PDA

Zobacz pełną wersję : Uwaga na markety budowlane - we?na mineralna



YEYO
15-09-2003, 11:58
Ostatnio męczę temet wełny mineralnej. Zagościłem w Liroy Merlin bo w ulotce były bardzo atrakcyjne ceny. Szukałem zagwozdki jak to możliwe. Producenci markowi Rockwool i Isover. Podzwoniłem, poszukałem i sprawa się wyjaśniła. Rockwool robi produkt specjalnie dla Liroya, Isover też. Rockwool - najgorszy pod względem izolacyjnym produkt w ich ofercie nie umieszaczany nawet na stronie www. Z Isoverem jeszcze ciekawiej: nazwa TermoMata sugeruje bardzo dobre właściwości, a tu niestety gorsze nawet od UniMaty. Ludzie nie dajcie się nabrać! Nie wspomnę, że sprzedawca podawał mi nieprawdziwe dane dotyczące powyższych produktów.

uszek
15-09-2003, 12:08
Dokładnie się zgadzam, ja też sprawdzilem w PRAKTIKER'ze była promocja tak samo w NOM'ie. To co jest w pormocjach to się w głowie nie mieści to sa najgorsze produkty o najniższych współczynnikach przynajmniej w w/w. Jedynie co okazało się w miarę uczciwe to w markecie Birkomarche wełna URSA, ta przynajmniej była pod swoją oficjalną nazwa i nie taka najgorsza jeśli chodzi o parametry (ale też nie najlepsza :) )

TOMEKR
15-09-2003, 15:11
Bardzo cenna informacja też się zastanawioałem nad wełną z Liroy i miałem to sprawdzać zaoszczędziłeś mi sporo czasu

www.tanidom.pl
15-09-2003, 15:26
www.tanidom.pl wełny, :D które spełniają normy.


Zespól www.tanidom.pl

tom soyer
15-09-2003, 15:43
najgorsze ze to nie jest "problem" tylko welny, podobnie jest z wieloma artykulami budowlanymi (ceglami, bloczkami, drewnem) ale takze z AGD (Amica robi podobnie - wybrane artykuly tanio wylacznie dla super:)marketow)!

boze
15-09-2003, 17:32
A czy ktoś ma doświadczenia z CASTORAMą? Właśnie się zastanawiam nad wełną min. Do tej pory skutecznie omijam markety, ale mi się kasa kończy a tam można na kartę. Mój kierownik budowy polecał...

15-09-2003, 21:33
w Castoramie kupowałem przewody elektryczne, rzeczywiście najtaniej tam udało mi się znaleźć, a było tego z kilometr.
Peszel ( chyba pisze się Peshel ? ) też tani.
Ale trzeba kupować całe zwoje, NIE NA METRY !

Przewodów elektrycznych to już chyba nie robią specjalnie dla supermarketów ?!
Szczególnie, że te oznaczenia czarne lub zółte na przewodach są takie same.

CZ.

tomek1950
15-09-2003, 22:10
Kupiłem 100 m krążek przewodu w supermarkecie. Podłączyłem i ... nie działa. Sprawdziłem połaczenia. Wszystkow było w porządku. Po wielu próbach i stracie czasu znałazłem. Przwód miał przerwę. Brakowało w izolacji kilku cm drutu. Ale może to przypadek?

15-09-2003, 22:19
dodam jednak, że z założenia raczej nic na budowę nie kupuje w marketach, już tyle razy się przejechałem na różnych rzeczach, że nie ryzykuję. A najbardziej to na piwie jak kiedyś "firmowe" kupiłem w biedronce - brrrrr... :o

Ale przewód elektryczny ???
chyba nie wiele można tu popsuć ?
Elektrykę sam układalem i przerw nie widziałem, okaże się przy podłączeniu wszystkiego

CZ.

Wowka
16-09-2003, 07:19
Przewód elektryczny tez można s(partolić). Wystarczy zastosować kiepskiej jakości miedź (zanieczyszczenia). Czytałem artykuły np. w Wyborczej i Rzeczpospolitej o takiej miedzi sprowadzanej do Polski (rurki do instalacji c.o. i wodnej). Ponoć w jednym z krajów UE jest specjalna linia produkcyjna w hucie produkująca ten niepełnowartościowy złom wyłącznie na rynek polski. Dotyczyło to jak napisałem rur ale kto wie może i drutu także.

tom soyer
16-09-2003, 07:55
przewody w szajsmarketach maja przede wszystkim bardzo kiepska izolacje - mysle o tych NO NAME. Nie sluszalem zeby znane firmy produkowaly przewody specjalnie dla szajsmarketow. Unikajcie takze osprzetu elektrycznego. To tez kompletna porazka.

Teska
16-09-2003, 08:02
dzieki za te informacje :)

a w składach budowlanych jest ok?? np nova ?

Wowka
16-09-2003, 08:17
tom soyer - nie słyszałeś bo te firmy naprawdę nie mają się czym chwalić. Markety sprzedają często tzw. swoje markowe produkty. Jest to produkcja innych producentów wykonywana dla konkretnego marketu. Przykładowe nazwy z branży spożywczej - Arko, TiP. Widziałem także np. okna dachowe Castorama (brrr...)

tom soyer
16-09-2003, 08:37
tom soyer - nie słyszałeś bo te firmy naprawdę nie mają się czym chwalić. Markety sprzedają często tzw. swoje markowe produkty. Jest to produkcja innych producentów wykonywana dla konkretnego marketu. Przykładowe nazwy z branży spożywczej - Arko, TiP. Widziałem także np. okna dachowe Castorama (brrr...)

ale chodzi mi o to ze jesli w SM pojawi sie np przewod Zalom to jest on jakosci zalomu a nie TiP. Jesli w Leroy sprzedawany jest osprzet Fael/Legrand to raczej takiej jest on jakosci a nie np jakosci "name leroy". Jesli ktos robi okna dla castoramy pod nazwa castorama to castorama ryzykuje swoim wizerunkiem spuszczajac nieco cene i bardzo mocno jakosc. Watpie jednak ze np urzedowski pozwolilby sobie na wyprodukowanie "taniego okna" i sprzedawanie ich w castoramie pod swoja nazwa. jesli w castoramie pojawia sie okna urzedowskiego to beda one mialy raczej jego jakosc - to w kwesti wyjasnienia.

godul1
16-09-2003, 08:54
Wydaje mi się tu na miejscu anegdota z branzy spożywczej: Targi spożywcze w Polsce, stoisko bardzo renomowanej firmy wędliniarskiej, podchodzi poważny klient(powiedzmy np. przedstawiciel dużej sieci s-marketów) zachwycając się parówkami czy też kiełbasą. POdbiega zaraz menager i zaczynają rozamawiać. Rozmowa skłania się w kierunku: kiełbasa bardzo dobra ale dużo za droga. Pointa menagera: Niech Pan poda cenę a my dostarczymy panu za tą cenę odpowiednią kiełbasę.
Na rynku budowlanym konkurencja jest już chyba taka sama jak na rynku spożywczym.
Pozdrawiam i zyczę tylko udanych zakupów.

YEYO
16-09-2003, 11:45
W supermarketach są oczywiście produkty markowe firm renomowanych, ale jak się temu przyjrzeć bliżej to ceny mają wyższe niż u dystrybutorów. Naprawdę warto sprawdzić przekonałem się o tym wiele razy. Co do wełny do dostałem dzisiaj upust na TOPROCK'a Rockwoola powyżej 30% od cen katalogowych. A w ogóle to z tymi cenami to jakiś idiotyzm. Atlas Rekord np. cena katalogowa 42 zł netto za 25 kg, a u dystrybutora 32 zł brutto za 25 kg. Jak człowiek sam nie kupuje i nie dopilnuje to 30% przepłaca. Nie można ustalić od razu niższych cen aby wykonawcy nas nie naciągali? Dobrze że z naszymi płacami nie jest tak samo :lol:

andrzej K.
16-09-2003, 14:22
Niestety, nawet markowe towary w super/hiper-marketach mają inną jakość. Mowa o spożywce, ale dlaczego w budowlance nie miałoby być inaczej?
Generalnie, bardzo ostrożnie można kupować towary w promocji. Ceny innych wcale nie są niskie. Lokalny dystrybutor często ma niższe, no i można się targować!

tom soyer
16-09-2003, 14:38
pamietajcie: jakosc musi kosztowac - jak to mawiaja na zachodzie ;)

Herne
06-10-2003, 11:32
Czy rzeczywiście ta wełna z Hiopermarketów jest poza klasą - nie chce mi się wierzyć, że producent typu Gullfiber, Rochwool sygnują swoją nazwą jakieś badziewie. W moim przypadku ceny w hipermarketach są o wiele niższe - chyba, że ktoś ma inne doświadczenia i zna skład z niskimi cenami wełny w Krakowie.
Dziękuję za odpowiedź.

YEYO
06-10-2003, 12:57
Czy rzeczywiście ta wełna z Hiopermarketów jest poza klasą - nie chce mi się wierzyć, że producent typu Gullfiber, Rochwool sygnują swoją nazwą jakieś badziewie. W moim przypadku ceny w hipermarketach są o wiele niższe - chyba, że ktoś ma inne doświadczenia i zna skład z niskimi cenami wełny w Krakowie.
Dziękuję za odpowiedź.

Rockwool gorsze właściwości niż DOMROCK współczynnik chyba coś ok. 0,045 W/m×K

Gullfiber: TermoMata gorsze własności niż Unimata, a unimata jest najgorsza w ich ogólnej ofercie.

A z tymi cenami to nie tak dokońca bo u dystrybutora możesz dostać 30% upustu od cen katalogowych i wychodzi niewiele więcej.

07-10-2003, 16:29
Jeszcze jedna uwaga na temat produktów uważanych za martketowe. Kolega kupił w MediaMarkt telewizor PHILIPS 29 PT 8608. Był cały szczęśliwy bo za zaoszczędził na tym sporo kasy. Po trzech miesiącach telewizor zaczął szwankować - przebarwienia obrazu itp. Okazało sie że faktycznie nie kupił telewozora PHILIPS 29 PT 8608 tylko identycznie wyglądający marketowy PHILIPS 29 PT 8608-1. W środku bebechy całkiem inne - słowem tandeta. Gosciu teraz wie co kupił
pozdro Darek

Trzeba bacznie uważać co sie kupuje.... nazwa markowego producenta nie wystarczy.... należy sprawdzić czy to faktycznie ten sam produkt

07-10-2003, 17:08
Czy rzeczywiście ta wełna z Hiopermarketów jest poza klasą - nie chce mi się wierzyć, że producent typu Gullfiber, Rochwool sygnują swoją nazwą jakieś badziewie. W moim przypadku ceny w hipermarketach są o wiele niższe - chyba, że ktoś ma inne doświadczenia i zna skład z niskimi cenami wełny w Krakowie.
Dziękuję za odpowiedź.

Rockwool gorsze właściwości niż DOMROCK współczynnik chyba coś ok. 0,045 W/m×K

Gullfiber: TermoMata gorsze własności niż Unimata, a unimata jest najgorsza w ich ogólnej ofercie.

A z tymi cenami to nie tak dokońca bo u dystrybutora możesz dostać 30% upustu od cen katalogowych i wychodzi niewiele więcej.

W związku z powyższym pojechałem do NOMI i spisałem,metryczki ROCKWOOLA.

1)Wełna 150x5500x1000 [mm] - 5,6 m2 - 0,84 m3
R obl =3,65
lambda obl = 0,041

cena 56,95 zł za szt.
Po przeliczeniu wychodzi 1m3=67,80 zł

2)Wełna 100x4500x1000 [mm] 2 szt - 9,0m2 - 0,9 m3
R obl =2,40
lambda obl = 0,041

cena 76,43 zł za szt. (czyli dwie w jednym opakowaniu)
Po przeliczeniu wychodzi 1m3=84,92 zł

Czy przy tej cenie parametry są poza klasą?

YEYO
07-10-2003, 18:39
Nie wiem jaka wełna jest w NOMI. Dzwoniłem do Rockwoola i otrzymałem takie informacje jakie otrzymałem czyli dla wełny sprzedawanej w Liroy Merlin lambda wynosi 0.045 Gullfiber udzielił mi też informacji telefonicznej że wełna w Liroy ich produkcji ma nieco gorsze właściwości niż Unimata.
A pod jaką nazwą sprzedawany jest Rockwool i Gullfiber w NOMI?

PS. Ja nie twierdzę że wełna jest poza klasą tylko że to produkt o kiepskich właściwościach i o nazwach wprowadzających w błąd np. TermoMata. Wpisz w wyszukiwarce nazwę TermoMata i zobaczysz że wyniki wyszukiwania jest 0 :o Bo nie ma czym się chwalić niestety.

art63
07-10-2003, 19:38
Mam pytanie - jaka wełna żeby była porównywalna z 10cm styropianem FS15

07-10-2003, 20:03
Czy rzeczywiście ta wełna z Hiopermarketów jest poza klasą - nie chce mi się wierzyć, że producent typu Gullfiber, Rochwool sygnują swoją nazwą jakieś badziewie. W moim przypadku ceny w hipermarketach są o wiele niższe - chyba, że ktoś ma inne doświadczenia i zna skład z niskimi cenami wełny w Krakowie.
Dziękuję za odpowiedź.

Rockwool gorsze właściwości niż DOMROCK współczynnik chyba coś ok. 0,045 W/m×K

Gullfiber: TermoMata gorsze własności niż Unimata, a unimata jest najgorsza w ich ogólnej ofercie.

A z tymi cenami to nie tak dokońca bo u dystrybutora możesz dostać 30% upustu od cen katalogowych i wychodzi niewiele więcej.

Rockwool gorsze właściwości niż DOMROCK współczynnik chyba coś ok. 0,045 W/m×K
???????
Co to znaczy? Przecież DOMROCK to jeden z produktów ROCKWOOLA.
Tak przynajmniej jest tu: http://www.rockwool.pl/sw8872.asp

YEYO
07-10-2003, 20:14
Rockwool gorsze właściwości niż DOMROCK współczynnik chyba coś ok. 0,045 W/m×K
???????
Co to znaczy? Przecież DOMROCK to jeden z produktów ROCKWOOLA.
Tak przynajmniej jest tu: http://www.rockwool.pl/sw8872.asp

Tak ale w markecie jest Rockwool bez nazwy handlowej tzw. noname o właściwościach gorszych niż DOMROCK. Na stronie Rockwoola żadnych informacji o tej wełnie nie znajdziesz bo i jak jak nie ma nazwy. Podobnie nie znajdziesz nigdzie informacji o wełnie ISOVERA -Gullfiber TermoMata. :-?

jurg
07-10-2003, 20:35
Czytam i czytam i mam pytanie. Jakie powinna mieć parametry dobra wełna? Mnie jest obojętne czy kupię ją w OBI , NOMI, PRAKTIKERZE, CASTORAMIE, Składzie Budowlanym, Hurtowni czy w Zwykłym Sklepie.
Jakie parametry (z ceną sobie poradzę)?

YEYO
07-10-2003, 20:38
Jeszcze do tych co nie bardzo wiedzą o co chodzi trochę wyjaśnienia. Produkuje się wełnę o róznych właściwościach izolacyjnych ( i Rokwool i Isover i inni). Im mniejszy współczynnik lambda tym wełna ma lepsze własności izolacyjne. Np aby uzyskać ten sam efekt trzeba 15cm TopRocka ( 0,035 W/m×K ) ale już ok. 18cm UniMaty czy Domrock'a(0,041 W/m×K).
A od własności zależą ceny. To nie jest tak, że jak na opakowaniu jest Rokwool 15 cm to wszystko jedno co w środku.

YEYO
07-10-2003, 20:42
Czytam i czytam i mam pytanie. Jakie powinna mieć parametry dobra wełna? Mnie jest obojętne czy kupię ją w OBI , NOMI, PRAKTIKERZE, CASTORAMIE, Składzie Budowlanym, Hurtowni czy w Zwykłym Sklepie.
Jakie parametry (z ceną sobie poradzę)?

Wszystko zależy ile chcesz jej dać jak napisałem powyżej. Jeżeli dasz np. 15cm + 8 cm w ruszt TopRocka o wspólczynniku 0,035 to będzie extra.

jurg
08-10-2003, 17:34
No to dam na strop poddasza nieużytkowego 2 x 15 cm k=0,041 wełnę z NOMI. 30 cm wełny o takim wsp. wystarczy w zupełności.