PDA

Zobacz pełną wersję : CO NA PODłOGE???



czaguz
07-05-2008, 10:26
Witam chcialem odswiezyc temat. Jestem na etapie wybierania podlogi w salonie i jadalni. Interesuje mnie jakis dobry producent. Slyszalem ze barlinek i kronopol stracily na jakosci wiec moze WY mozecie mi cos polecic. Najlepiej jakby cena byla w granicach do 100 zl/m2.

Trociu
07-05-2008, 11:18
Poprzez rozumowanie niejawne wychodzi mi, że chcesz mieć na podłodze deskę podłogową. Ja bym tam jednak do kuchni polecił kafle.

07-05-2008, 11:36
... Najlepiej jakby cena byla w granicach do 100 zl/m2.
z gresem powinienes sie w tej cenie zmieścic ....

Trociu
07-05-2008, 11:51
Najlepiej jakby cena byla w granicach do 100 zl/m2.
Cena materiału czy wykonania na gotowo?

czaguz
07-05-2008, 12:33
oczywiscie chodzi mi o deske podlogowa i oczywiscie w kuchni bedzie gres:) .Cena materialu. połozenie we wlasnym zakresie. Polecacie cos konkretnegow dobrej jakosci?

WiolettaW
08-05-2008, 11:17
ja oczywiście polecam tradycyjnie prakiecik :D dąb , jesion a może jakiś egzotyk może mozajka przemysłowa merbał za 87zł :D albo parkiecik w małych wymiarach jest juz po 50 zł

WiolettaW
08-05-2008, 11:20
do kuchni lepiej jakieś płytki bo drzewo sie raczej nie sprawdza .przynajmniej w częsci tz. roboczej z deskami raczej bedzie problem do 100zł chyba ze jakies tanie panele.

ghost34
08-05-2008, 17:42
Otóż sie sprawdza jak najbardziej jak i do kuchni tak i do łazienki...doussie,teak, thermo jesion,akacja, yellow balau...między innym ale za 100zł z metr to tylko raczej mozaika sztorcowa..

jarekkur
09-05-2008, 20:20
Otóż sie sprawdza jak najbardziej jak i do kuchni tak i do łazienki...doussie,teak, thermo jesion,akacja, yellow balau...między innym ale za 100zł z metr to tylko raczej mozaika sztorcowa..
Dlaczego tak wielu nawet ci z branży twierdzą, że drewno nie nadaje się na podłogowe ogrzewanie, do łazienki do kuchni?

Muszę dopisać na potwierdzenie dla wątpiących, że ghost ma absolutną rację.
Nawet buk nadaje się do kuchni byle termicznie modyfikowany. Ten sam buk można używać na basenach, tarasach, łazienkach itp.
Dąb naturalny czy inny europejski gatunek w kuchni najlepiej jest pokryć warstwą oleju utwardzić go (kilka dni). Nastepnie położyć olejo - lakier trzy warstwy.
Można również bez olejun 4 warstwy lakieru syntetycznego np. DD dwu składnikowego lub poliuretan jednoskładnikowy. Lakier syntetyczny w takiej ilości działa jak folia nie przepuszczająca wody. Oczywiście wodę nie należy zostawiać na wiele godzin lub po niej chodzić.
Z drewna można zrobić balie do kąpieli!
na www.parpo.pl jest opis jak woda lała sie na parkiet przez trzy tygodnie i nic się nie stało.
____________________________________________
vanitas vanitatum et omnia vanitas