PDA

Zobacz pełną wersję : Ile maksymalnie styropianu??



Puszka
01-05-2008, 21:03
Remontuje stary dom i caly czas napotykam na różne problemy??

W jednym pomieszczeniu musze troche wyrównać poziom do innych pomieszczeń. Pod spodem mam piwnice i nie chciałbym obciążać bardzo stropu.

Czy moge spokojnie dać 30cm styropianu i na to wylewkę??

oczywiście ta grubość nie jest podyktowana celami izolacji tylko wyrównania poziomów do innych pomieszczeń.

Pozdrawiam

Puszka

labas1
01-05-2008, 21:04
Wolę się nie wypowiadać

jacekp71
01-05-2008, 21:14
Puszka,

a warto podnosci ??

nie wiem, ile m2 ma to pomieszczenie, ale 0,3m da ci pewnie calkiem ladna ilosc m3, styro bedzie b.twarde, cena pewnie kolo 180zl/m3, wiec zrobi sie z tegi niezly kawalek grosza ....
kwestie techniczne pomijam - nie jestem ekspertem, ale sie wydaje ze to sporo i niestabilnie ....

boguslawskia
01-05-2008, 21:29
Płyty styropianowe EPS 200 - mają zastosowanie jako materiał termoizolacyjny w miejscach szczególnie obciążonych takich jak izolacja posadzek hal przemysłowych i magazynów tarasów, parkingów i garaży.

Powinien wytrzymać, dopytaj swojego KB.

Puszka
01-05-2008, 21:33
No to co mam zrobic mam caly dom na jednym poziomie a po zerwaniu podłogi w kuchni (stare dechy na legarach praktycznie spruchniałe) okazało się ze kuchnia jest o jakies 20-30 cm nizej niz inne pomieszczenia. Kuchnia ta jest podpiwniczona. Chcialbym miec jeden poziom w calym domu wiec pozostaje podniesc poziom w kuchni. Mozna jeszcze wywalić obecny strop i wylać nowy ale to chyba więcej wyjdzie zwłaszcza że juz otynkowałem sufit w piwnicy ;)

Pozdrawiam

Puszka

labas1
01-05-2008, 21:37
No to co mam zrobic mam caly dom na jednym poziomie a po zerwaniu podłogi w kuchni (stare dechy na legarach praktycznie spruchniałe) okazało się ze kuchnia jest o jakies 20-30 cm nizej niz inne pomieszczenia. Kuchnia ta jest podpiwniczona. Chcialbym miec jeden poziom w calym domu wiec pozostaje podniesc poziom w kuchni. Mozna jeszcze wywalić obecny strop i wylać nowy ale to chyba więcej wyjdzie zwłaszcza że juz otynkowałem sufit w piwnicy ;)Puszka

Jedno pytanie ?
Czy na tej budowie jest kierownik ?

Pozdrawiam

jacekp71
01-05-2008, 21:51
pewnie nie ma ....
bo wcale nie musi,

labas1
01-05-2008, 22:00
pewnie nie ma ....
bo wcale nie musi,

Jasne że nie musi , ale takie czasy mamy że musi i do niego należy decyzja .
Ludzie , nauczcie się traktować Kierownika Budowy jako zło konieczne , On odpowiada za Wasz Kurnik .

jacekp71
01-05-2008, 22:09
ty do remontu zatrudniasz kierownika budowy ?
pobierasz dziennik budowy ?
nawet jesli prace nie wymagaja pozwolenia na budowe ?
a co zglaszasz do nadzoru ?
i niby w jakim zakresie kierbud ponosi odpowiedzialnosc ?

co ty pleciesz kolego ?

labas1
01-05-2008, 22:13
ty do remontu zatrudniasz kierownika budowy ?
pobierasz dziennik budowy ?
nawet jesli prace nie wymagaja pozwolenia na budowe ?
a co zglaszasz do nadzoru ?
i niby w jakim zakresie kierbud ponosi odpowiedzialnosc ?

co ty pleciesz kolego ?
Remont remontowi nie równy .
Do remontu też trzeba zgłoszenie , ale powtarzam remont remontowi nie równy .

Cypek
02-05-2008, 05:03
A nie lepiej odtworzyć te legary i dechy ?