PDA

Zobacz pełną wersję : granulat wełny mineralnej???



fillette
06-05-2008, 16:55
Znalazłam na allegro aukcję granulatu wełny mineralnej tu link http://www.allegro.pl/item356853955_welna_min_gr_15_cm_tylko_7_99_pln_m2 _okazja_.html

Czy ktoś ma doświadczenie z takim produktem? Cena wygląda oszałamiająco atrakcyjnie :wink: Ale czy to może zdać egzamin :roll:

kakaowy
06-05-2008, 21:45
A do czego chcesz go użyć? Bo chyba nie do ocieplenia skosów?

zbigmor
07-05-2008, 08:10
Znalazłam na allegro aukcję granulatu wełny mineralnej tu link http://www.allegro.pl/item356853955_welna_min_gr_15_cm_tylko_7_99_pln_m2 _okazja_.html

Czy ktoś ma doświadczenie z takim produktem? Cena wygląda oszałamiająco atrakcyjnie :wink: Ale czy to może zdać egzamin :roll:

Pytanie jest właśnie do czego chcesz go użyć. Ja używałem do zaizolowania stropu i do tego jest jak najbardziej OK.
Podobała mi się ta bajka odnośnie rzekomo lepszej izolacyjności niż większość produktów izolacyjnych.
Wełnę granulowaną produkuje się z odpadów wełny innego rodzaju, dlatego parametry izolacyjności i gęstości granulatu są wypadkową surowca użytego do jego produkcji pomniejszone (izolacyjność) o jej własne właściwości.

fillette
07-05-2008, 16:13
Nie o to chodzi, że ja to chcę kupować, raczej się nie zdecyduje na coś mało pewnego, ale sprzedawca zachwala i teoretycznie do skosów też się powinno nadać wg. sprzedawcy. Byłam ciekawa waszej opini i doświadczeń na ten temat.

brachol
07-05-2008, 18:24
skosy chyba najlepiej ocieplac sukcesywnie co jakis czas i powinno sie udac

zbigmor
08-05-2008, 07:44
ja użyłem granulatu pianki poliuretanowej w bardzo podobnej cenie do ocieplenia ściany 3W, robota prosta łatwa i przyjemna, bierzesz worek i wsypujesz między ścianę i tyle, natomiast czy możliwe jest ocieplanie w ten sposób skosów nie wiem, ekofiber widziałem jak wtłaczali w ściany pionowe i nawet szybko szło

Widziałem gdzieś instrukcję ocieplania skosów granulatem. Robi się to faktycznie etapami, ale nie jest to najlepszy pomysł ze względu na ilość problemów występujących.

bladyy78
08-05-2008, 09:06
Na pewno wełna ułożona w płytach ma lepsze własności izolujące niż taka luzem dlatego nie bawił bym się w zabawę z granulatem z wełny. Po drugie wełna pyli jak cholera i to jest drugi powód dla którego granulat z wełny odpada.