PDA

Zobacz pełną wersję : co sądzicie o blachodachówce firmy Kroll



sylwia1891
03-05-2008, 20:46
przyznam, że cenowo wychodzi dośc atrakcyjnie ale czy cena adekwatna jest do jakości

sailor_ro
03-05-2008, 20:53
atrakcyjnie cenowo


co to znaczy??w porównaniu do czego??
pozdrawiam

sylwia1891
03-05-2008, 21:17
np. metr blachy kroll kosztuje 24,90 brutto a np. sara 29 netto

sailor_ro
04-05-2008, 11:06
Widzisz jesli wyceniasz dach,to musisz patrzec na cały zestaw,czyli inaczej mowiac dopiero jak Ci wycenia kompletny dach to bedziesz wiedziała jakie sa roznice w kosztach.Poza tym Sara w tej cenie to blacha SSAB(szwedzka),z czego produkowany jest Kroll nie wiem.
Nie wiem czy Kroll jest dobrym materiałem porównawczym do Sary,ale najlepiej zrób tak,poproś o wycene Sary i z tym kompletnym zestawieniem,przejdz sie po innych firmach (Pruszynski,Kroll,Planja) i wtedy dopiero zobaczysz jaka jest roznica w cenie.
Dlaczego warto to zrobic odnosnie jednego zestawienia a nie projektu,poniewaz zdarza sie ze firmy lubia zanizyc ilosc materialu,aby wycena wyszla atrakcyjniej,a wiadomo ze juz jak sie zdecydujesz i czegos zabraknie,to i tak musisz dokupić.


PS.Ja za Sare zapłaciłem po upuście 28.70(jakies 2 tygodnie temu),to na marginesie.

Paulosh
04-05-2008, 13:20
to racja. Raczej nie trafisz w najlepsze zestawienie jakość vs. cena. Każdy będzie przekonywał, że jego jest najlepsze, a tak jak już ktoś napisał - cena tylko ma sens jak jest podana za cały dach. Co z tego, że zapłacisz 20 PLN/1 m2 blachy jak przepłacisz na opierzeniach, wkrętach, etc.
Ja robiłem dach z blachy BORGA. Sprowadzałem z Gdańska i w totalu było taniej niż zakup np. Sary w Warszawie. (Teraz chyba otworzyli przedstawicielstwo w Wawie więc pewnie jest łatwiej - tylko ciekawe czy ceną są warszawskie).

Tak więc projekt pod pachę i wycieczka po składach dachowych :-) Innego sposobu nie ma.

TOMASZQS
04-05-2008, 20:28
To chyba niezbyt znany producent blachodachówki w naszym pięknym kraju, pamiętaj niższa cena to nie wszystko, osobiście poszukał bym innych producentów w cenie Sary

sylwia1891
04-05-2008, 20:58
właśnie wycenę sary już dostałam chyba rzeczywiście muszę pochodzic ,jeszcze podoba mi się wenus to też blacha szwedzka, im bardziej pofaloana tym bardziej nam się podoba, ciężki wybór przede mną

wiolasz
05-05-2008, 06:34
Ja mam Krolla, tylko ta moja kosztowała 37 zł po znajomościach i po zniżkach. Blacha gruba i pięknie wygląda na dachu. :D

Paulosh
05-05-2008, 06:49
Cena zależy od kilku kwestii - grubości blachy, rodzaju powłoki, etc.
Moja Borga w cenniku kosztowała 28 PLN + vat. Cena końcowa to zupełnie inna sprawa - ciśnij sprzedawców to zobaczysz do czego są zdolni.

I nie sugeruj się opiniami, że im drożej tym lepiej. Może znajdzie się ktoś kto zapłacił po 50 PLN za 1 m2 - co nie znaczy, że ma najlepszą blachę na rynku a z dużym prawdopodobieństwem oznacza coś innego... ;-)

No i jeszcze jedno - im wyższy profil blachy tym cieńsza blacha wychodzi przy tłoczeniu. Ale jak to wpływa na żywotność to nie wiem. Może ktoś się tu zna na takich rzeczach i podpowie?

wiolasz
05-05-2008, 06:56
Cena zależy od kilku kwestii - grubości blachy, rodzaju powłoki, etc.

I nie sugeruj się opiniami, że im drożej tym lepiej. Może znajdzie się ktoś kto zapłacił po 50 PLN za 1 m2 - co nie znaczy, że ma najlepszą blachę na rynku a z dużym prawdopodobieństwem oznacza coś innego... ;-)
chodzi mi tylko o to, że Kroll jak widać ma też inne blachy, które być może są i droższe ale jak widzę po swoim dachu, mój wykonawca miał rację-warto dołożyć i mieć lepszą.

zbigmor
05-05-2008, 07:48
przyznam, że cenowo wychodzi dośc atrakcyjnie ale czy cena adekwatna jest do jakości

Ja taką kupiłem i położyłem w zeszłym roku. Wybrałem kolor ceglasty matowy, profil S-ka płaciłem 23,95zł/m2. O jakości wypowiem się za 30 lat :-). Odnośnie problemów z instalacją nie powiem nic bo robiłem to pierwszy raz i nie mam porównania. Wygląda ładnie, nic nie cieknie, jestem zadowolony.

Paweł70
05-05-2008, 08:14
skąd taka wiedza ??? im wyższy profil tym węższy arkusz a nie cieńsza blacha !!!!

sailor_ro
05-05-2008, 08:15
Zrobiłem wycene Sary,potem wysłałem to zestawienie do sprzedawcy Pruszynskiego i Krolla i wyszła mi różnica odpowiednia 2300 i 3800 taniej.
To już było coś,dopiero póżniej skumałem że powyższe ceny dotyczyły najtańszych blach z oferty danego producenta,a w przypadku BudMatu (Sara) byl to już jakiś lepszy produkt,bo gdybym szukał z najtańszych to mogłem wziąć Polonie (blacha z Huty Florian) a jej cena na kolor ceglasty w promocji wynosiła 18.95 m2.
Potem zacząłem myśleć o Balexie i mimo kilku wycen,nikt nie przebił oferty na Sare,więc ja wziąłem.

Pozdrawiam

Paulosh
07-05-2008, 17:51
skąd taka wiedza ??? im wyższy profil tym węższy arkusz a nie cieńsza blacha !!!!

Tak mi się wydaje. To możliwe, że różnica w wysokości 2 różnych blach wynosi 2 cm a różnica w szerokości wynosi niecałe 8 cm? A fal w arkuszu jest np. 7?

sailor_ro
07-05-2008, 20:58
jak ci pasuje Sara w brązie(mat) to jest promocja za 18.95.nie wiem co to za blacha(raczej nie jest to szwedzka),ale zawsze temat sprawdzony jesli chodzi o łączenie(zamki i te sprawy).

pozdrawiam

TOMASZQS
07-05-2008, 21:03
Tak promocje są najlepsze, 95 % klientów na nie czeka :D

Paweł70
08-05-2008, 06:40
skąd taka wiedza ??? im wyższy profil tym węższy arkusz a nie cieńsza blacha !!!!

Tak mi się wydaje. To możliwe, że różnica w wysokości 2 różnych blach wynosi 2 cm a różnica w szerokości wynosi niecałe 8 cm? A fal w arkuszu jest np. 7?

ale wyższy profil ma np. 5 fal a nie 7 .