PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk gipsowy na pustaki stropowe żużlowe!!



mona-32
03-05-2008, 17:31
Witajcie!
Czy kładł ktoś możę tynk gipsowy na pustaki żużlowe stropowe.My mamy problem po tygodniu od położenia tynk z sufitu odkleja się razem z pustakiem (małe placki) a nam się chcę płakać bo producent twierdzi,że nie można a wykonawca że zawsze tak kładzie i nic się nie dzieje,no właśnie i co robić???? :

Lookita
03-05-2008, 18:01
U mnie Knaufa kladziono w ten sposob,jedynie nie pamietam ,czy sufit gruntowano.Reszte scian na bank,chyba sufity takze.Pamietam ,ze kolor gruntu byl inny na sufitach i scianach.Poza tym tynkarze mieli opakowania z gruntem oryginalne niemieckie,bez polskiego tlumaczenia, a tynk juz polski-Knauf mp 75 z agregatu.

03-05-2008, 18:32
... tynk z sufitu odkleja się razem z pustakiem ...

coś słabe te pustaki ... :-?

sylvo
03-05-2008, 19:54
Coś mi to wygląda na błąd w sztuce tynkowania. Niby dlaczego na pustak żużlowy nie można gipsu kłaś?

mona-32
04-05-2008, 12:45
:(

04-05-2008, 12:50
trzeba było zastosowac wczesniej szpryc ...

daggulka
04-05-2008, 13:42
Z pustaków żużlowych mam ściany wewnętrzne.... na to tynki cementowo-wapienne... na szczęście nic mi się nie odkleja :roll: . Za to mam sporo takich mikropęknięć... takie pajączki powychodziły.... na pewno więcej ich jest na pustakach żużlowych niż na betonie komórkowym z którego mam ściany zewnętrzne. Pocieszające jest to, że po dwukrotnym zagruntowaniu i dwukrotnym pomalowaniau kolorem nic nie widać.
Współczuję Ci sytuacji nie do pozazdroszczenia...wydaje mi się, że to błąd wykonawcy tynków i to jego bym obarczyła konsekwencjami.

04-05-2008, 15:06
... Niby dlaczego na pustak żużlowy nie można gipsu kłaś?
bo

... tynk z sufitu odkleja się razem z pustakiem ...
czyli oszukane pustaki - za mało cementu w stosunku do żużla i za słabo zawibrowane
sam żużel jakimś cudem wisiał bardziej na "słowo honoru" ale jak doszła waga gipsu ... musiało spaśc ...

grawitacja zwycięzyła :-?

labas1
04-05-2008, 16:56
... Niby dlaczego na pustak żużlowy nie można gipsu kłaś?
bo

... tynk z sufitu odkleja się razem z pustakiem ...
czyli oszukane pustaki - za mało cementu w stosunku do żużla i za słabo zawibrowane
sam żużel jakimś cudem wisiał bardziej na "słowo honoru" ale jak doszła waga gipsu ... musiało spaśc ...

grawitacja zwycięzyła :-?

Czyli kto zawinił ? bo już zaczynają psy wieszać na tynkarzu .

zahir1000
24-05-2008, 10:42
A nie powinien położyć pod tynk gipsowy siatki, takiej jak na styropian? już nie wspominając o gruntowaniu. Szpryc też dobre rozwiązanie.