PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż sufitu GK na profilach kapeluszowych



frykow
02-05-2008, 16:58
Czy ktoś z was montował, lub ma doświadczenie z takim montażem, sufitu podwieszanego na profilach kapeluszowych? Dla mnie wydaje się to doskonały rozwiązaniem, bo obniży mi sufit jedynie o 3cm, ale kurczę, nie mogę nigdzie znaleźć jakiejś instrukcji montażu na takich profilach.

andre59
02-05-2008, 18:07
http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/05_sufity_podwieszane/02_monolityczne_pelne.php

laziale
02-05-2008, 18:45
A przy profilach CD obniży o ok.6 cm

frykow
03-05-2008, 09:54
Jak rozumiem takie rusztowanie na profilach kapeluszowych jest sztywne - a więc sufit będzie bardziej podatny na pękanie spowodowane ruchami więźby?

kakaowy
03-05-2008, 12:33
Ruszt zawsze musi byc sztywny, jak sobie to inaczej wyobrazasz?

frykow
03-05-2008, 17:42
Ruszt zawsze musi byc sztywny, jak sobie to inaczej wyobrazasz?
Czepiasz się jak zwykle. Chodzi o to, że typowe rusztowanie niweluje w pewnym stopniu ruchy więźby - poprzez wieszaki, które nie są sztywne. A w przypadku tych profili kapeluszowych mamy do czynienia z przykręceniem ich bezpośrednio wkrętami do więźby, więc każdy ruch więźby będzie przenoszony na profile i płyty.

Aluland
03-05-2008, 17:46
Ruszt zawsze musi byc sztywny, jak sobie to inaczej wyobrazasz?
Czepiasz się jak zwykle. Chodzi o to, że typowe rusztowanie niweluje w pewnym stopniu ruchy więźby - poprzez wieszaki, które nie są sztywne. A w przypadku tych profili kapeluszowych mamy do czynienia z przykręceniem ich bezpośrednio wkrętami do więźby, więc każdy ruch więźby będzie przenoszony na profile i płyty.
Myślę z e jest to już tylko nasz czysta teoria bez podparcia badaniami.