PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja - doradźcie proszę



rpawlak
05-05-2008, 11:40
Witam
Jakiś czas temu stałem się posiadaczem ponizszego domu. Niektórzy moga powiedzieć, że wygląda niezbyt pieknie :lol: ale nie miałem żadnego wpływu na jego wygląd obecny. Ze wzgledu na to, że dom stoi bardzo blisko centrum Warszawy a w środku jest wykończony i praktycznie rozplanowany postanowiłem w nim zamieszkać. Jak widac ze zdjęć brakuje mu elewacji, orynnowanie jest juz zainstalowane (ciemnobrązowe PCV). Doradźcie proszę jaki kolor elewacji pasowałby do niego i w jaki sposób zniwelować "efekt transatlantyka" wywołany przez ostro zwieńczony dach od fronu. Okoliczne domy są białe lub piaskowe.Fundament od fronu będzie odsłonięty jeszcze ok 30 cm gdyż dom jest nadmiernie podsypany. Budynek gospodarczy przed wejściem będzie wyburzony.
Profesjonalistów też zapraszam do współpracy (również z wykonaniem).
Widok od frontu
http://images24.fotosik.pl/208/5e6bcdeabb1f3825.jpg (www.fotosik.pl)
Widok od ogrodu
http://images31.fotosik.pl/241/19d9ea790aea48ff.jpg (www.fotosik.pl)
wejście
http://images32.fotosik.pl/241/726bbd2739e22e6d.jpg (www.fotosik.pl)



[/img][/code]

izabela.16
05-05-2008, 13:04
przepraszam za krytyke (choc wiem ze czasem okolicznosci zmuszaja) ale od tej titanicowej strony dom poprostu straszy:(

do brazu proponowalabym wlasnie piaskowy kolor lub żolty zgaszony..albo jakis ciut ciemniejszy bez... no chyba inny do brazu nie zabardzoo sie nadaje,ewentualnie ecru bo bialy wygladalby blado.

rpawlak
05-05-2008, 13:14
przepraszam za krytyke (choc wiem ze czasem okolicznosci zmuszaja) ale od tej titanicowej strony dom poprostu straszy:(

do brazu proponowalabym wlasnie piaskowy kolor lub żolty zgaszony..albo jakis ciut ciemniejszy bez... no chyba inny do brazu nie zabardzoo sie nadaje,ewentualnie ecru bo bialy wygladalby blado.

Dzieki, na szczęście okolica też nie grzeszy urodą i składa się głównie z klocków typ PRL.
W jakim kolorze proponujesz podbitkę (jest biały siding) i fundament?

EZS
05-05-2008, 19:27
A jakby mu zrobić górę w drewnie albo lepiej dół w jakimś "kamieniu"?
Jakis architekt by sie przydał...

izabela.16
05-05-2008, 19:54
wyjscie pierwsze.zostaw podbitke biala komponujaca sie z oknami a elewacje cos na braz

wyjscie drugie .podbitke przemaluj na jakis brazik no i okna tez by pasowalo(albo i nie ) i elewacje zrob na jakis ecru

wyjscie trzecie.poszukaj swojego projektu i zapytaj w biurze projektowym (z ktorego powstal projekt)czy przyslali by ci plyte cd z katalogiem a tam czesto gesto sa "kolorowniki" domkow.Albo chociaz znajdz podobny domek.

specjalistka nei jestem ale jezeli pomoglam to sie ciesze.

rpawlak
06-05-2008, 10:41
wyjscie pierwsze.zostaw podbitke biala komponujaca sie z oknami a elewacje cos na braz

wyjscie drugie .podbitke przemaluj na jakis brazik no i okna tez by pasowalo(albo i nie ) i elewacje zrob na jakis ecru

wyjscie trzecie.poszukaj swojego projektu i zapytaj w biurze projektowym (z ktorego powstal projekt)czy przyslali by ci plyte cd z katalogiem a tam czesto gesto sa "kolorowniki" domkow.Albo chociaz znajdz podobny domek.

specjalistka nei jestem ale jezeli pomoglam to sie ciesze.


Dzieki wielkie, podbitkę zmienię na brąz ale z oknami to raczej niemożliwe lub kosztowne, pozostaną białe.

ms.
06-05-2008, 11:25
Spec ze mnie żaden, nie mniej jednak spróbuję się wtrącić.

Ciekawe efekty daje połączenie tynku i drewna - parter tynkowany, góra transatlantyka wykończona drewnem.

Wariant droższy - frontowa ściana części transatlantycznej obłożona płytkami klinkierowymi + powtórzenie tego motywu na ścianach nad wejściem i od strony tarasu.

Można też dać dwa kolory tynku, ale też w układzie pionowym.

Drewniany słup przy wejściu wygląda nieco rachitycznie przy masywnym wykuszu, który jest nad nim.

Budynek gospodarczy koniecznie do rozbiórki.

izabela.16
06-05-2008, 11:43
Jeszcze jedno-kto projektuje takie "koszmary"-rozumiem ze sa gusta ,gusciki itp ale bez przesady:)

izabela.16
06-05-2008, 11:45
A swoją droga widzialam (tutaj na forum) tak zrobiona elweacje ze dom wygladal jakby byl przewrocony .tak ze komin byl przedsionkiem domu a podloga parteru byla plaskim dachem...i weygladalo to bosko a napewno poprawialo humor:)

ohh
06-05-2008, 11:50
Jeszcze jedno-kto projektuje takie "koszmary"-rozumiem ze sa gusta ,gusciki itp ale bez przesady:)

No właśnie - bez przesady. Widziałam o wiele brzydsze domy. Myślę, że jak się zrobi odpowiednią elewację, to ten dom może wyglądać całkiem fajnie :D

Magaa
06-05-2008, 13:34
A może pokombinować z dwoma kolorami elewacji - jaśniejszym na dole (np ecru, piaskowy) i ciemniejszym (beż? wrzosowy?) na górze, tzn ponad linią dolnych okien..
Powstała w ten sposób pozioma "linia" oddzielająca oba kolory optycznie skróciłaby bryłę budynku.

Podobny efekt dałoby np cos w rodzaju podmurówki z klinkieru czy kamienia..

Domek oryginalny, to fakt :D , ale widywałam już większe straszaki

Pozdrawiam

rpawlak
06-05-2008, 16:46
Dziekuję Wam za wszystkie rady.
Domek to projekt indywidualny (ktoś miał gust prawda?) z końca lat 90. Dzieki tak wysokiemu dachowi, na piętrze w 3 sypialniach po 20m2 praktycznie nie ma skosów. Są tylko w garderobie i łazience. Dom jest postawiony w ostrej granicy na działce o szerokości 12,3m.
Gdyby jakiś architekt miał ochotę zmierzyć sie z tym wyzwaniem bardzo prosze o kontakt na PW.
Pozdrawiam

izabela.16
06-05-2008, 18:18
wrzuć do photoshopa lub painta:)i sie pobaw kolorami...

RAIDER12
06-05-2008, 22:24
Jak w centrum Warszawy to probowałbym go wpierw sprzedać może ktoś sie skusi i za te pieniądze wybudować coś dużo ładniejszego,dasz radę.

rpawlak
07-05-2008, 11:21
Jak w centrum Warszawy to probowałbym go wpierw sprzedać może ktoś sie skusi i za te pieniądze wybudować coś dużo ładniejszego,dasz radę.

Nierealne czasowo i finansowo,ale dzieki za radę. Za działki w okolicy życzą sobie juz 800 zł za m2 a gdzie jeszcze dom.

dandi3
14-07-2008, 20:04
dom nie jest zły. Fundament obłożyłbym ciętym kamieniem a elewacja zdecydowanie żółta w zgaszony sposób. Drewna w tym nie widzę: Fundament taki :
http://img375.imageshack.us/img375/9959/smrek4801ptt7.jpg

Kolor elewacji taki:
http://img375.imageshack.us/img375/5594/prymulka390a0phe0.jpg

djwaca
15-07-2008, 13:03
Ja bym zrobił coś w kolorach ciemnej zieleni.

arktyk
15-07-2008, 13:49
Najlepiej w żóltym - ale jasnym piaskowym kolorze. Zielone elewacje ostatnio są modne. Widziałem kilka takich domów w okolicy, ale sam nie zdecydowałnym się na taki eksperyment.
pozdr,