PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM PASYWNY 1 LDP01pracownia LIPIŃSCY



euro
04-05-2008, 08:21
Jeśli możecie to powiedzcie co sądzicie o

http://www.lipinscy.pl/passive_project.xml?id=61161&offset=1&backcmd=Energo

może ktoś sie przymieża do tego domu??
Czy myślicie że ta cała pasywność nie jest przereklamowana??

Pozdrawiam

godin
04-05-2008, 16:03
Witaj,

Projekt jest funkcjonalny, prosta klasyczna bryła. Dom ma bardzo dobry klimat, mnie urzekł po wizycie w Smolcu.
A o domach pasywnych, energooszczędnych poczytaj:

http://forum.muratordom.pl/dom-cieply-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy,t60908.htm?highlight=pasywny

Magda WOJTEK
04-05-2008, 22:31
Bardzo fajny domek ,popieram poprzednika prosta bryła,prosty dach to atuty tego domu.Te duże przeszklenia proponuje od południa i koniecznie rolety zewnetrzne.Wejscie do łazienki zrobiłabym z holu ,wiatrołap byłby bardziej ustawny.Poszerzyłabym przejscie z jadalni do salonu tak zeby miało min 1.5 do 2 m szerokości.To tyle pozdrawiam i poodzenia!

adamrzeplinski
26-11-2008, 11:58
Witam,

Chcę zbudować ten dom. Byłem w Smolcu w grudniu. Wszystko bardzo ładnie wygląda, jest funkcjonalnie. Poszerzyłbym garaż tak, aby dwa samochody weszły tylko. Temperatura w zimie wydaje się OK, ale w rozmowie z przedstawicielem doszliśmy do wniosku, że mogą być problemy w lecie z nadmierną temperaturą (bardzo duże przeszklenia, termos) mimo chłodzenia pasywnego! Czy ktoś może coś więcej powiedzieć na ten temat?

Zauważyłem jeszcze taki drobiazg - na wyrzutni powietrza z budynku w ścianie osadza się lód, coś w rodzaju sopelków. Wydaje się to uzasadnione tym, że powietrze wywiewane jest z łazienki, kuchni, gdzie najwięcej wilgoci. Czy to nie zablokuje wylotu, albo filtra? (w modelowym domu przebywa minimalna ilość osób, nie korzysta się w zasadzie z łazienki, kuchni), w domu rzeczywistym pary wodnej w powietrzu będzie znacznie więcej)

adamrzeplinski
04-01-2009, 13:58
Ktoś kiedyś pisał o problemie mocowania styropianu - kotwy są max 20 cm, wiec jak w tym domu upiąć 30 cm ocieplenia?

katarzynap3
19-01-2010, 17:53
Na kleju :wink:

katarzynap3
19-01-2010, 17:54
Na kleju i piance :wink: