PDA

Zobacz pełną wersję : Projekty nowych domów a kocioł retortowy



PIH
05-05-2008, 20:59
Witam Wszystkich,

Męczy mnie jeden poważny problem na który nie znam odpowiedzi.

Przeglądałem mnóstwo projektów domów, wybrałem kilka które mnie bardzo zainteresowały, ale niestety żaden projekt nie przewiduje ogrzewania domu na paliwo stałe (np. kocioł retortowy), nie ma przygotowanego komina ażeby taki piec podłączyć. Wszystkie przegrody mają 14cm2, a pod taki piec potrzebna jest zazwyczaj przegroda min ok. 30cm2.

Dlaczego wszystkie projekty nowych domów nie są przygotowanie na ogrzewanie kotłami retortowymi, przecież to jest najtańsze nowoczesne ogrzewanie?

Uważam iż skoro ktoś buduje dom to chciałby, aby jego budynek został tak wybudowany żeby miał możliwość podłączenia właśnie takiego ogrzewania.

Proszę o opinie i komentarze co o tym sądzicie?

Trociu
06-05-2008, 09:17
Zawsze możesz wynając architekta, aby Ci zaprojektował taki dom, o jakim marzysz. Ewentualnie możesz zrobić adaptację projektu gotowego

Możesz rozwinąć co masz na myśli pisząc o przegrodach 14 i 30cm2?

Komin też odpowiedni możesz postawić i wtedy nie masz już tego problemu.

Mój domek też w projekcie nie przewidywał pieca na ekogroszek a taki będzie w nim stał jak się uda już za miesiąc.

PIH
06-05-2008, 10:20
Wymagany przekrój otworu komina pod piec na ekogroszek to zazwyczaj 30cm2, a we wszystkich projektach co mnie zainteresowały do pomieszczenia gospodarczego/kotłowni jest doprowadzony komin o otworze 14cm2