PDA

Zobacz pełną wersję : zasypanie kanału garażowego



radmos
01-05-2008, 11:41
planuje zasypać kanał garażowy głębokość 1,67cm z bloczków betonowych,ponieważ codziennie zbiera mi sie woda około 30-35cm wygląda na to ze jest tam jakieś źródełko i mam pytanie czym najlepiej go zasypać ażeby przypadkiem nie nazbierała sie woda do samej góry , czy trzeba coś robić ,rozwalić w kanale czy śmiało go zasypywać ?

bardzo bym był wdzięczny za pomoc

carringtontomas
01-05-2008, 13:02
planuje zasypać kanał garażowy głębokość 1,67cm z bloczków betonowych,ponieważ codziennie zbiera mi sie woda około 30-35cm wygląda na to ze jest tam jakieś źródełko i mam pytanie czym najlepiej go zasypać ażeby przypadkiem nie nazbierała sie woda do samej góry , czy trzeba coś robić ,rozwalić w kanale czy śmiało go zasypywać ?

bardzo bym był wdzięczny za pomoc

A jak wyglądają ściany fundamentowe garażu? Również są zawilgocone?
Czy garaż jest wolnostojący czy w bryle budynku?
Jaki jest poziom wód gruntowych?

radmos
01-05-2008, 13:09
wilgoć jest z jednej strony na wysokość 50cm a z drugiej 70cm

jest to garaż w szeregu czyli w bryle budynku i jest to boczny garaż

poziom wód gruntowych na moje oko to 1,20

01-05-2008, 13:12
...czy śmiało go zasypywać ? ...
owszem
... czym najlepiej go zasypać ...
gliną

carringtontomas
01-05-2008, 13:14
wilgoć jest z jednej strony na wysokość 50cm a z drugiej 70cm

jest to garaż w szeregu czyli w bryle budynku i jest to boczny garaż

poziom wód gruntowych na moje oko to 1,20

Jeśli najniższy punkt kanału jest poniżej wód gruntowych to nic dziwnego, że zbiera się woda. Można rozważyć zrobienie drenażu ale skoro garaż jest jest w bryle budynku będzie to dośc kosztowne.
Proponuję zasypać kanał wcześniej izolująć ścianki kanału. Do zasypywania użyć jakiegos nieprzepuszczalnego gruntu np. gliny.
Warstwy ubijać co 20-40 cm i na to wylewka betonowa.

radmos
01-05-2008, 13:17
czym najlepiej zaizolować te ścianki ?

carringtontomas
01-05-2008, 13:22
czym najlepiej zaizolować te ścianki ?

lepikiem, podejrzewam, że nim również miałes zaizolowane ściany fundamentowe.

radmos
01-05-2008, 13:28
przed postawieniem ścianek z bloczków betonowych kanału była tylko dana folia ale widocznie popękała

radmos
01-05-2008, 13:37
a może lepiej probować go rozebrać i odzyskać bloczki :) i wtedy zasypać ziemią i gruzem ? czy szkoda zdrowia na taki plan ?

01-05-2008, 13:41
folia była połozona na gruncie i wywinieta na sciany wykopu, na niej posadzka a na posadzce scianki ?
czy inaczej ?
na Twoim miejscu zatrzymałbym sie z zasypywaniem, izolowaniem lepikiem
i odzyskiwaniem bloczków ...
chyba ze nie zlezy Ci na tym kanale ...

radmos
01-05-2008, 13:44
tak ,zgadza sie tak to właśnie było zrobione, w sumie to mi zależy na tym kanale tylko już mam dość codziennie chodzić i wodę wypompowywać , co ma Pan na myśli, jakiś pomysł na uratowanie go

01-05-2008, 13:51
jesli chcesz spróbowac uratowac ten kanał - poczytaj priw

radmos
07-05-2008, 13:24
czym najlepiej zaizolować te ścianki ?

lepikiem, podejrzewam, że nim również miałes zaizolowane ściany fundamentowe.

jakim lepikiem najlepiej zaizolować te ścianki i chudzik przed zasypaniem go gliną , na zimno czy na gorąco lepik ? a może masą asfaltowo kauczukową ?

carringtontomas
07-05-2008, 13:30
czym najlepiej zaizolować te ścianki ?

lepikiem, podejrzewam, że nim również miałes zaizolowane ściany fundamentowe.

jakim lepikiem najlepiej zaizolować te ścianki i chudzik przed zasypaniem go gliną , na zimno czy na gorąco lepik ? a może masą asfaltowo kauczukową ?

może być na zimno