PDA

Zobacz pełną wersję : Kominy - pomóżcie!!!!



Tom.Pakość
05-05-2008, 00:25
Proszę pomóżcie, bo muszę kupić kominy w ciągu kilku dni,a mam pytanie dotyczące wentylacji. Ile kominów (przewodów) wentylacyjnych powinno być w kotłowni, przylegającej do ściany garażu i łazienki?Zaznaczam, że ewentualne przewody wentylacyjne, będą dostawione do komina dymowego i spalinowego.
Ogrzewanie będzie na piec na eko-groszek oraz dodatkowo instalacja gazowa. Prawidłowo powinno być chyba tak:
- dymowy - piec na eko-groszek
- spalinowy - gaz
- wentylacyjny x 3 - łazienka, kotłownia, garaż.
Zastanawiam się jednak, czy nie starczy jeśli w garażu i kotłowni, będą kratki wentylacyjne w ścianie zewnętrznej jakieś 30 cm nad posadzką i następnie 30 cm pod stropem tych pomieszczeń. Czy tak będzie poprawnie i spełni to swoją funkcję? Rezygnując z tych dwóch przewodów wentylacyjnych oszczędzam PLN i komin mniejszy. Przewód wentylacyjny w łazience pozostaje.
Proszę o poradę.

andre59
05-05-2008, 07:22
W kotłowni kanał wentylacyjny wyprowadzony ponad dach jest niezbędny.
W garażu możesz wykorzystać wentylację przez kratki w ścianach zewnętrznych.
Tak więc komin będzie się składał z:
kanału dymowego,
kanału spalinowego,
kanału wentylacyjnego kotłowni
i kanału wentylacyjnego łażienki.

EZS
05-05-2008, 08:33
a jak dostawisz jeszcze jeden, to sobie zrobisz odpowietrzenie kanalizacji, na przykład.
Ja mam po jednym "zapasowym" kanale w każdym kominie, przez przypadek zresztą (pustaki były parzyste). Do tej pory są nie otworzone ale mamy już dla nich kilka zastosowań :D np. dodatkowa wentylacja sypialni, czy korytarza. Taka zamykana, w razie potzreby.
Od przybytku głowa nie boli, gorzej jak brak..

edde
05-05-2008, 21:08
a jak dostawisz jeszcze jeden, to sobie zrobisz odpowietrzenie kanalizacji, na przykład.
Ja mam po jednym "zapasowym" kanale w każdym kominie, przez przypadek zresztą (pustaki były parzyste). Do tej pory są nie otworzone ale mamy już dla nich kilka zastosowań :D np. dodatkowa wentylacja sypialni, czy korytarza. Taka zamykana, w razie potzreby.
Od przybytku głowa nie boli, gorzej jak brak..

w zasadzie kanalizację się napowietrza a nie odpowietrza...

Lenart
05-05-2008, 21:21
w zasadzie kanalizację się napowietrza a nie odpowietrza...
a mógłbys to rozwinąć bardziej szczegółowo i obrazowo :lol:
dlaczego g... trzeba napowietrzać ? :evil:

krys1
05-05-2008, 21:23
w zasadzie kanalizację się napowietrza a nie odpowietrza...
a mógłbys to rozwinąć bardziej szczegółowo i obrazowo :lol:
dlaczego g... trzeba napowietrzać ? :evil:

A jak g....spłukujesz to w którą stronę i gdzie ci zasysa powietrze?

edde
05-05-2008, 21:27
uff, obrazowo powiadasz.. :D :D
no to: spuszczasz wodę (z zawartośią) w sedesie, woda tworzy taki przesuwający się korek, za korkiem tworzy sie podciśnienie, dla jego likwidacji stosuje sie napowietrzanie otwarte lub zawory napowietrzające na końcu pionu kanalizacyjnego (i dlatego w ofercie kształtek pcv mamy zawory napowietrzające a nie odpowietzające)

Tom.Pakość
05-05-2008, 23:11
Co do pionu kanalizacyjnego to nie zapomniałem, :wink: , jest już rura, od położonej instalacji kanalizacyjnej, wystająca z"chudziaka" przygotowana.
Dzięki natomiast za pomoc w temacie kominów.