PDA

Zobacz pełną wersję : obudowa kominka z drewna????



dobroszka
03-05-2008, 08:46
Witajcie wszyscy,

czy może ktoś z was zdecydował się zrobić obudowę swojego kominka z drewna? Czy są ku temu jakieś przeciwskazania? a jeśli nie , czy może być to dowolne drewno? Dodam , że nie planuję ogrzewać swojego przyszłego domu kominkiem. Poniżej wklejam zdjęcie kominka ,w którym się zakochałam , niestety przy zdjęciu nie ma żadnych informacji , nawet na temat tego , kto go wykonał.
Proszę o opinie , a jeśli ktoś ma kominek w drewnie to może i o fotki..? :-)

dobroszka
03-05-2008, 08:46
http://img180.imageshack.us/img180/5562/p5010106qt7.jpg[/img]

raffran
03-05-2008, 09:24
My planowalismy nasz kominek wykonczyc kamieniem i drewnem skonczylo sie jednak na kamieniu i strukturze.
Ani my ani projektat ani wykonawca nie widzial przeciwskazan jesli chodzi o uzycie drzewa do wykonczenia kominka.Oczywiscie nalezaloby przy tym zachowac pewne zasady.

dobroszka
03-05-2008, 14:15
Jesli mogę podpytać , to czy w ostatecznej wersji cos Was zniechęciło do drewna, czy po prostu zmieniła się Wam koncepcja?

raffran
03-05-2008, 14:58
Zmienila sie koncepcja.
Na parterze mamy troche tynkow strukturalnych (zabudowa schodow,sciana na wprost kominka) i doszlismy z nasza projektantka do wniosku,ze tak bedzie lepiej.
Ponizej znajdziesz troche zdjec.

dobroszka
03-05-2008, 15:33
zerknęłam sobie od razu :-) bardzo fajny pomysł na przytulny kącik kominkowy Ale domek to sprawia wrażenie olbrzymiego , mam rację , czy taki duży na zdjęciu wyszedł??bardzo zazdroszczę , my dopiero zaczniemy budowę wiosną przyszłego roku...już się nie mogę doczekać!

Forest-Natura
03-05-2008, 19:39
Witam.
Dobroszka - ten kominek ze zdjęcia jest na prąd. Dlatego drewno może być w nimi tak blisko samego paleniska :D
Pozdrawiam.

dobroszka
03-05-2008, 20:13
Forest , dzięki za wyjaśnienie !
Czy to oznacza , że przy zwykłym wkładzie kominkowym ,w którym chcemy sobie czasem popalić drewnem taka obudowa nie ma racji bytu?

raffran
03-05-2008, 21:37
Forest , dzięki za wyjaśnienie !
Czy to oznacza , że przy zwykłym wkładzie kominkowym ,w którym chcemy sobie czasem popalić drewnem taka obudowa nie ma racji bytu?

Ma, ale trzeba to zrobic z glowa.

Coz dom nie jest maly prawie 200m2 uzytkowej i 250m2 calkowitej.