PDA

Zobacz pełną wersję : jastrych w okolicy kominka



rael_ww
04-05-2008, 20:11
Witam,

Będę robił posadzkę i pytanie dotyczące okolicy kominka (myślę o małym/średnim wkładzie 'rekreacyjnym' np. Supra Astra).
Jak poprawnie wylać tu jastrych? Czytałem na forum, że styropianu się pod kominek nie daje.
1. Czy styropianu nie daje się tylko pod kominkiem (bo ciężki) czy też w jakimś promieniu poza nim?
2. Jak odizolować nieocieplany jastrych w okolicy kominka od reszty posadzki?
3. Jak zrobić dylatację przy tym kominku?
4. Czy parkiet kłaść przy samym kominku, czy może kafle… a może jeszcze coś innego?

rael_ww
07-05-2008, 23:35
Halo!
Pomóżcie :)

krzysztofh
08-05-2008, 06:56
Styropianu nie daje się ze względu na ciężar kominka i tylko tyle ile wynika z konstrukcji kominka (nie samego wkładu)

dyz
08-05-2008, 09:42
Styropianu nie daje się ze względu na ciężar kominka i tylko tyle ile wynika z konstrukcji kominka (nie samego wkładu)
Prawdą jest to ale nie tak całkiem. Gdyby tak było to nie dawało by się styro pod kredens z rodowa porcelaną, pod kanapę gdzie rodzina zasiada do telewizji czy obiadu a na imprezach byłby zakaz tańczenia powyżej 5 osób naraz na parkiecie :wink:

grzegorz_si
08-05-2008, 10:57
Ja dałem 5 cm styroduru zamiast 10 cm styropianu. Wyszło więc 10 cm betonu. Nie mam mostka cieplnego a kominek jak stał tak stoi :)
Pozdrawiam