PDA

Zobacz pełną wersję : naturalny strumień na działce



MAGNA
06-05-2008, 16:38
przez moją dziłakę przepływa strumyk. Ot - niewielki ale wystarczył do stworzenia przez poprzednich właścicieli pokaźnego stawu - bagatela ;) jakieś 800m2 wody ;) Teran jest pagórkowaty i korci mnie żeby wywindować trochę tą wodę do góry tak, aby z pobliskiej skarpy woda spływała do naszej "sadzawki". Problem mam jeden - nie wiem jak to zrobić bez wykorzystania pomp i innych sztucznych energożernych "podciągaczy". Wiem, ze są metody, które pozwoliły na wybudowanie nawet fontann /Wersal bodajże???? :wink: / bez uzycia mechanicznych wspomagaczy. CZY KTOŚ WIE GDZIE SZUKAC INFORMACJI na ten temat? Wierzę że można zbudować system, który pozwoli na bezmaszynowe zbudowanie takiego wodospadu ale jeśli chodzi o takie sprawy zawsze byłam raczej cienka a w necie nie udało mi się znaleźć rozwiązań.... :( macie jakieś pomysły?

beton44
06-05-2008, 19:30
owszem istnieje

system bezmaszynowy

niewolnicy z wiaderkami :o

Tedii
06-05-2008, 23:39
Jest coś takiego.
Jak nie było maszyn używano tego do pompowania wody.
Nazywa się to lewar wodny,coś w rodzaju przekładni wodnej,gdzie mały strumień wody wytwarza w drugim zbiorniku ciśnienie pozwalające transportować wodę wyżej.Miałem tego schemat ale mi wcięło.Musisz poszukać w necie.
Inna metoda to kapilarne podciąganie wody,ale nadaje się raczej do podlewania kwiatka w doniczce niż do pompowania wody na górę.

tomek1950
06-05-2008, 23:51
owszem istnieje

system bezmaszynowy

niewolnicy z wiaderkami :o

Lub perpetuum mobile.

Tedii
07-05-2008, 00:19
Bardzo popularny jest lewar przelewowy.N.p. rurka wylewająca wodę z akwarium.

beton44
07-05-2008, 06:34
Jest coś takiego.
Jak nie było maszyn używano tego do pompowania wody.
Nazywa się to lewar wodny,coś w rodzaju przekładni wodnej,gdzie mały strumień wody wytwarza w drugim zbiorniku ciśnienie pozwalające transportować wodę wyżej.Miałem tego schemat ale mi wcięło.Musisz poszukać w necie.
Inna metoda to kapilarne podciąganie wody,ale nadaje się raczej do podlewania kwiatka w doniczce niż do pompowania wody na górę.

czyżby ten "lewar wodny" nie był maszyną

tylko rósł w lesie i można by go przesadzić do ogródka :o

tomek1950
07-05-2008, 06:49
Bardzo popularny jest lewar przelewowy.N.p. rurka wylewająca wodę z akwarium.

Lewar przelewa wodę w dół, a nie do góry.

MAGNA
07-05-2008, 12:01
myślę, że skoro fontanny wersalskie działały już 400 lat temu można obejść się bez nowoczesnych systemów prądożernych i zrobić to w sposób "ekologiczny" ;) tym bardziej że nie chodzi mi o super ciśnienie i posąg Neptuna sikający na środku :evil:

Szukam od rana w necie.... wszędzie piszą o konstrukcjach wykorzystujących naturanle źródła, grawitację, itp ale nigdzie nic jasnego..... a co dopiero jakis schemat.. trzeba było na fizyce uważać ;) hi hi.... zaczynam wietrzyć jakaś zmowę producentów sprzętu do tego typu instalacji :wink:

__________


hmmmm.... ale pomysł z niewolnikiem mi się spodobał.... :lol: auć.... cholercia... mąż podejrzał posta :oops: :D

krzysztofj
08-05-2008, 19:40
szukaj: "taran wodny"

Tedii
08-05-2008, 21:08
Cholewa,popieprzyłem taran z lewarem.
Dawno temu to widziałem w starej książce o mechanice płynów.
Tu jest schemat i zasada działania:
www.darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/woda/taran.html

krzysztofj
09-05-2008, 09:10
ktoś to produkuje:
http://www.swistak.pl/aukcje/1993458,POMPA-WODNA-TARAN-WODNY.html

MAGNA
09-05-2008, 11:48
GENIALNIE...... WIELKIE DZIĘKI....... no to czas się wtajemniczyć. Podzielę się informacjami czy się nadało :D

adi_
11-05-2008, 20:23
a nie da sie wykopac rowku jakiegos zeby poziomy wyrownac
sam jestem ciekaw jak to wam wyszlo i szkoda ze ja nie mam takiego strumyka obok mnie pozdrawiam