PDA

Zobacz pełną wersję : tynki ementowo wapienne i co dalej?



Robak
04-05-2008, 00:02
jak juz będę miał tynki a będą cementowo-wapienne to co dalej, co na to się kładzie? jak przygotować scianę do ostatecznego juz malowania, czy tak jak w łazience to kafelkowania?

na co zwrócić uwagę?

rafałKACZMAREK
04-05-2008, 07:53
witam. po takich tynkach jeżeli śa poprawnie wykonane-możesz je pomalować, lecz ten sposób odradzam, ponieważ moim zdaniem ściany takie gorzej wyglądaja. można też jak dobrze pamietam pobawić się z piaskiem kwarcowym....a najlepiej jest jak fachowiec połozy ci gładź-na dwa razy, pierwsze p0łożenie-dotarcie-drugie położenie-i ściany są gotowe do pomalowania-efekt super. pozdrawiam :wink:

rafałKACZMAREK
04-05-2008, 07:57
aha-w łazience nie robisz nic, jeżeli będą tam płytki-a zakładam, że będą :D nawet w miejscach, gdzie maja być płytki można tynku specjalnie nie docierać-zostawia się specjalnie powierzchnie chropowata w celu lepszej przyczepności, ale szkoły są różne ja fachowcem nie jestem-zapytaj swojego.

pismag
04-05-2008, 08:03
U mnie fachowcy robili tynki cem-wapienne tak; najpierw obrzutka cementowa, następnie właściwy tynk a na końcu gładż wapienna. Ja przetarłem tylko lekko piasek szlifierką oscylacyjną, i już tynki nadawały się do gruntowania i malowania.