PDA

Zobacz pełną wersję : Zrobienie drogi gminnej-koszty



manolo1978
03-05-2008, 09:35
Witam was, jestem nowy na grupie. Zwracam sie z pytaniem o koszty wykonania drogi.
Sytuacja wyglada tak,ze do mojej dzialki prowadzi droga gminna (ma ten status), niestety istnieje tylko na mapach, bo fizycznie rosna tam jakies wikliny. Droga ma ze 200metrow i zakreca o ponad 90stopni,tak ze nie przelewki. Czy calkowity koszt (1. wytyczenie przez geodete, 2. material, 3. robota) poniesie gmina? Czy musze o tym myslec we wlasnym zakresie?
Dziekuje i pozdrawiam,

Tomasz

gorgonit
03-05-2008, 09:52
Mozesz , a nawet powinieneś zwrócic sie do gminy o utwardzenie drogi , znając jednak zycie odpowiedzą ze w tym roku niestety w gmninie brak jest funduszy i byc moze w przyszłym roku ...
Ja miałem podobną systuację choc droga była znacznie któtsza około 90m i to do 2 działek
wyszło nas to w sumie 5 tys

sailor_ro
03-05-2008, 10:15
Droga gminna to i koszty gminne(a właściwie nasze,bo podatników).
Tyle ze jak pisze przedmówca,gmina może mieć inne plany budżetowe.
Czynnikiem decydującym czy gmina ruszy coś w tym temacie,jest ilość
działek,stopień zaawansowania prac inwestycyjnych na tym terenie,uzbrojenie.
U nas mowili ze jak sie ktos zamelduje,to zrobia,potem ze jak doprowadza prad(na razie mamy prowizorke) to wtedy zrobia,a stanelo na tym,ze w zeszlym tygodniu przyjechala rowniarka i walec i troche wyrownała,a cos bardziej docelowego zrobia po pradzie.Poki co stoja 4 domy.

manolo1978
04-05-2008, 13:14
Dzieki za odpowiedzi. Jeszcze zeby uscislic: gmina pokrywa wszystkie koszty (o ile ma pieniadze), lacznie z honorarium geodety za wytyczenie w terenie?
Dojazd ta droga tez bylby do 2 dzialek, tyle ze stopien zaawansowania inwestycji na nich zaden-m.in. poniewaz nei ma drogi...
Szczerze mowiac mam i 2 opcje, mianowicie wykupienie ziemi dlugosci ok 25m z drugiej strony dzialki i wytyczenie tam wlasnego dojazdu, nawet lepszego,bo w sumie 2 razy krotszego i w wiekszosci juz po uzytkowanej drodze utwardzonej. Niestety brakujacy fragment musialaby przechodzic przez 2 dzialki i koszta sie robia spore (odstepne dla 2 sasiadow, honorarium geodety-zaskakujaco sporo jak za taka robote,a potem sama budowa drogi, i to wszystko na wlasny koszt). Dlatego zastanawiam sie co lepiej, bo z gmina zdaje sie moze to potrwac latami...

qwert
04-05-2008, 14:04
u mnie 200m gminnej drogi, którą gmina olała totalnie. z sąsiadem składaliśmy się po 15 tyś aby zrobić jako taki dojazd dla gruszek, drugie tyle czeka nas po zakonczeniu budowy:(((

geodeta, to pikuś (1000zł) przy wydatkach na kruszywo, koparki i wywrotki - jak raz gruzu było jak na lekarstwo.