PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciszenie wew. ścianki



urugan
03-05-2008, 19:28
Witam!
Mam mieszkanie dosc nowe (oddane w 2006) i sypialnia przylega w nim do lazienki ( lazienka to wykrojona czesc sypialni). Przylega dluga sciana i krotsza. Lazienke rozwiazalem w taki sposob, ze mam pociagniete rury do wc i rury zwiazane z wanna (i kranem) na dluzszej sciance przylegajacej do sypialni. Rury sa przyscienne, obudowane od wewnatrz lazienki stelazem z kafelkami
Scianke tworzy prawdopodobnie suporex, dosc cienki. I teraz problem - kazde spuszczenie wody czy prysznic = szum wody i to na poziomie takim, ze budzi sie dziecko. Musze cos z tym zrobic i prosze wszystkich o rady.
Podejrzewam, ze wystarczy zamontowac profil, wlozyc welne mineralna i z zewnatrz przykrecic scianke kartonowo-gipsowa. Chcialbym miec jednak PEWNOSC, ze to pomoze. Pozatym, jesli wybor padnie na to, co wymienilem, czy macie jakies konkretne firmy na mysli (welna) ? Czy moze jednak korek?
Prosze o pomoc, to dla mnie bardzo wazne - chcialbym zrobic to porzadnie, srednim-niskim kosztem, wlasnorecznie i szybko (max 1 dzien) - ale wymagania, co?:):)

Lew2
31-05-2008, 10:49
Mam podobny problem. Szukam materiału wyciszającego.

Mam urządzenie (rekuperator) w przedpokoju, które na 2 i 3 biegu jest całkiem głośne. Chcę zrobić zabudowę przedpokoju z płyt pilśniowych.

Jaki materiał wyciszający zastosować?

Lew2
31-05-2008, 19:19
Jaki materiał wyciszający zastosować?

Dowiedziałem się w Castoramie, że ponoć całkiem niezła do wyciszania zabudowy jest "mata bitumiczna".

Barbossa
31-05-2008, 19:31
najlepiej wycisza własna chałupa, inne działania to nawet nie półśrodki

musicie to strawić :-?