PDA

Zobacz pełną wersję : Cieknacy dach po roku



gorgyus
05-05-2008, 23:39
witam wszytskich i prosze o rade co mam zrobic?
dekarz zrobil mi w sierpniu zeszlego roku pelne desowanie i polozyl pape ,nie zgrzewalna, po mniej wiecej 2 miesiacach zaczely cieknac kominy wiec zadzwonilem ,przyjechal skasowal 300 zlotych i uszczelnil .mowil ze papa nigdy nie uszczelni kominow wiec ztad te koszta.
teraz mam maj a mi znow kominy ciekna a niedzile jak rozlozylem styropian na gorze i padal dosc obfity deszcz to bylo tylko slychac jak krople wala w swierzo ulozony styropian.nie wspomne o kominach.
mam juz tynki i kominy tez wytynkowane wiec widac gdzie dokladnie sieknie.jeden komin tak leje ze umyc rece idzie pod nim:)
co mam zrobic ?czy gonic dekarza? czy papa po roku mam prawo przepuszczac?jesli sie dekarz zapnie i za free robic nie bedzie chial to jak to zalatac?czy caly dach smarowac?(a jest go 300metrow)
prosze o rade
z gory dziekuje za wszytskie wskazowki

Cypek
06-05-2008, 06:45
Zrób docelową obróbkę kominów taśmą wakaflex lub obróbką blacharską i będzie po kłopocie.

gorgyus
06-05-2008, 08:59
kominy lubią cieknąć jak są postawione w poprzek spadku dachu, masz tak u siebie ??
nie mam w poprzek

Zrób docelową obróbkę kominów taśmą wakaflex lub obróbką blacharską i będzie po kłopocie.
zrobie to sam?
docelowe pokrycie z blachy bedzie za 2-3 miesiace wiec dach moze tak stac i ciec przy kazdej ulewie?
dziekuje za wszystkie rady

Cypek
06-05-2008, 09:31
Jak umiesz to zrobisz sam - to oczywiste :)
Jak nie zrobisz to dach będzie nadal ciekł - to też oczywiste :):)

gorgyus
06-05-2008, 10:23
a co z dekarzem?
winien poprawic za eree?
czy to normalne ze papa po roku przecieka i to nie tylko przy kominach?

Cypek
06-05-2008, 10:32
Nienormalne, 2 sezony powinna spokojnie wytrzymać.

dorcha
06-05-2008, 17:02
W ubiegłym tygodniu cieśle skończyli dach (deskowanie i papa na papiaki bez lepiku) i choć nie mam jeszcze wyciągniętych kominów to od razu mi zapowiedzieli (świetni fachowcy), że nie ma siły aby po jednokrotnym papowaniu nie przeciekało.
Od zrobienia dachu padało już 2 razy i za każdym razem w niektórych miejscach widoczne były mokre plamki na stropie.

Jeżeli masz tylko rak kryty dach i w dodatku bez lepikowania to nie spodziewaj się, że będziesz miał super szczelny dach.

pozdro
Dorota

Darek G
07-05-2008, 07:47
Właśnie, jak to jest, jaką papę zastosowaliście na deskowanie u siebie i jak mocowaną?
Papa termozgrzewalna, zgrzewana i mocowana papiakami? Czy może zwykła papa kładziona na zakład i przybijana papiakami? No i czy papa izolacyjna czy wierzchniego krycia?

U mnie będzie na tej papie dachówka ceramiczna.

krys1
07-05-2008, 08:58
Właśnie, jak to jest, jaką papę zastosowaliście na deskowanie u siebie?


PRIMAELAST PV160 S5
Asfaltowa papa zgrzewalna modyfikowana SBS WIERZCHNIEGO KRYCIA; osnowa: wóknina poliestrowa 160 g/m2; grubość 5,0 mm
Może trochę za gruba ale bardzo elastyczna, doskonale pracuje przy wszelkich wywinięciach

Nie na tekturze!!! Ta się łamie.