiem że nic niewiem (mętlik w głowie) No ale dzięki.Pozdrawiam

janusz_21
05-05-2008, 07:19
Witam! po lekturze wielu postów miałem i mam dalej to samo, jak Ty. Wbrew pozorom to skomplikowana sprawa! Czytaj aż się samo poukłada w "rozumie". Napewno nie zapomnij o włazie do obudowy!!! Napisz przy okazji co wymyśliłeś.

oliwier123
06-05-2008, 17:32
no i troszkę poczytałem i zmiana w moim przypadku o 360 stopni wkład KFD LUX 87 Panorama cena 3460zł dodatkowo wyposarzony w szyber system czystej szyby i dopalanie spalin i dużo wiecej lepszych opini co invicta uniflam lecz jeszcze delikatne wachanie.

do janusz-21 jeszcze nic niewymysliłem odnośnie wyłazu do kominka narazie muszę mieć wkład klijent wchodzi 19 maja i dopiero wtedy decyzja odnośnie wlazu.
Pozdrawiam

grave
26-08-2008, 12:42
Cześć Olivier kupiłeś ten KFD LuxPano87?? Ja też się nad nim zastanawiam między innymi... (Blanzek 700R, Belfonte2002Y,Laudel 700Pan Grande czy DOvre 2400BSA)
NIe mogę się za cholerę zdecydować...a czas leci :(
Czy ten Twoj KFD ma doprowadzenie powietrza z zewnątrz?