PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyrównać poziom chudziaka.



agwapi
04-05-2008, 07:39
Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie. ( korzystałam z wyszukiwarki :-)). Przygotowujemy się do izolacji podłogi na gruncie. Na chudy beton pójdzie papa, folia, styropian folia i szlichta. Problem polega na tym że różnice poziomu chudziaka wynoszą nawet miejscami 3 cm. Jak najlepiej i najtaniej wyrównać poziom . Bawic sie styropianem czy może coś podsypac pod papę?? Mamy dosyć dużą powierzchhnię więc wylewanie czegokolwiek poziomującego nie wchodzi w rachubę.

blady00
04-05-2008, 07:57
jeśli jest to róznica "niewidoczna" bo pochył jest na całej powierzchni to kładź papę bezpośrednio , wyrównanie nastąpi wylewką końcową i styro

agwapi
04-05-2008, 08:07
tak tylko gość od wylewek twierdzi że skoro mam mieć podłogówkę to musi być równo przed wylewką bo różnic 2 cm nie może być na powierzchhni - no chyba że się myli

rafałKACZMAREK
04-05-2008, 08:08
witam. pobaw się styropianem, apotem wylewką wyrównująca. pozdrawiam :wink:

raffran
04-05-2008, 09:46
tak tylko gość od wylewek twierdzi że skoro mam mieć podłogówkę to musi być równo przed wylewką bo różnic 2 cm nie może być na powierzchhni - no chyba że się myli

A dlaczego ma byc 2cm roznicy na powierzchni?
Chudziak sie leje tak jak sie leje,malo kto robi to pod late.Natomoast wylewka juz idzie dokladnie w poziomie.

agwapi
04-05-2008, 10:00
Chodziło mi o to że gość od wylewek twierdzi że nie wolno niwelować różnic wylewką gdy jest podłogówka i dlatego kazał nam równać podłoże przed wyłożeniem instalacji. Dlatego pytam jak najlepiej to zrobić :-)

raffran
04-05-2008, 10:05
No to nie pozostalo nic innego jak zapytac sie tych co beda klasc podlogowke.

lee28
04-05-2008, 10:23
Chodziło mi o to że gość od wylewek twierdzi że nie wolno niwelować różnic wylewką gdy jest podłogówka i dlatego kazał nam równać podłoże przed wyłożeniem instalacji. Dlatego pytam jak najlepiej to zrobić :-)

Też tak miałem, i twój "gośc od wylewek ma rację". Ustawiłem sobie na betonie listwy do tynkowania dokładnie w poziomie i zrobiłem wylewkę poziomującą taką około 3cm. Do zaprawy dodawałem kulek styropianowych żeby było łatwiej.
Potem już normalnie.

MARTiiii
04-05-2008, 11:48
Zalezy jeszcze jaka powiechnia tej podlogowki jak biegnie i gdzie nie rowno. 2cm na 12m czy 6m chudziaka to nawet nie zauwazysz.

wolo63
04-05-2008, 13:18
Mam pytanie w temacie. Czy nierówność typu wystające ponad powierzchnię chudziaka kilka kamyczków 2 cm średnicy lub lekkie wybrzuszenie po zaciąganiu łatą ma znaczenie dla podłogówki.Styropianu będzie dość dużo bo 17cm i takie nierówności się zniwelują?

MARTiiii
04-05-2008, 21:49
Te kamyczki maja znaczenie dla folii jesli ja uzyjesz do izolacji, dla podlogowki nie ;) . Jesli kamyki sa ostre to trzeba je sciac, jesli jakies otoczaki to nie ma problemu.

U mnie jest. jedna czesc domu 2cm nizej, reszta tak jak trzeba. Na tyle jest to symetrycznie ze w jednej czesci domu dalem 11cm styropianu a w reszcie 9cm. Do tego wylewka mniej wiecej 6cm.