PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja podłogi na gruncie - co zrobić z rurami?



ravo77
04-05-2008, 10:28
Witam,

Planuję samodzielnie ułożyć izolację podłogi na gruncie, będzie to folia PE i styropian (2x5cm). Mam jednak pewną wątpliwość, mianowicie na chudym betonie położone są już rury instalacji wodnej w peszelach (instalacja kanalizacyjna na szczęście pod chudziakiem). I tu rodzi się pytanie:

Czy folię PE należy ułożyć na chudym betonie przykrywając również istniejące rury od instalacji wodnej? Następnie pierwszą warstwę styropianu 5cm dosunąć do rur, a kolejne 5cm położyć na wierzch przykrywając wszystko? Jest to prawidłowe rozwiązanie? Rury będą leżały wtedy na chudziaku.

andre59
04-05-2008, 10:53
Ja rury od wody i c.o. ułozyłem na pierwszej 5-cio centymetrowej warstwie styropianu. Drugą warstwę styropianu gr.5cm ułozyłem obok rur, a przestrzeń nad rurami zakryłem styropianem gr.2cm.
Na tak przygotowanym podłożu zrobiłem wylewkę betonowa gr.5cm.

Rury nie powinny leżeć bezpośrednio na "chudziaku", za duzo ciepła będzie uciekało do gruntu.

jaro'71
04-05-2008, 11:17
... Ale autor wyraźnie napisał, że rury już ułożone 8)
Ja chyba pod spód wsunę papę a rury z góry przykryję folią. Jeszcze myślę :wink:

pismag
04-05-2008, 11:21
Popieram poprzednią opinię. Ja dodam tylko, że między chudziaka a folię należałoby dać papę, która zabezpieczy nam folię przed zniszczeniem - bo chudziak przecież nie jest idealnie gładki.

MARTiiii
04-05-2008, 11:43
Ja też mam rury na chudziaku. Papy u mnie nie ma, tylko 2x folia, która leży na rurach.
Najlepiej by bylo klasc rury miedzy warstwami styropianu. Ale jak widac u mnie tez tak nie bedzie. Wazne by rury byly w otulinie.


Co do przedzierania folii. Lazilem po niej, szurałem i ta 0,03 nic sie nie przetarla. Na wszelki wypadek dalem podwójnie.