PDA

Zobacz pełną wersję : czym zabezpieczyc pale pod plot mysliwski ?



mannix
05-05-2008, 21:39
czym zabezpieczyc przed gniciem pale pod plotek mysliwski ? w ziemi bedzie ok 35 cm pala wkopanego.
myslalem nad:
1. posmarowaniu masą bitumiczną
2. posmarowaniu szkłem w płynie
3. nasączeniu starym olejem samochodowym.
co wybrac, zeby miec spokoj na min 10 lat ?
ziemia nie nalezy do mokrych, raczej bardziej piaszczysta.

laziale
05-05-2008, 21:43
Nie przez dziesięć lat to nie wytrzyma by nie podgniło, najlepiej posmarować masą bitumiczną to da jakiś efekt

bladyy78
06-05-2008, 07:36
Ja bym opalił słupki w tych miejscach gdzie bada w ziemi a później zamoczył je w jakimś oleju żeby dobrze go naciągały.

farida
06-05-2008, 08:28
Opalanie to podobno sprawdzoy sposob.My opalalismy.Mam znajomego ktory smarowal jakims lepiszczem i twierdzi,ze miedzy slupkiem a lepiszczem powstala taka "kieszonka" gdzie zbiera sie woda i slupki pruchnieja,wiec jeszcze gorzej.
(Mamy troche takiego plotu,ale na kolejne czesci wylejemy w ziemi beton,zatopimy uchwyty i do nich przymocujemy drewniane slupy)

mannix
06-05-2008, 16:14
Opalanie to podobno sprawdzoy sposob.My opalalismy.Mam znajomego ktory smarowal jakims lepiszczem i twierdzi,ze miedzy slupkiem a lepiszczem powstala taka "kieszonka" gdzie zbiera sie woda i slupki pruchnieja,wiec jeszcze gorzej.
(Mamy troche takiego plotu,ale na kolejne czesci wylejemy w ziemi beton,zatopimy uchwyty i do nich przymocujemy drewniane slupy)
w kwestii opalania to czy opalaliscie jakas specjalna oalarka ? czy tez (prosze sie nie smiac) np. nad ogniskiem ?
czy opalanie tylko powierzchniowe, czy tez glebiej ?

bladyy78
06-05-2008, 18:38
Możesz nad ogniskiem możesz palnikiem. Opalasz tak żeby się drewno troszkę zwęgliło. Najlepiej włożyć słupki w żar z ogniska.

farida
06-05-2008, 21:52
Możesz nad ogniskiem możesz palnikiem. Opalasz tak żeby się drewno troszkę zwęgliło. Najlepiej włożyć słupki w żar z ogniska.

Dokladnie.Mozna sie przy tej robocie dobrze bawic.Oby nie za dobrze,bo slupki diabli wezma :wink: .
mpoplaw,sa rozne rozmiary tych szpikulcow?