PDA

Zobacz pełną wersję : Co sie stalo w polskim radiu ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?



lump praski
05-05-2008, 06:48
Jestem czlowiekiem radiowym - w Stanachi w samochodzie towarzyszy mi radio a w Polsce zawsze towarzyszyl mi w domu bo telewizji z zalozenia nie posiadam. Ale to co daja teraz na antenie komercyjne stacje radiowe w Polsce to gorzej niz dno. Jakies smetne wycia z lat osiemdziesiatych a i to nie najwyzszego lotu, od czasu do czasu pan zapowiada "hiciory" i jezyk, ktory nie razi moze w mtv brzmi jak zgrzyt tramwaju na zakrecie - zreszta te "hiciory" sa tylko takimi z nazwy bo nikt na swiecie ich nigdy nie slyszal, - brak jakiegolkolwiek muzycznego tematu przewodniego stacji - no oczywiscie oprocz " hiciorow" - wszystko podlane sosem reklam.
Jedynie Radiostacja jakos starala sie rownac w gore, ale oczywiscie jakis komercyjniak ja kupil i sie skonczylo w miare prezne i dobre radio i jest totalna k i c h a z reklamami w tle.
Podobno leci jeszcze czasami zeszloroczne rosyjskie disco polo, ale juz do tego hiciora nie dotrwalam....

selimm
05-05-2008, 08:59
załóż swoje radio i nie marudź ....

lump praski
05-05-2008, 10:07
Zaloz swoj watek i nie marudz.

Mufka
05-05-2008, 10:23
Lump trojki nie "ściągasz"?

lump praski
05-05-2008, 10:30
A idzie sluchac ?

retrofood
05-05-2008, 11:23
co grają w Teatrze Kamienica?

Mufka
05-05-2008, 11:40
A idzie sluchac ?
Pewnie :)) polecam.
Zwłaszcza audycje P.Kaczkowskiego,P. Kosińskiego,P. Metza, P.Stelmacha :)


hmm same Piotrki w tym radiu pracują ;)

bratki
05-05-2008, 12:34
A idzie sluchac ?

z przerwami... :)

W każdym razie to już chyba ostatnie radio, które nie jest "nieme". O, teraz gadają sobie Czubaszek z Andrusem. Za te dialogi można nawet wybaczyć popołudniową sieczkę muzyczną. :)

selimm
05-05-2008, 12:36
Zaloz swoj watek i nie marudz.

cholera... całe życie z wariatami :lol:

lump praski
05-05-2008, 15:09
Juz mi wytlumaczono, ze to czego probowalam sluchac to radio dla taksowkarzy. 8) 8) 8) a im muzyka w pracy nie przeszkadza.

Zochna
05-05-2008, 16:40
a to nie mozna bylo od razu pytania odpowiednio sformuowac -
np " jak obslugiwac wyszukiwarke stacji w radiu samochodowym ? x 10 "
ech ta Ameryka...

lump praski
05-05-2008, 18:01
Akurat postanowilam spedzic urlop w Polsce zahaczajac o weekend majowy zeby sie pospotykac i miec okazje do zlopania wina.

Tedii
05-05-2008, 22:04
Dobrze że można pokręcić gałką i już inna stacja leci. :wink:
A moje typowania: trójka i radio Katowice.
Komercyjnych nie za bardzo da sie słuchać bo:
1.wałkują 5 piosenek na krzyż do znudzenia.
2.mają bardzo duży poziom kompresji dynamiki w celu zwiększenia zasięgu (słyszalności),wychodzi z tego taka miazga dla uszu i mózgu.

lump praski
05-05-2008, 22:28
Poinformowano mnie, ze owszem, istnieje fajne radio j a z z ale od drugiej w nocy - jak kiedys radio wolna europa czy cus jak slowo daje.
A tak na marginesie :roll: :roll: :roll: ci co kreca radiem komercyjnym zamiast zatrudniac prezenterow po znajomosci i koneksjach rodzinnych niech zaczna zatrudniac prezenterki i prezenterow z audiofonicznym glosem ( zapewne znajda sie tacy w 40 milionowym narodzie) i wtedy .......

joan
05-05-2008, 23:19
trójka, trójka trójka
oraz jak jestem w w-wie:
radio PIN- świetna muzyka...
czasem - antyradio...
innych nie znam 8)

Zochna
06-05-2008, 00:10
A tak na marginesie :roll: :roll: :roll: ci co kreca radiem komercyjnym zamiast zatrudniac prezenterow po znajomosci i koneksjach rodzinnych niech zaczna zatrudniac prezenterki i prezenterow z audiofonicznym glosem ( zapewne znajda sie tacy w 40 milionowym narodzie) i wtedy .......

zapewne.
jestem zdruzgotana glebia wypowiedzi ,recepta na sukces i wiara w 40to milionowy narod.
ide wrzucic trojke . dobranoc :D

oorbus
06-05-2008, 20:19
Ja też trójeczką żyję, :lol: nawet teraz w norweskim hotelu :lol:

ostatnio nawet muszę powiedzieć, że wracają na stare tory.

pozdrawiam

PS nie cierpię Bugalskiego...

matka dyrektorka
06-05-2008, 20:26
trójeczka :D
byle nie popołudniu i wczesnym wieczorem :-?
nie cierpię szydłowskiej :wink:

Zochna
06-05-2008, 20:29
do Bugalskiego mam stosunek sympatyczny :D
za to nie lubie mlodej Kaczkowskiej...za taka maniere "na tatusia"
i "ciećkający" glosik :)

bratki
06-05-2008, 21:42
matka święte słowa :D Słuchałabym na okrągło, ale jakoś tak po 16.00 nawet mój kot już nie wytrzymuję i ciągnie mnie za rękaw żeby wyłączyć. :D

oorbus
07-05-2008, 05:45
do Bugalskiego mam stosunek sympatyczny :D
za to nie lubie mlodej Kaczkowskiej...za taka maniere "na tatusia"
i "ciećkający" glosik :)

faktycznie co do Oli mam takie same wrażenie. Szydłoska też mi nie pasuje. Nejman-tragedia.

qrna, czemu ja wciąż słucham 3ki??? :o od ponad 20 lat...

pozdro

bratki
07-05-2008, 15:15
qrna, czemu ja wciąż słucham 3ki??? :o od ponad 20 lat...

pozdro

bo to dobre radio jest

Mufka
07-05-2008, 19:35
J
PS nie cierpię Bugalskiego...
Normalnie jak Smerf Maruda hehe

Osobiście nie lubię P. Szydłowskiej i tzw. KOZY

Tedii
07-05-2008, 23:07
Dziwne, słuchacie Trójki a prawie wszystkich tam nie lubicie. :wink:

matka dyrektorka
07-05-2008, 23:14
pojedynczo to lubimy prawie wszystkich :wink:

Mufka
08-05-2008, 07:37
Dziwne, słuchacie Trójki a prawie wszystkich tam nie lubicie. :wink:
Widziałeś kiedy Polaka zadowolonego? ;) :lol:

lump praski
08-05-2008, 19:14
Juz nie zdazylam posluchac Trojki bo musialam zmienic ponownie strefe czasowa - ale jesli jest cos naprawde fajnego w stanach to wlasnie radio a jesli jest cos naprawde paskudnego w Polsce to radiowe stacje komercyjne. Chlam i dno dna. Juz nie mozna gorzej.

2112wojtek
08-05-2008, 19:52
Juz nie zdazylam posluchac Trojki bo musialam zmienic ponownie strefe czasowa - ale jesli jest cos naprawde fajnego w stanach to wlasnie radio a jesli jest cos naprawde pakudnego w Polsce to radiowe stacje komercyjne. Chlam i dno dna. Juz nie mozna gorzej.

Można przecież słuchać niekomercyjnych.Są 4 programy + RM, jest więc w czym wybierać nawet wśród stacji "misyjnych".
Nie wspomnę o komercyjnym radiu internetowym n-Radio nadającym programy tematyczne w systemie DTS od rocka ,przez jazz po klasykę 24 na dobę na niezłym poziomie.
Po co to szaty drzeć? Każdy sklep sprzedaje to, na co ma zapotrzebowanie.
Do Ameryki nam co prawda daleko,chociaż sam często slucham kilku stacji amerykańskich, najczęściej jednak biorę namiary na lokalne rozgłośnie. Wszytko zależy od pory dnia i nie zawsze jest sieczka.
W biednej Polsce też można słuchać spec- rozgłośni 24 godzinnych.
Polecam Classic Radio, nie trzeba nawet chadzać do filcharmonii , żeby duszę i uszy nacieszyć.

lump praski
08-05-2008, 20:52
Do Filharmonii nie trzeba chadzac a ja mimo to chadzam z wolnej woli i wyboru choc niejednego to strasznie boli ( :D interesujace dlaczego :D ) - wlasnie umknal mi Tankred w Operze Kameralnej - musialam wylatywac tego dnia. A do Filharmonii chadzam regularnie od trzeciego roku zycia bo byly takie Koncerty Cioci Jadzi - klaniam sie nisko Pani Jadwigo.
Nikt nie drze szat tylko wyraza swoja opinie, jak sluchasz lokalnych amerykanskich stacji radiowych nie powinno cie to jakos specjalnie dziwic ani turbowac 8)

2112wojtek
08-05-2008, 21:26
Gdzież mi tam się dziwić albo, co gorsze, turbować. Tylko ta twoja "wyrażona opinia" taka histeryczna i marudna jakaś.

lump praski
08-05-2008, 21:29
Wywazony i stateczny - i az zielony z zazdrosci :D :D :D :D :D

2112wojtek
08-05-2008, 21:40
Z zazdrości ? A niby o co ??
I do tego zielony :o :o

lump praski
08-05-2008, 21:45
I to jest bardzo dobre pytanie :D :D :D :D :D

raffran
08-05-2008, 21:58
.........................
Nikt nie drze szat tylko wyraza swoja opinie, jak sluchasz lokalnych amerykanskich stacji radiowych nie powinno cie to jakos specjalnie dziwic ani turbowac 8)

Lokalne tutaj,lokalne tam,jaka to roznica?
Wiecej gadania,mniej muzyki,albo odwrotnie.
No chyba ze tam sluchasz country,no to tutaj jest z tym tak sobie.
A jesli chodzi tylko o polskie radio i tv tam,to masakra(przynjmniej byla za moich czasow),a byly to czasy pana Jozwiaka w tv i czasy bardzo wybiorczech wiadomosci z kraju.Ciekawe czy pan Jozwiak jeszcze sie pokazuje na antenie?

lump praski
08-05-2008, 22:02
Ciekawe, ze wkradl sie nagle ni z gruszki ni z pietruszki motyw 'biednej Polski" , choc ani ludzie na tym forum ani komerycyjne stacje radiowe ( te tym bardziej ! ) w Polsce do biednych nie naleza. :D :D :D :D :D :D Lokalna stacja radiowa nie oznacza w stanach polskiej stacji :D :D :D :D :D ani tez muzyki country - bo country to jeden z wielu uprawianych tu gatunkow muzyki. :D :D :D :D

2112wojtek
08-05-2008, 22:03
I to jest bardzo dobre pytanie :D :D :D :D :D

Niezwykle finezyjna odpowiedź.

lump praski
08-05-2008, 22:06
:lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :lol: :lol: :lol: :D :D :D

2112wojtek
08-05-2008, 22:39
wlasnie umknal mi Tankred w Operze Kameralnej - musialam wylatywac tego dnia. A do Filharmonii chadzam regularnie od trzeciego roku zycia bo byly takie Koncerty Cioci Jadzi - klaniam sie nisko Pani Jadwigo.

Zastanawiam się czy to pustka i próżność, ze niektórzy na zwyczajny "ból ryja" mówią "migrena" ?

lump praski
08-05-2008, 23:58
Zastanawianie sie jako pierwszy krok do myslenia ma kolosalna przyszlosc :D :D :D :D :D a bilety do Filharmonii sa zazwyczaj do nabycia w kasie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zochna
09-05-2008, 06:53
Z zazdrości ? A niby o co ??
I do tego zielony :o :o

mysle, ze moze chodzic (lub chadzac) o elokwencje i glebie spostrzezen 8) :D

2112wojtek
09-05-2008, 07:38
Zastanawianie sie jako pierwszy krok do myslenia ma kolosalna przyszlosc :D :D :D :D :D a bilety do Filharmonii sa zazwyczaj do nabycia w kasie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Po dynamice uśmiechów w kontekście miałkości wypowiedzi wcale nie widać, żeby ci to myślenie kiedykolwiek miało zagrozić.

mrozek1
09-05-2008, 09:09
agresja to czasem ma zrodlo w bardzo prozaicznych miejscach.

jądra na ten przykład. można sobie z tym poradzić, poważnie.

zdrówka, mrozek1

2112wojtek
09-05-2008, 09:42
agresja to czasem ma zrodlo w bardzo prozaicznych miejscach.

Agresja? Skąd taki odważny wniosek? :P



jądra na ten przykład. można sobie z tym poradzić, poważnie.


Aha!
:D Wujek Dobra Rada zna to z autopsji .

mrozek1
09-05-2008, 10:01
(r)zycie uczy(ą)... ;)

lump praski
09-05-2008, 11:50
Jak widzi slowo "filharmonia' siega po pistolet. :D :D :D :D a niektorym powtarza sie " glebia spostrzezen" :D :D :D :D

selimm
09-05-2008, 11:52
Zastanawiam się czy to pustka i próżność, ze niektórzy na zwyczajny "ból ryja" mówią "migrena" ?

No co Ty...Wojtek bez portek
nad Niemnem nie był ??....to się globus nazywa

-Lump nicka masz zajebistego 8) ...pasuje ...pisze- to tak na wszelki wypadek
coby fopa nie popełnić ...

lump praski
09-05-2008, 12:08
No to moze ktos mnie w koncu oswieci ......komercyjne stacje radiowe w Polsce maja kupe kasy i mozliwosci i nie da sie tego po prostu sluchac. 8) 8) 8) 8) 8) I wlasnie tego nie moge zrozumiec..... :roll: :roll: :roll: :roll:
Globusa juz przerabialismy.

mrozek1
09-05-2008, 12:21
to oswiece.

narod sluchajacy sklada sie z tych co sluchaja reklamy, takiej sieczkowatej muzyki, piotra rubika co pol godziny przez rok, i czasem czegos ambitniejszego.

co poniedzialek rano taka komercyjna stacja robi badanie na grupie sluchaczy swojego radia i wychodzi im, ze:
- piotr rubik to jest klasa, niech leci jak najczesciej,
- reklamy sa fajne, ale zeby nimi nie przerywac piosenek
- im szybciej dj mowi to jest bardziej pro,
- im wiecej fajnych konkursow sms to jest fajniej, bo sie cos dzieje ciekawego
- ani slowa o polityce, bo przeciez kogo to interesuje
- wiadomosci to najlepiej jakby byly z mojego osiedla i kto siedzi na lawce przed blokiem.

itp.

wyciaga sie wnioski i leci taka mieszanka, jakiej chce narod. Misja, gusty? nie generuje przychodu to sie puszcza od 2 do 4 AM.

fajnie?

zdrowka, mrozek1

p.s. jak uslyszalem to od jednego z dyr jednej z radiostacji komercyjnej rece i cycki mi opadli...

btw, pr3 tez juz nie slucham...

lump praski
09-05-2008, 13:09
Te badania to na czczo , dlatego taki wynik.
No i dobre radio od 2ej do 4ej nad ranem to regularna konspiracja - wnukom bedzie mozna opowiadac i papiery kombatanckie sobie zalatwiac.
Hej, hej, hej hiciory omijajcie gory, lasy, doly.... ale o globusie powinno im przynajmniej tez w tych badaniach wyjsc.....

Zochna
09-05-2008, 14:30
btw, pr3 tez juz nie slucham...

to sprobuj again. sie nawraca za Skowronskiego :)

mrozek1
09-05-2008, 14:38
na piatki zdradzilem pr3 na rzecz niedzwiadkowej listy w ZP.

Kiedys bylo super radio Merkury w Poznaniu (jakies 15lat temu). Nie wiem jakim cudem odbieralo u mnie w domu (jakies 250km w linii prostej), ale odbieralo. Pozniej zmienilem miejsce zamieszkania.

Ciekaw jestem jak i czy w ogole jeszcze sie trzyma RM...

zdrowka, mrozek1

lump praski
09-05-2008, 14:46
Nic blizszego nie wiem oprocz tego, ze wlasnie dawalam sobie medal otwierajac w Warszawie butelke wina kalifornijskiego, czerwonego i postanowilam upiekszyc te uroczystosc muzyka radiowa i nie dalo sie .....po prostu sie nie dalo.

mrozek1
09-05-2008, 14:49
... (byla odpowiedz, ale pytanie usuniete ;) )

lump praski
09-05-2008, 14:51
Tzn wino sie dalo, ale muzyki nie .... do tego wystapily zaklocenia w postaci glosu prezentera.......ach, przezycie z rodzaju ekstremalnych. Tak sobie pomyslalam , ze wystepuje ochrona danych osobowych i o miejsce zamieszkania nie nalezy pytac. No a ze cierpie na jet leg i myslenie mi troche zajmuje to zdazono odpowiedziec zanim skasowalam post za co niniejszym przepraszam. A i tak myslalam, ze to Ojczyzna czyli Dojczland.

joan
09-05-2008, 15:10
hmmmm - ja czegoś jednak nie rozumiem... :roll:
może mnie jednak ktos oświeci...bo ja z pokolenia X jestem...i nigdy mi nie przyszło do głowy wymagać czegoś szczegolnego od zjawiska komercyjnego...w jakiejkolwiek postaci... :roll: oczywiście zaskoczenie mozliwe choć jego oczekiwanie jest nonsensowne z założenia...
to jakby pytać ze zdziwieniem (za przeproszeniem :wink: ): a dlaczego ta kupa tak śmierdzi? :roll:

lump praski
09-05-2008, 15:12
Jest komercja i komercja.
Mozna dac soie wcisnac kazdy chlam bo to komercja. " Nie wymagam' - slowo klucz.

joan
09-05-2008, 15:14
Jest komercja i komercja.
czy to tak jak jest głupota i głupota? :roll:

lump praski
09-05-2008, 15:15
Nie wiem - sie odmeldowuje.

mrozek1
09-05-2008, 15:34
hmmmm - ja czegoś jednak nie rozumiem... :roll:
może mnie jednak ktos oświeci...bo ja z pokolenia X jestem...i nigdy mi nie przyszło do głowy wymagać czegoś szczegolnego od zjawiska komercyjnego...w jakiejkolwiek postaci... :roll: oczywiście zaskoczenie mozliwe choć jego oczekiwanie jest nonsensowne z założenia...
to jakby pytać ze zdziwieniem (za przeproszeniem :wink: ): a dlaczego ta kupa tak śmierdzi? :roll:

zjawisko komercyjne to otwarcie sponsorowane prze pilsnera audycje p. kydrynskiego i pozniejsza ich publikacja w necie. fajne to bylo, przynajmniej w mojej ocenie. Niezaleznie od tego czy sie lubi taki lub inny gatunek muzyki. Natomiast cala istota tego zjawiska wyglada tak:
1. jest osobowosc
2. sponsor daje wartosc dodana do roboty osobowosci i mowi: rob swoje, a my pomozemy (promocja, nowe kanaly publikacji audycji, itp)
3. dzieje sie jak zalozono...

zjawisko komercyjne w postaci radyjka, o ktorym wspomnialem:
1. osobowosc? charakter? no moze jakis jest. Ale jak on dzis wyglada decyduja badania. Jutro bedzie inaczej i nikt sie nawet nad tym nie zastanowi.
2. sponsorzy/reklamodawcy przychodza i mowia - robcie tak, zeby wyciagnac maksymalnie co tylko mozliwe

w otaczajacym nas swiecie wiekszosc zjawisk ma charakter komercyjny. Czasem kulawo przykrywany, czasem otwarcie komunikowany ale jeden jest cel - przyniesienie korzysci wykladajacemu kase. No, ale mozna to zrobic na kilka sposobow...

reklama Mini czy Apple'a sie podobaja? Są fajne reklamy? Wg mnie sa. Ale ile tych slabych? duzo wiecej. A to tylko dlatego, ze prosta (prostacka) komercje zrobic latwiej - ot tajemnica. No i efekt szybszy, bo dzialania inteligentne sie tak nie chca przekladac raz-dwa.

zdrowka, mrozek1

tez z X-ów :)

joan
09-05-2008, 15:37
Jest komercja i komercja.
Mozna dac soie wcisnac kazdy chlam bo to komercja. " Nie wymagam' - slowo klucz.

chyba jednak non kapiśczi :wink:

jak nie lubię "wciskania" to sobie nie daję i już... :wink:

ale też pretensji nie mam do tych z komerchy że próbują sprostac wymaganiom swojej target grupy... :roll:

takie problemy rozwiazuję za pomocą przyczysku on/off i już :roll:

aha - dzieci za słuchanie Eski zamykam w ciemnej piwnicy... i tydzień o wodzie i suchym chlebie - w sposób cudowny kształtuje ich gust muzyczny :wink: 8) :lol:

mrozek1
09-05-2008, 15:49
ale też pretensji nie mam do tych z komerchy że próbują sprostac wymaganiom swojej target grupy... :roll:

takie problemy rozwiazuję za pomocą przyczysku on/off i już :roll:


i ja nie mam. ale rozumiem tez i lumpa. fajnie byloby miec opcje pt. 'search/scan' rozwiazujaca problem, zamiast 'off' jedynie.

tez lubie radio, ale ostatnio to albo muza wlasna, albo TOK FM. starzeje sie, cholera.

zdrowka, mrozek1

lump praski
09-05-2008, 15:59
Wiem, ze nawet komercyjne radio moze byc inteligentne, miec w deche prezenterow i dobra muzyke. I jeszcze zeby istniec to musi nieustannie sie zmieniac i wprowadzac na rynek nowych wykonawcow mimo ryzyka.
No a przy tym nie ucieka od kwestii spolecznych i robi to w krotki i niezwyke rzeczowy sposob " Tell me why you'e mad ? " i ludzie dzwonia i maja czas na gora piec zdan do tego komentarz prezentera i dobre nagranie. W godzinach szczytu - najpopularniejsze, no.

mrozek1
09-05-2008, 16:12
well, w US sie utrzyma z procenta sluchalnosci w wiekszym miescie... u nas nie. Musza walczyc o wiele wiecej tym samym 'uniwersalizujac' swoja oferte.

zdrowka, mrozek1

lump praski
09-05-2008, 16:20
Ale o co tu walczyc jak nikt ich nie slucha ??? Czy to nie jest wytlumaczenie latwej kasy - bo target group jest glupia i nie wymaga zebysmy przedstawili w ofercie " hiciorow:"cos nowszego niz piosnka ktora ma d w a lata ???????? Ponadto jest tak propaguszka ' bedzie jak w stanach" no a okazuje sie ze nie bedzie bo panie, warunki inne ! No to jak ? Bedzie czy nie bedzie ? :D :D
No i Polak da sobie wmowic - od komercji to ja nic wymagac nie moge... nie wypada mi , nie uchodzi ........panie dzieju, Komercja - Sila Wyzsza ,amen.

joan
09-05-2008, 16:26
lumpie praski-
podałaś przykład rynsztoku...o jaki nietrudno w każdym kraju...
na szczęście jest jeszcze pare stacji niszowych...polecam... :wink:

każda stacja radiowa prędzej czy póżniej będzie podlegać komercjalizacji - pytanie tylko czy zachowa swoją początkową misję?
ale jeśli nie ta - będzie inna... może ciekawsza...jest jeszcze wielu ludzi którzy mają potrzebe podzielenia się swoją pasją w eterze... :roll:

a idąc za Mrożkiem (się mnie czepił jakoś ostatnio...):wink: (mrozek1 - rownież zdrówka 8) )

"Kto ty jesteś?
Polak mały.
Jaki znak twój?
Cios mej pały.
Gdzie ty mieszkasz?
W dyskotece.
Chcesz sie napić?
Zaraz lecę."

8) :lol:
Apeluję tylko o unikanie uogolnień...i wielowymiarową analizę zjawisk :wink: :lol: 8) :lol:

joan
09-05-2008, 16:33
Ale o co tu walczyc jak nikt ich nie slucha ??? .
ale wlasnie słucha :lol: i dopóki słucha to jest git 8)
dla tych niesłuchających się nie będa wysilac - bo przecież w masie kasa 8)




No i Polak da sobie wmowic - od komercji to ja nic wymagac nie moge... nie wypada mi , nie uchodzi ........panie dzieju, Komercja - Sila Wyzsza ,amen
skoro założyliśmy że komercja rózni sie od komercji- (jak eska od trójki) to odpowiem -TAK - od ESKI nie wymagam niczego dla mnie...siła wyższa. Amen

8)

lump praski
09-05-2008, 16:35
Alez w dyskotekach leci calkiem przyzwoita muza !! Poza tym.....muzyka dzis main stream byla kiedys " rynsztokiem" - jazz, rap, soul . Mozart tez w swoim czasie uznawany byl za dosc " rynsztokowego". No ale, dobra, pal licho wykonawcy, rynek muzyczny w Polsce jest ubogi, na rynek wprowadzamy syna Cugowskiego - bo wiadomo jest, ze glos i popularnosc sprawa dziedziczna - ale juz prezentera/ki o milym glosie Jasnie Oswiecona Komercja nie mozna tez znalezc ?????

joan
09-05-2008, 16:40
Alez w dyskotekach leci calkiem przyzwoita muza !! Poza tym.....muzyka dzis main stream byla kiedys " rynsztokiem" - jazz, rap, soul . Mozart tez w swoim czasie uznawany byl za dosc " rynsztokowego".

chyba jednak się nie rozmijamy wątkowo... :roll:

ale nadal polecam - Szukajcie a znajdziecie.... Mateusz 7:7 8)

lump praski
09-05-2008, 16:49
A co tam bede szukac - Hot 93.7. A wieczorem to leca naprawde wspaniale , czarne glosy.
Radia Pin to sie przerazilam bo ktos mi powiedzial, ze tam sporo publicystyki a w Polsce to wyglada tak ze strasznie gledza- cos jak retro i te klimaty. Wiec sie strasznie wystraszylam. No i juz nawet nie zdazylam poszukac. Jakbym wrocila do Polski na dluzszy okres to tutejszego radia bedzie mi brakowac .....a niby tez komercja, nie ?

joan
09-05-2008, 17:22
A co tam bede szukac - Hot 93.7. A wieczorem to leca naprawde wspaniale , czarne glosy.
Radia Pin to sie przerazilam bo ktos mi powiedzial, ze tam sporo publicystyki a w Polsce to wyglada tak ze strasznie gledza- cos jak retro i te klimaty. Wiec sie strasznie wystraszylam.
tak bardzo to ja sie jednak w radio nie "angażuję"... :roll:
wiadomosci szukam w trójce

PIN polecam bo znajomy prowadzi tam audycję "Uchem po mapie..."(w niedzielę po 12) i z tego co mówi radio istnieje dzięki pasji tworzących go ludzi...nie zawsze zawodowo z nim związanych...on sam jest pasjonatem w wielu dziedzinach więc nie mam powodu mu nie wierzyć... :wink:
no i w "podróżach" po stolicy taka muzyka się przydaje 8)

jak zaczynają ble-blać...-wiadomo :wink:

w domu radia już nie słucham...z wiadomych przyczyn... :wink:

Barbossa
09-05-2008, 18:39
a idąc za Mrożkiem (się mnie czepił jakoś ostatnio...):wink: (mrozek1 - rownież zdrówka 8) )

"Kto ty jesteś?
Polak mały.
Jaki znak twój?
Cios mej pały.
Gdzie ty mieszkasz?
W dyskotece.
Chcesz sie napić?
Zaraz lecę."


cóż
nie wszystko co Mrożek się świeci
każdy zalicza dno, prędzej czy później

mrozek1
09-05-2008, 18:45
na szczescie idziemy z postepem, ktorego doscignac polskie prawodastwo nie predko zdola nakladajac koncesje :)

radio internetowe - bariera zalozenia zadna, dostepnosc - na razie moze jeszcze nie full-mobilna, ale to kwestia najblizszego czasu. Komorki z dostepem do netu ma prawie kazdy, 3g albo wyzej jeszcze niezby wielu, ale moment i beda rownie popularne. Operatorzy sieci zastanawiaja sie nad sprzedaza transmisji w ryczalcie. Wowczas video, retransmisja tv i radio mamy w telefonie. Wybieramy sposrod dziesiatkow tysiecy radiostacji onlineowych z calego swiata zgodnie z humorem, nastrojem czy pora dnia (polecam www.shoutcast.com). Plus oczywiscie streaming wszystkich radiostacji. Wowczas bedac na Pradze masz w uszach radyjko wprost z goracej Californi. Nie ma sie wiec co az tak martwic.

podcasty - u nas jeszcze raczkuja, choc zaczyna sie cos dziac. Zapewne nie zastapia radia z prawdziwego zdarzenia, ale swobodnie moga stac sie zrodlem ciekawych reportazy zarowno pasjonatow-amatorow jak i profesjonalistow. ale co do tego trendu to mam watpliwosci czy uda sie rozpowszechnic na skale masowa.

Zochna, od poniedzialku pr3 na testach jakosciowych :)

zdrowka, mrozek1

joan
09-05-2008, 18:58
a idąc za Mrożkiem (się mnie czepił jakoś ostatnio...):wink: (mrozek1 - rownież zdrówka 8) )

"Kto ty jesteś?
Polak mały.
Jaki znak twój?
Cios mej pały.
Gdzie ty mieszkasz?
W dyskotece.
Chcesz sie napić?
Zaraz lecę."


cóż
nie wszystko co Mrożek się świeci
każdy zalicza dno, prędzej czy później
a ja jestem jednak zdania że zrozumienie głupiego wymaga ogromnej inteligencji... 8) :lol:

lump praski
09-05-2008, 18:59
Tez sie pocieszam, ze muzycznie uratuje mnie internet. ( Choc "mojej" stacji nie moge znalezc ) I nikt mnie nie zmusi do sluchania dynastii Cugowskich albo Maryli w " wielkim hicie z zeszlego tygodnia". Chcialoby sie, zeby to czego slucham mialo sie jakos do rzeczywistosci w ktorej sie krece ( "moja " stacja nie stroni od komentarzy politycznych bo to rap i hip hop no i jest sprawa Obamy } . Ja jestem east coast i tu tradycje muzyczne sa nieco inne niz na west coast Nastepnym razem sprobuje PINu. Gdziekolwiek jestem staram sie sluchac lokalnych.
No i szkoda, ze Polacy daja sobie wmowic, ze inaczej sie nie da.....ze Komercja, ze Niewidzialna Reka itp

Stokrotka
10-05-2008, 16:54
Zainteresowało mnie stwierdzenie, że czego tu wymagać od komercji, otóż nie bardzo się z nim zgadzam. Aretha, Whitney, Babyface, Elton John, Backstreet Boys, a z młodszych Robbie Wiliams, Shakira, Destiny's Child, Rob Thomas to była i jest czysta komercha, której słucha się z dużą przyjemnością, to nie są rzeczy dla wybrańców i ludzi z dwiema parami uszu ;-) to są artyści, którzy zapełnią każdy stadion i sprzedali miliony płyt.

Ba, nawet najbliższy memy sercu hardrock lat 70-tych to też nie była muza dla wymagających, Zeppelini, Stonesi, Doorsi i Purple nie mieliby takiego rwania, gdyby nie grali prosto ;-) W sumie w muzyce rozrywkowej najbardziej niszowy i wymagajacy jest thrash metal i pokrewne, bo nie każdy jest tough enough by to wytrzymać ;-)

Ja myślę, że upodobania tzw. masowego odbiorcy zależą od szerokości i długości geograficznej i niestety my jesteśmy w jakiejś takiej felernej pod tym względem ;-) Najlepszy dowód to pani Isis Gee, która przyjechała zza oceanu i od razu podbiła serca rodaków niebacznych na ewidentną ściemę ciagnącą sie za nią ;-) Podobnież pani ta śpiewa sercem, no tu sie zgodzę, strun głosowych bynajmniej nie nadużywa ;-)

lump praski
10-05-2008, 17:29
Komercja wychowuje sobie dzieci. No i jest komercja i komercja. Nie slucham zadnej niszowej stacji - Hot 93,7 jest stacja komerycyjna rap i hip-hop plus prezenterki i prezenterzy o charakterystycznych ale przyjemnych dla ucha glosach plus inteligentne komentarze spoleczne i polityczne w znosnych dawkach - nie ma cogodzinnych wiadomosci. Reklamy co godzina - do zniesienia. Najnowsze nagrania w ciagu dnia. Wieczorem wiecej eksperymentow a po dziesiatej nie najnowsze ale najlepsze czarne glosy w historii muzyki ..... Tez komercja. Ale czysta przyjemnosc - towarzysz dlugich, samochodowych podrozy.
Zreszta bylo sympatyczne radio - Radiostacja , ale zostalo kupione przez duzego komercyjniaka, ktory nawet nie sili sie zeby "najnowsze hiciory" mialy mniej niz dwa laa. A prezenterzy - to po linii przynaleznosci klanowej i rodzinnej z glosami w sam raz do baletu.

Stokrotka
10-05-2008, 19:17
Zreszta bylo sympatyczne radio - Radiostacja , ale zostalo kupione przez duzego komercyjniaka, .

Oooo, a tego to nie wiedziałam...rzeczywiscie jakieś półtora roku temu definitywnie odpuściłam sobie Radiostację, bo przestała się do czegokolwiek nadawać, no tak - nic sie nie dzieje bez powodu.

lump praski
10-05-2008, 20:18
Niestety. Sympatyczna byla Radiostacja....pozarlo ja Radio Zet chyba, ktore ze swoimi ciezkim pieniedzmi nie wie co robic, ale na pewno nie dobre radio.

coulignon
15-05-2008, 19:16
A idzie sluchac ?
Pewnie :)) polecam.
Zwłaszcza audycje P.Kaczkowskiego,P. Kosińskiego,P. Metza, P.Stelmacha :)


hmm same Piotrki w tym radiu pracują ;)

Ale Kosa to on trochę.... ten tego... nie żyje chyba... Nawet całkiem nie żyje...

2112wojtek
15-05-2008, 19:35
A idzie sluchac ?
Pewnie :)) polecam.
Zwłaszcza audycje P.Kaczkowskiego,P. Kosińskiego,P. Metza, P.Stelmacha :)


hmm same Piotrki w tym radiu pracują ;)

Ale Kosa to on trochę.... ten tego... nie żyje chyba... Nawet całkiem nie żyje...

Piotr Kosiński zyje i ma się pewnie dobrze zarówno w radiu i Rockserwisie :D . To Janusz "Kosa" Kosiński niedawno odszedł był.

lump praski
15-05-2008, 21:22
Ustalcie moze kto w koncu zyje a kto umarl :D :D :D

Mufka
15-05-2008, 21:30
Janusz Kosiński nie żyje (Kosa)
Piotr Kosiński ma się dobrze (Kosiak)

Nie wiem jak można ich pomylić jeśli chodzi o prezentowaną muzykę to jest zasadnicza różnica, no może nazwisko maja trochę podobne :wink:

lump praski
15-05-2008, 21:51
DMX mial sie zjawic w sadzie dzis o dziewiatej trzydziesci za posiadanie marihuany i okrucienstwo wobec zwierzat, ale zaspal.....

2112wojtek
15-05-2008, 22:01
DMX mial sie zjawic w sadzie dzis o dziewiatej trzydziesci za posiadanie marihuany i okrucienstwo wobec zwierzat, ale zaspal.....
"Ja pierdziu" nie żartuj. Jesteśmy w szoku.

coulignon
15-05-2008, 22:10
Janusz Kosiński nie żyje (Kosa)
Piotr Kosiński ma dobrze (Kosiak)

Nie wiem jak można ich pomylić jeśli chodzi o prezentowaną muzykę to jest zasadnicza różnica, no może nazwisko maja trochę podobne :wink:

Przepraszam że usmierciłem Pana Piotra.

Obiecuje: Ten forumowicz juz nikogo więcej nie zabije. :wink:

lump praski
16-05-2008, 00:11
Dlaczego nie, od czasu do czasu....byle nie za czesto. DMX nie tylko mial pare dobrych kawalkow, to jeszcze byl niezle zbudowany..... to samo Akon....dwa w jednym, ach, ach...............jestem niezwykle wrazliwa............ na muzyke, oczywiscie.....no i mimo, ze DMX rozchodzil sie na poczatku na kasetach, nie puszczali go w radiu w NY bo szokowal no to jak go w koncu puscili to byl to poczatek komercjalizacji rapu......stare dzieje....
8) 8) 8) 8)
Teraz ma swoj odcinek w muzeum rapu w Waszyngtonie. No i tyle kasy, ze troche sie pobawi z system sadowniczym....moga go powzywac na dziewiata trzydziesci..... :D :D :D :D dziewiata trzydziesci to nie godzina dla milionera :D :D :D :D

nastka79
16-05-2008, 07:23
Wracając do radia, to w Trójce jest taka kobita, co strasznie sepleni, nie wiem jak się nazywa, ale słuchać jej nie można. Jak ktoś nie wymawia R to chyba nie powinien w Radiu pracować :o

Mufka
16-05-2008, 07:29
Yyy Kydryński nie wymawia za dobrze "r", ale dobrze, że jednak pracuje w radiu :D.

2112wojtek
16-05-2008, 07:53
Dlaczego nie, od czasu do czasu....byle nie za czesto. DMX nie tylko mial pare dobrych kawalkow, to jeszcze byl niezle zbudowany..... to samo Akon....dwa w jednym, ach, ach...............jestem niezwykle wrazliwa............ na muzyke, oczywiscie.....no i mimo, ze DMX rozchodzil sie na poczatku na kasetach, nie puszczali go w radiu w NY bo szokowal no to jak go w koncu puscili to byl to poczatek komercjalizacji rapu......stare dzieje....
8) 8) 8) 8)
Teraz ma swoj odcinek w muzeum rapu w Waszyngtonie. No i tyle kasy, ze troche sie pobawi z system sadowniczym....moga go powzywac na dziewiata trzydziesci..... :D :D :D :D dziewiata trzydziesci to nie godzina dla milionera :D :D :D :D

Cuś takieeego? No mów dalej, mów...
A jak tam, ta wasza Obama, regularnie puszcza wiatry?

babajaga
16-05-2008, 08:33
Męskie głosy lepiej brzmnią w eterze .

Dzisiaj w odpowiedzi na telefon zagadkę słuchacza - dlaczego kobiety żyją dłużej - odpowiedź - bo nie mają żon,
p. Wojtek na wszelki wypadek pozdrowił wszystkie kobiety.
Bardzo lubię piątkowe poranki w trójce .

nastka79
16-05-2008, 08:37
Yyy Kydryński nie wymawia za dobrze "r", ale dobrze, że jednak pracuje w radiu :D.
Ale poza tą pracą w Radiu ma także inne zasługi i należy mu się jakiś tam szacunek.

lump praski
16-05-2008, 14:30
Radio to taki wynalazek gdzie prezenter raczej nie powinien sie produkowac ze wzgledu na zaslugi, koneksje , przynaleznosc a nawet odwage. A nawet ( z bolem to musze przyznac) nie powinno miec znaczenia jak jest zbudowany....ekhm..................Wydawaloby sie logiczne, ze powinien miec odpowiedni glos . To samo z piosenkarzem/ka. Ale moze sie myle. Z tego co zdazylam sie zorientowac nawet na pewno sie myle.

nastka79
17-05-2008, 07:49
Absolutnie się z Tobą zgadzam Lumpie, próbowałam jedynie powiedzieć, że o ile pana Kydryńskiego obecność w Radiu jest jakoś tam uzasadniona, to już inni mało znani prezenterzy bez wymawianego R znaleźli się tam w jakiś dziwny magiczny sposób :o

edwars
17-05-2008, 08:49
załóż swoje radio i nie marudź ....

Jak nie masz na ten temat nic do powiedzenia, to nie znaczy ze musisz pisać głupoty, po prostu zamknij się i nic nie pisz.

lump praski
17-05-2008, 15:00
Istnieja rowniez fantastyczne kobiece glosy, ale co tu wymagac od dyr stacji komerycyjnych jak i tak nie maja pojecia czym powinno i moze byc radio......
W tej " mojej" stacji od 10 wieczor leci blok muzyczny ze spokojniejsza , "klasyczna" muzyka ( ale wykonawcy tylko afro- amerykanie bo to jest " czarna' " stacja) i prowadzi babka o niskim, chropowatym jakby glosie i to sie fantastycznie komponuje ( Linda Reynolds chyba). Wydawaloby sie, ze wlasnie komerycyjne stacje w Polsce z gromada pieniedzy powodowane Niewidzialna Reka Rynku ( jezeli ktos wierzy w cos takiego we wspolczesnych gospodarkach ) pozyskaja tego typu prezenterki i prezenterow a nie piszczace myszy.
Komercja podlega ocenie jak wszystko , choc bardzo tego nie lubi.

Stokrotka
17-05-2008, 17:48
Ależ Lumpie drogi, to właśnie niewidzialna ręka rynku w Polsce powoduje, że radio jest, jakie jest ;-)

Niewidzialna ręka rynku ma cały dzień włączone radio w kuchni "bo lubię jak cos mi gada". A że to coś to reklamy łamane przez wiadomości z pierwszych stron brukowców łamane przez hity w stylu disco polo / sacro polo / jestem kobietą z depresją / uwierzcie mi, ja naprawdę gram rocka / polish remiza ar en bi ;-) to już niewidzialnej ręce nie przeszkadza, ważne, że coś gada i odpędza precz nieznośną ciszę...

lump praski
17-05-2008, 19:01
Czy to Niewidzialna Reka Rynku nakazuje dawnie dzieciom "cudownych" szczepionek 7 w 1 z potezna dawka rteci ? ? ? Czy to raczej nasza niewiedza i nieswiadomosc plus reklamy i " kupieni" pediatrzy ? Niewidzialna Reka Rynku to mit ekonomii 19 go wieku. Wspolczesne gospodarki sa mocno " sterowane" co bardzo bylo i jest widoczne jak banki zaczely miec ostatnio problemuy ze wzgledu na kryzys na rynku kredytow hipotecznych. W przypadku polskiego radia to po prostu pojscie na kompletna latwizne - sprawia to wrazenie permanentnego braku profesjonalizmu - bo nawet popularne radio to moze byc dobre, profesjonalne radio. Albo z motywem przewodnim - jazz, najnowsze hity ale n a j n o w s z e jak sama nazwa wskazuje ! - albo blokowane tak jak byla Radiostacja, ze mozna sobie cos wybrac plus osobowosc prezenterki lub prezentera z glosoem, ktory sie nadaje do sluchania - nie mowcie mi , ze jest to nieosiagalne bo Niewidzialna Reka Rynku....i tak dalej bo piana mi wystepuje na usta. A nie do twarzy mi z nia.

Stokrotka
17-05-2008, 20:26
nie mowcie mi , ze jest to nieosiagalne bo Niewidzialna Reka Rynku....i tak dalej bo piana mi wystepuje na usta. A nie do twarzy mi z nia.

Sorki, ale to nie mój problem, z czym Ci do twarzy a z czym nie ;-)

Ja nie twierdzę, że to nieosiągalne, twierdzę natomiast, że jeśli klient zadowala się byle czym, to po co się starać.

lump praski
18-05-2008, 00:04
Rosna mi tez zeby przednie , ale dla odmiany do twarzy mi z nimi - a moze jest to zerowanie na nieswiadomym kliencie a nie zadna Niewidzialna Reka bo skad przecietny, zabiegany sluchacz ma wiedziec jakie sa "najnowsze hiciory " ? Ma niby od tego teoretycznie specow w radiu . To samo np rodzice dzieci - rtec w szczepionkach jako konserwant to niekonieczne ich dzialka, ale firm farmacetycznych, ktore teoretycznie dbaja o dobro klienta czyli dziecka itd itp.
Cos w opornej swiadomosci polskich "specjalistow "i dyrektorow od radia zaczyna kielkowac bo zaczynaja rozpisywac jakies dlugie ankiety......brrrrrr, mogiem udzielic im konsultacji za $ 659 za godzine.

Stokrotka
18-05-2008, 06:57
Ach, te atawizmy...dobrze, że mi daleko do Warszawy a nawet do jej okolic ;-) jeszcze byś w łydkę ugryzła...

Rynek mediów to takie sprzeżenie zwrotne - można sie zastanawiać, co pierwsze, jajko czy kura, czy najpierw jest mało wymagajacy klient, czy producent, który raczy go fastfoodem, jedno jest pewne, jest to dodatnie sprzężenie zwrotne, co do tego nie mam wątpliwości. Czy ten, co zaczął w Rzymie organizować igrzyska, wziął pomysł z powietrza, czy raczej zareagował na potrzeby odbiorców? A czy odbiorcy wcześniej chcieli igrzysk, tylko sobie tego nie uświadamiali, czy może dopiero pojawienie isę produktu spowodowało, że go zapragnęli?

A ten klient to nieświadomy, zdezorientowany? Ja myślę, że raczej niezainteresowany więc niezaangażowany, więc niechętny poszukiwaniom. Więc sięga po to, co łatwo dostać. A łatwo dostępne rzeczy są zawsze niższej jakości.

W każdym razie powiem szczerze, że ja mam tylko Trójkę w domu i w aucie i moje potrzeby radiosłuchacze mam zaspokojone w 90 procentach. Ty, z tego, co sie orientuję, lubisz czarną muzę i najnowsze hity - no to rzeczywiście, odkąd Radiostacja sięs kiepściła, nie ma dla Ciebie oferty w PR...

lump praski
18-05-2008, 15:54
Nie gryze w lydki tylko od razu wypijam krew z tetnicy..... i to w bialy dzien - praski gatunek wampirzycy.

2112wojtek
18-05-2008, 16:20
Cos w opornej swiadomosci polskich "specjalistow "i dyrektorow od radia zaczyna kielkowac bo zaczynaja rozpisywac jakies dlugie ankiety......brrrrrr, mogiem udzielic im konsultacji za $ 659 za godzine.

:D :D
Swoje konsultacje za 659 mozesz sobie spokojnie w buty wsadzić.
Kazde spoleczenstwo ma takie radio komercyjne na jakie sobie zasłuzyło.
Target jest jasno okreslony. Nie ma sesnu nadawać i nie bedzie spoonsora dla 20% słuchaczy. Ba! Żeby aż 20% :D :D
Polskie spoleczenstwo jest generalnie slepe i głuche a w związku z tym niewymagające specjalnie estetycznie , żeby nie powiedzieć niewybredne.
Radio komercyjne nie ma roli edukacyjnej, ma zarabiać kasę, więc nie bedzie się wysilać żeby poziom audycji czy moderatorów wynosić na jakiekolwiek "wyżyny". Skoro się sieczka sprzedaje, to nadajemy sieczkę, jak bedzie potrzeba zmian ...to się uwentualnie zmieni. Poki co szkoda prądu.
Konkurencja niewielka, oczekiwania sponsorów określone, więc nikt nie bedzie robił z siebie matki Teresy.
Bez chadzających do filcharmonii wszyscy komercjusze w tym kraju przezyją, bez milośników disco polo umba shit, już nie.
To nie wina stacji, to oczekiwania w stosunku do stacji większości słuchaczy - niestety często większości wręcz prymitywnej.
Skąd zresztą ma ona być wymagająca i chociaż odrobinę wyedukowana ?

super świecący osram
18-05-2008, 16:46
" to oczekiwania w stosunku do stacji większości słuchaczy - niestety często większości wręcz prymitywnej."

świetnym tego przykładem jest amerykanska stacja z "tristate area" Hot 93.7
Od poczatkow istnienia do chwili obecnej , rozglosnia marginesu spolecznego.

lump praski
18-05-2008, 17:11
Panie Hrabio , klaniam sie nisko :D :D :D Jak zdrowko malzonki ? ? ?
Sie steskinilam, jak to margines spoleczny , do eleganckiego sposobu bycia pana Hrabiego

Zochna
18-05-2008, 17:20
a ja to ciesze sie, ze w tym prymitywnym i malo estetycznym narodzie,
kwitnie taki kwiat jak lump p. - co to malo ze sam wie,
to jeszcze chce sie wiedza dzielic .
Wiadomo - sam wszystkiego nie udzwignie - ale chociaz nadzieje czyni - nietzschem ta praska wiosna...
ja to juz zaczelam nawet chadzac, zaczynam od kina,
ale kto wie jak to dalej pojdzie.

super świecący osram
18-05-2008, 17:24
Panie Hrabio , klaniam sie nisko :D :D :D Jak zdrowko malzonki ? ? ?
Sie steskinilam, jak to margines spoleczny , do eleganckiego sposobu bycia pana Hrabiego

...jesli ktos z posuwajacych twoja corke , jest sluchaczem HOT 93 to jest to pewne, ze nie jest on przedstawicielem elokwentnej stwery sluchajacej "operetki", tylko strefy wysokiego ryzyka"narkotykow, pieniedzy z kradziezy i prostytucji".


ps. zonka na zakupach kase wydaja, ale kasa jest z poza hot 97.

lump praski
18-05-2008, 17:35
Ocena rzeczywistosi Pana Hrabiego jest zawsze dla mnie bardzo cenna. To ja slucham Hot 93.7 Panie Hrabio - o corce pomysle za 15 lat. A narkotyzujemy sie codziennie przy rodzinnym obiedzie.

2112wojtek
18-05-2008, 17:41
A narkotyzujemy sie codziennie przy rodzinnym obiedzie.

Ale dopiero po pacierzu ?

lump praski
18-05-2008, 18:49
Przed i po.
Najpierw jednak zawsze doceniamy kunszt tych co robia radio w Polsce. To prawdziwi profesjonalisci.

2112wojtek
18-05-2008, 19:12
Najpierw jednak zawsze doceniamy kunszt tych co robia radio w Polsce. To prawdziwi profesjonalisci.

Niestety nie!
Kwiat profesjonalizmu wyjechał bowiem chadzać do Ameryki.

lump praski
18-05-2008, 19:16
Alez skad, zostal i robi radio :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Stokrotka
19-05-2008, 06:51
Polskie spoleczenstwo jest generalnie slepe i głuche a w związku z tym niewymagające specjalnie estetycznie , żeby nie powiedzieć niewybredne.
Radio komercyjne nie ma roli edukacyjnej, ma zarabiać kasę, więc nie bedzie się wysilać żeby poziom audycji czy moderatorów wynosić na jakiekolwiek "wyżyny". Skoro się sieczka sprzedaje, to nadajemy sieczkę, jak bedzie potrzeba zmian ...to się uwentualnie zmieni. Poki co szkoda prądu.
Konkurencja niewielka, oczekiwania sponsorów określone, więc nikt nie bedzie robił z siebie matki Teresy.
Bez chadzających do filcharmonii wszyscy komercjusze w tym kraju przezyją, bez milośników disco polo umba shit, już nie.
To nie wina stacji, to oczekiwania w stosunku do stacji większości słuchaczy - niestety często większości wręcz prymitywnej.
Skąd zresztą ma ona być wymagająca i chociaż odrobinę wyedukowana ?

Ostre.
Ale się zgadzam.
Chociaż do opery nie chadzam ;-)

nastka79
19-05-2008, 07:00
Ja ostatnio byłam w operze, ale mi się nie podobało. Za to chodzę do teatru. I lubię. A polskiego radia też nie lubię :P

lump praski
19-05-2008, 17:27
Kazda muzyke mozna podac sluchaczowi albo 1.profesjonalnie 2. niechlujnie i byle jak. i to robia komerycyjne stacje radiowe w Polsce. Narzekanie, ze sluchacze zli a spoleczenstwo do niczego to taka zrzedliwosc kogos kto nie rozumie co to znaczy byc profesjonalista w swoim zawodzie.

2112wojtek
19-05-2008, 20:47
Narzekanie, ze sluchacze zli a spoleczenstwo do niczego to taka zrzedliwosc kogos kto nie rozumie co to znaczy byc profesjonalista w swoim zawodzie.
:D
Wiec przestań zrzędzić i załóż sobie profesjonalne radio, oświecony lumpie.

lump praski
19-05-2008, 22:18
To roznica wyrazac opinie i ioceniac a co innego zrzedzic. Najlepiej na Spoleczenstwo. Tymczasem Spoleczenstwo jak dalo dyla z Ojczyzny to daje sobie rade, ostro pracuje, ostro pije i ma sie calkiem dobrze. 8) 8) 8) i slucha profesjonalnie robiongo radia, chadza do Filharmonii a nawet Opery Nowojorskiej ( fantastyczne scenografie, najlepsze glosy ) i nie sledzi gdzie chadzaja inni 8) 8) 8) 8) Ale Opere Kameralna w Warszawie tez lubi. I koncerty noworoczne w Filharmonii Warszawskiej tyz. 8) 8) 8) 8)

Stokrotka
20-05-2008, 06:56
Lumpiku, pierwsze słyszę o dobrych gustach muzycznych zagranicznej Polonii ;-)

Szczerze mówiąc, u moich krewnych i ich znajomych w Chicago króluje disco polo i Polish Biesiada vol.67 :-)

Chadzaj jak najwięcej, ale miej świadomość, że większość nie chadza ;-) Co więcej, większość zawsze wybierze rzeczy mniej wybredne. Tak już jest, chała podlana piwkiem się obroni, a opera gorzej.

No chyba że jakis znany tenor nagra piosenkę na Mundial, to wtedy tak :-)

nastka79
20-05-2008, 07:18
Lumpiku, pierwsze słyszę o dobrych gustach muzycznych zagranicznej Polonii ;-)

Szczerze mówiąc, u moich krewnych i ich znajomych w Chicago króluje disco polo i Polish Biesiada vol.67 :-)

Chadzaj jak najwięcej, ale miej świadomość, że większość nie chadza ;-) Co więcej, większość zawsze wybierze rzeczy mniej wybredne. Tak już jest, chała podlana piwkiem się obroni, a opera gorzej.

No chyba że jakis znany tenor nagra piosenkę na Mundial, to wtedy tak :-)
Hihi, popieram w całej rozciągłości...

2112wojtek
20-05-2008, 07:40
To roznica wyrazac opinie i ioceniac a co innego zrzedzic. Najlepiej na Spoleczenstwo. Tymczasem Spoleczenstwo jak dalo dyla z Ojczyzny to daje sobie rade, ostro pracuje, ostro pije i ma sie calkiem dobrze. 8) 8) 8) i slucha profesjonalnie robiongo radia, chadza do Filharmonii a nawet Opery Nowojorskiej ( fantastyczne scenografie, najlepsze glosy ) i nie sledzi gdzie chadzaja inni 8) 8) 8) 8) Ale Opere Kameralna w Warszawie tez lubi. I koncerty noworoczne w Filharmonii Warszawskiej tyz. 8) 8) 8) 8)
No to jeszcze tylko powiedz nam co zażywasz.

selimm
20-05-2008, 11:09
Tera nic nie zażywa ....placebo dostaje

lump praski
20-05-2008, 16:48
Nie ma jesiotra drugiej swiezosci i nie ma placebo czerwonego, kalifornijskiego.....
Zdaje sobie sprawe, ze Operai Filharmonia ( ktora lubie draznic co poniektorych swoich rodakow, ktorzy niby juz nie sluchaja disco polo ale mentalnosc im zostala... 8) 8) 8) 8) a ja tam i disco polo poslucham tylko w malych dawkach - czasami jest nawet zabawne ) to sprawa hobbystyczna a nawet fobbytyczna ( od fobii) i wiekszosc slucha czegos tam innego ....chodzi mi o to, ze nawet pop mozna podac profesjonalnie czego najlepszym przykladem jest Hot 93.7 a wiec : 1. prezenterzy i prezenterki o radiofonicznych glosach 2. jesli " najnowsze" hity to najnowsze a nie najstarsze 3. osadzenie stacji w realich -niekonieczie wielkiej polityk czyli nawet zrezygnowanie z wiadomosci co godzina bo co moze sie zmienc przez godzine w polityce rzadu - cos w rodzaju ' co powoduje, ze sie frustrujesz" ale krotko, i bez rozdzierania szat zeby dalo sie posluchac prowadzac samochod albo co powoduje, ze "jestes zadowolony z siebie ii przyjaznie nastawiony do Spoleczenstwa ":D :D :D 4. gdzies tak od 9 ej wieczor prezenterka o bardzo milym i glebokim glosie i moze byc polaczenie nostalgii iz koncertem zyczen i Abba moze nawet leciec choc ja slucham " czarnych" glosow bo sa takie, ze swoja skala wyraza wszystko.
A ja w swej naiwnosci wlaczam rado w Warszawie a podnosi mi sie krzyk tubylcow " nieeeeee, tylko nie radio....", no, kurna, no. :roll: :roll: :roll: Ide sie wobec tego najesc, napic i jakiejs muzyki posluchac co bede se po proznicy jezor strzepic.

2112wojtek
20-05-2008, 17:31
Okrutnie ci wspolczuję tych tubylców.
To dobrze , ze cywilizacja zapewnia ci tam czarne głosy.
Ale...ty tu gadu , gadu a Filharmonia berlinska płonie.
Pewnie Maazel łapki zaciera, bo mu konkurencja nagle siadła, co ?

Stokrotka
20-05-2008, 18:12
Ja też kocham Arethę, Raya Charlesa, B.B. Kinga, Tracy Chapman, Mahalię Jackson ale nie mam złudzeń - w polskim radiu ich nie posłucham.

Nie ten target. Nie znam nikogo wokół mnie, kto by słuchał tych wykonawców, no to skąd ma sie brać zapotrzebowanie na czarną muzę?

U nas gwiazdą soulu jest Edyta Górniak i Natalia Kukulska ( cudne skadinąd głosy, ale nie udawajmy, że czarne ;-) ) i to generalnie słuchaczowi polskiemu wystarczy - nie jest tak obce kulturowo jak gospel ;-) do którego nawet mój osobisty mąż przekonać się nie da.

lump praski
20-05-2008, 19:17
No bo przekonujesz go ze zlej strony 8) 8) zacznij od Beyonce w sukni bez plecow - ona tez zaczynala jak wiekszosc czarnych wykonawcow w chorku koscielnym..... :D :D ech, nie tylko skala glosow czarnych wykonawcow, ale nowatotorskie arazacje....no i teksty. To lubie - rzeklam - to lubie...... 8) 8)

Stokrotka
20-05-2008, 19:55
A nie, z przetworzeniem obrazu Beyonce w sukni bez pleców mój mąż nie ma o ile wiem żadnych problemów ;-)

Z tymi aranżacjami, dotknęłaś czegoś co uważam za największy problem polskiej muzyki - brakuje dramatycznie dobrych kompozytorów i aranżerów. Mnóstwo mamy ślicznych dziewczyn ze wspaniałymi głosami, które odchodzą w nicosć po paru kawałkach, bo te kawałki kiepskie są - a nie można budować kariery na odtwarzaniu starych dobrych hitów, jak Natasza Urbańska na przykład.

Nie wiem, czy ogladałaś polskiego Idola - ja byłam zachwycona kreatywnością, ciekawymi aranżacjami, głosami finalistów - co z tego, kiedy nie ma kto im tych piosenek pisać, ponagrywali jakieś pitu pitu...

Oczywiscie zdaję sobie sprawę, że piszę nie na temat.

lump praski
20-05-2008, 22:26
Oczywiscie, ze na temat - tu zreszta nie wojsko tylko luzna gadka - no, aranzancje polskich piosenek to nieustajace pozne lata siedemdziesiate ...... 8) 8) 8) 8) bardzo mile dla ucha....... Jay Z i Beyonce sie pobieraja - slub i wesele tylko 4 miliony dolarow - skromnie 8) 8) 8)
A Barack Obama ma od wczoraj wiekszosc delegatow i nominacje z ramienia Partii Dem prawie w kieszeni. Yes !!!! :D :D

Stokrotka
21-05-2008, 19:48
Ach wiem, teraz ze względu na globalne ocieplenie jest moda na skromne przyjęcia, zaprasza sie rodzine i najblizszych przyjaciół, w sumie nie wiecej niż 700, no góra 800 osób 8)

lump praski
23-05-2008, 01:09
No a kiedy zaczynali to nikt by za nich 50 Cent-ow nie dal....a teraz hip-hop i rap najlepszy produkt eksportowy. Ale to byla autentyczna muzyka ludzi biednych, bez pracy, bez perspektyw - z housingow, tradycyjnych fortec przemocy i narkotykow. I opowiadali o tym w sposob kreatywny ktory docieral i dociera do ludzi na calym swiecie. . 8) 8) Bo nie wystarczy wyjsc na scene i zaspiewac o milosci..... 8) 8) 8)

retrofood
23-05-2008, 01:17
jak zwykle, najlepsze to co nie nasze
łoj kulturotwórcy, radiowi tym razem,
i tak nie wiecie co oferuje Teatr Kamienica
PAWIEM I PAPUGĄ JESTEŚ

lump praski
23-05-2008, 01:29
No tu ci musze przyznac racje - jesli chodzi o muzyke rozrywkowa to sie zglobalizowalam....ale jakbys troche watku przeryl to bys wiedzial dlaczego.......rozumiem, ze hip hop czy rap moze wydawac sie w Polsce czyms sztucznym czy narzucanym....ale nie w usa. To byla atentyczna tworczosc i muzyka ulicy. tak jak kiedys jazz . Chyba nie mozna miec ludziom za zle ze lubia jazz - choc nie jest to muzyka rodem z Polski. Te piosenki i poezja - tzw urbam poetr y- mowia o czyms co kazdy jakos tam przezyl, przezywa albo przezywac bedzie ...utrata prcy, brak perspektyw, psychiczne dolki, ostre zawirowania uczuciowe...... no i do tego skala glosu, aranzacje..... co ja tu bede gadac... Ale pociesze cie, ze dla mnie i Mickiewicz i Slowacki a takze Krasinski niezlymi raperami byli ..... :D :D :D :D Fredro zreszta tez - to on mial ta gadke - spusc sie na mnie....... :D :D :D :D

retrofood
23-05-2008, 01:35
No tu ci musze przyznac racje - jesli chodzi o muzyke rozrywkowa to sie zglobalizowalam....ale jakbys troche watku przeryl a nie dzampnal do konkuzyn o bys wiedzial dlaczego.......rozumiem, ze hip hop czy rap moze wydawac sie w Polsce czyms sztucznym czy narzucanym....ale nie w usa. To byla atentyczna tworczosc i muzyka ulicy. tak jak kiedys jazz Te piosenki i poezja - tzw urbam poetr - mowia o czyms co kazdy jakos tam przezyl, przezywa albo przezywac bedzie ...utrata prcy, brak perspektyw, psychiczne dolki, ostre zawirowania uczuciowe...... no i do tego skala glosu, aranzacje..... co ja tu bede gadac... Ale pociesze cie, ze dla mnie i Mickiewicz i Slowacki a takze Krasinski niezlymi raperami byli ..... :D :D :D :D Fredro zreszta tez - to on mial ta gadke - spusc sie na mnie....... :D :D :D :D

za cienka jesteś zebym się na ciebie spuscił

lump praski
23-05-2008, 01:38
Przeciez i tak ci dynda :D :D :D :D Odsylam do Aleksendra hr. Fredry . Jak ne odpowiada tworczosc zagraniczna to trzeba sie trzymac rodzimej :D :D

Zochna
23-05-2008, 07:10
mowia o czyms co kazdy jakos tam przezyl, przezywa albo przezywac bedzie ...utrata prcy, brak perspektyw, psychiczne dolki, ostre zawirowania uczuciowe......

no ale chyba nie w Hameryce :lol: To juz ustalilas - kraj to miodem, zdrowiem, mlekiem i dobra muza plynacy - w przeciwienstwie do lokalnych uslanych zwlokami chodnikow, wsrod ktorych nieliczna pozostala przy zyciu gawiedz
tancuje w rytmie disco polo.
Takie populistyczne pierdzielenie *

* etymologia u Fredry

lump praski
23-05-2008, 16:20
Ustalilam, ze Polska to dobrze zorganizowane mocarstwo. A Polacy nie uwazja, ze swiat kreci sie wookol nich, uprawiaja wiele gatunkow muzyki i robia bardzo dobre radio. :D :D :D :D

malgos2
23-05-2008, 23:02
Ustalilam, ze Polska to dobrze zorganizowane mocarstwo. A Polacy nie uwazja, ze swiat kreci sie wookol nich, uprawiaja wiele gatunkow muzyki i robia bardzo dobre radio. :D :D :D :D

Hej, a ja juz myslalam, ze zniknelas, a Ty do elity dolaczylas. Gratuluje! Niedlugo wyruszam do kraju nic-nie-wartej waluty. Mam nadzieje, ze sie gdzies trafimy. :D

lump praski
24-05-2008, 04:38
Bylam w Polsce prawie trzy tygodnie - banzyna drozeje w stanach z godziny na godzine - robi sie groteskowo. No, elita moze zostalam, ale domu jeszcze nie zbudowalam....... 8) 8) 8) Przyjemnego lotu - wyjatkowo zimny maj - moze jak przylecisz nie bedzie upalaow. 8) 8)

malgos2
24-05-2008, 12:16
Bylam w Polsce prawie trzy tygodnie - banzyna drozeje w stanach z godziny na godzine - robi sie groteskowo. No, elita moze zostalam, ale domu jeszcze nie zbudowalam....... 8) 8) 8) Przyjemnego lotu - wyjatkowo zimny maj - moze jak przylecisz nie bedzie upalaow. 8) 8)

Beda, beda. Ta mokra scierka juz od rekawa... :x Wysle Ci telefon na priva.

lump praski
24-05-2008, 16:18
Oki. W Starbucku na Union ?

malgos2
24-05-2008, 16:56
Oki. W Starbucku na Union ?

Nooo... East czy West?

lump praski
24-05-2008, 17:11
Aaaa dobre pytanie ..... ja to lubie ten przy akademikach NYU , ale czy to jest east ? No chyba east. Zdzwonimy sie. 8) 8) 8)

malgos2
24-05-2008, 17:18
Aaaa dobre pytanie ..... ja to lubie ten przy akademikach NYU , ale czy to jest east ? No chyba east. Zdzwonimy sie. 8) 8) 8)

Raczej west... :roll: Zdzwonimy sie... :D 8) 8) 8) 8)

lump praski
25-05-2008, 02:51
oki 8) 8) 8)

Stokrotka
26-05-2008, 13:14
jak zwykle, najlepsze to co nie nasze
łoj kulturotwórcy, radiowi tym razem,
i tak nie wiecie co oferuje Teatr Kamienica
PAWIEM I PAPUGĄ JESTEŚ

Nie rozumiem...

Znaczy, ma mnie coś zachwycać, pomimo, że nie zachwyca?

Nie wiem, co oferuje Teatr Kamienica, jak chcesz, to mnie oświeć, ale za uszy nie targaj, bo szkołę już dawno skończyłam i mogę sobie pozwolić na luksus wybierania tego, czego słucham i co czytam.

lump praski
26-05-2008, 15:57
Ja tez nie wiem co oferuje Teatr Kamienica i nie jest wcale powiedziane, ze mnie zachwyci chocby robili go 100 % Polacy z dlugoletnim stazem........... 8)
Radio komerycyjne w Polsce to niechlujne, byle jakie radio z byle jaka muzyka, ktora nawet nie jest "hiciorem" bo na rzeczywiste, najnowsze przeboje szkoda im kasy ......... kto chce niech wierzy, ze to "profesjonalne " radio...... 8) 8) 8)

Stokrotka
26-05-2008, 18:11
Tak w ogóle, to mnie się wydawało, że to jest wątek o kulturze masowej...

I tak, tak właśnie uważam, że cudze jest lepsze. Rocka lepiej grają na Zachodzie, bluesa takoż samo, czarną muzę najlepszą robią czarni.

Chyba, że sie nazywają Mick Jagger :-)

2112wojtek
26-05-2008, 19:25
Tak w ogóle, to mnie się wydawało, że to jest wątek o kulturze masowej...

I tak, tak właśnie uważam, że cudze jest lepsze. Rocka lepiej grają na Zachodzie, bluesa takoż samo, czarną muzę najlepszą robią czarni.

Chyba, że sie nazywają Mick Jagger :-)

A Mick to ze Wschodu? :D
A jakiego bluesa ? :D :D Bo to odmian kilka a wśrod nich kilku znakomitych wschodniaków takich jak Jagger - Clapton, Mayall. A! i jazzrockowy Austriak Zawinul :D
Uwielbiam generalizowanie. Jeśli produkt jest reklamowany za wielkie pieniądze, wcale nie oznacza, ze jest lepszy. A tak jest z całą muzyką, tą ambitniejszą także ( i zwlaszcza).To raczej my zachłystujemy się bezkrytycznie często zachodem a z rodzimego gruntu serwujemy kleistą papkę nadającą się jedynie na chamski bumcyk w remizie.
Myślę , ze artystycznie nie mamy powodów do wstydu tylko promocja i dystrybucja jest do niczego.Pomijam znakomitych muzyków jazzowych, którzy nie odnosili komercyjnych sukcesów, ale w swiatku muzycznym sa bardzo cenieni na Zachodzie.
W sukcesie Abby wielką rolę odegrał własnie aranzer niejaki Wojciech Gogolewski, słowo polecenia od Urbaniaka liczyło sie jak wyrocznia dla samego Milesa, jedyna pop-rockowa płyta Sojki była wielkim hitem w Holandi gdzie ją nagranao i w zachodniej Jewropie - w Polsce przeszła zupełnie bez echa.
Nazwiska Makowicz, Stanko,J.A.P. Kaczmarek znane są za oceanem podobnie jak Kilar. To ,ze nie odniesli sukcesu komercyjnego na miare Dzaksona nie oznacza , ze sa gorsi. Rynek muzyczny w USA rzadzi sie swoimi prawami.
Amerykanski Stelly Dan, mało (nawet w ogóle) znany w Polsce, w USA jest popularniejszy niz The Beatles.
Lynyrd Skynyrd, Allmans B ma w Europie nieliczne i bardzo wąskie grono fanów - w Ameryce to legenda. Hiciory Hammera w latach 70' nadawały niemal wszystkie liczące sie stacje a rzadko kto wie , ze pochodzi z Czech. To samo się tyczy Kralovej, Vitousa.
Nie segreguj i nie stopniuj muzyki, bo sztuka to nie igrzyska olimpijskie a wartościowanie przez pryzmat popularności jest tak trafne jak porównanie artystycznych wartości Britney Dzidy do Cześka Mozila lub Możdzera. Spears znają wszyscy ale Mozilem zachwycają sie skandynawowie, z Możdzerem nagrywają amerykanscy hiphopowcy i tylko nieliczni Polacy ich znają.
W kazdym razie na pewno nie ci z Jackowa.
Aha! Zapomniałbym . Loopy Niemena wykorzystuja jacyś znani podobno we Hameryce czarni spece od potencjometrów. Nazwy nie pomnę , bo akurat ten typ black art mnie nie wzrusza :D

lump praski
26-05-2008, 20:38
Temat tego watku to nie " Slon a Sprawa Polska" tylko kompletny brak profesjonalizmu w komercyjnych stacjach radiowych w Polsce. Objawia sie on ( ten brak)
- prezenterami o piskliwych glosach i z kiepska dykcja
- brakiem najnowszych przebojow muzyki rozrywkowej
- brakiem kontekstu spolecznego w jakim rado funkcjonuje ( i nie chodzi tu o
zadna polityke )
- brakiem nowoczesnej ramowki
Jesli chodzi o muzyke i kto co, to muzyka nie potrzebuje paszportow a Basia Trzetrzelewska np czerpala inspiracje muzyczne z rytmow Ameryki Poludniowej no i co z tego.... a czarni spece muzyczni wykorzystuja rowniez muzyke Mozarta i rozne inne bo sa szalenie kreatywni ( wiec byc moze wykorzystyja i cos Niemena ale nie robilabym z tego patriotycznych pogadanek bo rynek muzyczny w usa jest ogromny a dobrych wykonawcow mozna znalezc na kazdej ulicy )
I wiekszosci gatunkow muzyki rozrywkowej ( z jazzem wlacznie) ma zrodlo wlasnie w ich muzyce i kolturze a ja lubie czerpac u zrodla......

Stokrotka
27-05-2008, 07:07
A Mick to czarny? ;-) Myślałam, że piszę zrozumiale...

No wiesz, mnie to zadziwia, jak mi ktoś wytyka między wierszami brak patriotyzmu, bo wybieram muzykę nieprodukowaną w naszym kraju i narzekam na naszą (jeszcze raz podkreslam - mówimy tu o muzyce popularnej, tej, której słuchają masy, tej która zapełnia stadiony).

Ja tam patriotką się czuję i wyznaję zasadę "ask not what your country can do for you " i tak dalej ale w ramach miłości do mojego kraju nie zamierzam katować się Kombi czy Rubikiem - tego ode mnie prosze nie wymagać ;-)

retrofood
27-05-2008, 07:28
Czsza było słuchać w ubiegłym tygodniu co Trebunie nagrały razem z Jamajczykamy i nie fanzolić że nie ma u nas co słuchać. Tylko czsza wiedzieć dzie. A coby wiedzieć gdzie, to trza się cóś niecoś znać na radiu. A ten co od komercji oczekuje nowinek, to już zasługuje na występ w programie smiechu warte.

joan
27-05-2008, 09:52
- brakiem kontekstu spolecznego w jakim rado funkcjonuje

ja jednak obstaję za tym że to co słyszymy w polskim radio jest jak najbardziej a propos zastanego kontekstu społecznego.... 8) jednym słowem - szczał w dychie :lol:

2112wojtek
27-05-2008, 10:39
Panie z radiowej opozycji przypieprzyły z tym patriotyzmem jak łysy grzywą :D
Skąd takie podejrzenie? Tym bardziej , ze wymieniłem sporo Pepików i Austriaka. Żeby nie być posądzony o nacjonalistyczny patos, mogę dorzucić paru Ruskich i Omian. :P

Wracając do "ad remu". Nikt nie bedzie sie zastanawiał nad niszową grupą , której potrzeba w radiu czarnych głosów , nowoczesnych ramowek i najnowszych hiciorów. O kontekscie spolecznym Joan juz odpowiedziała :D
Lud potrzebuje tanców na lodzie z tzw. gwiazdami,Dody, disco polo, piszczacych głosów i starych knotów, więc to dostaję.Nie widze powodów do utyskiwania.
Nisza przy odrobinie inteligencji znajdzie sobie również w Polsce odpowiedni repertuar, moderatorów i kontekst.

Stokrotka
27-05-2008, 10:55
Czsza było słuchać w ubiegłym tygodniu co Trebunie nagrały razem z Jamajczykamy i nie fanzolić że nie ma u nas co słuchać. Tylko czsza wiedzieć dzie. A coby wiedzieć gdzie, to trza się cóś niecoś znać na radiu. A ten co od komercji oczekuje nowinek, to już zasługuje na występ w programie smiechu warte.

Ależ ja mam co słuchać, przecież pisałam - jest dwójka i trójka, i mnie to wystarcza. I od nich akurat nowości nie oczekuję, jakby tak ktoś przeczytał więcej niż parę pierwszych zdań ;-) to by odróznił wymagania lumpowe (czyli hot black news) od moich (ja wolę historię rocka i pokrewnych). I że trochę na inne rzeczy narzekamy. I że trochę o różnych zjawiskach medialnych piszemy.

Wiesz, jak ktoś powie, że niemiecki pop jest do kitu, to byś się go chyba nie czepiał, że widocznie Bacha nie słuchał 8)

A jak się nie czyta dokładnie, to łatwo wszystkich wrzucić do jednego worka z pawiem i papugą ;-) i zbesztać arbitralnie że cudze chwalicie a swego nie znacie...

Ja tam mam problem z tym, że w naszym kraju lansuje się właśnie nie te Trebunie i Jamajczyków, tylko nic niewartą chałę - o proszę, co nasza TV z misją ostatnio puszczała, czy wmawianie ludziom że pani Isis potrafi śpiewać to jest misja?

Do Wojtka:


Panie z radiowej opozycji przypieprzyły z tym patriotyzmem jak łysy grzywą
Skąd takie podejrzenie?

Skąd podejrzenie, że to było do Ciebie ;-)


Wracając do "ad remu". Nikt nie bedzie sie zastanawiał nad niszową grupą , której potrzeba w radiu czarnych głosów , nowoczesnych ramowek i najnowszych hiciorów. O kontekscie spolecznym Joan juz odpowiedziała
Lud potrzebuje tanców na lodzie z tzw. gwiazdami,Dody, disco polo, piszczacych głosów i starych knotów, więc to dostaję.Nie widze powodów do utyskiwania.

Ależ się zgadzam w stu procentach i wyżej o tym pisałam - warto, naprawdę warto czytać nie tylko swoje wypowiedzi ;-)

retrofood
27-05-2008, 10:58
Nisza przy odrobinie inteligencji znajdzie sobie również w Polsce odpowiedni repertuar, moderatorów i kontekst.

Ino czsza sie tym zajmować normalnie, a nie wziońć se temat na rozwałke i pieprzyć bez końca wkoło Bolek jaka ta Polska je pipidówa, ino we w niu jorku je cacy bo tam czorne spiwajom. A w ty Polsce to fajne som te inspirowane jeno murzyństwem. Ciekawe, czy słyszoł kto, aby w hameryce słuchały murzyna inspirowanygo kaszubem, albo łowiczym. śmich by był do aborygynów.

nie bez powodu pytałem o Teatr Kamienica. Kiedyś na świecie znali Kantora, a w Polsce nie. Teraz ustrój się zmienił, o Kamienicy piszą we świecie, a w "polska elyta światowa" nie ma o nim zielonego pojęcia.
Tak dierżi!!!

malgos2
27-05-2008, 11:24
Jestem czlowiekiem radiowym - w Stanachi w samochodzie towarzyszy mi radio.

A ktorej stacji sluchasz w Stanach, bo mi sie wydaje, ze tam same reklamy leca, przerywane 30 sekundami muzyki? Kiedys trafilam na stacje Fordham, ale slabo mi w domu odbiera.

lump praski
27-05-2008, 14:42
A chamskiej komercji slucham Hot 93.7 ( szczegolnie jak musze caly dzien spedzic za kolkiem ) albo jak w Nowym Jorku jestem - jazzowej ale bardzo spokojnej bez udziwnien - musze sobie przypomniec jej namiary. Jak trzeba posiedziec wieczorem to 93.7 ma chyba po 9ej albo 10ej taka audycje - koncert zyczen - z prezenterka o "przydymionym " glosie ( Linda Reynolds)i bardzo fajna , czarna bardziej "klasyczna" muzyka.
Ten zarzut braku patriotyzmu bo mi sie Radio Zet nie podoba to az w oczy kluje, ale mi nie przeszkadza..... 8) 8) 8) Kantor byl niespecjalnie znany na swiecie, raczej mocno niszowy a raoprty o jego zawrotnych sukcesach raczej na wyrost. Bylam na jego przedstawieniu w Krakowie chyba nazywalo sie Nasza Klasa - ok, ale wieczna tematyka 2 ej wojny niespecjalnie mnie pociaga.
Teraz czekam na rozkazy jakie ksiazki mam czytac......bo podobno maja wydac taka, ktorej czytac nie nalezy..... 8) 8) 8)
No i wlasnie tu jest ta roznica mentalnosci - w Polsce od komercji nie mozna wymagac a juz absolutnie wyrazic swoje opinii - a dlaczego nie ? Obrazi sie na mnie ? Jesc mi nie da ?

Chef Paul
29-05-2008, 02:05
... czytając poniższe z zazdrości (jak Wojtek) zzieleniałem :) ;)


Akurat postanowilam spedzic urlop w Polsce zahaczajac o weekend majowy zeby sie pospotykac i miec okazje do zlopania wina.


Nic blizszego nie wiem oprocz tego, ze wlasnie dawalam sobie medal otwierajac w Warszawie butelke wina kalifornijskiego, czerwonego i postanowilam upiekszyc te uroczystosc muzyka radiowa i nie dalo sie .....po prostu sie nie dalo.


A czy ja naprawde musze cos ustalac w piatek po poludniu ???? Nie moglbys, tak z laski swojej , oswiecic mnie ?
Wina sa kalifornijskie - jako rasowy praski snob i frankofob bardzo bylam pare lat temu przeciwna - wydawalo sie, ze jak czerwone i wino to musi byc francuskie - ale okazalo sie, ze nie.....kalifornijskie sa juz teraz lepsze. Nie mowie tu o tych z najwyzszej polki, o te niech sie spieraja koneserzy, ale o takich w granicach 30 - 40 dolarow - zdecydowanie lepsze kalifornijskie od francuskich. ale musze ostrzec , ze w Polsce te kalifornijskie sprzedawane za 120 zlotych i w ogole jakies kosmiczne pieniadze to sa te najtansze , ktore mozna wypic, ale to takie kalifornijskie jabcoki.

Szanowna Pani Kiper, może jeszcze nam maluczkim słów parę nt dobrych szczepów, roczników no i może z jakich winnic ?
Zainspirowany Pani wiedzą, w tak wielu dziedzinach, może była by Pani uprzejma o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat kawioru (szczególnie białego), trufli no i wreszcie jak należy pijać szampana (i jaka tutaj jest rola truskawek) ?
Wiem, że nie wymagam zbyt wiele.

ps1 - u mnie na florydzkiej prowincji, te sikacze po 20 to juz całkiem niezłe :) ... chyba już totalnie schamiałem od tego "nie chadzania" :(

ps2 - Zochna zacznij "chadzać" - dalej i częściej ;)

ps3 - Selim ... czepiasz się ;) ... Szanowna Pani pisze:
... ( szczegolnie jak musze caly dzien spedzic za kolkiem ) ... ... ledwie czasu jej starcza, na "chadzanie" i degustację win, a Ty się czepiasz ;)

ps4 - na jakąś "czarną operę" (z nieśmiałością zapytam: czy na północnym East Coast, gatunek ten popularność zdobywa ?) chętnie się bym wybrał (z uwagi na ten "art" z wyżyn geniuszu muzycznego) ... najlepiej gdyby Obamę obsadzono w głównej roli ;)

lump praski
29-05-2008, 04:02
A lubie wina z winnicy kalifornijskiej ktora nazywa sie Russian River na przyklad. Dla znajomych zawsze mam St Francis - Merlot 2005 - super winko w cenie okolo $ 40 ( nie jestem znawca, ale ma w tle czarna porzeczke )
Bilety do Metropolitan Opera mozna zamowic w kasie , telefonicznie za pomoca karty kredytowej. 8) 8) 8) 8) prosze tylko zaznaczyc, jak na rasowego Polaka ( szczotka pod nosem, pif - paf, , czaszki saren na scianie, kielbasa, szmalczyk - szlachcic, Panie, pelnom g e m b o m ) przystalo, ze zyczy Pan sobie czarnych wykonawcow. :lol: :lol: :lol:

czarny jabol
29-05-2008, 06:27
wina spijam rozne, bilety na telefon i neta, to dzieciak dla siebie i kolegow/kolezanek na moja karte zamawia co tydzien.Normalka .

http://img233.imageshack.us/img233/3766/operafn0.jpg

ps. ale to co rosnie na "czaszce sarny" twego pokroju, to szczyt marzen na mojej scianie.:P Oczywiscie barwione na czarno.:D

Chef Paul
29-05-2008, 06:36
A lubie wina z winnicy kalifornijskiej ktora nazywa sie Russian River na przyklad. Dla znajomych zawsze mam St Francis - Merlot 2005 - super winko w cenie okolo $ 40 ( nie jestem znawca, ale ma w tle czarna porzeczke )
Bilety do Metropolitan Opera mozna zamowic w kasie , telefonicznie za pomoca karty kredytowej. 8) 8) 8) 8) prosze tylko zaznaczyc, jak na rasowego Polaka ( szczotka pod nosem, pif - paf, , czaszki saren na scianie, kielbasa, szmalczyk - szlachcic, Panie, pelnom g e m b o m ) przystalo, ze zyczy Pan sobie czarnych wykonawcow. :lol: :lol: :lol:
Szanowna Pani
Straszne ceny u Państwa na tym North East, Merlot rocznik 2005 z winnicy St. Francis, na florydzkich wiochach, nie kosztuje wiecej jak 20usd (no ale prowincja, również musi mieć jakieś przywileje). O jakim tle "czarnej porzeczki" jest Pani uprzejmie wspominać :o ... chyba nie postawiła Pani butelki na tle obrazu z tym miłym skąd inąd krzaczku :) ... etykieta na butelce przedstawia coś zupełnie odmiennego ;)
Rozumiem, że lumpy z Pragi juz od dzieciństwa były karmione ptasim mleczkiem :) - chyba dlatego, aby później mogły "chadzać" - i widok kiełbasy, a nie daj Boże smalczyku napawaja je wstrętem czy nawet wręcz obrzydzeniem :)
Chyba przez nieuwagę, zapomniała Pani dodać, że prócz "szczoty" posiadam jeszcze brodę (w siwe paski jak zebra), choć zebrą nie jestem, raczej wielbłądem, gdyż zaczynają mi wychodzić na plecach dwa garby ... zjawisko to nasila się kiedy czytam na tym Forum, wypociny snobów i frustratów.

Pozwolę sobie Sanownej Pani zwrócić uwagę, iż określenia "rasowy Polak" (dyskryminacja na tle rasowym) :) , czy też "szlachcic" (dyskryminacja na tle pochodzenia) są niemile widziane, w świecie wysokiej kultury i zbytku w którym Pani przebywa, ... czyżby "lumpiarstwo" brało górę nad "chadzaniem" w przypadku braku argumentów.

Z żalem na koniec chciałbym skontestować, że nie raczyła się Pani nawet w kilku słowach odnieść do postawionych pytań które, (wnoszę z Pani wypowiedzi na tym Forum ponieważ, życie milinerów i nawet pory o których raczą zwlekać się ze swoich łóżek, są dla Pani nie obce), nie sprawiły by Pani żadnego kłopotu :)

Chef Paul
29-05-2008, 06:39
... cześć Housik :)

... może masz bilety do Muzeum Tramwajów ;)

czarny jabol
29-05-2008, 06:43
... cześć Housik :)

... może masz bilety do Muzeum Tramwajów ;)

No "Szefie" , teraz to przesadziles.Ja lubie sie przedrzezniac ,ale Ty ublizasz wielbladom i innym zwierzetom. :lol:

ps. hi

Chef Paul
29-05-2008, 06:47
... cześć Housik :)

... może masz bilety do Muzeum Tramwajów ;)

No "Szefie" , teraz to przesadziles.Ja lubie sie przedrzezniac ,ale Ty ublizasz wielbladom i innym zwierzetom. :lol:

ps. hi
Przepraszam :oops:
Hi :)

czarny jabol
29-05-2008, 06:51
... cześć Housik :)

... może masz bilety do Muzeum Tramwajów ;)

No "Szefie" , teraz to przesadziles.Ja lubie sie przedrzezniac ,ale Ty ublizasz wielbladom i innym zwierzetom. :lol:

ps. hi
Przepraszam :oops:
Hi :)

przez Ciebie noge sobie roz... o lawe, zaraz fote "fkleje".

ps. przeprosiny przyjete , ale blizna zostanie.

Chef Paul
29-05-2008, 06:54
... cześć Housik :)

... może masz bilety do Muzeum Tramwajów ;)

No "Szefie" , teraz to przesadziles.Ja lubie sie przedrzezniac ,ale Ty ublizasz wielbladom i innym zwierzetom. :lol:

ps. hi
Przepraszam :oops:
Hi :)

przez Ciebie noge sobie roz... o lawe, zaraz fote "fkleje".

ps. przeprosiny przyjete , ale blizna zostanie.

... idę zajarać ... a fuj (jakby powiedziały wyższe sfery) :lol:
... zaraz wracam :wink:

czarny jabol
29-05-2008, 07:02
o!!!!!!!!!!!!!!!!


http://img207.imageshack.us/img207/6494/aaaro4.jpg

...a ja ide spac , juz sie najaralem i napilem, a jutro do filCHarmonii "jade". :lol:

Pozdrawiam.

Chef Paul
29-05-2008, 07:05
... straszne :lol:

... jeszcze trochę muszę posiedzieć :( ... może nawet do śniadania :-? ... przygotuję sobie "ptasi móżdżek" (na gorąco) :wink:

cześć

czarny jabol
29-05-2008, 07:09
... straszne :lol:

... jeszcze trochę muszę posiedzieć :( ... może nawet do śniadania :-? ... przygotuję sobie "ptasi móżdżek" (na gorąco) :wink:

cześć

....no nie, bo moze obamie tego jednego glosu zabraknac.


ps. zamiast jutro , mialo byc dzis.
Pozdrawiam jak za dawnych czasow.Szacunek!

mbz
29-05-2008, 07:43
Ja tam mam problem z tym, że w naszym kraju lansuje się właśnie nie te Trebunie i Jamajczyków, tylko nic niewartą chałę - o proszę, co nasza TV z misją ostatnio puszczała, czy wmawianie ludziom że pani Isis potrafi śpiewać to jest misja?

Akurat jesli chodzi o Isis, to kolejny przyklad na to, ze ktos jest doceniany gdfzie indziej, a u nas buuu. Isis potrafi spiewac. Ma na swoim koncie wystepy i trase koncertowa z Tony Bennettem i wystepy z McCoy Tynerem ( mam nadzieje, ze akurat w tym watku nie trzeba nikomu tlumaczyc, kto to :wink: :) ) Szkoda, ze u nas od razu przypieto jej latke kolejnej sztucznej plastikowej lali :(

2112wojtek
29-05-2008, 07:49
...
Szanowna Pani pisze:
... ( szczegolnie jak musze caly dzien spedzic za kolkiem ) ... ... ledwie czasu jej starcza, na "chadzanie" i degustację win, a Ty się czepiasz ;)


Tak, tak robota za kółkiem w PKS-ie nie rozpieszcza. Zwłaszcza tych cwaniaków z malinowym nosem oraz miodem w uszach - jak to z pewnym szanownym forumowiczem Hausem ustalilismy onegdaj na typowym przykładzie gorzowskim. :wink:

PS Miło Cię znów widzieć Paul.

Chef Paul
29-05-2008, 08:06
...

...

ps. ale to co rosnie na "czaszce sarny" twego pokroju, to szczyt marzen na mojej scianie.:P Oczywiscie barwione na czarno.:D

... :oops: ... jak mogłem przegapić taką perełkę :o :wink: ...

... hmmm ... ciekawe co wewnątrz takiej "czaszki" się kłębi :roll: :wink:

Chef Paul
29-05-2008, 08:16
...
Szanowna Pani pisze:
... ( szczegolnie jak musze caly dzien spedzic za kolkiem ) ... ... ledwie czasu jej starcza, na "chadzanie" i degustację win, a Ty się czepiasz ;)


Tak, tak robota za kółkiem w PKS-ie nie rozpieszcza. Zwłaszcza tych cwaniaków z malinowym nosem oraz miodem w uszach - jak to z pewnym szanownym forumowiczem Hausem ustalilismy onegdaj na typowym przykładzie gorzowskim. :wink:

PS Miło Cię znów widzieć Paul.

Witaj Wojtku
... widzę, że "duch w narodzie nie ginie" :lol: :wink: ... coraz trudniej o "kulturalną komedię" ... skąd się tacy "aktorzy teatru dnia jednego" biorą ? ... czy człowiek "z tym się rodzi" ? czy to przypadłości nabyte ?

pozdrówka

ps - właśnie mam kilka dni "wolnego", więc "chadzam" na rybki, po necie trochę klikam, i rozglądam się za jakąś "czaszką" coby na sufit przywiesić (za radą House'a zabarwię na czarno - mnie się też trochę zbytku na stare lata należy, miast spijać te jabole po 20, ... i szmalcem się obżerać) :roll: :D :wink:

2112wojtek
29-05-2008, 08:37
he,he
Nie zapomnij tylko o radyjku na tych rybach. Hausik całkiem ciekawe i w dodatku czarne stacyje polecał. :D
Aha! Ze zbytkiem nie przesadź, żebyś nie musiał potem za często chadzać.

retrofood
29-05-2008, 11:29
he,he
Nie zapomnij tylko o radyjku na tych rybach. Hausik całkiem ciekawe i w dodatku czarne stacyje polecał. :D
Aha! Ze zbytkiem nie przesadź, żebyś nie musiał potem za często chadzać.

bo w Hameryce poczują.
one mają czuja!

retrofood
29-05-2008, 19:24
kurna, ta zaraza z radyja przeniesła siem i na telewizyją. Własnie światowe agencyje podały, że polska telewizyja nie szanuje artystów! Otóż moja ulubiona solistka (na równi z Dodą), specjalistka od śpiewania Hymnu Państwowego, poskarżyła się agencjom i innym gazetom, że nie bedzie spiewać w Opolu, bo jej kazali śpiewać, kiedy jeszcze słońce świeci, czyli o 20.00. A ona nie wstaje tak rano, kiedy jest jeszcze widno! I spiewać tak rano nie ma zamiaru!
A ja ją popieram. Nie może tak być, żeby telewizyja rządziła w naszym kraju i okreslała kiedy artyści (wielcy) wstawać mają.

DPS
29-05-2008, 20:12
ps - właśnie mam kilka dni "wolnego", więc "chadzam" na rybki, po necie trochę klikam, i rozglądam się za jakąś "czaszką" coby na sufit przywiesić (za radą House'a zabarwię na czarno - mnie się też trochę zbytku na stare lata należy, miast spijać te jabole po 20, ... i szmalcem się obżerać) :roll: :D :wink:

Kurna, muszę sporo szmalcu naszykować.
Housik, Twój szmalec pojedzie już w tę sobotę do Wawy, odbierz sobie tam, będzie czekał.
Chefie, już się topi, ale do naszego spotkania to chyba następny zrobię. :D
Jako plebs, wsiura i typowy Polak bardzo lubię smaluszek, rodzina oczywiście też. 8)
Jak chorzy czasem bywamy (rzadko niezmiernie) to się nawet smarujemy i obstawiamy smalcem. :lol:

lump praski
29-05-2008, 21:07
Ten wasik, ten wasik, ten wasik .......arrrrrrrrrrrrr. 8) 8) 8)
Gory miecha z grilla mie nie pociagaja, pif - paf tez niet tudziez pelne gustu czaszeczki na scianach , , szlachckiego pochodzenia nie mam ( a wiadomo, ze k a z d y w Polszcze ma i sie legitymuje do siodmego pokolenia wstecz ) , komerycyjne stacje radiowe w Polsce uwazam za chlam jakiego swiat nie widzial , lubie Baracka Obame - a wiec nie tylko nie jezdem patryjotkom mozna powiedziec nawet, ze jestem renagatkom a nawet cyklistkom. 8) 8) 8) 8) 8)
Zdegenerowany North - East chadzajacy do Opery pozdrawia zdrowa tkanke spoleczna na Florydzie. :lol: :lol: :lol: :lol: Prosze ucalowac ode mnie pierwszego lepszego aligatora ..... :lol: :lol: :lol:

2112wojtek
29-05-2008, 22:57
Wszystko już jasne.
Ty się nazywasz albo Maślana, albo Konieczko. Wiem , że nie skumasz.
Chciałbym jednak zwrócić uwagę , że jakość twoich wypowiedzi jest zawsze odwrotnie proporcjonalna do kwadratu ilości uzywanych "usmieszków"
Zdziecinniała ci doszczętnie tkanka od tego chadzania.

retrofood
29-05-2008, 23:00
Ona tak chadza bo pewnie zajść nie może...

Zochna
29-05-2008, 23:06
a nawet cyklistkom. 8) 8) 8) 8) 8)


to zapewne z powodu cyklicznych nawrotów frustracji.
3 strony zmagań z kondycja polskiego radia i wlasną elokwencją
to wyczerpujące, zaiste.

2112wojtek
29-05-2008, 23:25
Ona tak chadza bo pewnie zajść nie może...
Ależ Stanisławie!
Zeby zajść nie trzeba chadzać i to w dodatku z włączonym radiem.

jea
29-05-2008, 23:50
Ona tak chadza bo pewnie zajść nie może...
Ależ Stanisławie!
Zeby zajść nie trzeba chadzać i to w dodatku z włączonym radiem.

taaa...ino gdzie antene nadawczą znaleść :roll:

lump praski
29-05-2008, 23:56
Ktos wie o czym gaworza panstwo Szlachta, Sto Pif i Paf, niech da znac. 8) 8) 8)

2112wojtek
30-05-2008, 00:04
Ktos wie o czym gaworza panstwo Szlachta, Sto Pif i Paf, ......
Boś tępa, jak mawia znajomy karbowy jąkała i po pytaniu stawia "pytajnik".

jea
30-05-2008, 00:14
Ktos wie o czym gaworza panstwo Szlachta, Sto Pif i Paf, ......
Boś tępa, jak mawia znajomy karbowy jąkała i po pytaniu stawia "pytajnik".

Wojtek, z kulturą...najsapierw z baśki a później zapytaj czy można pomóc 8) :wink:

lump praski
30-05-2008, 00:15
Tak, jest tak jak piszesz a piszesz tak pieknie. Daj jeszcze probke tej nowo-mowy, ktora tak cudnie sie perli na forum. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jea
30-05-2008, 00:22
Tak, jest tak jak piszesz a piszesz tak pieknie. Daj jeszcze probke tej nowo-mowy, ktora tak pieknie sie perli na forum. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tak a pro po...
ktoś Cię lubi, szanuje...
masz interes żeby się męczyć...czy nikt Cię nie chce :roll:

lump praski
30-05-2008, 00:28
Pro po.....pro po... po pro ...po pro.....jedz miecho z grilla, smalec i ceres a nie stanie ci nigdy interes.

2112wojtek
30-05-2008, 00:31
Nowo-mowa? A cóż to takiego? Czyżby chodziło o nowomowę?
Widać Orwella panienka zna jedynie z opowiadań.
I powiedzonka takie przaśne zapodaje :D

Jea pewnie masz racje , ale ja na Placu Biegańskiego już dawno nie byłem. :wink:

jea
30-05-2008, 00:32
nie ma jak frystrat :lol:
jadłem wszystko...a Ty masz...(co?) :lol: :lol: :lol:

lump praski
30-05-2008, 00:32
Bedem plakac .... nikt mnie nie chce, nikt mnie nie piesci, znam Orwella z opowiesci .....buuuuuu.

malgos2
30-05-2008, 00:34
Bedem plakac .... nikt mnie nie chce, znam Orwella z opowiesci .....buuuuuu.

A to wszystko dlatego, ze nie lubisz piosenek, ktore juz kiedys slyszalas... :wink:

jea
30-05-2008, 00:34
Jea pewnie masz racje , ale ja na Placu Biegańskiego już dawno nie byłem. :wink:

teraz jest za Puchatkiem 8)

2112wojtek
30-05-2008, 00:37
Jea pewnie masz racje , ale ja na Placu Biegańskiego już dawno nie byłem. :wink:

teraz jest za Puchatkiem 8)
Dobrze wiedzieć! A więc najpierw z baśki, potem wołać pomocy :D

2112wojtek
30-05-2008, 00:40
Bedem plakac .... nikt mnie nie chce, znam Orwella z opowiesci .....buuuuuu.
No i robisz w PKSie.
Raczej przechlapane.

lump praski
30-05-2008, 00:40
Jest znacznie gorzej, malgos, znacznie gorzej.........nie kibicuje juz nawet polskiej druzynie pilkarskiej. Musza chyba tego s(z)malcu za duzo uzywac bo nawet biegac im sie juz nawet nie chce.

2112wojtek
30-05-2008, 00:46
Jest znacznie gorzej, malgos, znacznie gorzej.........nie kibicuje juz nawet polskiej druzynie pilkarskiej. .
To straszne! Jak sobie z tym radzisz?
Chcesz o tym porozmawiać?
Dżizys rulez, alleluja i do przodu w rytmie hip-hop też nie pomaga ??

malgos2
30-05-2008, 00:47
Jest znacznie gorzej, malgos, znacznie gorzej.........nie kibicuje juz nawet polskiej druzynie pilkarskiej. Musza chyba tego s(z)malcu za duzo uzywac bo nawet biegac im sie juz nawet nie chce.

No coz, ja tez mam tak, ze jak wracam po dlugiej nieobecnosci do PL, wlaczam sobie radio i mysle: "ciekawe, co teraz graja?", to graja to samo, co pol roku, rok, 3 lata temu... No przyznaje, ze Trojka trzyma poziom, chociaz momentami z ta niszowoscia przesadza. Wiem dokladnie, o co Ci chodzi, ale tak juz jest, ze ilekroc na tym Forum wspomnisz, ze cos Ci sie podoba w Stanach, to zakrzycza Cie, zezra... Trudno. Tak juz po prostu jest.

lump praski
30-05-2008, 00:50
A niech ta sobie pokrzycza........ 8) 8) 8) lubie ich podraznic - najfajniej reaguja na slowo ' Opera " :D :D :D :D a radio komercyjne w Polsce jest do bani.
Smiesznie bylo, jak zaczal mnie przepytywac z jakiej winnicy , jakie roczniki i za ile wina pijam ..... :lol: :lol: :lol: :lol:
Juz nie zdazylam zlapac Trojki tym razem.

2112wojtek
30-05-2008, 00:55
A niech ta sobie pokrzycza........ 8) 8) 8) lubie ich podraznic - najfajniej reaguja na slowo ' Opera " :D :D :D :D a radio komercyjne w Polsce jest do bani.
Smiesznie bylo, jak zaczal mnie przepytywac z jakiej winnicy i, jakie roczniki i za ile wina pijam ..... :lol: :lol: :lol: :lol:
Fajna jesteś boćwina , chociaż stara nacja , bo aż z siódmego pokolenia. :D

lump praski
30-05-2008, 00:58
Za malo smalcu, za duzo pif.
Nie no, cafka.....
Za duzo smalcu, za malo pif.

roześmiany
30-05-2008, 01:12
...lumpie i margos piszenie jakbyscie zycie przegraly w ameryce.

lump praski
30-05-2008, 01:16
Tak zesmy zrobily ....... :lol: :lol: :lol: :lol: a na ostatek upijemy sie jakims winskiem na Mhttnie. Ale przedtem pocwalujemy na zakupy ciuchowe...ajjjjjj. :D :D :D

retrofood
30-05-2008, 01:17
...lumpie i margos piszenie jakbyscie zycie przegraly w ameryce.

boście dawno chłopa nie miały!!!

roześmiany
30-05-2008, 01:19
....znam takich jak ty.........klawiatura wszystko przyjmie.

Gdybys prowadzila normalne zycie w stanach, nie byloby takich problemow jakie masz. he. :P

roześmiany
30-05-2008, 01:23
...lumpie i margos piszenie jakbyscie zycie przegraly w ameryce.

boście dawno chłopa nie miały!!!


....bardzo prawdopodobne.he.:P

lump praski
30-05-2008, 02:58
Moze lepiej Stanislaw zapyta sie swojej baby, czy nie chcialaby polatac po sklepach z ciuchami ...... jestem, przekonana, ze odpowie ...." nie" bo zazywa chlopa o kazdej porze dnia i nocy. 8) 8) Ta szczesna niewiasta na pewno ma sie w co ubrac ! ! ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
O ile pamietam, to Malzonka Pana Hrabiego w niedziele na zakupy poszlusowala..........ajjjjjjjjj. :roll: :roll:

roześmiany
30-05-2008, 03:38
Moze lepiej Stanislaw zapyta sie swojej baby, czy nie chcialaby polatac po sklepach z ciuchami ...... jestem, przekonana, ze odpowie ...." nie" bo zazywa chlopa o kazdej porze dnia i nocy. 8) 8) Ta szczesna niewiasta na pewno ma sie w co ubrac ! ! ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
O ile pamietam, to Malzonka Pana Hrabiego w niedziele na zakupy poszlusowala..........ajjjjjjjjj. :roll: :roll:

.....za czarna pasta , aby troche przypastowan na odpowiedni kolor i troche sie polumpić, jak przystalo na "łajd bycz".he
ps. kazdy oddaje bogu czesc w taki dzien, w jaki jest to mu nakazane.Co do obracania starej to.......malo kumata jestes i tak tego nie pojmiesz.

lump praski
30-05-2008, 03:44
To Pan Hrabia nie ma chyba wiele do powiedzenia w domu......a tak na marginesie, czesto Malzonka na zakupy jezdzi ? i na dodatek to sie teraz nazywa " oddawac bogu czesc " ? ? ? Super sie nazywa ! ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

roześmiany
30-05-2008, 03:45
w kazda niedziele, przecie ona nie z lupowskiego dziadowa.

lump praski
30-05-2008, 03:48
Cale szczescie, cale szczescie...... ze ma sie w co kobtka ubrac.

roześmiany
30-05-2008, 03:48
To Pan Hrabia nie ma chyba wiele do powiedzenia w domu......a tak na marginesie, czesto Malzonka na zakupy jezdzi ? i na dodatek to sie teraz nazywa " oddawac bogu czesc " ? ? ? Super sie nazywa ! !

....a mowilem , ze malo kumata jestes .Niedziela jest zwyklym dniem roboczym dla wielu ludzi."Niedzieluja" sie w inne dni.he.

lump praski
30-05-2008, 03:56
Eeeeee tam, zarty..... wolne . To sie roznie nazywa, ale " praca w niedziele " to juz przesada.

roześmiany
30-05-2008, 03:58
Eeeeee tam, zarty..... wolne .

tacy jak ty. he

ps . jak widac dobrze strzelilem powyzej, z tym twoim przegranym zyciem.he

lump praski
30-05-2008, 04:03
Pan Hrabia zawsze swietnie strzela.....nigdy celu nie chybia, jakze by inaczej !

roześmiany
30-05-2008, 04:06
Pan Hrabia zawsze swietnie strzela.....nigdy celu nie chybia, jakze by inaczej !

...czarne radio, raczej trudno byloby nie trafic...he

lump praski
30-05-2008, 04:09
Czrarne radio , czarne mysli, czarny czwartek i w ogole wszystko czarne.....wlasnie slucham 93.7 - i czarno za oknem tez bo noc.

roześmiany
30-05-2008, 04:12
Czrarne radio , czarne mysli, czarny czwartek i w ogole wszystko czarne.....wlasnie slucham 93.7 - i czarno za oknem tez bo noc.

....."szop pracz na smietniku zyje".he

lump praski
30-05-2008, 04:14
Nie ma jak smietnik .

roześmiany
30-05-2008, 04:17
Nie ma jak smietnik .

...i trudno sie dorobic, zaczni na winiec zbierac, bo jak stara rak wykonczy to beda klopoty z zakupem. :P

lump praski
30-05-2008, 04:20
Jak wykonczy to wykonczy. Kazdego to czeka - chcial, nie chcial. Hrabiego tez nota bene . I zadnych wiencow, beddzie skremowana - taniej. Co innego z czlonkami rodziny Pana Hrabiego - przepych, kir, orkiestra deta....... gdzie mi tam do takiego s t y l u .

roześmiany
30-05-2008, 04:22
Jak wykonczy to wykonczy. I zadnych wiencow, beddzie skremowana - taniej.

tak matke szanujesz.he

ps . tylko aby taniej bylo.

lump praski
30-05-2008, 04:23
A kto teraz matki szanuje, cos Pan Hrabia, z konia spadl ? ? ? ? :D :D :D

roześmiany
30-05-2008, 04:25
A kto teraz matki szanuje, cos Pan Hrabia, z konia spadl ?

ja tego 93.7 nie slucham.

Moge ci z buzi wyciagnac to, co sam sobie w nia wpakowalas.

lump praski
30-05-2008, 04:30
Gdzie tam Hrabiemu do takiego urobku i ciezkiej pracy.

roześmiany
30-05-2008, 04:33
Gdzie tam Hrabiemu do takiego urobku i ciezkiej pracy.

Degeneraci spoleczni tez musza czegos sluczac.

....moze w twoich slowach:" muzyka ludzi biednych, bez pracy, bez perspektyw - z housingow, tradycyjnych fortec przemocy i narkotykow. "

ps. nawet inteligentna czesc afroamerykanow na nich "leje", ale sa i wierni sluchacze.he

lump praski
30-05-2008, 04:39
Ma Hrabia zakret do studiowana moich slow, juz o nich dawno zapomnialam. :D :D :D Przeciez jest jasne, ze jestem lumpem - wyraznie stoi, nie ?
No to Hrabia sie zna - czarni na czarnych nigdy nie leja - oni mowia - nasza utallentowana , zblakana mlodziez.

roześmiany
30-05-2008, 04:44
Ma Hrabia zakret do studiowana moich slow, juz o nichdawno zapomnialam. :D :D :D Przeciez jest jasne, ze jestem lumpem - wyraznie stoi, nie ?
No to Hrabia sie zna - czarni na czarnych nigdy nie leja - oni mowia - nasza utaletowana, zblakana mlodziez.

Co tu analizowac. Zyjesz na smietniku, matke chce spalic (aby bylo tanie), sluchasz muzyki bandziorow i narkomanow.......


ps."leja" to tylko przenosnia , oni do siebie strzelaja jak zadna inna grupa etniczna. a-ha i narkotykami truja.

lump praski
30-05-2008, 04:47
To sie nazywa " bladzenie' panie Hrabio a nie zadne tam takie co Pan Hrabia raczyl wymienic. Ja bo tepa jestem i to dobrze, ze pan Hrabia mie tak uswiadamia, ze " lac" to nie naprawde "lac" a ja juz myslalam......wiec to dobrze, ze klasa wyzsza i lepiej swiadomoa mie tak uswiadamia za co bardzo serdecznie dziekuje.

roześmiany
30-05-2008, 04:51
To sie nazywa " bladzenie' panie Hrabio a nie zadne tam takie co Pan Hrabia raczyl wymienic.

...pewne grupy etniczne tak maja.he.


ciekawe jest tylko to , ze gdy dociagna do 40 roku zycia to 94% calej populacji bladzila w kreminale.he

lump praski
30-05-2008, 05:00
Bladzi sie w kazdym wieku ....a w Polsce to wiezienia pustka swieca ? ? ? Podobno musza sie upychac kolanami zeby miejsce w celi znalezc. Przepelnienie niby takie. Ale ja rozumie, ze to propaganda taka, bo przeciez we wiezniu tylko czarni siedza a w Polsce nie ma duzo czarnych.
Problem tylko taki, ze czarny w usa z wieznia wyjdzie i jeszcze jakas dobra muzyke nagra, piosenke zaspiewa, jak 50 Cent i jeszcze milionerem zostanie - i przez to radio jakby lepsze czy co....a w Polsce tez z wiezienia przeciez wychodza a nie spiewaja, nie nagrywaja i zycie muzyczne zamiera ....to ta roznica powiedzialabym, dosc fatalna. Bo ile mozna sluchac Maryli Rodowicz !

roześmiany
30-05-2008, 05:04
Bladzi sie w kazdym wieku ....a w Polsce to wiezienia pustka swieca ? ? ? Podobno musza sie upychac kolanami zeby miejsce w celi znalezc.

watpie w to, aby 90% polskiego spoleczenstwa w wiezieniu siedzilo osiagajac 40 rok zycia.

ps. w stanach wydaje sie na wiziennictwo kilka razy wiecej jak na szkolnictwo, a ciekawym procentem sa sluchacze "hot93,7". malinowy nosie. :P

lump praski
30-05-2008, 05:12
A. No to co innego. W Polsce szkolnictwo na wysokim poziomie - szczegolnie te, no, co ja bym chciala miec a nie mam - ta matura .... Ale muzyka wraz kiepska. W Polsce , niestety. To niech zamkna troche wiecej spoleczenstwa we wiezniu to moze sie muzycznie zmobilizuje i radio lepsze bedzie. Bo slysze na wlasne uszy, ze ci kryminalisci dobra muzyke jakos robia.

roześmiany
30-05-2008, 05:17
...jednym slowem zmarnowalas sobie zycie, jak widze. :P Pozostalo tylko tobie sluchac hot 93.7. :D

ps. kup sobie wieksze kółko.he a-ha i wygrzeb sobie miod z uszu. :P

lump praski
30-05-2008, 05:24
To tylko Hrabia zgarnia w zyciu same asy .......ja bylam, jestem i bede lumpem. Zapuszcze sobie kropelki .... zycze Hrabiemu milych wrazen przy sluchaniu nowych, pelnych ekspresji hitow Rodowicz Maryli.

malgos2
30-05-2008, 10:08
...lumpie i margos piszenie jakbyscie zycie przegraly w ameryce.

Ciekawe, bo ja akurat mieszkam w Krakowie... :roll: :roll: :roll:

Chef Paul
30-05-2008, 17:07
...
... lubie ich podraznic - najfajniej reaguja na slowo ' Opera " :D :D :D :D ...
Smiesznie bylo, jak zaczal mnie przepytywac z jakiej winnicy , jakie roczniki i za ile wina pijam ..... :lol: :lol: :lol: :lol:
...
... ależ, Szanownej Pani coś się pokręciło, (może warto by czapeczkę zdjąć, za mocno w główkę uciska, można od tego "wytrzeszczu" dostać :wink: ) ... przecież to Pani była uprzejma nas poinformować wcześniej, jakie i za ile, pija Pani winka :lol: więc uprzejmą prośbę wysłałem, o podzielenie się z nami tą wiedzą (dla Pani jednak, jak wnoszę z odpowiedzi, wciąż jednak tajemną :) ), gdzieżbym tam przepytywać chciał, ... dzielnicowym nie jestem, skromnym kuchtą jeno :wink: ... a śmieszna to Szanownej Pani odpowiedź była :lol: ...

ps - "szczotka" to się Szanownej Pani chyba z pracą kojarzy, może nawet w Operze :o

lump praski
30-05-2008, 19:36
Kieruje sie stara zasadow kazdego rasowego lumpa , ktora brzmi

- Pije i daje pic innym.
A za ile pija, z kim pija, gdzie i co pija to mnie specjalnie nie obchodzi. I nigdy nikogo na ta okolicznosc nie przepytuje - zechce to sam/a powie.
8) 8) 8) 8)
Dla ulatwienia dodam, ze watek ten mowi o beznadziejnych radiowych stacjach komercyjnych w Polsce, ktore mialy byc okretem flagowym : dobrej muzyki, profesjonalizmu i najnowszych trendow w muzyce rozrywkowej.
8) 8) 8) 8)
Jesli chce mnie Sze (ry) f przekonac, ze jest wyzszy, silniejszy, grubszy, piekniejszy, madrzejszy a jego styl zycia jedynie sluszny - to nie musi - wierze na slowo.

Zochna
01-06-2008, 16:12
ja to niektorzy lubia z wlasna ignorancja sie obnosic :D
stacji w radiu znalezc nie umie ( guziczek ),
ze szkoly tylko Maryle Rodowicz pamieta :D
A co mi tam - w koncu dzisiaj dzien dziecka :
Lao Che sobie posluchaj. Tylko w slowa sie dobrze wsluchaj. Ptys Mietowy :D
okret flagowy :lol: skad Ty to bierzesz :lol:

joan
01-06-2008, 18:43
ooo - także polecam Lao Che- jako przepełniona dumą krajanka 8) :lol:
do zaslyszenia często w Trójce 8)

lump praski
01-06-2008, 22:18
Nie tylko pije co chce i kiedy chce, ale i slucham czego chce .
Dziekujac za rade czego mam sluchac zostane sobie przy O p e r z e ( solowa Mimi w Cyganerii ) i 93.7 na co dzien ewnentualnie Smooth Jazz.
Taki juz ze mnie ignorancki, zimny dran, a do tego lump i dobrze mnie z tym bez dwoch zdan... 8) 8) 8)

barakuda1
03-11-2010, 04:39
Kieruje sie stara zasadow kazdego rasowego lumpa , ktora brzmi

- Pije i daje pic innym.
A za ile pija, z kim pija, gdzie i co pija to mnie specjalnie nie obchodzi. I nigdy nikogo na ta okolicznosc nie przepytuje - zechce to sam/a powie.
8) 8) 8) 8)
Dla ulatwienia dodam, ze watek ten mowi o beznadziejnych radiowych stacjach komercyjnych w Polsce, ktore mialy byc okretem flagowym : dobrej muzyki, profesjonalizmu i najnowszych trendow w muzyce rozrywkowej.
8) 8) 8) 8)
Jesli chce mnie Sze (ry) f przekonac, ze jest wyzszy, silniejszy, grubszy, piekniejszy, madrzejszy a jego styl zycia jedynie sluszny - to nie musi - wierze na slowo.

-


Chłe, chłe, chłe


:D:D:D:D

Się podpiszę :D:D:D

Dodam jeszcze , że w PO lsce sytuację ratuje Radio Maryja :D:D:D:D


Ci, którzy go nienawidzą zasypiają chyba i budzą sią słuchając tego radia :D:D:D


Każda stacja chciałaby mieć tak wiernych słuchaczy :lol::lol::lol::lol::lol:



Buhahahahahahahahahahahahahah :D:D:D:D:D:D

-

barakuda1
03-11-2010, 04:41
Jestem czlowiekiem radiowym - w Stanachi w samochodzie towarzyszy mi radio a w Polsce zawsze towarzyszyl mi w domu bo telewizji z zalozenia nie posiadam. Ale to co daja teraz na antenie komercyjne stacje radiowe w Polsce to gorzej niz dno. Jakies smetne wycia z lat osiemdziesiatych a i to nie najwyzszego lotu, od czasu do czasu pan zapowiada "hiciory" i jezyk, ktory nie razi moze w mtv brzmi jak zgrzyt tramwaju na zakrecie - zreszta te "hiciory" sa tylko takimi z nazwy bo nikt na swiecie ich nigdy nie slyszal, - brak jakiegolkolwiek muzycznego tematu przewodniego stacji - no oczywiscie oprocz " hiciorow" - wszystko podlane sosem reklam.
Jedynie Radiostacja jakos starala sie rownac w gore, ale oczywiscie jakis komercyjniak ja kupil i sie skonczylo w miare prezne i dobre radio i jest totalna k i c h a z reklamami w tle.
Podobno leci jeszcze czasami zeszloroczne rosyjskie disco polo, ale juz do tego hiciora nie dotrwalam....

-

cool :D

-

barakuda1
03-11-2010, 04:43
załóż swoje radio i nie marudź ....

-


Buhahahahahahaha :lol::lol::lol::lol::lol:

I to by było na tyle :D:D:D:D:D

-

barakuda1
03-11-2010, 13:32
Juz nie zdazylam posluchac Trojki bo musialam zmienic ponownie strefe czasowa - ale jesli jest cos naprawde fajnego w stanach to wlasnie radio a jesli jest cos naprawde paskudnego w Polsce to radiowe stacje komercyjne. Chlam i dno dna. Juz nie mozna gorzej.

-

Nadal tak seplenią i chrzęszczą prezenterzy komercjalnych stacji radiowych w PO lsce :D:D:D:D:D ?

-