PDA

Zobacz pełną wersję : Melioracja - rów odtworzenie



Gelus
06-05-2008, 20:01
Witam wszystkich.

Jak to na wiosnę.... trochę deszczów, nasza działka jest trochę niżej położona i w dalszej części (nie tam gdzie będzie stał dom) na jakieś 2-3 tygodnie stagnuje na niej woda...po zbadaniu okolicy znalazłem na końcu naszej działki (jakieś 100m dalej) rów melioracyjny, również wypełniony wodą.... niestety razem z moją działką rów się kończy...zasypany na sąsiednich polach. Dalszy spacer wykazał że w tym miejscu na pewno kiedyś istniał przydrożny rów melioracyjny (droga gminna gruntowa).
Gdzie można znaleźć mapy, które stwierdziłyby istnienie takiego rowu i gdzie zwrócić się o jego przywrócenie?... znalazłoby się pewnie ze 3,4 osoby zainteresowane odbudową tego rowu...

Pozdrawiam wszystkich.
Gelus

Monis
08-05-2008, 16:03
Nie wiem gdzie mieszkasz- jeśli w Mazowieckim to w Grodzisku jest Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych przy ul. Traugutta 4 (tel. 022 7555056).
Jeśli w innym województwie- dla każdego jest przyporządkowana podobna "instytucja". Jak będziesz szukać to wystarczy, że wklikasz w googlach "Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych".
Powodzenia :D

Gelus
09-05-2008, 08:39
Heh właśnie dzwoniłem.... :-(

Pan zdziwił się bardzo że w tej miejscowości są jakieś drenaże i rowy melioracyjne.....Stwierdził, że wobec tego instalacje pochodzą z przed pierwszej wojny światowej i skoro ich nie ma na mapie, ich odtworzenie zależy tylko od "dobrej woli" gminy....

Pomocy!!!

Nie ma innych sposobów? Rozumiem że im więcej "możliwości finansowych" tym większa "dobra wola".... :-(

Gelus

Monis
09-05-2008, 15:08
Nie ma. Możesz ewentualnie iść do gminy, ale nie wiem czy to coś da. Wygląda na to, że musisz sam sobie zrobić ten rów, jeśli nie chcesz stać w wodzie :o

asasello
11-05-2008, 07:23
Ja mam troche podobna sytuacje. Row konczy mi sie ponad moja dzialka a woda z niego kierowana jest na pole powyzej mojej dzialki. Zlozylem w gminie pismo i dowiedzialem sie ze row byl, lecz dawno temu i w miedzyczasie zostal zasypany przez rolnikow. Na razie mam ustna odpowiedz, ze row oczywiscie powinien byc naprawiony i ze gmina to zrobi.
Mysle jezeli trafisz w gminie na kogos sensownego i wlasciwie uzasadnisz podanie, to sa duze szanse na ten row.