PDA

Zobacz pełną wersję : Agregat pradotwórczy na 380V. Jakiej firmy?



kasiaiwojtek
05-05-2008, 22:52
Witam.
Poradźcie prosze jaki kupic agregat prądotwórczy na 380V. mam problem z prądem na działce. Energrtyka to monopolista za duzo sobie liczy za prad budowlany no i jeszcze maja czas go podpiąc a ja potrzebuje tylko na kilka tygodni do wymieszania betonu.
Czym się sugerowac kupując agregat, jakiej firmy i w ogóle.
A może ktos chcialby odsprzedać :)
Za porady serdecznie dzieki.

SIOUX
05-05-2008, 23:15
Podbijam temat. Sam jestem zainteresowany takim zakupem . Prosimy o porady.

panda
06-05-2008, 02:20
1. Tani, noname, taka jednorazówka, wykorzystać i do śmieci
2. Drogi, firmowy, odpalany z akumulatora,ze stabilizacją napięcia i częstotliwości, po budowie zostawić jako zasilanie awaryjne

Miałem noname, szybciutko poszedł do śmieci - padła elektronika a najbliższy serwis elektroniki w Niemczech. Potem kupiłem Pramac ES 8000 (silnik Hondy, 8kVA, 50Hz), stoi teraz jako zasilanie awaryjne części instalacji w domu (pompa ciepła, lodówka, komputery, alarm).
Jedyne co mi żal to tych 2 tysiaków na poprzedniego złoma, a miało być tanio i pięknie. Niestety tanio to sobie można liściem ... podetrzeć.

marcin714
06-05-2008, 07:13
Dobry 3f jest raczej poza zasięgiem finansowym skoro przyłącze budowlane jest zadrogie. Z gratami to tylko problemy. Ja bym sobie wyporzyczył na te dwa tygodnie takiego jaki akurat jest mi potrzebny za niewielkie pieniądze i miał bym to z głowy.

bst
06-05-2008, 09:35
Mozna dostac czasami wojskowe, z demobilu za grosze.
Ja swoj, fakt ze 1 fazowy 2.5kw kupilem za 160zl, czyli taniej niz za zlom, bo wazy 105kg :)
Ciagnie nawet spawarke.

marcin714
06-05-2008, 09:53
Nawet z demobilu 3f będzie droższy niż z wypożyczalni. A czy będzie działał to nie wiadomo. A co potem z nim zrobić? bo jako rezerwa zasilania to raczej się nie nadaje. A tak dzwonisz , przywozą instalują serwisują i zabierają po robocie.

Zbyszek 1'
06-05-2008, 11:18
Ja kupiłem 3-fazowy na allegro za 1200 zł, pochodził gdzieś 2-tygodnie i padł, więc kupiłem einhella za około 3 tyś i tym stan surowy dokończyłem ale po zimie nie chciał już odpalić, tego z allegro nie chcą mi naprawić na gwarancji - standardowa ściema że za durze było obciążenie, a einhella wysłałem i przysłali mi nowego - gwarancja jest 2 letnia.. No ale jak padł pożyczyłem od znajomego na tydzień Hondę (kosztuje w castoramie około 5 tys) i to jest zupełnie inna jakość. Za wypożyczenie 3-fazowego chcieli od 100 do 150 zł za dzień więc według mnie nie opłaca się wypożyczać. Jak bym miał jeszcze raz decydować to od razu kupił bym hondę przynajmniej bym się nie denerwował że 5 ludzi nie ma co robić na budowie bo agregat padł, a i po budowie został by porządny agregat - który pewnie można by sprzedać na allegro.

AWIk
06-05-2008, 12:10
Myślę, żę z tym wypożyczeniem to jest całkiem dobry pomysł. Wypożyczysz, zapłacisz, oddasz. Jak się zepsuje to irma Ci podstawi nowy i już.
np. http://www.tytanium.com.pl/pl/wynajem/agregaty-i-generatory/agregaty-trojfazowe/

Zbyszek 1'
06-05-2008, 12:29
Ja jednak bym nie pożyczał, kilka tygodni tzn pewnie stan surowy czyli pewnie ze 2 miesiące, to wyjdzie przy najtańszym rozwiązaniu 3700 zł - a za tą kasę można już kupić einhella, pewnie będzie potrzebny jeszcze przy dachu i do tynkowania a to pewnie kolejne 3 tys. więc już masz jakiś lepszy.

panda
06-05-2008, 13:21
Ja jednak bym nie pożyczał, kilka tygodni tzn pewnie stan surowy czyli pewnie ze 2 miesiące, to wyjdzie przy najtańszym rozwiązaniu 3700 zł - a za tą kasę można już kupić einhella, pewnie będzie potrzebny jeszcze przy dachu i do tynkowania a to pewnie kolejne 3 tys. więc już masz jakiś lepszy.
Popieram w całej rozciągłości :)
Swój pierwszy kupowałem "na chwilę" bo przecież energetyka obiecała że już za chwilę, a wyszło tak że jeszcze więźba była na agregacie robiona.
U mnie na wsi wyłączenia prądu to norma. Ostatnio zabrakło jak tynkarze robili więc wajcha w tablicy i prąd był. Aż sąsiad przyjechał dlaczego wszędzie ciemno a mnie światła się świecą :lol:

kasiaiwojtek
07-05-2008, 02:09
Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedź i wszelką pomoc. Na dobry agregat trzeba wydać ponad 3 tys. który później i tak może się przydac. Wypożyczać ? hmm,drożyzna. Musze znaleść jakieą alternatywne wyjścia.

U mnie z energetyka jest dziwna sprawa, słup stoi, sąsiad szafke ma, prąd ma a ja nie (sąsiad wykańcza wnętrze, ja zaczynam budowe) Zastanawiam się czy da się jakos podpiąć "szafka budowlaną" pod szafkę na słupie z zabespieczeniem głównym i licznikiem tak żeby kożystać z energii nie płacić za energie budowlaną a rozliczać się z licznika.
Wszystko chyba zależy od humoru energetyki :(
ciekawy jaki będzie miec jutro po południu. Właśnie w tej sprawie do nich pojade. Trzymajcie za mnie kciuki.

MST
07-05-2008, 05:37
Nie pakuj sie w 380. Po co te koszta, masa i rozmiary. Nie pakuj sie w chinskie gowno. Co z tego, ze gwarancja, skoro ekipa bedzie stala 2 tygodnie.

Polecam porzadny agregat 220 3 kW + falownik 380/220. Falownik rzecz chodliwa, nowa kosztuje zaledwie pare stowek a po budowie mozna sprzedac.
Na takim falowniku przy agregacie 3.0 kW pójdzie nawet duża betoniarka na sile.

Polecam agregaty Hondy i Wolff z silnikami Briggsa. Reszta szkoda sobie zawracac glowy. Ci dwaj producenci maja silniki nie do zajechania. Pod warunkiem eksploatacji "z glowa".

Polecam ten model Wolffa:

http://www.agregaty.elem.com.pl/index.php?page=wolf_items&item=3001

Przerabialem ten temat pare miesiecy temu i nie znalazlem markowego sprzetu w lepszej cenie.

kasiaiwojtek
07-05-2008, 10:52
z czy możesz jaśniej o tym falowniku?? Na elektryce w ogóle sie nie znam i nie wiem o co chodzi z tym falownikiem.

pelsona
08-05-2008, 12:14
Falownikiem głowy sobie nie zaprzątaj bo wykorzystywane są one głównie w profesjonalnych rozwiązaniach np. UPS-ów dużych mocy, regulacji prędkości obr. silników poprzez zmianę częstotliwości itp.

Jeśli o agregatach mowa to ten http://forum.muratordom.pl/agregat-pradotworczy,t104912.htm?highlight=agregat%20prąd otwórczy wątek wiele mówi o zastosowaniach przy budowie.
pzdr

MST
08-05-2008, 19:58
I co z tego, że głównie? Nie interesuje mnie, do czego glownie sa stosowane, interesuje mnie, ze mozna podlaczyc takowy do agregatu 220 i pojdzie na tym sprzecie betoniarka na sile.

Na Allegro byly swego czasu faloniki LG do tego celu za 400 zl.

fortek77
14-05-2008, 21:26
Witam

Ja również nie polecam Ci " badziewa " chińskiego w Allegro - kupiłem POwerMAta za 1200 zł też na 380v i wytrzymał 4 dni - właśnie wysyłam go do reklamacji i ciekawy jestem czy naprawią lub oddadzą pieniądze - ja pociągnołem prowizorycznie 200 m przewodu elektrycznego od kolegi i to narazie jest rozwiązanie na budowę - za porządny agregat trzeba zapłacić a takie za 1200 zł to zupełna lipa

Bigbeat
14-05-2008, 22:34
Miałem noname, szybciutko poszedł do śmieci - padła elektronika a najbliższy serwis elektroniki w Niemczech.
Sorry za spam, ale chętnie odkupię uszkodzony agregat - szczególnie, jeśli padła elektronika. Jeśli moge kogoś w ten sposób podratować - proszę o info na priv.

panda
15-05-2008, 20:41
Miałem noname, szybciutko poszedł do śmieci - padła elektronika a najbliższy serwis elektroniki w Niemczech.
Sorry za spam, ale chętnie odkupię uszkodzony agregat - szczególnie, jeśli padła elektronika. Jeśli moge kogoś w ten sposób podratować - proszę o info na priv.
Przykro mi, wyjechał kontenerem na wysypisko śmieci :(
Nikt nie chciał się podjąć naprawy, szczególnie że moduł ten odpowiadał za stabilizację a była to kostka żywicy z wystającymi przewodami (klasyczna jednorazówka)

rafhi
31-01-2017, 22:49
Czy ktoś ma agregat firmy "KRUZER"? Zastanawiam się nad jego zakupem i szukam opinii :-).

Szukaj wśród wiodących producentów: Pramac, Fogo, Finco

patrz na gwarancję i silniki. Odpuśc sobie falowniki - przerost formy nad treścią.

Kruzera nie znam aczkolwiek parametry ma dobrę.... do przemyślenia i opinii kogoś kto użytkuje.

ps. wszystkie agregaty to połączenie podzespołów, składane albo w Polsce albo gdzieś na świecie

mechatex
12-02-2019, 10:41
Ja jak kupowałem agregat kierowałem się sposobem zasilania oraz wydajnością. Przejrzałem wiele modeli, jednak agregaty prądotwórcze (https://siltech.eu/agregaty-pradotworcze) ze sklepu online wydały mi się najciekawsze. Wynikało to z ich korzystnej ceny, adekwatnej do jakości wykonania oraz czasu pracy. Dla mnie te parametry był najważniejsze, ale każdy ma inne wymagania.